unity - en to nb translation catalogue (191 entries)

en: Password:
nb: Passord:

en: Log In
nb: Logg inn

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Pin shortcut
nb: Fest snarvei

en: Quit
nb: Avslutt

en: Unpin shortcut
nb: Fjern snarvei

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
nb: Logg ut

en: Are you sure you want to log out?
nb: Er du sikker på at du vil logge ut?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
nb: Lås

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
nb: Logg ut

en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
nb: Start på nytt

en: Are you sure you want to reboot?
nb: Er du sikker på at du vil starte på nytt?

en: No
nb: Nei

en: Yes
nb: Ja

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
nb: Slå av

en: Are you sure you would like
    to power off?
nb: Er du sikker på at du vil 
    skru av?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
nb: Slå av

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
nb: Start på nytt

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: Takes a screenshot.
nb: Tar bilde av skjermen.

en: Switches to next keyboard layout.
nb: Bytter til neste tastaturutforming.

en: Switches to previous keyboard layout.
nb: Bytter til forrige tastaturutforming.

en: Launcher
nb: Oppstarter

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
nb: Åpner oppstarter, viser snarveier.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
nb: Åpner oppstarter i tastatur-navigeringsmodus.

en: Switches applications via the launcher.
nb: Bytter mellom programmer via oppstarteren.

en: Same as clicking on a launcher icon.
nb: Tilsvarer å trykke på et oppstarterikon.

en: Opens the Application Drawer.
nb: Åpner programmeny.

en: Scopes
nb: Søkefelt

en: Super (Tap)
nb: Super (enkelttrykk)

en: Opens the Scopes home.
nb: Åpner startskjerm for søkefelt.

en: Switching
nb: Bytte

en: Switches between applications.
nb: Bytter mellom programmer.

en: Opens the desktop spread.
nb: Åpner skrivebordsspredning.

en: Cursor Left or Right
nb: Venstre eller høyre piltast

en: Moves the focus.
nb: Flytter fokus.

en: Windows
nb: Vinduer

en: Minimizes all windows.
nb: Minimerer alle vinduer.

en: Ctrl + Super + Up
nb: Ctrl + Super + Opp

en: Maximizes the current window.
nb: Maksimerer gjeldende vindu.

en: Ctrl + Super + Down
nb: Ctrl + Super + Ned

en: Minimizes or restores the current window.
nb: Minimerer eller gjenoppretter gjeldende vindu.

en: Ctrl + Super + Left or Right
nb: Ctrl + Super + Venstre eller Høyre

en: Semi-maximizes the current window.
nb: Semi-maksimerer gjeldende vindu.

en: Closes the current window.
nb: Lukker gjeldende vindu.

en: Return to Call
nb: Tilbake til samtale

en: Emergency Call
nb: Nødanrop

en: %1:%2:%3
nb: %1.%2.%3

en: %1:%2
nb: %1: %2

en: Apps may have unsaved data:
nb: Programmer kan ha ulagrede data:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
nb: Koble enheten til strøm, lagre arbeidet ditt og lukk disse programmene for å fortsette.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
nb: Eller tving avslutning nå (ulagrede data går tapt).

en: OK, I will reconnect
nb: OK, jeg skal koble til

en: Reconnect now!
nb: Koble til nå!

en: Close all
nb: Lukk alle

en: Preview Share Item
nb: Forhåndsvis delingselement

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
nb: Enheten er nå koblet til en ekstern skjerm. Bruk denne skjermen som en pekeplate for å styre pekeren.

en: Tap left button to click.
nb: Trykk på venstre knapp for å klikke.

en: Tap right button to right click.
nb: Trykk på høyre knapp for å høyreklikke.

en: Swipe with two fingers to scroll.
nb: Dra med to fingre for å rulle.

en: Find more settings in the system settings.
nb: Finn flere instillinger i systeminstillinger.

