linuxmint - en to sr translation catalogue (1650 entries)

en: Unknown
sr: Непозната

en: Failed to launch '%s'
sr: Нисам успео да покренем „%s“

en: Home
sr: Лична фасцикла

en: File System
sr: Систем датотека

en: Search
sr: Претрага

en: Print version
sr: Исписује издање програма

en: GNOME Online Accounts is a service which runs in the background and which you can authorize to access your online accounts. Applications can then use this service to interact with your online accounts.
sr: Гномови налози на мрежи је услуга која ради у позадини и којој можете дозволити да приступа вашим налозима на мрежи. Апликације онда могу користити ову услугу да се повежу на ваше налоге на мрежи.

en: The following accounts are supported in Cinnamon:
sr: Следећи налози су подржани у Цимету:

en: Allows Nemo to connect to Google Drive
sr: Дозволи Нему да се повеже на Гуглов Диск

en: Allows Nemo to connect to an OwnCloud server
sr: Дозволи Нему да се повеже на сервер сопственогОблака

en: The following accounts are supported in GNOME applications:
sr: Следећи налози су подржани у Гномовим апликацијма:

en: Launcher Properties
sr: Својства покретача

en: Name:
sr: Назив:

en: Command:
sr: Наредба:

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Browse
sr: Разгледај

en: Launch in Terminal?
sr: Да покренем у терминалу?

en: Directory Properties
sr: Својства директоријума

en: Main Menu
sr: Главни изборник

en: Restore System Configuration
sr: Врати подешавање система

en: Restore the default menu layout
sr: Вратите подразумевани распоред изборника

en: Close
sr: Затвори

en: _New Menu
sr: _Нови изборник

en: Ne_w Item
sr: Нова _ставка

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

en: Delete
sr: Обриши

en: Properties
sr: Својства

en: Edit Desktop File
sr: Уреди датотеку радне површи

en: Add
sr: Додај

en: Edit
sr: Уреди

en: Add/Edit Launcher
sr: Додај/уреди покретач

en: Type:
sr: Врста:

en: Title:
sr: Назив:

en: Program:
sr: Програм:

en: Icon Name
sr: Назив иконице

en: Application
sr: Апликација

en: Custom Application
sr: Прилагођена апликација

en: Execution of '%s' failed:
sr: Нисам успео да извршим „%s“:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
sr: Да ли сигурно желите да уклоните „%s“?

en: Remove '%s'
sr: Уклањам „%s“

en: About...
sr: О програму...

en: Configure...
sr: Подеси...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel.
sr: Овај програмчић не подржава панеле те врсте. Ово може изазвати визуелне грешке на том панелу.

en: Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
sr: Желите ли ипак да наставите да га користите, да га уклоните са овог панела или покушате да га преместите на други панел?

en: Leave it
sr: Остави га

en: Remove it
sr: Обриши га

en: Move to another panel
sr: Премести на други панел

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
sr: Не могу да пронађем одговарајући панел. Зато је програмчић уклоњен.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
sr: Одређени програмчићи не дозвољавају више примерака или у њиховом највећем броју примерака тако да се не умножавају

en: Show Text
sr: Прикажи текст

en: Hide Text
sr: Сакриј текст

en: Remove this desklet
sr: Уклони ову справицу

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
sr: Да ли желите да уклоните радни простор „%s“?

en: Initializing
sr: Покретање

en: Loaded
sr: Учитано

en: Error
sr: Грeшкa

en: Out of date
sr: Изван датума

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
sr: Неисправне опције прегледа: неисправан број углова

en: Execution time (ms):
sr: Трајање извршавања (ms):

en: Loaded successfully
sr: Успешно учитано

en: Check your video drivers
sr: Проверите видео управљачке програме

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
sr: Ваш систем је тренутно покренут без видео хардверског убрзања.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
sr: Можете искусити слабу учинковитост и велику употребу процесора.

en: Launch Driver Manager
sr: Покрени Управника управљачких програма

en: Problems during Cinnamon startup
sr: Десила се грешка приликом покретања Цимета

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
sr: Цимет је успешно покренут, али један или више програмчића, справица или проширења нису могла да се учитају.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
sr: Проверите у дневнику система и у тражилу Цимета има ли каквих проблема.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
sr: Можете да искључите проширење са сметњом у поставкама Цимета ради спречавања понављања ове поруке.

en: Please contact the developer.
sr: Обратите се програмеру.

en: Workspace
sr: Радни простор

en: Restarting Cinnamon...
sr: Поново покрећем Цимет...

en: System Information
sr: Подаци о систему

en: Confirm
sr: Потврди

en: No
sr: Не

en: Yes
sr: Да

en: OK
sr: У реду

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
sr: Изаберите положај новог панела. Притисните „Излаз“ да откажете.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
sr: Изаберите нови положај панела. Притисните „Излаз“ да откажете.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
sr: Нисте додали ниједан панел.
    Да ли желите да отворите подешавања панела?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
sr: Поставке панела

en: Applets
sr: Програмчићи

en: Panel edit mode
sr: Режим уређивања панела

en: Move
sr: Премести

en: Remove
sr: Уклони

en: Are you sure you want to remove this panel?
sr: Да ли сигурно желите да уклоните овај панел?

en: Add a new panel
sr: Додај нови панел

en: Troubleshoot
sr: Решавање проблема

en: Restart Cinnamon
sr: Поново покрени Цимет

en: Looking Glass
sr: Прозорче лупе

en: Restore all settings to default
sr: Врати сва подешавања на подразумевана

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
sr: Да ли сигурно желите да вратите све поставке на подразумеване вредност?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
sr: Поставке система

en: Retry
sr: Покушај поново

en: %s (%s) has just been stopped.
sr: %s (%s) је управо заустављен.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
sr: Уређај „%s“ може бити искључен, ако је потребно.

en: Device %s is busy, please wait.
sr: Уређај „%s“ је заузет, сачекајте.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
sr: Немојте прекидати везу или може доћи до губитка података.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
sr: Не могу да зауставим диск „%s“ (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
sr: „%s“ (%s) може бити безбедно откачен.

en: Device %s can be removed.
sr: Уређај „%s“ може бити уклоњен.

en: %s (%s) has just been ejected.
sr: „%s“ (%s) је управо избачен.

en: Do not remove or data loss may occur.
sr: Немојте уклањати или може доћи до губитка података.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
sr: Не могу да избацим диск „%s“ (%s)

en: Succesfully unmounted %s (%s)
sr: Успешно је откачен „%s“ (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
sr: Нисам успео да откачим „%s“ (%s)

en: Connect to...
sr: Повежи се...

en: Enter a command
sr: Унесите наредбу

en: Press ESC to close
sr: Притисните „Esc“ за излазак

en: Move Titlebar Onscreen
sr: Премести траку наслова на екран

en: _Close
sr: _Затвори

en: No open windows
sr: Нема отворених прозора

en: Restore
sr: Врати

en: Minimize
sr: Умањи

en: Maximize
sr: Увећај

en: Move to left workspace
sr: Премести на леви ради простор

en: Move to right workspace
sr: Премести на десни радни простор

en: Visible on all workspaces
sr: Видљив на свим радним просторима

en: Move to a new workspace
sr: Премести на нови радни простор

en: Move to monitor %d
sr: Премести на екран „%d“

en: Only on this workspace
sr: Само на овом радном простору

en: Unmaximize
sr: Поништи увећање

note: Accessibility: Magnifier, Screen reader, Onscreen keyboard Internet: Browser, Email Client, Instant messenger Multimedia: Audio/Music player, Video player, Photos Office: Word processor, Spreadsheet, Presentation, Document, Source code System: file manager, Text editor, Terminal, Calculator a11y@cin
en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Zoom
sr: Увеличај

en: Screen Reader
sr: Читач екрана

en: Screen Keyboard
sr: Тастатура на екрану

en: Sticky Keys
sr: Лепљиви тастери

en: Slow Keys
sr: Спора тастери

en: Bounce Keys
sr: Одскачући тастери

en: Mouse Keys
sr: Тастери миша

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
sr: Опонашани секундарни клик

note: Hover Click
en: Hover click
sr: Клик надношења

en: Universal Access Settings
sr: Поставке општег приступа

en: High Contrast
sr: Јак контраст

en: Large Text
sr: Велики текст

en: %B %-e, %Y
sr: %-d. %B,  %Y.

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
sr: %A, %d. %B %Y

en: Date and Time Settings
sr: Поставке датума и времена

en: Starting in a few minutes
sr: Почињем за неки минут

en: Starting in %d minutes
sr: Почињем за %d минута

en: This evening
sr: Вечерас

en: Starting later today
sr: Почећу данас касније

en: In %d hour | In %d hours
sr[0]: За %d сат
sr[1]: За %d сата
sr[2]: За %d сати

en: No Events
sr: Нема догађаја

en: In progress
sr: У току

en: All day
sr: Читав дан

en: Today
sr: Данас

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the desktop
sr: Прикажи радну површ

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
sr: Простирање

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
sr: Омиљено

en: Move to the other monitor
sr: Премести на други екран

en: Move to monitor
sr: Премести на екран

en: Move to another workspace
sr: Премести на други радни простор

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
sr: Груписан списак прозора

en: Places
sr: Места

en: Recent
sr: Скорашње

en: Run with NVIDIA GPU
sr: Покрени НВИДИА графичким процесом

en: Unpin from Panel
sr: Откачи са панела

en: Pin to Panel
sr: Прикачи на панел

en: Remove from Autostart
sr: Уклони из аутоматског покретања

en: Add to Autostart
sr: Додај у аутоматско покретање

en: Create Shortcut
sr: Направи пречицу

en: Restore to full opacity
sr: Врати потпуну непрозирност

en: Close others
sr: Затвори остале

en: Close all
sr: Затвори све

en: Power management
sr: Управљање напајањем

en: Power management: inhibited
sr: Управљање напајањем: ускраћено

en: Power management: active
sr: Управљање напајањем: радно

en: Power management is already inhibited by another program
sr: Управљање напајањем је већ ускраћено другим програмом

en: Power management: inhibited by another program
sr: Управљање напајањем: ускраћено другим програмом

en: Apps inhibiting power management:
sr: Апликације које ускраћују управљање енергијом:

en: Inhibit applet
sr: Ускрати програмче

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
sr: Обавештења

en: Show Keyboard Layout
sr: Прикажи распоред тастатуре

en: Show Character Table
sr: Прикажи таблицу знакова

en: Keyboard Settings
sr: Поставке тастатуре

en: Add to panel
sr: Додај на панел

en: Add to desktop
sr: Додај на радну површ

en: Remove from favorites
sr: Уклони из омиљених

en: Add to favorites
sr: Додај у омиљене

en: Uninstall
sr: Уклони уградњу

en: This file is no longer available
sr: Ова датотека више није доступна

en: Open with
sr: Отвори програмом

en: Other application...
sr: Други програм...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
sr: Изборник

en: Recent Files
sr: Скорашње датотеке

en: Clear list
sr: Очисти списак

en: Clear all recent documents
sr: Очисти све скорашње документе

en: No recent documents
sr: Нема недавних докумената

en: All Applications
sr: Сви програми

en: Lock screen
sr: Закључај екран

en: Lock the screen
sr: Закључајте екран

en: Logout
sr: Одјави ме

en: Leave the session
sr: Напустите сесију

en: Quit
sr: Изађи

en: Shut down the computer
sr: Угасите рачунар

en: <unknown>
sr: <непознато>

en: disabled
sr: искључено

en: unmanaged
sr: неподешено

en: disconnecting...
sr: прекидам везу...

en: connecting...
sr: повезујем се...

