debconf - en to ku translation catalogue (69 entries)

en: falling back to frontend: %s
ku: dirûvê pêş yê heyî: %s

en: unable to initialize frontend: %s
ku: dirûvê pêş ne çalake: %s

en: Unable to start a frontend: %s
ku: dirûvê pêş nikare destpêbike: %s

en: Config database not specified in config file.
ku: Danegeha config di pela config de ne diyar e.

en: Template database not specified in config file.
ku: Danegeha şablonan di pelê config de nehate diyarkirin.

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
ku: Vebijarkên Mohr û bişişandinan di dosya avakirî de êdî nema tê bikaranîn. ji kerema wxe re wan jê bibe.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
ku: Teşqeleyek bi danegir re qewimî ji alî perçeyê %s ji %s tê naskirin.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
ku:   -f,  --frontend 		Pêş bi tayebetî dirûvê debconf yê bikaranînê.
      -p,  --priority 		Bi taybetî pirsên herî kêm yên ku tên xwestin nîşan dide.
           --terse			Awayî kurtasiyan çalak dike.

en: Ignoring invalid priority "%s"
ku: Guh nade pêştirînên çewt "%s"

en: Valid priorities are: %s
ku: Pêştirînên derbasbar ev in: %s

en: Choices
ku: Bijarte

en: yes
ku: erê

en: no
ku: na

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
ku: (Sifir, hejmara yek û bi jor de, bêhnok û valahiyan (', ') di têketinê de ji hev veqetîne.)

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: Help
ku: Alîkarî

en: Debconf was not configured to display this error message, so it mailed it to you.
ku: Debconf nehatiye mîhengkirin ku vê peyama çewtiyê nîşan bide, lewra ji te re şandiye.

en: Debconf, running at %s
ku: Debconf, bi %s dixebite

en: Input value, "%s" not found in C choices! This should never happen. Perhaps the templates were incorrectly localized.
ku: Nirxa têketanê nehate dîtin, "%s" di nava bijarekên C de nehate dîtin! p3ewiste ev tişt nebe.

en: none of the above
ku: Ne yek jî ji yên jor

en: Enter the items you want to select, separated by spaces.
ku: Endamên ku dixwazî hilbijêrî destnîşan bike, valehiyan di navbera wan de bihêle.

en: Unable to load Debconf::Element::%s. Failed because: %s
ku: Nikare daxe Debconf::Element::%s. Bi serneket ji ber: %s

en: Configuring %s
ku: %s tê mîhengkirin

en: TERM is not set, so the dialog frontend is not usable.
ku: TERM ne çalak e, loma dirûva guftûgoya pêş nayê bikaranîn.

en: Dialog frontend is incompatible with emacs shell buffers
ku: Dirûvê pêş yê guftûgoyê ne li gor embarê tamponên tenikin

en: Dialog frontend will not work on a dumb terminal, an emacs shell buffer, or without a controlling terminal.
ku: Guftûgo li ser termînala xeyalî, bê kontrolkirina termînalê an jî embarên xiyalî naxebite.

en: No usable dialog-like program is installed, so the dialog based frontend cannot be used.
ku: bernameyek mîna ya guftûgoyê nehatiye sepandin ji ber wê yekê dirûvê pêş nikare were bikaranîn.

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
ku: Dirûvê pêş bi kêmanî dîmendereke 13 rêzikên li ser firehiyê û 31 stûnan dixwaze.

en: Package configuration
ku: Avakirina pakêtan

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
ku: Tu niha dirûvê pêş yê ji alî edîtor ve amadekirî dixebitînî ji bo mîhengkirina pergala xwe. ji bo agahiyên berfirehtir li dawiya pelgeyê bibîne.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
ku: Dirûvên pêş yên ji alî edîtor ve amadekirî dosyayek nivîsê an bêtir ji te pêşkêş dike. heke berê haya te ji mîhengkirinên dosyayên unix hebe dê ev dosya ji tere naskirî were-- şîroveyan tevî amûrên mîhengkirinê dihewîne. Dosya sererast bike, heke pêwist be amûran biguherîne û biştre tomar bike û ji bernameyê derkeve. Wê demê dê debconf li gor nirx û mîhengkirinên te bixebite.

en: Debconf on %s
ku: Debconf di %s de

en: This frontend requires a controlling tty.
ku: Pêwistiya dirûvê pêş bi kontrola tty yê heye.