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
nb: Butikk

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
nb: Søk

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
nb: Innstillinger

en: Remove from Favorites
nb: Fjern fra favoritter

en: Add to Favorites
nb: Legg til i favoritter

en: Refine your results
nb: Filtrer søketreff

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Show less
nb: Vis færre

en: Show all
nb: Vis alle

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
nb: Søk

en: Recent Searches
nb: Nylige søk

en: Clear All
nb: Tøm alt

en: More...
nb: Mer …

en: Less...
nb: Mindre …

en: Rate this
nb: Vurder dette

en: Add a review
nb: Skriv en anmeldelse

en: Pull to refresh…
nb: Dra for å oppdatere …

en: Release to refresh…
nb: Slipp for å oppdatere …

en: Enable location data
nb: Slå på plasseringsdata

en: Manage
nb: Behandle

en: Home
nb: Hjem

en: Also installed
nb: Også installert

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Device Locked
nb: Enheten er låst

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
nb: Du har skrevet inn feil passordfrase for mange ganger, og er derfor utestengt.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
nb: Du har tastet feil kode for mange ganger, og er derfor utestengt.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
nb[0]: Vent i %1 minutt, og prøv deretter på nytt …
nb[1]: Vent i %1 minutter, og prøv deretter på nytt …

en: Try again
nb: Prøv igjen

en: Emergency
nb: Nødssituasjon

en: Passphrase
nb: Passordfrase

en: Passcode
nb: Kode

en: Select desktop environment
nb: Velg skrivebordsmiljø

en: Search…
nb: Søk …

[ctx: Apps sorted alphabetically]
en: A-Z
nb: A-Å

en: More apps in the store
nb: Flere programmer i butikken

en: Show password
nb: Vis passord

en: Tap to return to call...
nb: Trykk for å gå tilbake til anrop …

en: Conference
nb: Konferanse

en: Nothing is playing
nb: Ingenting spilles nå

en: %1 hour | %1 hours
nb[0]: %1 time
nb[1]: %1 timer

en: %1 minute | %1 minutes
nb[0]: %1 minutt
nb[1]: %1 minutter

en: %1 second | %1 seconds
nb[0]: %1 sekund
nb[1]: %1 sekunder

en: 0 seconds
nb: 0 sekunder

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
nb: %1 gjenstår

en: In queue…
nb: I kø …

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Paused, tap to resume
nb: Satt på pause (trykk for å fortsette)

en: Canceled
nb: Avbrutt

en: Finished
nb: Ferdig

en: Failed, tap to retry
nb: Feilet. Trykk for å prøve på nytt

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
nb: Svar

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
nb: Ring tilbake

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
nb: Dra et program fra et vindu til et annet med 3 fingre

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
nb: Dra raskt fra venstre kant for å åpne oppstarter

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
nb: Dytt musepekeren mot høyre kant for å vise åpne programmer

en: Swipe from the right edge to view your open apps
nb: Dra fra høyre kant for å vise åpne programmer

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
nb: Dra fra toppen for å se varslinger og hurtiginnstillinger

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
nb: Tilbake

en: Language
nb: Språk

en: Next
nb: Neste

en: Select Keyboard
nb: Velg tastatur

en: Keyboard language
nb: Tastaturspråk

en: Keyboard layout
nb: Tastaturoppsett

en: Skip
nb: Hopp over

en: Connect to Wi‑Fi
nb: Koble til trådløst nettverk

en: Connected
nb: Koblet til

en: Available Wi-Fi networks
nb: Tilgjengelige trådløse nettverk

en: No available Wi-Fi networks
nb: Intet trådløst nettverk tilgjengelig

en: Location Services
nb: Posisjonstjenester

en: Use GPS, Wi-Fi hotspots and mobile network anonymously to detect location (recommended)
nb: Bruk GPS, åpne trådløse nettverk og mobilnett for å regne ut posisjon anonymt (anbefales)

en: By selecting this option you agree to the Nokia HERE %1.
nb: Ved å velge dette godtar du %1 for Nokia HERE.