en: authentication required
sr: потребна је пријава

en: firmware missing
sr: недостаје уграђени програм

en: cable unplugged
sr: кабал је искључен

en: unavailable
sr: недоступно

en: connection failed
sr: повезивање није успело

en: More
sr: Још

en: Connected (private)
sr: Повезани сте (приватно)

en: Ethernet
sr: Жичана веза

en: Wifi
sr: Бежична веза

en: Modem
sr: Модем

en: Bluetooth
sr: Блутут

en: Auto Ethernet
sr: Самостална жичана веза

en: Auto broadband
sr: Самостална широкопојасна веза

en: Auto dial-up
sr: Самостална парична веза

en: Auto %s
sr: Самостална %s

en: Auto bluetooth
sr: Самостална Блутут веза

en: Auto wireless
sr: Самостална бежична веза

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
sr: Управник мреже

en: Enable networking
sr: Укључи умрежавање

en: Wired
sr: Жичана

en: Wireless
sr: Бежична

en: Mobile broadband
sr: Мобилна широкопојасна

en: VPN Connections
sr: ВПН везе

en: Network Settings
sr: Поставке мреже

en: Network Connections
sr: Мрежне везе

en: Connection failed
sr: Није успело повезивање

en: Activation of network connection failed
sr: Није успело покретање мрежне везе

en: Networking is disabled
sr: Умрежавање је искључено

en: No connection
sr: Нема успостављених веза

en: Connecting to the cellular network...
sr: Повезујем се на мобилну мрежу...

en: Connecting to the wireless network...
sr: Повезујем се на бежичну мрежу...

en: Connecting to the wired network...
sr: Повезујем се на жичану мрежу...

en: Connecting to the VPN...
sr: Повезујем се на ВПН...

en: Connecting to the network...
sr: Повезујем се на мрежу...

en: Connected to the wireless network
sr: Повезани сте на бежичну мрежу

en: Wireless connection
sr: Бежична веза

en: (Limited connectivity)
sr: (Ограничена повезивост

en: Connected to the wired network
sr: Повезани сте на жичану мрежу

en: Connected to the cellular network
sr: Повезани сте на мрежу мобилне телефоније

en: Connected to the VPN
sr: Повезани сте на ВПН

en: Connected to the network
sr: Повезани сте на мрежу

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
sr: Очисти обавештења

en: Notification Settings
sr: Подешавања обавештења

en: No notifications
sr: Нема обавештења

en: %d notification | %d notifications
sr[0]: %d обавештење
sr[1]: %d обавештења
sr[2]: %d обавештења

en: just now
sr: управо сад

en: %d second ago | %d seconds ago
sr[0]: Пре %d секунде
sr[1]: Пре %d секунде
sr[2]: Пре %d секунди

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: Пре %d минут
sr[1]: Пре %d минута
sr[2]: Пре %d минута

en: Click to toggle the on-screen keyboard
sr: Кликните да окинете тастатуру на екрану

en: Click to enable the on-screen keyboard
sr: Кликните да укључите тастатуру на екрану

en: Launch
sr: Покрени

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
sr: Покретачи панела

en: Battery full
sr: Напуњена батерија

en: Battery almost full
sr: Батерија је скоро напуњена

en: Battery good
sr: Енергија батерије је добра

en: Low battery
sr: Енергија батерије је слаба

en: Critically low battery
sr: Енергија батерије je критично слаба

en: AC adapter
sr: Мрежни исправљач

en: Laptop battery
sr: Батерија преносног рачунара

en: UPS
sr: Резервно напајање

en: Monitor
sr: Екран

en: Mouse
sr: Миш

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
sr: Тастатура

en: PDA
sr: ПДА

en: Cell phone
sr: Мобилни телефон

en: Media player
sr: Медијски пуштач

en: Tablet
sr: Таблица

en: Computer
sr: Рачунар

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: Keyboard backlight
sr: Позадинско светло тастатуре

en: Power Settings
sr: Поставке напајања

en: Charging
sr: Пуњење

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
sr[0]: Пуни се — %d сат до завршеног пуњења
sr[1]: Пуни се — %d сата до завршеног пуњења
sr[2]: Пуни се — %d сати до завршеног пуњења

en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
sr: Пуни се — %d %s %d %s до завршеног пуњења

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
sr[0]: Пуни се — %d минут до завршеног пуњења
sr[1]: Пуни се — %d минута до завршеног пуњења
sr[2]: Пуни се — %d минута до завршеног пуњења

en: Fully charged
sr: Потпуно је пуна

en: Using battery power
sr: Напајање из батерије

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
sr[0]: Напајање из батерије — преостаје %d сат
sr[1]: Напајање из батерије — преостају %d сата
sr[2]: Напајање из батерије — преостаје %d сати

en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
sr: Напајање из батерије — %d %s %d %s је преостало

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
sr[0]: Напајање из батерије — преостаје %d минут
sr[1]: Напајање из батерије — преостају %d минута
sr[2]: Напајање из батерије — преостаје %d минута

note: Label                              Executable Icon                     Category          Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
sr: Штампачи

en: Cancel all jobs
sr: Откажи све задатке

en: '%s' on %s
sr: „%s“ на %s

en: Send to front
sr: Пошаљи напред

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
sr: Недавни документи

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
sr: Уклоњиви уређаји

en: Open file manager
sr: Отворите управника датотека

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
sr: Размеравај

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
sr: Подешавања

en: Hi there!
sr: Здраво!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
sr: ПРИТИСНУЛИ СТЕ ДУГМЕ!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
sr: УПОТРЕБИЛИ СТЕ ПРЕЧИЦУ!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
sr: Кликните да бисте приказали радну површи или средњи клик да бисте приказали справице

en: Show Desklets
sr: Прикажи справице

en: Click to pause the slideshow
sr: Кликните да зауставите покретни приказ

en: Click to resume the slideshow
sr: Кликните да наставите покретни приказ

en: The slideshow is disabled
sr: Покретни приказ је искључен

en: Slideshow
sr: Покретни приказ

en: Next Background
sr: Следећа позадина

en: Background Settings
sr: Поставке позадине

en: Current background:
sr: Тренутна позадина:

en: Playing
sr: Пуштам

en: Paused
sr: Паузиран

en: Stopped
sr: Заустављен

en: Unknown Artist
sr: Непознати извођач

en: Unknown Album
sr: Непознати албум

en: Unknown Title
sr: Непознат наслов

en: Previous
sr: Претходно

en: Play
sr: Пусти

en: Stop
sr: Заустави

en: Next
sr: Следеће

en: Consecutive Playing
sr: Узастопно пуштање

en: No Shuffle
sr: Без мешања

en: Open Player
sr: Покрени програм

en: Quit Player
sr: Затвори програм

en: Pause
sr: Паузирај

en: Repeat Single
sr: Понови једно

en: Repeat All
sr: Понови све

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
sr: Насумично

en: Mute output
sr: Утишај излаз

en: Mute input
sr: Утишај улаз

en: Applications
sr: Програми

en: Output device
sr: Излазни уређај

en: Microphone
sr: Микрофон

en: Input device
sr: Улазни уређај

en: Volume
sr: Гласноћа

en: Launch player
sr: Покрени програм

en: Choose player controls
sr: Затвори управљачку дугмад пуштача

en: Sound Settings
sr: Поставке звука

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
sr: Да ли желите да обришете све ставке из смећа?

en: This operation cannot be undone.
sr: Ову радњу не можете опозвати.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
sr: Смеће

en: Empty Trash
sr: Испразни смеће

en: Open Trash
sr: Отвори смеће

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Switch User
sr: Промени корисника

en: Log Out...
sr: Одјави се...

en: Power Off...
sr: Искључи...

en: Remove 'Window list'
sr: Уклони „Списак прозора“

en: All windows
sr: Сви прозори

en: Manage workspaces (Expo)
sr: Управљање радним просторима (експо)

en: Add a new workspace
sr: Додај нови радни простор

en: Remove the current workspace
sr: Уклони текући радни простор

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
sr: Обично

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Upside-down
sr: Наопачке

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
sr: Приказ

en: Configure display settings...
sr: Уреди поставке приказа...

en: Clock
sr: Сат

en: Edit launcher
sr: Уредите покретач

en: Photo Frame
sr: Оквир за слике

en: Control Center
sr: Управљачки центар

en: Users and Groups
sr: Корисници и групе

en: Add or remove users and groups
sr: Додајте или уклоните кориснике и групе

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
sr: Виртуелна тастатура

en: Turn on-screen keyboard on or off
sr: Укључи/искључи тастатуру на екрану

en: Valid name
sr: Исправан назив

en: The name cannot be empty.
sr: Назив не може бити празан.

en: Valid executable
sr: Исправна извршна

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
sr: Извршна није исправна. Не може бити празна и простори у путањи морају бити промењени са обрнутом косом цртом (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
sr: Не могу да направим покретач на тој путањи.  Да га додам на радну површ?

en: Choose a command
sr: Изаберите наредбу

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
sr: Да ли желите такође да додате овај покретач у изборник?  Биће постављен у категорију „Остало“.

en: Screen Locker
sr: Закључавање екрана

en: Please type an away message for the lock screen
sr: Укуцајте одјавну поруку за закључавање екрана

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
sr: Изглед

en: Preferences
sr: Поставке

en: Hardware
sr: Уређаји

en: Administration
sr: Администрација

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
sr: Мрежа

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
sr: мрежа, бежична, вифи, жичана, широкопојасна, интернет

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
sr: Боја

en: color, profile, display, printer, output
sr: боја, профил, приказ, штампач, излаз

en: Graphics Tablet
sr: Графичка таблица

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
sr: ваком, таблица, цртање, оловка, графика

en: printers, laser, inkjet
sr: штампачи, ласер, млазни

en: Firewall
sr: Заштитни зид

en: firewall, block, filter, programs
sr: ватробран, забрана, филтер, програми

en: Languages
sr: Језици

en: language, install, foreign
sr: језик, уградња, страни

en: Input Method
sr: Метод уноса

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
sr: језик, уградња, страни, унос, метод, српски, француски, куцање

en: Login Window
sr: Прозор за пријаву

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
sr: пријавите се,  lightdm, mdm, gdm, менаџер, корисник, лозинка, покренути, променити

en: login, lightdm, manager, settings, editor
sr: ‎пријава, алатни приказ менаџера (АПМ) , управник, поставке, уређивач

en: Driver Manager
sr: Управник управљачких програма

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
sr: видео, управљач, бежично, картица, уређај, власнички, енвидија, радеон, нуво, фглрикс

en: Nvidia Settings
sr: Нвидиа подешавања

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
sr: видео, драјвер, власнички, нвидиа, подешавања

en: Software Sources
sr: Извори програма

en: ppa, repository, package, source, download
sr: ппа, спремиште, складиште, остава, пакет, извор, преузимање

en: Package Management
sr: Управљање пакетом

en: update, install, repository, package, source, download
sr: ажурирај, инсталирај, спремиште, пакет, извор, преузими

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
sr: корисник, корисници, налог, налози, група, групе, лозинка

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
sr: блутут, пренос, мобилни, пријемник

en: Manage Services and Units
sr: Управљање услугама и јединицама

en: systemd, units, services, systemctl, init
sr: systemd, јединице, услуге, systemctl, init

en: Disks
sr: Дискови

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
sr: дискови, управљај,  уређај, управљање, диск, hdd, усб меморија, форматирај, обриши, тестирај, створи, исо, ИСО, диск, слика

en: Back to all settings
sr: Назад на сва подешавања

en: Cancel
sr: Откажи

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
sr: Назив групе не може да садржи велика слова или размаке

en: Change Password
sr: Промени лозинку

en: New password
sr: Нова лозинка

en: Confirm password
sr: Потврдите лозинку

en: Generate a password
sr: Направите лозинку

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
sr: Ваша нова лозинка мора да садржи најмање 8 знакова

en: Show password
sr: Прикажи лозинку

en: An error occurred. Your password was not changed.
sr: Дошло је од грешке. Ваша лозинка није измењена.