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
ku: Term::Rêzika xwendinê::GNU ne li gor embarên tamponê hûre.

en: More
ku: Zêdetir

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
ku: Nîşe: Debconf di rewşa web de dixebite. here http://localhost:%i/

en: Back
ku: Vegere

en: Next
ku: Piştre

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
ku: Hişyarî: bêbandorkirina danegira pêkan. Dê bi lêzêdekirina pirsa windayî xuya bike %s.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly separated by a lone newline.
ku: Şablona #%s di %s xwedî dosya hevsere "%s" bi nirxeke nû "%s". bi piranî herdû dirbên nû ne bi rengekî rast bi rêzikeke nû ji hev hatine cudakirin.

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
ku: Qada şablona nenas '%s', di stanza #%s ji %s de

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
ku: Çewtiya veqetandina şablonê nêzîkê `%s', di qaliba #%s ji %s

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
ku: Di şablona #%s ya %s de rêzika 'Template:' tune

en: must specify some debs to preconfigure
ku: pêwiste hin desteyên deb bên destnîşankirin ji bo pakêtkirinê

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
ku: Paşvexistina pakêtkirinê ji ber ku apt-utils nesepandîne

en: unable to re-open stdin: %s
ku: nikare stdin ji nû ve veke: %s

en: apt-extracttemplates failed: %s
ku: apt-extracttemplates biserneket: %s

en: Extracting templates from packages: %d%%
ku: Şablon ji pakêtan tên derxistin: %d%%

en: Preconfiguring packages ...
ku: Pêşamadekirina pakêtan ...

en: template parse error: %s
ku: çewtî di şîroveya qalibê de:%s

en: debconf: can't chmod: %s
ku: debconf: nikare chmod: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
ku: %s ji bo amadekirinê bi serneket, bi rewşa derketinê re %s

en: %s must be run as root
ku: %s pêwiste wekî root bixebite

en: please specify a package to reconfigure
ku: ji kerema xwe re ji bo dîsa avakirinê pakêtekê destnîşan bike

en: %s is not installed
ku: %s ne hate sazkirin

en: %s is broken or not fully installed
ku: %s çewtiyek heye an jî ne hate sazkirin

en: Cannot read status file: %s
ku: Nikare pelê rewşe bixwîne: %s

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
ku: Bikaranîn: debconf-communicate [opsiyon] [pakêt]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
ku: debconf-mergetemplate: Ev amûr betalkirî ye. Pêwist e tu bernameya po2debconf ya po-debconf bixebitînî.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
ku: Bikaranîn: debconf-mergetemplate [bijare] [şablon.ll ...] şablon

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
ku: 
            --outdated		Tevlêkirin bi hemû wergeran re ta bi yê ne nûkirî re jî.
    	--drop-old-templates	Piştguhkirina hemû qalibên ne nûkirî.

en: %s is missing
ku: %s kême

en: %s is missing; dropping %s
ku: %s kême; nayê bikaranîn %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
ku: %s fuzî ye di bayt %s de: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
ku: %s fuzî ye di bayt %s de; %s nayê bikaranîn

en: %s is outdated
ku: %s kevn e

en: %s is outdated; dropping whole template!
ku: %s kevn e, şablon nayê bikaranîn!

en: Usage: debconf [options] command [args]
ku: Bikaranîn: debconf [bijare] ferman [guhêr]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
ku: 
      -o,  --owner=package		Pakêta ku bi ferman be bixebitîne.
