unity8 - en to ast translation catalogue (196 entries)

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Log In
ast: Aniciar sesión

en: Retry
ast: Reintentar

en: Pin shortcut
ast: Anclar atayu

en: Quit
ast: Colar

en: Unpin shortcut
ast: Desanclar atayu

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
ast: Zarrar sesión

en: Are you sure you want to log out?
ast: ¿De xuru que quies zarrar la sesión?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
ast: Bloquiar

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
ast: Zarrar sesión

en: Cancel
ast: Encaboxar

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
ast: Reaniciu

en: Are you sure you want to reboot?
ast: ¿De xuru que quies reaniciar?

en: No
ast: Non

en: Yes
ast: Sí

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
ast: Apagáu

en: Are you sure you would like
    to power off?
ast: ¿De xuru que te prestaría
    apagar?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
ast: Apagar

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
ast: Reaniciar

en: Keyboard Shortcuts
ast: Atayos de tecláu

en: PrtScr
ast: ImprPant

en: Takes a screenshot.
ast: Saca una imaxe de la pantalla.

en: Alt + PrtScr
ast: Alt + ImprPant

en: Super + Space
ast: Super + Espaciu

en: Switches to next keyboard layout.
ast: Salta al siguiente diseñu de tecláu.

en: Super + Shift + Space
ast: Super +Mayús + Espaciu

en: Switches to previous keyboard layout.
ast: Salta al diseñu de tecláu anterior.

en: Launcher
ast: Llanzador

en: Super (Hold)
ast: Super (Caltener)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
ast: Abre'l llanzador, amuesa atayos.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
ast: Abre'l mou de navegación con tecláu del llanzador.

en: Switches applications via the launcher.
ast: Cambia d'aplicaciones col llanzador.

en: Same as clicking on a launcher icon.
ast: Igual que facer click nel iconu del llanzador.

en: Opens the Application Drawer.
ast: Abre'l caxón d'aplicaciones.

en: Scopes
ast: Ámbitos

en: Super (Tap)
ast: Super (Tocar)

en: Opens the Scopes home.
ast: Abre'l principiu d'Ámbitos

en: Switching
ast: Conmutación

en: Switches between applications.
ast: Conmuta ente aplicaciones.

en: Opens the desktop spread.
ast: Abre esparder l'escritoriu.

en: Cursor Left or Right
ast: Flecha izq. o dre.

en: Moves the focus.
ast: Mueve'l focu

en: Windows
ast: Ventanes

en: Minimizes all windows.
ast: Amenorga toles ventanes.

en: Ctrl + Super + Up
ast: Ctrl + Super + Arriba

en: Maximizes the current window.
ast: Maximiza la ventana actual.

en: Ctrl + Super + Down
ast: Ctrl + Super + Abaxo

en: Minimizes or restores the current window.
ast: Amenorga o restaura la ventana actual.

en: Ctrl + Super + Left or Right
ast: Ctrl + Super + Izquierda o Drecha

en: Semi-maximizes the current window.
ast: Semi-maximiza la ventana actual.

en: Closes the current window.
ast: Zarra la ventana actual.

en: Return to Call
ast: Tornar a la llamada

en: Emergency Call
ast: Llamada d'emerxencia

en: OK
ast: Aceutar

en: Apps may have unsaved data:
ast: Apps que pueden tener datos sin guardar:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
ast: Reconeuta, guarda'l trabayu y zarra eses apps pa siguir.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
ast: O fuerza salir agora (perderás tolos datos sin guardar).

en: OK, I will reconnect
ast: D'alcuerdu, reconeutaré

en: Reconnect now!
ast: Reconeutar agora.

en: Close all
ast: Zarrar too

en: Preview Share Item
ast: Entever l'elementu compartíu

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
ast: El preséu agora ta coneutáu con una pantalla esterna. Usa esta pantalla como touch pad pa interactuar col punteru.

en: Tap left button to click.
ast: Calca nel botón esquierdu pa facer clic.

en: Tap right button to right click.
ast: Calca nel botón drechu pa facer clic.

en: Swipe with two fingers to scroll.
ast: Esliza con dos deos pa desplazate.

en: Find more settings in the system settings.
ast: Alcuentra más axustes nos Axustes del Sistema.

