linuxmint - en to fo translation catalogue (24 entries)

en: Unknown
fo: Ókent

en: Failed to launch '%s'
fo: Miseydnaðist at byrja '%s'

en: Home
fo: Heim

en: File System
fo: Fílu kervið

en: Search
fo: Leita

en: Print version
fo: Prenta útgávu

en: Allows Nemo to connect to an OwnCloud server
fo: Loyv Nemo at fáa samband við OwnCloud servara

en: Main Menu
fo: Høvuðsvalmynd

en: Close
fo: Lat aftur

en: Copy
fo: Avrita

en: Paste
fo: Set inn

en: Execution of '%s' failed:
fo: Inning av '%s' miseydnaðist:

en: Remove '%s'
fo: Tak burtur '%s'

en: Show Text
fo: Vís tekst

en: Hide Text
fo: Krógva tekst

en: Remove this desklet
fo: Tak burtur hesa desklet

en: No
fo: Nei

en: Yes
fo: Ja

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
fo: Knappaborð

en: Control Center
fo: Stýris-miðdepil

en: Add or remove users and groups
fo: Legg afturat ella tak burtur brúkarr og bólkar

en: Cancel
fo: Ógilda

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
fo: Ógildað

en: Eject
fo: Kasta út