en: Change
sr: Промени

en: Passwords do not match
sr: Лозинке се не подударају

en: Too short
sr: Прекратка

en: Weak
sr: Слаба

en: Fair
sr: Солидна

en: Good
sr: Добра

en: Strong
sr: Јака

en: Standard
sr: Уобичајена

en: Administrator
sr: Руководилац

en: The username must consist of only:
        - lower case letters (a-z)
        - numerals (0-9)
        - '.', '-', and '_' characters
sr: Корисничко име мора да садржи искључиво:
        — мала слова (а-z)
        — цифре (0-9)
        — и следеће знаке . , - или _

en: Account Type
sr: Врста налога

en: Full Name
sr: Име и презиме

en: Username
sr: Корисничко име

en: Invalid username
sr: Неисправно корисничко име

en: A user with the name '%s' already exists.
sr: Корисник са именом '%s' већ постоји.

en: Users
sr: Корисници

en: Groups
sr: Групе

en: Click to change the picture
sr: Кликните да промените слику

en: Browse for more pictures...
sr: Потражите још слика...

en: Click to change the name
sr: Кликните да промените име

en: Click to change the password
sr: Кликните да промените лозинку

en: Click to change the groups
sr: Кликните да промените групе

en: Picture
sr: Слика

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
sr: Назив

en: Password
sr: Лозинка

en: Open
sr: Отвори

en: Images
sr: Слике

en: No password set
sr: Лозинка није постављена

en: Set at login
sr: Постави приликом пријаве

en: This user is currently logged in
sr: Овај корисник је тренутно пријављен

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
sr: Корисничка фасцикла је шифрована. Да би се обезбедио приступ шифрованој фасцикли, само корисник може да мења ову лозинку.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
sr: Да ли желите трајно да избришете „%s“ и све датотеке повезане са овим корисником?

en: This group is set as %s's primary group
sr: Ова група је постављена као %s-ва основна група

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
sr: Да ли желите трајно да уклоните „%s“?

en: Group Name
sr: Назив групе

en: Previous instance
sr: Претходни примерак

en: Next instance
sr: Следећи примерак

en: More options
sr: Још опција

en: Import from a file
sr: Увези из датотеке

en: Export to a file
sr: Извези у датотеку

en: Reset to defaults
sr: Врати на подразумевано

en: Reload %s
sr: Поновно учитај %s

en: Settings for %s
sr: Подешавања за %s

en: Select or enter file to export to
sr: Изаберите или унесите датотеку у коју ће се извести

en: JSON files
sr: ЈСОН датотеке

en: Select a JSON file to import
sr: Изаберите ЈСОН датотеку за увоз

en: Cancel Job
sr: Откажи задатак

en: Do you really want to cancel this job?
sr: Да ли заиста желите отказати овај задатак?

en: Keep Printing
sr: Настави штампање

en: Do you really want to cancel all jobs?
sr: Да ли заиста желите да откажете све задатке?

en: Cancel All Jobs
sr: Откажи све задатке

en: Random
sr: Насумично

en: Show
sr: Прикажи

en: Item
sr: Ставка

en: Select a date
sr: Изаберите датум

en: Select a time
sr: Изабери време

en: Hour
sr: Сат

en: Minute
sr: Минут

en: Second
sr: Секунда

en: This applet is currently enabled
sr: Овај програмчић је тренутно омогућен

en: This desklet is currently enabled
sr: Ова справица је тренутно омогућен

en: This extension is currently enabled
sr: Ова проширења су тренутно омогућена

en: by %s
sr: са %s

en: Configure
sr: Подеси

en: This is a system applet. It cannot be removed.
sr: Ово је системски програмчић. Не може бити обрисан.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
sr: Ово је системска справица. Не може бити обрисан.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
sr: Ово је системска проширења. Не може бити обрисана.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sr: Овај програмчић садржи функције позива које могу узроковати рушење или замрзавање Цимета. Ако сте искусили рушење или замрзавање, покушајте га уклонити.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sr: Ова справица садржи функције позива које могу узроковати рушење или замрзавање Цимета. Ако сте искусили рушење или замрзавање, покушајте га уклонити.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sr: Ово проширење садржи функције позива које могу узроковати рушење или замрзавање Цимета. Ако сте искусили рушење или замрзавање, покушајте га уклонити.

en: About
sr: О програму

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
sr: Проширење „%s“ није сагласно са вашим издањем Цимета.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
sr: Више примерака је омогућено. Да ли сте сигурни да их желите све обрисати?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
sr: Да ли заиста желите да у потпуности уклоните „%s“?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
sr: Ово ће да врати подразумевани скуп укључених програмчића. Да ли сигурно желите ово да урадите?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
sr: Ово ће да врати подразумевани скуп укључених справица. Да ли сигурно желите ово да урадите?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
sr: Ово ће искључити сва активна проширења. Да ли сигурно желите да урадите ово?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
sr: Нешто је пошло наопако током учитавања „%s“. Проверите да ли користите последњу верзију, и пријавите овај проблем ствараоцима.

en: Installed
sr: Инсталирано

en: Install
sr: Инсталирај

en: Update
sr: Ажурирај

en: Sort by
sr: Поређај по

en: Popularity
sr: Омиљено

en: Date
sr: Датум

en: Upgradable
sr: Надоградивости

en: More info
sr: Још података

en: Refresh
sr: Освежи

en: Update all
sr: Ажурирајте све

en: %d update available | %d updates available
sr[0]: %d доступно ажурирање
sr[1]: %d доступна ажурирања
sr[2]: %d доступних ажурирања

en: No updates available
sr: Нема доступних ажурирања

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
sr: Кликните на капаљку а онда кликните на неку боју било где на вашем екрану да изаберете ту боју

en: Click to set a new accelerator key.
sr: Кликните да изаберете ново дугме пречице.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
sr: Притисните „Излаз“ или кликните опет да откажете радњу.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
sr: Притисните повратницу да обришете постојећу свезу тастера.

en: unassigned
sr: недодељено

en: Pick an accelerator
sr: Изаберите пречицу

en: Continue
sr: Настави

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
sr: 
    Ова комбинација тастера, „<b>%s</b>“ не треба да се користи јер ће бити немогуће куцати користећи овај тастер.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
sr: Покушајте поново користећи тастер измењивач као што је Ктрл, Алт или Супер (Виндоуз тастер).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
sr: Наставите само ако сте сигурни да је то оно што желите, у супротном откажите.

en: Checking dependencies
sr: Проверавам зависности

en: Please install: %s
sr: Инсталирајте: %s

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Open
sr: _Отвори

en: Sound files
sr: Звучне датотеке

en: Downloading images:
sr: Скидање слика:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
sr: Дошло је до грешке приликом покушаја приступа серверу. Покушајте поново мало касније.

en: Something went wrong with the spices download.  Please try refreshing the list again.
sr: Нешто није у реду са преузимањем зачина.  Освежите списак, па покушајте поново.

en: Refreshing the cache
sr: Ажурирање кеша

en: Installing %s
sr: Инсталирам „%s“

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
sr: Дошло је до грешке током инсталације „%s“. Пријавите ово програмеру.

en: Uninstalling %s
sr: Деинсталирам „%s“

en: A problem occurred while removing %s.
sr: Дошло је до проблема током уклањања „%s“.

en: 
    
    Details:  %s
sr: 
    
    Појединости:  %s

en: Add new entry
sr: Додај нову ставку

en: Remove selected entry
sr: Уклони одабрану ставку

en: Edit selected entry
sr: Промени одабрану ставку

en: Move selected entry up
sr: Помери одабрану ставку нагоре

en: Move selected entry down
sr: Помери одабрану ставку надоле

en: Edit entry
sr: Промени ставку

en: Configure accessibility features
sr: Подесите функције приступачности

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
sr: лупа, говор, приступ, увеличавање, дугмад, контраст

en: Visual
sr: Видност

note: Visual Aids
en: Visual Aids
sr: Помоћ за видност

en: High contrast
sr: Велики контраст

en: Large text
sr: Велики текст

en: Screen reader
sr: Читач екрана

en: Configure screen reader
sr: Подеси читач екрана

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
sr: Зум радне површи

en: Enable zoom
sr: Укључи зумирање

en: Magnification
sr: Увећавање

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
sr: Искључено

en: Mouse wheel modifier
sr: Измењивач точкића миша

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
sr: Док је притиснут овај измењивач, премицање точкићем миша ће повећати или смањити зум.

en: Scroll at screen edges
sr: Клизај по ивицама екрана

en: Keep cursor centered
sr: Држи курсор по средини

en: Cursor moves with contents
sr: Курсор се помера са садржајем

en: Cursor pushes contents around
sr: Курсор гура садржај унаоколо

en: Mouse tracking mode
sr: Режим праћења мишем

en: Lens mode
sr: Режим сочива

en: Square
sr: Квадрат

en: Horizontal strip
sr: Водоравна пруга

en: Vertical strip
sr: Усправна пруга

en: Lens shape
sr: Облик сочива

en: Full screen
sr: Пун екран

en: Top half
sr: Горња половина

en: Bottom half
sr: Доња половина

en: Left half
sr: Лева половина

en: Right half
sr: Десна половина

en: Screen position
sr: Положај екрана

en: Enable the on-screen keyboard
sr: Укључи тастатуру на екрану

en: Touch
sr: Додир

en: Full scale
sr: Уобичајена

en: Scanning
sr: Прегледање

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
sr: Распоред тастатуре

en: At the bottom of the screen
sr: На дну екрана

en: At the top of the screen
sr: На врху екрана

en: Keyboard position
sr: Положај тастатуре

en: A quarter of the screen
sr: Четвртина екрана

en: A third of the screen
sr: Трећина екрана

en: Half of the screen
sr: Половина екрана

en: Keyboard size
sr: Величина тастатуре

en: Show the keyboard any time something expects input
sr: Прикажи тастатуру увек када нешто очекује улаз

en: Show keyboard only when the user activates it
sr: Прикажи тастатуру само када је корисник активира

en: Activation mode
sr: Режим активирања

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
sr: Показатељ тастатуре

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
sr: Користи визуелни указивач за закључавање великих слова и бројева

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
sr: Користи звучни указивач за закључавање великих слова и бројева

en: Sound to use Caps or Num Lock on
sr: Звук за укључено закључавање великих слова и бројева

en: Sound to use Caps or Num Lock off
sr: Звук за искључено закључавање великих слова и бројева

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
sr: Одзив догађаја (потребан за упозорења испомоћи при куцању)

en: Enable visual alerts
sr: Укључи визуелна упозорења

en: Flash the entire monitor
sr: Блесни читавим монитором

en: Flash the active window
sr: Блесни радним прозором

en: Visual style
sr: Визуелни стил

en: Enable audio alerts
sr: Укључи звучна упозорења

en: Sound to use for window alerts
sr: Звук за упозорења прозора

en: Typing assistance
sr: Испомоћ при куцању

note: Stickykeys
en: Sticky keys
sr: Лепљиви тастери

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
sr: Сматрај низ тастера измењивача као комбинацију

en: Disable if two modifiers are pressed together
sr: Искључи ако су два измењивача притиснута заједно

en: Alert when a modifier key is pressed
sr: Упозори када је притиснут тастер измењивача

note: Slowkeys
en: Slow keys
sr: Спори тастери

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
sr: Уметните застој између притиска тастера и његовог прихватања

en: Alert when a key is pressed
sr: Упозори када је тастер притиснут

en: Alert when a key is accepted
sr: Упозори када је тастер прихваћен

en: Alert when a key is rejected
sr: Упозори када је тастер одбијен

en: Acceptance delay
sr: Застој прихватања

en: Short
sr: Кратак

en: Long
sr: Дуг

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
sr: Одскочни тастери

en: Ignore fast duplicate keypresses
sr: Занемари брзе двоструке притиске тастера

note: Mousekeys
en: Mouse keys
sr: Тастери миша

en: Control the pointer using the keypad
sr: Контролиши показивач користећи додирну плочицу

en: Initial delay
sr: Почетни застој

en: Shorter
sr: Кратак

en: Longer
sr: Дуг

en: Acceleration time
sr: Време убрзања

en: Maximum speed
sr: Највећа брзина

en: Slower
sr: Споро

en: Faster
sr: Брзо

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
sr: Окини секундарни клик држећи притиснуто примарно дугме

en: Trigger a click when the pointer hovers
sr: Окини клик када се наднесе показивач

