unity8 - en to pa translation catalogue (59 entries)

en: Password:
pa: ਗੁਪਤ ਕੋਡ:

en: Pin shortcut
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਪਿੰਨ ਲਗਾਓ

en: Unpin shortcut
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਪਿੰਨ ਹਟਾਓ

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
pa: ਲਾਗ ਆਉਟ

en: Are you sure you want to log out?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਲਾਗ ਆਉਟ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
pa: ਲਾਕ

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
pa: ਲਾਗ ਆਉਟ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
pa: ਮੁਡ਼-ਚਾਲੂ

en: Are you sure you want to reboot?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
pa: ਪਾਵਰ

en: Are you sure you would like
    to power off?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਪਾਵਰ-ਆਫ਼ ਕਰਨਾ
    ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
pa: ਮੁੜ ਚਾਲੂ

en: Return to Call
pa: ਕਾਲ ਤੇ ਵਾਪਸ

en: Emergency Call
pa: ਅਪਾਤਕਾਲੀਨ ਕਾਲ

en: OK
pa: ਠੀਕ

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
pa: ਸਟੋਰ

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
pa: ਖੋਜ

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ

en: Remove from Favorites
pa: ਪਸੰਦ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਓ

en: Add to Favorites
pa: ਪਸੰਦ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
pa: ਖੋਜ

en: More...
pa: ਹੋਰ...

en: Less...
pa: ਘੱਟ...

en: Send
pa: ਭੇਜੋ

en: Rate this
pa: ਇਸ ਨੂੰ ਰੇਟ ਕਰੋ

en: Add a review
pa: ਸਮੀਖਿਆ ਜੋੜੋ

en: Pull to refresh…
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਕਰਨ ਲਈ ਖਿੱਚੋ...

en: Release to refresh…
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਕਰਨ ਲਈ ਛੱਡੋ...

en: Enable location data
pa: ਸਥਿਤੀ ਡਾਟਾ ਚਾਲੂ ਕਰੋ

en: Manage
pa: ਸਾਂਭ-ਸੰਭਾਲ

en: Home
pa: ਘਰ

en: Also installed
pa: ਨਾਲ ਇੰਸਟਾਲ ਹੋਇਆ

en: Unlock
pa: ਅਣ-ਲਾਕ

en: Device Locked
pa: ਯੰਤਰ ਲਾਕ ਹੈ

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
pa: ਬਹੁਤ ਸਾਰੇ ਗਲਤ ਵਾਕਾਂ ਦੀ ਵਜ੍ਹਾ ਨਾਲ ਤੁਹਾਨੂੰ ਲਾਕ ਕੀਤਾ ਗਿਆ।

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
pa: ਬਹੁਤ ਸਾਰੇ ਗਲਤ ਪਾਸਕੋਡਾਂ ਦੀ ਵਜ੍ਹਾ ਨਾਲ ਤੁਹਾਨੂੰ ਲਾਕ ਕੀਤਾ ਗਿਆ।

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
pa[0]: %1 ਮਿੰਟ ਲਈ ਉਡੀਕੋ ਤੇ ਫੇਰ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ...
pa[1]: %1 ਮਿੰਟਾਂ ਲਈ ਉਡੀਕੋ ਤੇ ਫੇਰ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ...

en: Retry
pa: ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ਼

en: Show password
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਵਿਖਾਓ

en: Tap to return to call...
pa: ਕਾਲ ਤੇ ਵਾਪਸ ਜਾਣ ਲਈ ਛੁਹੋ...

en: Conference
pa: ਕਨਫਰੰਸ

en: Nothing is playing
pa: ਕੁੱਝ ਨਹੀਂ ਚੱਲ ਰਿਹਾ

en: In queue…
pa: ਕਤਾਰ ਵਿੱਚ...

en: Downloading
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰ ਰਿਹਾ

en: Paused, tap to resume
pa: ਵਿਰਾਮ, ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ ਛੂਹੋ

en: Canceled
pa: ਰੱਦ ਕੀਤਾ

en: Finished
pa: ਮੁਕੰਮਲ

en: Failed, tap to retry
pa: ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ, ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ ਲਈ ਛੂਹੋ

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
pa: ਜਵਾਬ

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: Skip
pa: ਛੱਡੋ

en: Connect to Wi‑Fi
pa: ਵਾਈ-ਫ਼ਾਈ ਨਾਲ ਕੁਨੇਕਟ ਹੋਵੋ

en: Terms & Conditions
pa: ਨਿਯਮ ਅਤੇ ਸ਼ਰਤਾਂ

en: Confirm passcode
pa: ਪਾਸਕੋਡ ਦੀ ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰੋ

en: Restart
pa: ਮੁੜ ਚਾਲੂ ਕਰੋ
