debconf - en to eo translation catalogue (69 entries)

en: falling back to frontend: %s
eo: Retroiru al la fasado: %s

en: unable to initialize frontend: %s
eo: Ne eblas komencvalori la fasadon: %s

en: Unable to start a frontend: %s
eo: Ne eblas starti la fasadon: %s

en: Config database not specified in config file.
eo: La agorda dosiero ne indikas la lokon de la agorda datumbazo.

en: Template database not specified in config file.
eo: La agorda dosiero ne indikas la lokon de la mesaĝa datumbazo ("templates").

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
eo: La 'Sigils' kaj 'Smileys'-elektoj el agorda dosiero ne plu estas uzitaj. Bonvolu forviŝi ilin.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
eo: Problemo dum la datumbaza agordado difinita de la paragrafo %s pri %s.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
eo:   -f,  --frontend		Indikas la uzotan 'debconf'-fasadon.
      -p,  --priority		Indikas la vidotan mininuman prioritatan demandon.
           --terse			Aktivigas la lakonan 'terse'-modon.

en: Ignoring invalid priority "%s"
eo: Ignoras la malvalidan prioritaton "%s"

en: Valid priorities are: %s
eo: Validaj prioritatoj estas : %s

en: Choices
eo: Elektoj

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
eo: (Tajpu nulon aŭ pliajn erojn interspacigitaj de la (komo,spaco) paro: ', '.)

en: _Help
eo: _Helpo

en: Help
eo: Helpo

en: Debconf was not configured to display this error message, so it mailed it to you.
eo: 'Debconf'-programo ne estis agordita por montri tiun eraran mesagon, do ĝi sendis ĝin al vi.

en: Debconf, running at %s
eo: Debconf, plenumiĝas sur %s

en: Input value, "%s" not found in C choices! This should never happen. Perhaps the templates were incorrectly localized.
eo: La valoro "%s" maltroviĝas en disponeblaj elektoj! Tiu nepre ne okazus. Eble, la ŝablonoj estis malbone tradukitaj.

en: none of the above
eo: neniu el indikitaj elementoj

en: Enter the items you want to select, separated by spaces.
eo: Tajpu interspace la erojn kiujn vi volas elekti.

en: Unable to load Debconf::Element::%s. Failed because: %s
eo: Neeblas ŝargi 'Debconf::Element::%s'-n. La kaŭzo de la fiasko: %s

en: Configuring %s
eo: Agordado de %s

en: TERM is not set, so the dialog frontend is not usable.
eo: La 'TERM'-variablo ne estas agordita, do la dialoga fasado ne estas uzebla.

en: Dialog frontend is incompatible with emacs shell buffers
eo: La dialoga fasado malakordas kun la 'emacs'-interpretilaj bufroj

en: Dialog frontend will not work on a dumb terminal, an emacs shell buffer, or without a controlling terminal.
eo: Dialoga fasado mallaboros sur kruda konzolo, nek sur 'emacs'-interpretila bufo, nek sen kontrola konzolo.

en: No usable dialog-like program is installed, so the dialog based frontend cannot be used.
eo: Neniu dialoga programo estas instalita, do la dialog-bazita fasado ne povas esti uzita.

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
eo: La dialoga fasado bezonas enhavantan ekranon minimume 13 linojn kaj 31 kolonojn.

en: Package configuration
eo: Paka agordo

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
eo: Vi uzas la 'debconf'-fasadon bazitan sur la dosier-aliigado por agordi vian sistemon. Bonvolu legi la finon de ĉi tiu dokumento por akiri detalajn informojn.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
eo: Ĉi tiu fasado prezentas al vi unu aŭ plurajn ŝanĝotajn tekstajn dosierojn. Jen ekzemplo. Se vi kutimas kun 'Unix'-a agorda dosiero, tiu dosiero estos facile komprenebla. Ĝi enhavas agordajn termojn interspacigitajn de komentoj Bonvolu modifi la dosieron kaj ŝanĝi ĉiujn necesajn elementojn. Poste, savu kaj forigu, tiam la 'Debconf'-progamo uzos la ĉeestantajn valorojn de la dosiero por agordi la sistemon.

en: Debconf on %s
eo: 'Debconf' sur %s

en: This frontend requires a controlling tty.
eo: Tiu fasado bezonas 'tty'-kontrolkonzolon.

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
eo: 'Term::ReadLine::GNU'-o malakordas kun la 'emacs'-interpretilaj bufroj.

en: More
eo: Pli

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
eo: Notu: 'Debconf'-programo TTT-mode funkcias. Iru al la retadreso 'http://localhost:%i/'

en: Back
eo: Retroiru

en: Next
eo: Sekvu

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
eo: Atentu: eble datumbaza difektiĝo. Provo de rebonigo aldonante la maldisponeblan demandon %s.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly separated by a lone newline.
eo: La ŝablono #%s el %s havas duplikitan kampon "%s" kun nova valoro "%s".Eble du ŝablonoj ne estas korekte dispartigitaj per vakua lino.

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
eo: Nekonata ŝablona kampo '%s', en la paragrafo #%s el %s

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
eo: Ŝablona analizo eraras apud '%s', en la paragrafo #%s el %s

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
eo: La ŝablono #%s el %s ne enhavas 'Template:'-linon

en: must specify some debs to preconfigure
eo: Vi devas indiki kelkajn antaŭagordotajn pakajn

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
eo: la paka agordo estis prokrastata, ĉar la 'apt-utils'-pako ne estas instalita

en: unable to re-open stdin: %s
eo: ne kapablas denove malfermi 'stdin': %s

en: apt-extracttemplates failed: %s
eo: 'apt-extracttemplates'-o fiaskis: %s

en: Extracting templates from packages: %d%%
eo: Ekstraktado de ŝablonoj el pakoj: %d%%

en: Preconfiguring packages ...
eo: Pakaj antaŭagordoj ...

en: template parse error: %s
eo: Ŝablona analiza eraro: %s

en: debconf: can't chmod: %s
eo: debconf: ne povas ŝanĝi la modon: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
eo: %s fiaskigis la antaŭagordon, kun la erara kodo %s

en: %s must be run as root
eo: %s devas esti lanĉita de la ĉefuzanto

en: please specify a package to reconfigure
eo: bonvolu indiki reagordotan pakon.

en: %s is not installed
eo: %s ne estas instalita

en: %s is broken or not fully installed
eo: %s estas rompita au malkomplete instalita

en: Cannot read status file: %s
eo: Ne povas legi statan dosieron: %s

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
eo: Uzado: debconf-communicate [ebloj] [pakoj]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
eo: debconf-mergetemplate: Tiu ilo estas malmoderna. Vi devos uzi la programon 'po2debconf' el la 'po-debcon'-pako.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
eo: Uzado: debconf-mergetemplate [ebloj] [ŝablonoj.ll ...] ŝablonoj

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
eo: 
            --outdated		Kunfandas êc la malmodernajn tradukojn.
    	--drop-old-templates	Viŝas la malmodernajn domandojn.

en: %s is missing
eo: %s mankas

en: %s is missing; dropping %s
eo: %s mankas; forlasu '%s'-n

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
eo: %s proksimas al bajto %s: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
eo: %s proksimas al bajto %s: %s; forlasu ĝin

en: %s is outdated
eo: %s malmodernas

en: %s is outdated; dropping whole template!
eo: %s malmodernas; forlasu tutan ŝoblonon!

en: Usage: debconf [options] command [args]
eo: Uzado: debconf [ebloj] ordono [argumentoj]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
eo: 
      -o,  --owner=package		Indikas la pakon kies la ordono estas.