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
sr: Застој

en: Motion threshold
sr: Осетљивост покрета

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
sr: Мало

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
sr: Велико

en: Manage Cinnamon applets
sr: Управљање програмчићима Цимета

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
sr: Можете уклонити одређене примерке на панелу у стању уређивања преко приручног изборника.

en: applet
sr: програмче

en: Manage
sr: Уреди

en: Download
sr: Преузми

en: Installed applets
sr: Инсталирани програмчићи

en: Reset all
sr: Ресетуј све

en: Previous Panel
sr: Претходни панел

en: Next Panel
sr: Следећи панел

en: Solid color
sr: Једнобојна

en: Horizontal gradient
sr: Водоравни прелив

en: Vertical gradient
sr: Усправни прелив

en: No picture
sr: Без слике

en: Mosaic
sr: Поплочано

en: Centered
sr: Усредиштено

en: Scaled
sr: Сразмерно

en: Stretched
sr: Развучено

en: Spanned
sr: Растегнуто

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Change your desktop's background
sr: Промените позадину радне површи

en: background, picture, slideshow
sr: позадина, лика, покретни приказ

en: Backgrounds
sr: Позадине

en: Add Folder
sr: Додај фасциклу

en: Add new folder
sr: Додај нову фасциклу

en: Remove selected folder
sr: Уклони означену фасциклу

en: Play backgrounds as a slideshow
sr: Прикажи позадине као покретне слике

en: minutes
sr: минута

en: Play images in random order
sr: Прикажи слике насумичним редом

en: Picture aspect
sr: Размера слике

en: Manage date and time settings
sr: Управљање поставкама датума и времена

en: time, date, calendar, format, network, sync
sr: време, датум, календар, формат, мрежа, усклађивање

en: Date & Time
sr: Датум и време

en: Date and Time
sr: Датум и време

en: Network time
sr: Мрежно време

en: Manually set date and time
sr: Ручно подесите датум и време

en: Format
sr: Формат

en: Use 24h clock
sr: Користи 24-ни часовник

en: Display the date
sr: Приказуј датум

en: Display seconds
sr: Приказуј секунде

en: Use locale default
sr: Користи подразумевани локалитет

en: Sunday
sr: Недеља

en: Monday
sr: Понедељак

en: First day of week
sr: Први дан у седмици

en: Region
sr: Област

en: City
sr: Град

en: PDF
sr: ПДФ

en: Source Code
sr: Изворни кôд

en: System
sr: Систем

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: Plain Text
sr: Обичан текст

en: Select an application for audio CDs
sr: Изаберите програм за звучни ЦД

en: Select an application for video DVDs
sr: Изаберите програм за видео ДВД

en: Select an application to run when a music player is connected
sr: Изаберите програм за покретање када је музички уређај повезан

en: Select an application to run when a camera is connected
sr: Изаберите програм за покретање када је фото-апарат повезан

en: Software
sr: Програми

en: Select an application for software CDs
sr: Изаберите програм за дискове са софтвером

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
sr: звучни ДВД

en: blank Blu-ray disc
sr: празан Блу-реј диск

en: blank CD disc
sr: празан ЦД диск

en: blank DVD disc
sr: празан ДВД диск

en: blank HD DVD disc
sr: празан ХД ДВД диск

en: Blu-ray video disc
sr: Блу-реј видео диск

en: e-book reader
sr: читач е-књига

en: HD DVD video disc
sr: ХД ДВД видео диск

en: Picture CD
sr: ЦД са сликама

en: Super Video CD
sr: Супер видео ЦД

en: Video CD
sr: Видео ЦД

en: Windows software
sr: Windows програми

en: Ask what to do
sr: Питај шта да радиш

en: Open folder
sr: Отвори фасциклу

en: Do nothing
sr: Не ради ништа

en: Other Media
sr: Остали уређаји

en: Select how other media should be handled
sr: Изаберите како ће се управљати осталим уређајима

en: _Action:
sr: _Радња:

en: Preferred Applications
sr: Омиљени програми

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
sr: медија, подразумевано, апликације, програми, уклоњиво, прегледач, е-пошта, календар, музика, видео, фотографија, слике, цд, аутоматска репродукција, омиљено, програми

en: Preferred applications
sr: Омиљени програми

en: Removable media
sr: Уклоњиви уређаји

en: Prompt or start programs on media insertion
sr: Постави упит или покрени програме приликом убацивања уређаја

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
sr: _Остали уређаји...

en: Manage your Cinnamon desklets
sr: Управљање справицама Циметове површи

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
sr: Можете уклонити одређене примерке са радне површи преко приручног изборника справица површи

en: desklet, desktop, slideshow
sr: справица, површ, покретни приказ

en: Desklets
sr: Справице

en: General Settings
sr: Опште поставке

en: General Desklets Settings
sr: Опште поставке справица површи

en: No decoration
sr: Без украшавања

en: Border only
sr: Само оквири

en: Border and header
sr: Оквири и заглавље

en: Decoration of desklets
sr: Украшавање справица површи

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
sr: Напомена: Неке справице захтевају оквир/заглавље да би биле увек присутне

en: Such requirements override the settings selected here
sr: Такви захтеви заобилазе овде изабране поставке

en: Snap desklets to grid
sr: Приони справице на мрежу

en: Width of desklet snap grid
sr: Ширина прионуте мреже справица површи

en: Installed desklets
sr: Инсталиране справице

en: Remove all
sr: Уклони све

en: Manage your desktop icons
sr: Управљање иконицама радне површи

en: desktop, home, button, trash
sr: радна површ, лично, дугме, смеће

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Manage display settings
sr: Управљајте поставкама екрана

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
sr: приказ, екран, монитор, излаз, размера, двоструко, лцд

en: Layout
sr: Изглед

en: Disable automatic screen rotation
sr: Искључи аутоматско окретање екрана

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
sr: Изаберите ову опцију да искључите аутоматско окретање екрана на хардверу опремљеном подржаним мерачима убрзања.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
sr: Омогући контроле делимичног размеравања (скалирања) приказа на екрану (експериментална функција)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
sr: Изаберите ову опцију да би се приказале додатне контроле формата приказа на екрану ради размеравања (скалирања) приказа за сваки појединачни монитор.

en: Control Cinnamon visual effects.
sr: Управљање видним дејствима површи Цимета.

en: effects, window
sr: дејства, ефекти, прозор

en: Effects
sr: Дејства

en: Desktop and window effects
sr: Дејства прозора и радне површи

en: Effects on dialog boxes
sr: Дејства прозорчића

en: Effects on menus
sr: Дејства изборника

en: Session startup animation
sr: Почетна анимација сесије

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
sr: Дејство ишчезавања Циметових клизних поља (као списак програма изборника)

en: Window effects
sr: Дејства прозора

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options gro
en: None
sr: Ништа

en: Traditional
sr: Традиционални

en: Fly
sr: Лети

en: New windows or unminimizing existing ones
sr: Нови прозори или смањујем већ постојеће

en: Closing windows
sr: Затварање прозора

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
sr: Ишчезни

en: Minimizing windows
sr: Умањивање прозора

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
sr: Промена величине и поплочавање прозора

en: Window animation speed
sr: Брзина анимације прозора

en: Manage your Cinnamon extensions
sr: Управљање проширењима Цимета

en: extension, addon
sr: проширење, додатак

en: Extensions
sr: Проширења

en: Installed extensions
sr: Инсталирана проширења

en: Enable
sr: Омогући

en: Disable
sr: Онемогући

en: Disable all
sr: Онемогући све

en: Configure system fonts
sr: Подешавање слова система

en: font, size, small, large
sr: писмо, слова, фонт, величина, мало, велико

en: Font Selection
sr: Избор слова

en: Default font
sr: Подразумевани фонт

en: Desktop font
sr: Фонт радне површи

en: Document font
sr: Фонт докумената

en: Monospace font
sr: Фонт сталне ширине

en: Window title font
sr: Фонт наслова прозора

en: Font Settings
sr: Подешавања фонта

en: Grayscale
sr: Сиви тонови

en: Rgba
sr: РГБА

en: Slight
sr: Благо

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
sr: Средње

en: Full
sr: Потпуно

en: RGB
sr: ЦЗП

en: BGR
sr: ПЗЦ

en: Vertical RGB
sr: Усправно ЦЗП

en: Vertical BGR
sr: Усправно ПЗЦ

en: Text scaling factor
sr: Чинилац сразмере текста

en: Hinting
sr: Наговештавање

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
sr: Наговештавање омогућава чисте читљиве натписе на екрану.

en: Antialiasing
sr: Умекшавање ивица

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
sr: Умекшавање ивица чини натписе на екрану глатким и лакшим за читање

en: RGBA Order
sr: ЦЗПА редослед

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
sr: Редослед подпиксела на LCD екрану, само коришћен када је умекшавање постављено на „rgba“

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
sr: Разне поставке Цимета

en: logging, click
sr: пријава, клик

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
sr: Опште

en: Compositor Options
sr: Опције композитора

en: Disable compositing for full-screen windows
sr: Искључи слагање приказа за прозоре преко целог екрана

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
sr: Изаберите ову могућност да допустите програмима да заобиђу управника слагања и да раде највећом брзином. Одзначите ово ако долази до цепања приказа у приказу преко целог екрана.

en: Miscellaneous Options
sr: Разне могућности

en: Enable timer when logging out or shutting down
sr: Укључи одбројавање приликом одјаве и искључивања

en: Timer delay
sr: Време одбројавања

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
sr: секунде

en: Memory limit
sr: Ограничење меморије

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
sr: Поново покрени Цимет када користи исувише много меморије

en: Check frequency
sr: Проверите фреквенцију

en: Manage hotcorner settings
sr: Управљање подешавањима врућих ивица

en: hotcorner, overview, scale, expo
sr: вруће ивице, преглед, распростирање, размеравање

en: Hot Corners
sr: Вруће ивице

en: Show all workspaces
sr: Прикажи све радне просторе

note: Expo
en: Show all windows
sr: Прикажи све прозоре

en: Run a command
sr: Покрени наредбу

en: Enable this corner
sr: Омогућите овај угао

en: Type a command...
sr: Упишите наредбу...

en: Activation delay (ms)
sr: Кашњење активације (ms)

en: Unknown size
sr: Непозната величина

en: Unknown CPU
sr: Непознат процесор

en: Operating System
sr: Оперативни систем

en: Cinnamon Version
sr: Издање Цимета

en: Linux Kernel
sr: Кернел Линукса

en: Processor
sr: Процесор

en: Memory
sr: Меморија

en: Hard Drives
sr: Чврсти дискови

en: Hard Drive
sr: Тврди диск

en: Graphics Card
sr: Графичка картица

en: Display system information
sr: Прикажи податке о систему

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version
sr: систем, обавештење, појединости, графика, звук, кернел, издање, подаци

en: System Info
sr: Подаци о систему

en: Upload system information
sr: Освежи податке о систему

en: No personal information included
sr: Никакви лични подаци нису укључени

en: Copy to clipboard
sr: Умножи у оставу

en: Troubleshooting
sr: Решавање проблема

en: Windows
sr: Прозори

en: Positioning
sr: Смештај

en: Tiling and Snapping
sr: Поплочавање и пријањање

en: Inter-workspace
sr: Унутрашњи радни простор

en: Inter-monitor
sr: Унутрашњи монитор

en: Workspaces
sr: Радни простори

en: Direct Navigation
sr: Непосредно кретање

en: Screenshots and Recording
sr: Снимци екрана и снимање

en: Launchers
sr: Покретачи

en: Sound and Media
sr: Звук и медиј

en: Quiet Keys
sr: Тиха дугмад

en: Universal Access
sr: Општи приступ

en: Custom Shortcuts
sr: Произвољне пречице

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
sr: Покажите екран за избор прозора

en: Show the workspace selection screen
sr: Покажи екран за бирање радног простора

