gui-ufw - en to nb translation catalogue (105 entries)

en: Firewall Configuration
nb: Brannmur-oppsett

en: An easy way to configure your firewall
nb: En enkel måte å sette opp brannmur på

en: Authentication is required to run the Firewall Configuration
nb: Du må autentisere deg for å kjøre brannmuroppsett

en: Update a Firewall Rule
nb: Oppdater en brannmurregel

en: Policy:
nb: Praksis:

en: Direction:
nb: Retning:

en: Log:
nb: Logg:

en: Protocol:
nb: Protokoll:

en: Allow
nb: Tillat

en: Deny
nb: Nekt

en: Reject
nb: Avvis

en: Limit
nb: Begrens

en: In
nb: Inn

en: Out
nb: Ut

en: Do not Log
nb: Ikke loggfør

en: Log
nb: Logg

en: Log All
nb: Logg alt

en: Both
nb: Begge

en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: Paste your current local IP
nb: Lim inn lokal IP til denne maskinen

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'
nb: Du kan skrive en port som «22» eller et portområde som «22:24»

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'.
    If you're editing a Preconfigured or Simple rule, Interface field must be 'All Interfaces' and the IPs and From Port fields must be empty.
nb: Du kan skrive inn en port som «22» eller et portområde som «22:24».
    Hvis du redigerer en forhåndsoppsatt eller enkel regel, må «Grensesnitt»-feltet være satt til «Alle grensesnitt», og IP-er og «Fra port»-feltene må være tomme.

en: Name:
nb: Navn:

en: Interface:
nb: Grensesnitt:

note: Sort translation, please!
en: The rule will be moved to the end of the list
nb: Regelen vil bli flyttet til slutten av listen

en: Firewall Preferences
nb: Brannmuroppsett

en: _Logging:
nb: _Loggfører:

en: Off
nb: Av

en: Low
nb: Lav

en: Medium
nb: Middels

en: High
nb: Høy

en: Full
nb: Fullstendig

en: Lo_gging Gufw activity
nb: Lo_ggfører Gufw-aktivitet

en: Show confirm dialog for deleting rules
nb: Vis bekreftelsesdialog for sletting av regler

en: <b>Listening Report</b>
nb: <b>Registrerer rapport</b>

en: Add a profile
nb: Legg til en ny profil

en: Add
nb: Legg til

en: Remove the selected profile
nb: Fjern valgt profil

en: Remove
nb: Fjern

en: Add a Firewall Rule
nb: Legg til en brannmurregel

en: Category:
nb: Kategori:

en: Subcategory:
nb: Underkategori:

en: Application:
nb: Program:

en: Copy app values and jump to Advanced Tab
nb: Kopier programverdier og hopp til «Avansert»-fanen

en: Preconfigured
nb: Forhåndsoppsatt

en: You can write a port as '22', a port range as '22:24' or a service as 'http'
nb: Du kan skrive en port som ­«22», et portområde som «22:24» eller en tjeneste som 'http'

en: Simple
nb: Enkel

en: Insert:
nb: Sett inn:

en: Rule number to insert
nb: Sett inn regelnummeret

en: Advanced
nb: Avansert

en: Firewall
nb: Brannmur

en: _File
nb: _Fil

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Help
nb: _Hjelp

en: <b>Firewall</b>
nb: <b>Brannmur</b>

en: Add a rule...
nb: Legg til regel…

en: Remove the selected rule(s)
nb: Fjern de valgte reglen(e)

en: Getting started
nb: Komme i gang

en: Rule
nb: Regel

en: Name
nb: Navn

en: Protocol
nb: Protokoll

en: Address
nb: Adresse

en: Application
nb: Program

en: An uncomplicated way to manage your firewall, powered by ufw. Easy, simple, nice and useful! :)
nb: En enkel måte å håndtere brannmuren din på drevet av ufw. Lett og nyttig! :)

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: If you are a normal user, you will be safe with this setting (Status=On, Incoming=Deny, Outgoing=Allow). Remember to append allow rules for your P2P apps:
nb: Viss du er en vanlig bruker, er denne innstillingen trygg (Status: På; Innkommende: Avslå; Utgående: Tillat). Husk å legge til tillat-regler for P2P-programmene dine.

en: You can rename your profiles with just 2 clicks on them:
nb: Du kan gi nye navn til profilene dine med kun to klikk:

en: The Rule Name will help you to identify your rules in the future:
nb: Regelnavnet hjelper deg å kjenne igjen reglene i fremtiden:

en: How to autostart Gufw with the system?
nb: Starte Gufw automatisk ved oppstart

en: Why is Gufw disabled by default?
nb: Hvorfor er Gufw slått av som standard?

en: By default, the firewall does not open ports to the outside world.
nb: Som standard holder brannmuren alle porter stengt for verden utenfor.

en: Some rules are added by themselves?
nb: Hvorfor legges noen regler til av seg selv?

en: What is Allow, Deny, Reject and Limit?
nb: Hva er «Tillat, «Nekt», «Avvis» og «Begrens»?

en: Allow: Will allow traffic.
nb: Tillat: Tillater trafikk.

en: Deny: Will deny traffic.
nb: Nekt: Nekter trafikk.

en: Reject: Will deny traffic and will inform that it has been rejected.
nb: Avvis: Avviser trafikk og informerer deg om at den har blitt avvist.

en: Limit: Will deny traffic if an IP tried several connections.
nb: Begrens: Nekter trafikk viss en IP prøver å opprette flere tilkoblinger.

en: I see some rules in all profiles
nb: Jeg ser regler i alle profiler.

en: All the ufw rules will be appear in all profiles.
nb: Alle ufw-reglene vises i alle profiler.

en: Import Profile
nb: Importer profil

en: Error
nb: Feil

en: Profile already exists
nb: Profilen fins allerede.

en: Export Profile
nb: Eksporter profil

en: Profile exported
nb: Profil eksportert

en: Reset Firewall
nb: Tilbakestill brannmuren

en: Do you want to continue?
nb: Ønsker du å fortsette?

en: Removed rules and reset firewall!
nb: Fjernet regler og tilbakestilte brannmuren!

en: Gufw Log removed
nb: Gufw-logg fjernet

en: Text copied to clipboard
nb: Tekst kopiert til utklippstavlen

en: Incoming policy changed
nb: Oppførsel for innkommende er forandret

en: There was an error changing the incoming policy
nb: Det skjedde en feil når oppførselen for innkommende skulle endres

en: Restart your firewall to refresh to the real status
    and please report this bug
nb: Start brannmuren på nytt for å oppdatere til faktisk status,
    og send inn en rapport om denne programfeilen

en: Outgoing policy changed
nb: Oppførsel for utgående er forandret

en: There was an error changing the outgoing policy
nb: Det skjedde en feil når oppførselen for utgående skulle endres

en: Status: Enabled
nb: Status: Aktivert

en: Firewall enabled
nb: Brannmuren er aktivert

en: Status: Disabled
nb: Status: Deaktivert

en: Firewall disabled
nb: Brannmuren er deaktivert

en: Restart your firewall to refresh to the real status and please report this bug
nb: Start brannmuren på nytt for å oppdatere til faktisk status, og send inn en rapport om denne programfeilen

en: Error. Review Gufw Log
nb: Feil. Se Gufw-loggen

en: No rule selected
nb: Ingen regel er valgt

en:  LIMIT
nb:  BEGRENS

en: Anywhere
nb: Hvorsomhelst

en:  on
nb:  på
