gui-ufw - en to ur translation catalogue (17 entries)

en: From:
ur: سے

en: To:
ur: تک

en: Preconfigured
ur: پہلے سے ترتیب شدہ

en: Simple
ur: سادہ

en: Advanced
ur: اعلٰی

note: Listening Report
en: Protocol
ur: رسم

en: Port
ur: سمت

en: Address
ur: پتہ

en: Application
ur: اطلاقیہ

en: Reset Firewall
ur: فاءر وال کو دوبارہ ترتیب دیں

en: Do you want to continue?
ur: کیا آپ جاری رکھنا چاہتے ہیں؟

en: Removed rules and reset firewall!
ur: قاعدے مٹا دءے گءے اور فاءر وال دوبارہ ترتیب دے دی گءی

en: Firewall
ur: فاءروال

en: _Edit
ur: _ترمیم

en: _Help
ur: _مدد

en: <b>Rules</b>
ur: <b/>قاعدے<b>

en:  on
ur:  کھولو