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
sr: Прикажи радну површ

en: Cycle through open windows
sr: Кружи између отворених прозора

en: Cycle backwards through open windows
sr: Кружи уназад између отворених прозора

en: Cycle through open windows of the same application
sr: Кружи кроз отворене прозоре истог програма

en: Cycle backwards through open windows of the same application
sr: Кружи уназад кроз отворене прозоре истог програма

en: Run dialog
sr: Прозорче покретања

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
sr: Прекидач прозорчета огледала

note: Windows
en: Maximize window
sr: Увећај прозор

en: Unmaximize window
sr: Поништи увећање прозора

en: Minimize window
sr: Умањи прозор

en: Close window
sr: Затвори прозор

en: Activate window menu
sr: Активирај изборник прозора

en: Raise window
sr: Издигни прозор

en: Lower window
sr: Спусти прозор

en: Toggle maximization state
sr: Промени стање увећања

en: Toggle fullscreen state
sr: Промени приказ преко целог екрана

en: Toggle shaded state
sr: Промени стање осенчености

en: Toggle always on top
sr: Прекидач за увек на врху

en: Toggle showing window on all workspaces
sr: Прекидач приказа прозора на свим површима

en: Increase opacity
sr: Повећај непрозирност

en: Decrease opacity
sr: Смањи непрозирност

en: Toggle vertical maximization
sr: Промени усправно увећање

en: Toggle horizontal maximization
sr: Промени водоравно увећање

note: Windows - Positioning
en: Resize window
sr: Промени величину прозора

en: Move window
sr: Премести прозор

en: Center window in screen
sr: Постави прозор у средину

en: Move window to upper-right
sr: Помери прозор горе десно

en: Move window to upper-left
sr: Помери прозор горе лево

en: Move window to lower-right
sr: Помери прозор доле десно

en: Move window to lower-left
sr: Помери прозор доле лево

en: Move window to right edge
sr: Помери прозор на десну ивицу

en: Move window to top edge
sr: Помери прозор на горњу ивицу

en: Move window to bottom edge
sr: Помери прозор на доњу ивицу

en: Move window to left edge
sr: Помери прозор на леву ивицу

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
sr: Гурни плочицу лево

en: Push tile right
sr: Гурни плочицу десно

en: Push tile up
sr: Гурни плочицу горе

en: Push tile down
sr: Гурни плочицу доле

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
sr: Премести прозор на нови радни простор

en: Move window to left workspace
sr: Премести прозор на радни простор лево

en: Move window to right workspace
sr: Премести прозор на радни простор десно

en: Move window to workspace 1
sr: Премести прозор на радни простор 1

en: Move window to workspace 2
sr: Премести прозор на радни простор 2

en: Move window to workspace 3
sr: Премести прозор на радни простор 3

en: Move window to workspace 4
sr: Премести прозор на радни простор 4

en: Move window to workspace 5
sr: Премести прозор на радни простор 5

en: Move window to workspace 6
sr: Премести прозор на радни простор 6

en: Move window to workspace 7
sr: Премести прозор на радни простор 7

en: Move window to workspace 8
sr: Премести прозор на радни простор 8

en: Move window to workspace 9
sr: Премести прозор на радни простор 9

en: Move window to workspace 10
sr: Премести прозор на радни простор 10

en: Move window to workspace 11
sr: Премести прозор на радни простор 11

en: Move window to workspace 12
sr: Премести прозор на радни простор 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
sr: Премести прозор на леви монитор

en: Move window to right monitor
sr: Премести прозор на десни монитор

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
sr: Пребаци се на радни простор лево

en: Switch to right workspace
sr: Пребаци се на радни простор десно

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
sr: Пребаци се на радни простор 1

en: Switch to workspace 2
sr: Пребаци се на радни простор 2

en: Switch to workspace 3
sr: Пребаци се на радни простор 3

en: Switch to workspace 4
sr: Пребаци се на радни простор 4

en: Switch to workspace 5
sr: Пребаци се на радни простор 5

en: Switch to workspace 6
sr: Пребаци се на радни простор 6

en: Switch to workspace 7
sr: Пребаци се на радни простор 7

en: Switch to workspace 8
sr: Пребаци се на радни простор 8

en: Switch to workspace 9
sr: Пребаци се на радни простор 9

en: Switch to workspace 10
sr: Пребаци се на радни простор 10

en: Switch to workspace 11
sr: Пребаци се на радни простор 11

en: Switch to workspace 12
sr: Пребаци се на радни простор 12

note: System
en: Log out
sr: Одјави

en: Shut down
sr: Искључи

en: Suspend
sr: Обустави

en: Hibernate
sr: Замрзни

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
sr: Направи снимак области екрана

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
sr: Умножи снимак области екрана у списак исечака

en: Take a screenshot
sr: Направи снимак екрана

en: Copy a screenshot to clipboard
sr: Умножи снимак екрана у списку исечака

en: Take a screenshot of a window
sr: Направи снимак прозора

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
sr: Умножи снимак прозора у списак исечака

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
sr: Прекидач за снимање радне површи (захтева поновно покретање Цимета)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
sr: Промени подешавања монитора

en: Rotate display
sr: Окрени приказ

en: Orientation Lock
sr: Закључавање усмерења

en: Increase screen brightness
sr: Повећај осветљење екрана

en: Decrease screen brightness
sr: Смањи осветљење екрана

en: Toggle keyboard backlight
sr: Прекидач осветљења тастатуре

en: Increase keyboard backlight level
sr: Повећај ниво осветљења тастатуре

en: Decrease keyboard backlight level
sr: Смањи ниво осветљења тастатуре

en: Toggle touchpad state
sr: Прекидач стања додирне плочице

en: Turn touchpad on
sr: Укључи додирну плочицу

en: Turn touchpad off
sr: Искључи додирну плочицу

en: Show power statistics
sr: Прикажи дијаграм потрошње

note: Launchers
en: Launch terminal
sr: Покрени терминал

en: Launch help browser
sr: Покрени прегледач помоћи

en: Launch calculator
sr: Покрени дигитрон

en: Launch email client
sr: Покрени програм е-поште

en: Launch web browser
sr: Покрени веб прегледник

en: Home folder
sr: Лична фасцикла

note: Sound and Media
en: Volume mute
sr: Искључи звук

en: Volume down
sr: Утишај звук

en: Volume up
sr: Појачај звук

en: Mic mute
sr: Микрофон је утишан

en: Launch media player
sr: Покрени медијски програм

en: Pause playback
sr: Паузирај пуштање

en: Stop playback
sr: Заустави пуштање

en: Previous track
sr: Претходна нумера

en: Next track
sr: Следећа нумера

en: Eject
sr: Избаци

en: Rewind
sr: Премотај уназад

en: Fast-forward
sr: Брзо премотај унапред

en: Repeat
sr: Понови

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
sr: Утишај скроз (тихо)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
sr: Утишај (тихо)

en: Volume up (Quiet)
sr: Појачај (тихо)

note: Universal Access
en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom out
sr: Умањи

en: Turn screen reader on or off
sr: Укључи/искључи читач екрана

en: Increase text size
sr: Повећај величину текста

en: Decrease text size
sr: Смањи величину текста

en: High contrast on or off
sr: Укључи/искључи велики контраст

en: Manage keyboard settings and shortcuts
sr: Управљање поставкама тастатуре и пречицама

en: keyboard, shortcut, hotkey
sr: тастатура, пречица

en: Key repeat
sr: Понављање тастера

en: Typing
sr: Куцање

en: Enable key repeat
sr: Укључи понављање тастера

en: Repeat delay:
sr: Застој понављања:

en: Repeat speed:
sr: Брзина понављања:

en: Slow
sr: Споро

en: Fast
sr: Брзо

en: Text cursor
sr: Курзор текста

en: Text cursor blinks
sr: Показивач текста трепери

en: Blink speed:
sr: Брзина треперења:

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
sr: Да уредите свезу тастера, кликните и притисните нове тастере, или притисните повратницу да је очистите.

en: Add custom shortcut
sr: Додај произвољну пречицу

en: Remove custom shortcut
sr: Уклони произвољну пречицу

en: Categories
sr: Категорије

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: Keyboard bindings
sr: Пречице тастатуре

en: Layouts
sr: Распореди

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
sr: Овај спој тастера, <b>%(combination)s</b> је већ у употреби. Тренутно га користи <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
sr: Ако наставите, спој тастера биће додељен <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
sr: Да ли желите да наставите?

en: Reset to default
sr: Врати на подразумевано

en: Select a file
sr: Изаберите датотеку

en: Control mouse and touchpad settings
sr: Управљање поставкама миша и додирне плочице

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
sr: миш, додирна плочица, синаптик, двоклик

en: Mouse and Touchpad
sr: Миш и додирна плочица

en: Left handed (mouse buttons inverted)
sr: Леворуки (обрнута дугмад миша)

en: Reverse scrolling direction
sr: Обрни смер премицања

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
sr: Прикажи положај показивача када је притиснут тастер Ктрл

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
sr: Опонашај средњи клик истовременим притиском на лево и десно дугме миша

en: Drag-and-drop threshold
sr: Праг превлачења и убацивања

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
sr: пиксела

en: Pointer size and speed
sr: Величина и брзина показивача

en: Size
sr: Величина

en: Smaller
sr: Мали

en: Larger
sr: Велики

en: Speed
sr: Брзина

en: Device default
sr: Основно система

en: Constant
sr: Константно

en: Adaptive
sr: Прилагодљиво

en: Acceleration
sr: Убрзање

en: Double-Click timeout
sr: Време двоклика

en: Timeout
sr: Временски рок

en: Double-click test
sr: Проба двоклика

en: Enabled
sr: Укључен

en: Disabled when a mouse is attached
sr: Искључено када је миш прикључен

en: Touchpad is
sr: Додирна табла је

en: Tap to click
sr: Лупни за клик

en: Disable touchpad while typing
sr: Искључи додирну плочицу док куцам

en: Default device behavior
sr: Основно понашање уређаја

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
sr: Виртуелне области дугмади при дну додирне табле

en: Use multiple fingers for right and middle click
sr: Користите више прстију за десни и средњи клик

en: Click actions
sr: Радње клика

en: Scrolling
sr: Премицање

en: Touchpad
sr: Додирна плочица

en: Success!
sr: Успех!