[ctx: part of: Nokia HERE terms and conditions]
en: terms and conditions
nb: bruksvilkår

en: GPS only
nb: Bare GPS

en: Don't use my location
nb: Ikke bruk posisjon

en: You can change it later in System Settings.
nb: Du kan endre dette senere i systemoppsettet.

en: Time Zone
nb: Tidssone

en: Enter your city
nb: Skriv inn by

en: Personalize Your Device
nb: Tilpass enhet

en: Preferred Name
nb: Foretrukket navn

en: Lock Screen
nb: Låseskjerm

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
nb: Lag nytt passord

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
nb: Lag kode (kun tall)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
nb: Ingen låsekode

en: Privacy Policy
nb: Personvernregler

en: Help Us Improve
nb: Hjelp oss med å bli bedre

en: Improve system performance by sending us crashes and error reports.
nb: Send oss kræsj- og feilrapporter og hjelp oss med å gjøre systemet bedre.

en: Privacy policy
nb: Personvernregler

en: Update Device
nb: Oppdater enhet

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
nb: Systemoppdatering er klar for installasjon. Enheten starter til slutt på nytt for å fullføre installasjonen.

[ctx: string identifying name of the update]
en: Ubuntu system
nb: Ubuntu-system

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
nb: Versjon %1

en: This could take a few minutes...
nb: Dette kan ta litt tid …

en: Install and restart now
nb: Installer og start på nytt nå

en: Welcome to Ubuntu
nb: Velkommen til Ubuntu

en: You are ready to use your device now
nb: Enheten er nå klar til bruk

en: Get Started
nb: Kom i gang

en: Terms & Conditions
nb: Brukervilkår

en: Your device uses positioning technologies provided by HERE.
nb: Enheten bruker posisjonsteknologi via tjenesten HERE.

en: To provide you with positioning services and to improve their quality, HERE collects information about nearby cell towers and Wi-Fi hotspots around your current location whenever your position is being found.
nb: Tjenesten HERE samler inn informasjon om mobiltårn og åpne trådløse nettverk i nærheten av enheten når du bruker posisjonsbasere tjenester.

en: The information collected is used to analyze the service and to improve the use of service, but not to identify you personally.
nb: Informasjonen som samles inn blir brukt til å analysere tjenesten og forbedre brukskvaliteten. Den blir ikke brukt til å identifisere deg personlig.

en: By continuing, you agree to the HERE platform %1 and %2.
nb: Hvis du fortsetter, samtykker du til %1 og %2 for tjenesten HERE.

en: Service Terms
nb: tjenestevilkår

en: Confirm passcode
nb: Bekreft kode

en: Incorrect passcode.
nb: Feil kode.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
nb: Tast koden på nytt

en: Lock Screen Passcode
nb: Låseskjerm-kode

en: Enter 4 numbers to setup your passcode
nb: Skriv inn 4 sifre som skal brukes som kode

en: Choose passcode
nb: Velg kode

en: Passcode too short
nb: Koden er for kort

en: Passcodes match
nb: Kodene stemmer

en: Passcodes do not match
nb: Kodene er ulike

en: Passcode must be 4 characters long
nb: Koden må bestå av 4 sifre

en: Lock Screen Password
nb: Låseskjerm-passord

en: Enter at least 8 characters
nb: Skriv inn minst 8 tegn

en: Choose password
nb: Velg passord

en: Confirm password
nb: Bekreft passord

en: No SIM card installed
nb: Ingen SIM-kort installert

en: SIM card added
nb: SIM-kort satt inn

en: You must restart the device to access the mobile network.
nb: Du må starte enheten på nytt for å få tilgang til mobilnett.

en: Restart
nb: Start på nytt

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
nb: Du kan ikke ringe eller bruke tekstmeldinger uten et SIM-kort.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
nb: Trykk «Hopp over» for å fortsette uten SIM-kort

en: Password too short
nb: For kort passord

en: Passwords match
nb: Passordene stemmer

en: Passwords do not match
nb: Passordene er ulike

en: Strong password
nb: Sterkt passord

en: Fair password
nb: Middels sterkt passord

en: Weak password
nb: Svakt passord

en: Very weak password
nb: Veldig svakt passord
