unity8 - en to ca translation catalogue (80 entries)

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Pin shortcut
ca: Apega la drecera

en: Unpin shortcut
ca: Desenganxa la drecera

en: Device Locked
ca: Dispositiu bloquejat

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
ca: Se vos ha bloquejat l'accés al dispositiu. Heu sobrepassat el nombre d'intents d'introducció de la contrasenya.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
ca: Se vos ha bloquejat l'accés al dispositiu. Heu sobrepassat el nombre d'intents d'introducció del codi d'accés.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
ca[0]: Espereu %1 minut i torneu-ho a intentar...
ca[1]: Espereu %1 minuts i torneu-ho a intentar...

en: Log out
ca: Ix

en: Are you sure you want to log out?
ca: Segur que voleu eixir?

en: Yes
ca: Sí

en: Shut down
ca: Apaga

en: Are you sure you want to shut down?
ca: Segur que voleu apagar?

en: Reboot
ca: Reinicia

en: Are you sure you want to reboot?
ca: Segur que voleu reiniciar?

en: Power
ca: Energia

en: Are you sure you would like
    to power off?
ca: Segur que voleu
    apagar?

en: Power off
ca: Apaga

en: Restart
ca: Reinicia

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Skip intro
ca: Omet la introducció

en: Right edge
ca: Vora dreta

en: Try swiping from the right edge to unlock the phone
ca: Proveu de lliscar el dit des de la vora dreta per desblocar el telèfon

en: Top edge
ca: Vora superior

en: Try swiping from the top edge to access the indicators
ca: Proveu de lliscar el dit des de la vora superior per accedir als indicadors

en: Close
ca: Tanca

en: Swipe up again to close the settings screen
ca: Llisqueu el dit cap amunt una altra vegada per tancar la pantalla de configuració

en: Left edge
ca: Vora esquerra

en: Swipe from the left to reveal the launcher for quick access to apps
ca: Llisqueu el dit des de la vora esquerra per mostrar el llançador i accedir ràpidament a les aplicacions

en: Well done
ca: Enhorabona!

en: You have now mastered the edge gestures and can start using the phone<br><br>Tap on the screen to start
ca: Ja heu aprés com utilitzar els gestos de les vores per fer servir el telèfon<br><br>Feu un toc a la pantalla per començar

en: Emergency Call
ca: Cridada d'emergència

en: OK
ca: D'acord

en: See less
ca: Mostra'n menys

en: See all
ca: Mostra-ho tot

en: Search
ca: Cerca

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Remove from Favorites
ca: Suprimeix dels preferits

en: Add to Favorites
ca: Afig als preferits

en: More...
ca: Més...

en: Less...
ca: Menys...

en: Rate this
ca: Puntueu-ho

en: Add a review
ca: Afegiu una ressenya

en: Send
ca: Envia

en: Pull to refresh…
ca: Estireu per actualitzar...

en: Release to refresh…
ca: Deixeu anar per actualitzar...

en: Manage Scopes
ca: Gestioneu les lents

en: Done
ca: Fet

en: Store
ca: Botiga

en: Favorites
ca: Preferides

en: All
ca: Totes

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Confirm
ca: Confirma

en: Type or say a command
ca: Escriviu o pronuncieu una orde

en: Loading. Please Wait...
ca: S'està carregant. Espereu-vos un moment...

en: Speak Now...
ca: Parleu...

en: Speaking...
ca: S'està parlant...

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Tap to return to call...
ca: Feu un toc per tornar a la cridada...

en: Conference
ca: Conferència

en: Nothing is playing
ca: No s'està reproduint res

en: In queue…
ca: A la cua...

en: Downloading
ca: S'està baixant

en: Paused, tap to resume
ca: En pausa, feu un toc per continuar

en: Canceled
ca: S'ha cancel·lat

en: Finished
ca: S'ha finalitzat

en: Failed, tap to retry
ca: Ha fallat, feu un toc per tornar-ho a intentar

en: Unlock SIM
ca: Desbloca la SIM

en: Roaming
ca: Itinerància

en: Enter passphrase
ca: Introduïu la contrasenya

en: Sorry, incorrect passphrase
ca: La contrasenya no és correcta

en: Please re-enter
ca: Torneu-ho a introduir

en: Enter passcode
ca: Introduïu el codi d'accés

en: Sorry, incorrect passcode
ca: El codi d'accés no és correcte

en: Enter %1
ca: Introduïu: %1

en: Sorry, incorrect %1
ca: Incorrecte (%1)

en: Sorry, incorrect passphrase.
ca: La contrasenya és incorrecta

en: Sorry, incorrect passcode.
ca: El codi d'accés no és correcte

en: This will be your last attempt.
ca: Este serà el darrer intent.

en: If passphrase is entered incorrectly, your phone will conduct a factory reset and all personal data will be deleted.
ca: Si la contrasenya s'introdueix de manera incorrecta, el telèfon es reinicialitzarà a l'estat de fàbrica i se suprimiran totes les dades personals.

en: If passcode is entered incorrectly, your phone will conduct a factory reset and all personal data will be deleted.
ca: Si el codi d'accés s'introdueix de manera incorrecta, el telèfon es reinicialitzarà a l'estat de fàbrica i se suprimiran totes les dades personals.