en: Two-finger scrolling
sr: Премицање са два прста

en: Edge scrolling
sr: Премицање по ивици

en: Scrolling method
sr: Метода премицања

en: Notification preferences
sr: Поставке обавештења

en: notifications
sr: обавештења

en: Notification settings
sr: Подешавања обавештења

en: Enable notifications
sr: Укључи обавештења

en: Remove notifications after their timeout is reached
sr: Уклони обавештења после истека времена

en: Show notifications on the bottom side of the screen
sr: Прикажите обавештења на доњој страни екрана

en: Display a test notification
sr: Прикажи пробу обавештења

en: Media keys OSD
sr: Медијски тастери приказа на екрану

en: Media keys OSD size
sr: Величина медијских тастера приказа на екрану

en: Connect to your online accounts
sr: Повежите ваше интернет налоге

en: google, facebook, twitter, yahoo, web, online, chat, calendar, mail, contact, owncloud, kerberos, imap, smtp, pocket, readitlater, account
sr: google, facebook, twitter, yahoo, web, online, chat, calendar, mail, contact, owncloud, kerberos, imap, smtp, pocket, readitlater, налог

en: Online Accounts
sr: Интернет налози

en: Information about GNOME Online Accounts
sr: Информације о Гномовим налозима на мрежи

en: Center Zone
sr: Средишна зона

en: Panel height:
sr: Висина панела:

en: Left Zone
sr: Лева зона

en: Right Zone
sr: Десна зона

en: Panel width:
sr: Ширина панела:

en: Top Zone
sr: Горња зона

en: Bottom Zone
sr: Доња зона

en: Panel Visibility
sr: Видљивост панела

en: Auto hide panel
sr: Аутоматско скривање панела

en: Always show panel
sr: Увек прикажи панел

en: Intelligently hide panel
sr: Паметно сакриј панел

en: Auto-hide panel
sr: Аутоматско скривање панела

en: Show delay
sr: Застој приказа

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
sr: милисекунде

en: Hide delay
sr: Застој скривања

en: Customize
sr: Прилагоди

en: Panel appearance
sr: Изглед панела

en: Allow theme to determine font size
sr: Дозволи теми да одреди величину фонта

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
sr: Величина слова

en: Scale to panel size exactly
sr: Промените величину на тачну величину панела

en: Scale to panel size optimally
sr: Промените величину на оптималну величину панела

en: Colored icon size
sr: Величина обојених иконица

en: Symbolic icon size
sr: Величина симболичких иконица

en: Manage Cinnamon panel settings
sr: Управљајте поставкама панела Цимета

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
sr: панел, висина, доле, горе, аутоматско скривање, величина, распоред

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
sr: Панел

en: Previous panel
sr: Претходни панел

en: Next panel
sr: Следећи панел

en: General Panel Options
sr: Опште могућности панела

en: Add new panel
sr: Додај нов панел

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
sr: Дозволи показивачу да прође кроз ивице панела

en: Shut down immediately
sr: Одмах угаси

en: 30 seconds
sr: 30 секунде

en: 60 seconds
sr: 60 секунде

en: 90 seconds
sr: 90 секунде

en: 2 minutes
sr: 2 минута

en: 5 minutes
sr: 5 минута

en: 10 minutes
sr: 10 минута

en: 15 minutes
sr: 15 минута

en: 30 minutes
sr: 30 минута

en: 45 minutes
sr: 45 минута

en: 1 hour
sr: 1 сат

en: 2 hours
sr: 2 сата

en: 3 hours
sr: 3 сата

en: Never
sr: Никад

en: Unknown time
sr: Непознато време

en: hours
sr: сата

en: Manage power settings
sr: Управљање поставкама напајања

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
sr: искључи, замрзни, обустави, преносни рачунар, рачунар, осветљење, чувар екрана

en: Power Management
sr: Управљање напајањем

en: Power Options
sr: Могућности напајања

en: On A/C power
sr: На мрежном напајању

en: On battery power
sr: На напајању из батерије

en: Turn off the screen when inactive for
sr: Искључи екран након мировања од

en: Suspend when inactive for
sr: Обустави након мировања од

en: When the lid is closed
sr: Када је поклопац спуштен

en: Extra options
sr: Додатне могућности

en: When the power button is pressed
sr: Када се притисне дугме за гашење

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
sr: Изврши радњу затварања поклопца чак и са прикљученим спољним мониторима

en: When the battery is critically low
sr: Када је батерија критично празна

en: Enable Hybrid Sleep
sr: Дозволи хибридно спавање

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
sr: Замени обустављање са хибридним спавањем

en: Enable Hibernate after suspend
sr: Укључује замрзавање након обуставе

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
sr: Прво обуставите рад рачунара и замрзните га након одређеног времена.

en: Power
sr: Напајање

en: Batteries
sr: Батерије

en: Screen brightness
sr: Осветљеност екрана

en: On battery, dim screen when inactive
sr: Када ради на батерији, затамни екран када мирује

en: Brightness level when inactive
sr: Ниво осветљења када мирује

en: Dim screen after inactive for
sr: Затамни екран након мировања од

en: Backlight brightness
sr: Позадинског осветљења

en: Devices
sr: Уређаји

en: Caution low UPS, %s remaining
sr: Резервно напајање је критично ниско, преостаје %s

en: Using UPS power - %s remaining
sr: Резервно напајање — преостаје %s

en: Caution low UPS
sr: Резервно напајање је критично ниско

en: Using UPS power
sr: Користим резервно напајање

en: Charging - %s until fully charged
sr: Пуни се — %s до завршеног пуњења

en: Caution low battery, %s remaining
sr: Батерија је критично празна, преостаје %s

en: Using battery power - %s remaining
sr: Напајање из батерије — преостаје %s

en: Charging - fully charged
sr: Пуни се — потпуно је напуњења

en: Empty
sr: Празна

en: Battery
sr: Батерија

en: Secondary battery
sr: Помоћна батерија

en: Uninterruptible power supply
sr: Непрекидиви извор напајања

en: Wireless mouse
sr: Бежични миш

en: Wireless Keyboard
sr: Бежична тастатура

en: Personal digital assistant
sr: Лични дигитални помоћник (PDA)

en: Cellphone
sr: Мобилни телефон

en: Ask
sr: Питај

en: Cinnamon privacy settings
sr: Поставке приватности Цимета

en: privacy, recent, gtk, private
sr: приватност, скорашње, гтк, мир

en: Privacy
sr: Приватност

en: Remember recently accessed files
sr: Запамти последње датотеке којима је приступано

en: Recent files
sr: Скорашње датотеке

en: Never forget old files
sr: Никад не заборављај старе датотеке

en: Number of days to remember old files
sr: Број дана за памћење старих датотека

en: Internet connectivity
sr: Интернет повезивост

en: Check connectivity
sr: Проверите повезивост

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
sr: Проверите да ли мрежне веземогу да приступе Интернету. Ово омогућава откивање заузетих портала, али и ствара повремени мрежни саобраћај.

en: Lock immediately
sr: Одмах закључај

en: 2 seconds
sr: 2 секунде

en: 15 seconds
sr: 15 секунди

en: 1 minute
sr: 1 минут

en: 3 minutes
sr: 3 минута

en: Manage screen lock settings
sr: Управљање поставкама закључавања екрана

en: screensaver, lock, away, message
sr: чувар екрана, закључај, одсутан, порука

en: Screensaver
sr: Чувар екрана

en: Screensaver settings
sr: Подешавања чувара екрана

en: Delay before starting the screensaver
sr: Застој пре покретања чувара екрана

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
sr: Ова опција одређује колико ће се чекати пре покретања чувара екрана, када се рачунар не користи

en: Lock settings
sr: Подешавања закључавања

en: Lock the computer when put to sleep
sr: Закључај рачунар када је успаван

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
sr: Укључите ово да рачунар захтева лозинку када се рачунар буди из обуставе

en: Lock the computer after the screensaver starts
sr: Закључај рачунар након покретања чувара екрана

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
sr: Укључите ово да би се затражила лозинка када се екран сам искључи, или када се покрене чувар екрана након периода мировања

en: Delay before locking
sr: Застој пре закључавања

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
sr: Ова могућност одређује колико ће се чекати пре закључавања екрана након што се прикаже чувар екрана или након што се екран искључи

en: Always show the clock
sr: Увек прикажи часовник

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
sr: Прикажи часовник на тапету уместо само на екрану за откључавање

en: Use a custom date and time format
sr: Користи произвољни облик времена и датума

en: Time Format
sr: Запис времена

en: Date Format:
sr: Запис датума:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
sr: Приказуј податке у облику синтаксе датума

en: Time Font
sr: Слова за време

en: Date Font
sr: Слова за датум

en: Away message
sr: Порука одсуства

en: Show this message when the screen is locked
sr: Приказаће ову поруку када је екран закључан

en: This is the default message displayed on your lock screen
sr: Ово је подразумевана порука која се приказује на закључаном екрану

en: Font
sr: Слова

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
sr: Затражи произвољну поруку при закључавању екрана из изборника

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
sr: Ово омогућава да укуцате поруку сваки пут када будете закључавали екран из изборника

en: Allow keyboard shortcuts
sr: Дозволи пречице тастатуре

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
sr: Дозволиће коришћење пречица на екрану закључавања као што су управљање јачином звука и медијски тастери

en: Show media player controls
sr: Прикажи управљачку дугмад пуштача

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
sr: За сагласне пуштаче медија, приказаће управљачку дугмад пуштања за време пуштања медијског садржаја

en: Show album art
sr: Прикажи омоте албума

en: If available, show album art while media is playing
sr: Ако је доступан, приказаће омот албума за време пуштања медијског садржаја

en: Show info panel
sr: Прикажи информације панела

en: Show the number of missed notifications and the battery status
sr: Приказаће број пропуштених обавештења и стање батерије

en: Allow floating clock and album art widgets
sr: Дозволи плутајући сат и справице албума омота

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
sr: Када је подразумевани чувар екрана активан, дозволи сат и справице албума омота да плутају насумично по екрану.

en: Starting Cinnamon
sr: Покретање Цимета

en: Leaving Cinnamon
sr: Напуштање Цимета

en: Switching workspace
sr: Промена радног простора

en: Opening new windows
sr: Отварање нових прозора

en: Maximizing windows
sr: Увећавање прозора

en: Unmaximizing windows
sr: Поништавање увећавања прозора

en: Tiling and snapping windows
sr: Поплочавање и приањање прозора

en: Inserting a device
sr: Убацивање уређаја

en: Removing a device
sr: Уклањање уређаја

en: Showing notifications
sr: Приказивање обавештења

en: Changing the sound volume
sr: Промена нивоа јачине звука

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
sr: Предњи леви

en: Front Right
sr: Предњи десни

en: Front Center
sr: Предњи средњи

en: Rear Left
sr: Задњи леви

en: Rear Right
sr: Задњи десни

en: Rear Center
sr: Задњи средњи

en: Subwoofer
sr: Дубокотонац

en: Side Left
sr: Леви са стране

en: Side Right
sr: Десни са стране

en: Volume:
sr: Гласноћа:

en: Softer
sr: Тихо

en: Louder
sr: Гласно

en: Muted
sr: Утишано

en: Click to unmute
sr: Кликните да појачате тон

en: Click to mute
sr: Кликните да утишате

en: Balance
sr: Баланс

en: Rear
sr: Задњи

en: Front
sr: Предњи

en: Soft
sr: Тихо

en: Loud
sr: Јако

en: Input level
sr: Ниво улаза

en: Output profile
sr: Профил излаза

en: Test sound
sr: Испробај звук

en: Test Sound
sr: Испробај звук

en: Manage sound settings
sr: Управљајте подешавањима звука

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
sr: звук, медија, музика, звучници, аудио, микрофон, слушице

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
sr: Звук

en: Output
sr: Излаз

en: Device
sr: Уређај

en: Device settings
sr: Подешавања уређаја

en: Input
sr: Улаз

en: No inputs sources are currently available.
sr: Тренутно нема доступних извора улаза.

en: Sounds
sr: Звукови

en: Sounds Volume
sr: Обим звукова

en: No application is currently playing or recording audio.
sr: Ниједан програм тренутно не пушта или снима звук.

en: Amplification
sr: Појачање‎

en: Maximum volume: %d
sr: Највећа гласност: %d

en: Reduced
sr: Смањено

en: Amplified
sr: Појачао

en: Manage your startup applications
sr: Управљање почетним програмима

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
sr: покретање, програми, подизање, инит, сесија, аутоматско покретање, апликације

en: Startup Applications
sr: Почетни програми

en: Unavailable
sr: Недоступни

en: No description
sr: Без описа

en: No name
sr: Без назива

en: Run now
sr: Покрени сада

en: Could not execute '%s'
    %s
sr: Не могу да извршим „%s“
    %s

en: Custom command
sr: Произвољна наредба

en: Choose application
sr: Изаберите програм

en: %s s
sr: %s с

en: Add Startup Program
sr: Додајте почетни програм

en: Edit Startup Program
sr: Уредите почетни програм

en: Save
sr: Сачувај

en: Command
sr: Наредба

en: Browse...
sr: Разгледај...

en: Comment
sr: Напомена

en: Startup delay
sr: Застој покретања

en: The startup command cannot be empty
sr: Наредба покретања не може бити празна

en: The startup command is not valid
sr: Наредба покретања није исправна

en: Select Command
sr: Изаберите наредбу

en: Search Applications...
sr: Потражи програм...

en: Add Application
sr: Додај програм

en: Manage themes to change how your desktop looks
sr: Управљајте темама да измените изглед радне површи

en: themes, style
sr: тема, начин приказа

en: Themes
sr: Теме

en: Mouse Pointer
sr: Показивач миша

en: Icons
sr: Иконице

en: Add/Remove
sr: Додај/уклони

en: Miscellaneous options
sr: Разне опције

en: Show icons in menus
sr: Прикажи иконице у изборницима

en: Show icons on buttons
sr: Прикажи иконице на дугмићима

en: Scrollbar behavior
sr: Понашање траке за помицање

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
sr: Пређите на позицију када кликнете на траку за помицање

en: Use overlay scroll bars
sr: Аутоматски сакриј траку за помицање

en: Override the current theme's scrollbar width
sr: Поништите ширину траке за помицање на тренутне теме

en: Scrollbar width
sr: Ширина траке за помицање

en: Changes will take effect the next time you log in and may not affect all applications.
sr: Промене ће бити примењене када се следећи пут пријавите и можда неће обухватити све апликације.

en: Manage window tiling preferences
sr: Управљање поставкама слагања прозора

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
sr: прозор, сложи, преокрени, слагање, хватање, поравнање

en: Window Tiling
sr: Поплочавање прозора

en: Enable Window Tiling and Snapping
sr: Укључи поплочавање и пријањање прозора

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
sr: Увећај, уместо слагања, приликом превлачења прозора на горњи руб

en: Change your user preferences and password
sr: Промени поставке вашег налога и лозинку

en: user, account, information, details, password
sr: корисник, налог, информације, детаљи, лозинка

en: Account details
sr: Детаљи о налогу

en: Click to change your picture
sr: Кликните да промените своју слику

en: Take a photo...
sr: Снимите фотографију...

en: Click to change your name
sr: Кликните да промените име

en: Click to change your password
sr: Кликните да промените лозинку

en: Current password
sr: Тренутна лозинка

en: Wrong password
sr: Погрешна лозинка

en: Internal Error
sr: Унутарња грешка

en: Manage window preferences
sr: Управљање поставкама прозора

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
sr: прозори, насловна трака, ивица, измењивач, списак прозора, пажња, фокус

en: Titlebar
sr: Трака наслова

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Gnome
sr: Гном

en: Classic Mac
sr: Класични Мек

en: Buttons layout
sr: Распоред дугмади

en: Actions
sr: Радње

en: Toggle Shade
sr: Прекидач замотавања

en: Toggle Maximize
sr: Прекидач увећања прозора

en: Toggle Maximize Horizontally
sr: Прекидач водоравног увећавања прозора

en: Toggle Maximize Vertically
sr: Прекидач усправног увећавања прозор

en: Toggle on all workspaces
sr: Прекидач приказа на свим површима

en: Lower
sr: Спусти

en: Action on title bar double-click
sr: Радња за дупли клик на насловну траку

en: Action on title bar middle-click
sr: Радња за средњи клик на насловну траку

en: Action on title bar right-click
sr: Радња за десни клик на насловну траку

en: Nothing
sr: Ништа

en: Shade and unshade
sr: Замотавање и одвијање

en: Adjust opacity
sr: Подеси прозирност

en: Action on title bar with mouse scroll
sr: Радња клизања точкићем миша на насловну траку

en: Minimum opacity
sr: Најмања непрозирност

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-sc
en: Behavior
sr: Понашање

en: Window Focus
sr: Фокус прозора

en: Click
sr: Кликом

en: Sloppy
sr: Немарно

en: Window focus mode
sr: Начин фокусирања прозора

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sr: Фокус прозора поставља начин како ће прозори бити активирани. Има три могуће вредности; „Клик“ значи да морате кликнути на прозор како би био  у фокусу, „Показивач“ значи да је прозор у фокус када показивач миша уђе у границе прозора и „Миш“ значи да ће прозор бити у фокусу када показивач миша уђе у границе прозора и бити изван фокуса када стрелица изађе из границе прозора.

en: Automatically raise focused windows
sr: Аутоматски увећајте фокусиране прозоре

en: Bring windows which require attention to the current workspace
sr: Премести прозоре који захтевају пажњу на тренутни радни простор

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
sr: Даје фокус новим прозорима покренутих из терминала

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
sr: Обично, свим прозорима које направи корисник даје се почетни фокус. Ово контролише да ли ће се укључити програми покренути из терминала.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
sr: Прикачи прозорче родитељском прозору

en: Moving and Resizing Windows
sr: Премештање и промена величине прозора

en: Special key to move and resize windows
sr: Дугме за померање и промену величине прозора

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
sr: Док је притиснут посебни тастер, прозори се могу превлачити левим тастером миша а величина им се може променити десним тастером.

en: Draggable border width
sr: Ширина ивице за превлачење

en: Narrower
sr: Најужа

en: Wider
sr: Најшира

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
sr: Ово подешава ширину тог дела ивице прозора коришћеног за промену величине.

en: Alt-Tab
sr: Алт-Таб

en: Icons only
sr: Само иконице

en: Thumbnails only
sr: Само сличице

en: Icons and thumbnails
sr: Иконице и сличице

en: Icons and window preview
sr: Преглед иконица и прозора

en: Window preview (no icons)
sr: Преглед прозора (без иконица)

en: Coverflow (3D)
sr: Течни омотач (просторно)

en: Timeline (3D)
sr: Временска линија (просторно)

en: Alt-Tab switcher style
sr: Промена стила алт-таб

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
sr: Прикажи алт-таб измењивача на главном екрану уместо на радном

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
sr: Помери смањене прозоре на крај алт-таб пребацивача

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
sr: Застој пре приказивања измењивача алт-таб

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
sr: Прикажи прозоре са свих радних површина

en: Manage workspace preferences
sr: Управљање поставкама радног простора

en: workspace, osd, expo, monitor
sr: радни простор, простирање, осд, екран

en: Workspace Options
sr: Опције радних простора

en: Enable workspace OSD
sr: Укључи приказ на екрану за радни простор

en: Allow cycling through workspaces
sr: Кружи између прозора на свим радним просторима

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
sr: Употребљавај само радне просторе на главном екрану (захтева поново покретање Цимета)

en: Display Expo view as a grid
sr: Прикажи распростирање као мрежу

en: %s is not responding.
sr: „%s“ не одговара.

en: Force quit
sr: Насилно затвори

en: Wait
sr: Сачекај

en: Does the display look ok?
sr: Да ли приказ изгледа добро?

en: Cancel changes
sr: Откажи измене

en: Keep new configuration
sr: Задржи ново подешавање

en: Cancel changes... %ds
sr: Отказујем измене... %ds

en: Single Click
sr: Један клик

en: Double Click
sr: Двоструки клик

en: Drag
sr: Превлачење

en: Secondary Click
sr: Други килик

en: _Text
sr: _Текст

en: _Icons
sr: _Иконице

en: _Both
sr: _Оба

en: _Horizontal
sr: _Водоравно

en: _Vertical
sr: _Усправно

en: Cinnamon just crashed
sr: Цимет се управо срушио

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
sr: Онемогући преузете програмчиће, справице и проширења

en: You are currently running in fallback mode.
sr: Тренутно сте покренути у резервном начину рада.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
sr: Ако сумњате да је извор рушења локално проширење, програмчићи или справице, можете онемогућити преузете додатке помоћу потврдног поља у наставку.

en: Do you want to restart Cinnamon?
sr: Да ли желите поново да покренете Цимет?

en: Version %s (%s)
sr: Издање %s (%s)

en: Version %s
sr: Издање %s

en: Updated on %s
sr: Освежено %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
sr: Главни изборник Цимета

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
sr: Распоред и садржај

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
sr: Пречице тастатуре за отварање и затварање изборника

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
sr: Користите прилагођену иконицу и назив

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
sr: Изаберите како би одредили прилагођену икону и натпис

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
sr: Иконица

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
sr: Изаберите иконицу за приказ на панелу.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
sr: Величина иконице

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
sr: Текст

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
sr: Унесите произвољан текст за приказ на панелу.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->restrict-menu-height->description
en: Use a fixed menu height
sr: Користи фиксну висину менија

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->restrict-menu-height->tooltip
en: Keep the size of the menu the same no matter how many favorites or categories there are.
sr: Задржава исту величину изборника без обзира на број омиљених или категорија.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-height->description
en: Menu height
sr: Висина менија

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
sr: Прикажи иконицу категорије

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
sr: Изаберите да ли се приказују иконице категорија.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
sr: Величина иконице категорија

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
sr: Прикажи иконице програма

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
sr: Изаберите да ли се приказују иконице програма или не.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
sr: Величина иконице програма

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
sr: Покажи дугмад омиљених и сесије

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
sr: Изаберите да ли ће се приказати лево окно изборника.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
sr: Величина иконице омиљених

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
sr: Прикажи омиљене

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
sr: Изаберите да ли ће се приказивати или не омиљене датотеке у изборнику.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
sr: Приказуј забелешке и места

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
sr: Изаберите да ли да се приказују забелешке и места у изборнику.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
sr: Прикажи недавне ставке

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
sr: Изаберите да ли желите да прикажете недавне ставке у изборнику

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
sr: Промените категорије задржавањем курсора миша изнад њих

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
sr: Изаберите да ли ће категорије бити промењене задржавањем курсора миша изнад њих.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
sr: Омогући самостално клизање у списку програма

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
sr: Изаберите да ли да се омогући глатко клизање у списку програма.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
sr: Укључи унос путање датотека система у кућици претраге

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
sr: Омогући унос путање у кућици претраге изборника.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
sr: Присили панел да буде видљив приликом отварања изборника

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
sr: Отварање изборника ће такође приказати главни панел (који може бити самоскривен).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
sr: Отвори изборник када се над њим наднесе показивач миша

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
sr: Омогући отварање изборника када миш уђе у програмче

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
sr: Застој надношења над изборником

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
sr: Застој пре отварања изборника када се над њим наднесе показивач

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
sr: Користи анимације изборника

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
sr: Дозволиће изборнику да се анимира приликом отварања и затварања

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
sr: Отвори уређивач изборника

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
sr: Притисните ово дугме да прилагодите ставке изборника.

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
sr: Програмче стања „XApp“

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
sr: Програмчић који рукује свим иконицама система стања за апликације које користе „XAppStatusIcons“

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
sr: Циметово програмче за управљање звуком и музиком

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
sr: Управљање пуштачима

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
sr: Приказује дугмад петље и мешања

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
sr: Прикажи изборник

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
sr: Поставите пречице за приказивање изборника прогрмчета звука

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
sr: Приказује податке о песми на панелу

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
sr: знака

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
sr: Ограничи податке о песми на

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options
en: Toggle Mute
sr: Окидач за утишање

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options
en: Toggle Mute output
sr: Укључите/искључите нем излаз

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options
en: Toggle Mute input
sr: Укључите/искључите нем улаз

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
sr: Окидач за пуштање / паузирање

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
sr: Радња на средњи клик

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
sr: Користите хоризонтално помицање да бисте се кретали између нумера

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
sr: Приказује сличицу албума као иконицу

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
sr: Сакријте иконице системске фиоке за одговарајуће програме за пуштање

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
sr: Облачић

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
sr: Прикажи јачину звука у облачићу

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
sr: Прикажи плејер у облачићу

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
sr: Прикажи назив песме, извођача и наслов у облачићу

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
sr: Фиока система

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
sr: Програмче који приказује све иконе у пољу за обавештавање

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
sr: Главни Циметов списак прозора са груписањем апликација

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
sr: Сличице

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
sr: Изборник садржаја

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
sr: Типке апликација

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
sr: Типке пречица

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
sr: Вирење на радну површину

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
sr: Прикази број отворених прозора

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
sr: Наслов типке

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
sr: Назив апликације

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
sr: Наслов прозора

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
sr: Наслов прозора (само за фокусирани прозор)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
sr: Радња точкића миша

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
sr: Кружи апликацијама

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
sr: Кружи прозорима

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
sr: Радња левог клика

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
sr: Укљ/искљ активацију последњег фокусираног прозора

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
sr: Радња средњег миша

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
sr: Покрени нови примерак апликације

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
sr: Затвори последњи фокусирани прозор у групи

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
sr: Групирај прозоре према апликацијама

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
sr: Омогући повлачење типка апликација

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
sr: Анимације покретача

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
sr: Глобална типка пречице за кретање кроз изборник са сличицама

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
sr: Глобални типка пречица за преглед рангирања апликација

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
sr: Трајање приказа редоследа апликација при притиску типке прачаца

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
sr: Омогући „Супер+<број>“ пречицу да промените/отворите програме

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
sr: Одлагање пре приказивања сличица

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
sr: Величина сличице

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
sr: Највећи

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
sr: Пређите кроз прозоре померањем точкића миша

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
sr: Прикажи сличице

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
sr: Анимирај сличице

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
sr: Омогућите вертикалне сличице

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
sr: Поређајте сличице према задњим фокусираним прозорима

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
sr: Истакни сличице последњег фокусираног прозора

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
sr: Кликни за приказ сличица

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
sr: Прикажи недавне ставке

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
sr: Покажи опцију аутоматског покретања

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
sr: Примените опцију премештања екрана на све прозоре

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
sr: Када се кликне на „Премести на екран“ у изборнику садржаја, ова могућност ће преместити све прозоре апликација уместо само последњег фокусираног прозора апликације.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
sr: Покажи прозор када се показивач миша помера преко сличица

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
sr: Време појављивања прозора

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
sr: Време нестанка прозора

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
sr: проценти

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
sr: Непрозирност прозора

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
sr: Програмче управника мреже

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
sr: Поставите пречице тастатуре за приказивање изборника програмчета мреже.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
sr: Пребацивач радних простора

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
sr: Изаберите радни простор са панела

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
sr: Врста приказа

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
sr: Запамтите да ће визуални приказ радити само ако је ваш екран довољно велик да га правилно прикаже, иначе ће се користити једноставан приказ.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
sr: Видно представљање радних простора

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
sr: Једно дугме

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Scroll wheel behavior
sr: Понашање точкића премицања

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
sr: Обрће или искључује смер премицања на списку радних простора.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
sr: Обрнуто

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
sr: Умањује све прозоре

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
sr: Изабери на радној површи приликом надношења

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
sr: Изабери на радној површи приликом надношења над програмчетом

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
sr: Дејство замућења

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
sr: Замутите прозоре приликом разгледања радне површи

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
sr: Застој лебдења

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
sr: Застој пре него што бирање прикаже радну површ

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
sr: Измените непрозирност прозора приликом избора на радној површи

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
sr: Приступите вашим омиљеним датотекама

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
sr: Прикажите пуну путању на спсику

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
sr: Управљајте смећем из панела

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
sr: Програмче подешавања

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
sr: Подешавања Цимета

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
sr: Приступа уклоњивим уређајима

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
sr: Приступите документима које се недавно отварали

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
sr: Списак прозора

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
sr: Главни Циметов списак прозора

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
sr: Приказује упозорење у списку прозора када прозор са другог радног простора захтева пажњу

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
sr: Укључује клизање точкићем миша у списку прозора

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
sr: Обрће смер премицања точкићем миша у списку прозора

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
sr: Леви клик за спуштање прозора

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
sr: Средњи клик затвара прозор

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
sr: Приказује називе прозора на панелу

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
sr: Ширина дугмета прозора на панелу

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
sr: Дугмад прозора може да има различите величине и да користи читав доступан простор

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview->description
en: Show window thumbnails on hover
sr: Приказује сличицу прозора на надношење

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
sr: Прикажи наслов испод сличице

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
sr: Раздвајач

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
sr: Додајте размак између ваших програмчића

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
sr: Величина размака у пикселима

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
sr: Ово подешавање смањује или повећава ширину размака

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
sr: Кликните или наднесите миша да активирате преглед сразмеравања

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
sr: Покрени сразмеравање на надношење миша

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
sr: Управљање задацима за штампање

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
sr: Прикажи икону штампача

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
sr: Увек

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
sr: Када је штампач доступан

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
sr: Током штампања

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
sr: Изаберите када желите приказати икону штампача на панелу

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
sr: Представљање АПИ-ја подешавања

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
sr: Узорак програмчета за представљање могућности и коришћења АПИ подешавања програмчета и справице

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
sr: Видљива подешавања

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
sr: Избирачи

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
sr: Подешавања наредби

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
sr: Подешавања променљиве листе

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
sr: Зависности

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
sr: Податак

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
sr: Избирачи датотека

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
sr: Подешавања изборника

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
sr: Подешавања анимације

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
sr: Остали избирачи

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
sr: Моја листа

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
sr: Прикажи одељак о зависности

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
sr: Одељак зависности

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show aditional hints or instructions, for example.
sr: Играјте са овим виџетима и проверите аутоматску реакцију у панелу програмчета.
    
    Ово је натпис, а садржај се не може приступити и немогуће га је променити. Можда желите користити натпис за приказивање додатних напомена и упутстава као пример.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
sr: Иконица која ће се користити на панелу

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
sr: Изаберите датотеку иконице, или укуцајте назив иконице у пољу за унос

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
sr: Позадинска боја за програмче

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
sr: Кликните на дугме да изаберете нову боју позадине за програмче

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
sr: Ширина програмчета на панелу

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
sr: Повећајте или смањите величину стрелице да учините програмче на панелу ширим или ужим

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
sr: Изаберите опцију

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
sr: Први избор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
sr: Други избор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
sr: Трећи избор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
sr: Четврти избор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
sr: Избор за означавање може да изабере између вредности целог броја, логичке вредности, покретног зареза и ниске

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
sr: Ово је представљање двосмерне контроле

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
sr: Ако подесите ову вредност, она ће изменити програмче.  Ако подешавате вредност у програмчету, она се мења овде

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
sr: Изаберите ово да користите произвољан натпис

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
sr: Означавање ове кућице омогућава постављање произвољног натписа у поље испод — ово показује међузависност поставки

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
sr: Произвољан натпис програмчета

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
sr: Овде подесите ваш произвољни натпис.  Ово поље није доступно све док се не укључи горње дугме

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
sr: Врста анимације

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
sr: Двојни бирач има као вредност ниску, коју можете проследити као прелаз функцији „Tweener.addTween()“

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
sr: Врста дејстава

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
sr: Не притискајте ово дугме!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
sr: Притиском на ово дугме се покреће заменски начин рада у програмчету — само напред, притисните га.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
sr: Ово је справица за пробу окидања појединачних дугмади

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
sr: Овде подесите свезу тастера за покретање радње

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
sr: Изаберите датотеку

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
sr: Изаберите директоријум

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
sr: Изаберите звук

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
sr: Изаберите врсту слова

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
sr: Овде можете укуцати пасусе и спискове

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
sr: Ова врста подешавања је корисна за спискове са више редова, и за текст који је превише дугачак да би стао у елемент уноса.
    Можете ручно подесити висину приказа текста својством „height“. Иста је постављена на 150. Основно је 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
sr: Изаберите датум

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
sr: Изаберите време

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
sr: Произвољно стабло справице

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
sr: Резидент

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
sr: Адреса

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
sr: ИД број

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
sr: Тастер пречице

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
sr: Путања датотеке

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
sr: Покажите одељак о зависности

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
sr: Провера овог поља показује одељак о зависности у наставку. Скините га

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
sr: Овај одељак можете видети јер је горњи прекид укључен. Покушајте да је искључите и видите шта се дешава.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
sr: Прикажи информације

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
sr: Прикажи податаке #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
sr: Прикажи информације #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
sr: Не показуј информације #1 или #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
sr: Информација #1: Ви видите ове информације јер је прва опција изабрана у горњој комбинацији. Покушајте да изаберете различите опције да бисте видели различите информације.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
sr: Информација #2: Видите другачији текст сада јер сте изабрали другу опцију у горњој комбинацији.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
sr: Бројна вредност

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
sr: ‎Вредност потенциометра изнад је мања од 5‎

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
sr: Вредност потенциометра изнад је већа или једнака 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
sr: Испробајте овај прилагођени widget!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
sr: Клик или надношење активирају преглед распростирања

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
sr: Прикажи распростирање на надношење миша

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
sr: Дугмад покретног приказа

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
sr: Основна дугмад за покретни приказ Цимета

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
sr: Програмче за приступ појединостима вашег налога, промену корисника и брзо одјављивање или гашење рачунара

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
sr: Корисничко програмче

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
sr: Приказуј корисничко име на панелу

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
sr: Покрените програме са панела

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
sr: Дозволи превлачење покретача

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
sr: Кликните да прикажете и управљате систем обавештења

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
sr: Занемари нестална обавештења

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
sr: Означите ово ради занемаривања несталних обавештења.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
sr: Прикажи празну фиоку

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
sr: Означите ово за приказ обавештајне области чак и када нема нових обавештења.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
sr: Приказује број обавештења

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
sr: Прикажи обавештења

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
sr: Поставите пречице за приказивање изборника искакања обавештења

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
sr: Поставите пречицу да очистите сва обавештења.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
sr: Отворите поставке обавештења

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
sr: Програмче за ускраћивање

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
sr: Ово програмче се користи да искључи обавештења и управљање напајањем (укључујући чувара екрана и сесију да не оду у стање мировања)

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
sr: Тастатура на екрану

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
sr: Циметово програмче за покретање тастатуре на екрану

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
sr: Календар

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
sr: Програмче календара за Цимет

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
sr: Приказује догађаје календара

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
sr: Изаберите ово да прикажете догађаје у календару.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
sr: Прикажи бројеве недеља у календару

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
sr: Означите ово да прикажете бројеве седмица у календару.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
sr: Користи произвољни облик датума

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
sr: Означите ово да одредите произвољни облик датума у програмчету календара.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
sr: Запис датума

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
sr: Овде подесите произвољни запис датума.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
sr: Кликните на ово дугме да прикажете више података о синтакси облика датума.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
sr: Прикажи календар

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
sr: Поставите пречице за приказивање календара.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
sr: Програмче управљања ИксРандР монитором

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
sr: Програмче приступачности

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
sr: Брзи списак прозора

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
sr: Брзо приступите прозорима из свих радних простора

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
sr: Раздвајач

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
sr: Иконица раздвајача која може бити додата неколико пута

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
sr: Управник потрошњом

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
sr: Циметово програмче за управљање напајањем

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
sr: Прикажи проценат

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
sr: Прикажи преостало време

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
sr: Прикажи проценте и преостало време

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
sr: Сакриј натпис

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
sr: Увек приказуј све батерије

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
sr: Изаберите ову опцију да бисте приказали више батерија на панелу, без обзира на то да ли је једна од њих означена као главна.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
sr: Рам дигиталних фотографија

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
sr: Справица рама дигиталних фотографија

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
sr: Фасцикла

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
sr: Висина

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
sr: Ширина

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
sr: Застој ишчезавања

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
sr: Специјална дејства

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
sr: Црвеносмеђе

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
sr: Црно и бело

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
sr: Справица покретача

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
sr: Справица која покреће програм

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
sr: Справица сата

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
sr: Справица која приказује време

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
sr: Боја текста

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
sr: Кликните на дугме да изаберете нову боју текста

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
sr: Означите ово да одредите произвољни запис времена за справицу часовника.