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
ast: Tienda

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
ast: Guetar

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
ast: Axustes

en: Remove from Favorites
ast: Desaniciar de favoritos

en: Add to Favorites
ast: Amestar a favoritos

en: Refine your results
ast: Refina los resultaos

en: Reset
ast: Reafitar

en: Show less
ast: Ver menos

en: Show all
ast: Ver too

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
ast: Guetar

en: Recent Searches
ast: Guetes recién

en: Clear All
ast: Llimpiar too

en: More...
ast: Más…

en: Less...
ast: Menos…

en: Send
ast: Unviar

en: Rate this
ast: Valorar esto

en: Add a review
ast: Amestar una reseña

en: Pull to refresh…
ast: Tira p'anovar...

en: Release to refresh…
ast: Sueltar p'anovar...

en: Enable location data
ast: Habilitar datos d'allugamientu

en: Manage
ast: Xestionar

en: Home
ast: Aniciu

en: Also installed
ast: Tamién instalaos

en: Unlock
ast: Desbloquiar

en: Device Locked
ast: Preséu bloquiáu

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
ast: Quedasti bloquiáu polos escesivos intentos fallíos de fras de pasu.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
ast: Quedasti bloquiáu polos escesivos intentos fallíos de códigu de pasu.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
ast[0]: Por favor, espera %1 minutu y vuelvi a intentalo…
ast[1]: Por favor, espera %1 minutos y vuelvi a intentalo…

en: Try again
ast: Tentar otra vuelta

en: Emergency
ast: Emerxencia

en: Passphrase
ast: Fras de pasu

en: Passcode
ast: Códigu de pasu

en: Select desktop environment
ast: Esbillar entornu d'escritoriu

en: Search…
ast: Guetar...

en: More apps in the store
ast: Más aplicaciones na tienda

en: Show password
ast: Amosar contraseña

en: Tap to return to call...
ast: Toca pa tornar a la llamada...

en: Conference
ast: Conferencia

en: Nothing is playing
ast: Nun ta reproduciéndose nada

en: %1 hour | %1 hours
ast[0]: %1 hora
ast[1]: %1 hores

en: %1 minute | %1 minutes
ast[0]: %1 minutu
ast[1]: %1 minutos

en: %1 second | %1 seconds
ast[0]: %1 segundu
ast[1]: %1 segundos

en: 0 seconds
ast: 0 segundos

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
ast: Queden %1

en: In queue…
ast: Na cola...

en: Downloading
ast: Baxando

en: Paused, tap to resume
ast: Posáu, toca pa reanudar

en: Canceled
ast: Encaboxáu

en: Finished
ast: Finó

en: Failed, tap to retry
ast: Falló, toca pa reintentar

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
ast: Unviar

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
ast: Responder

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
ast: Devolver llamada

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
ast: Abasnar cualquier aplicación d'una ventana a otra usando 3 deos

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
ast: Barríu curtiu dende'l berbesu izquierdu p'abrir el llanzador

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
ast: Emburria'l mur escontra'l berbesu drechu pa ver les apps abiertes

en: Swipe from the right edge to view your open apps
ast: Barríu dende'l berbesu drechu pa ver les apps abiertes

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
ast: Barríu dende'l berbesu superior pa tener accesu a los avisos y configuración nel intre

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
ast: Atrás

en: Language
ast: Llingua

en: Next
ast: Siguiente

en: Select Keyboard
ast: Escoyer tecláu

en: Keyboard language
ast: Llingua del tecláu

en: Keyboard layout
ast: Distribución del tecláu

en: Skip
ast: Saltar

en: Connect to Wi‑Fi
ast: Coneutase al WiFi

en: Connected
ast: Coneutáu

en: Available Wi-Fi networks
ast: Redes Wi-Fi disponibles

en: No available Wi-Fi networks
ast: Nun hai redes Wi-Fi disponibles

en: Location Services
ast: Servicios d'allugamientu

en: Use GPS, Wi-Fi hotspots and mobile network anonymously to detect location (recommended)
ast: Usar GPS, puntos Wi-Fi y redes móviles de mou anónimu pa detectar l'allugamientu (recomendao)

en: By selecting this option you agree to the Nokia HERE %1.
ast: Seleicionando esta opción aceutes los %1 de Nokia HERE.

[ctx: part of: Nokia HERE terms and conditions]
en: terms and conditions
ast: términos y condiciones

en: GPS only
ast: Sólo GPS

en: Don't use my location
ast: Nun usar l'allugamientu

en: You can change it later in System Settings.
ast: Pues camudalo sero na Configuración del Sistema.

en: Time Zone
ast: Estaya horaria

en: Enter your city
ast: Escribe la ciudá

en: Personalize Your Device
ast: Personaliza'l preséu

en: Preferred Name
ast: Nome preferíu

en: Lock Screen
ast: Bloquiar pantalla

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
ast: Crear contraseña nueva

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
ast: Crear códigu d'accesu (sólo númberos)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
ast: Ensin códigu de bloquéu

en: Privacy Policy
ast: Política d'intimidá

en: Help Us Improve
ast: Ayúdanos a meyorar

en: Improve system performance by sending us crashes and error reports.
ast: Ameyora'l rindimientu del sistema unviándonos los informes d'errores y cuelgues.

en: Privacy policy
ast: Política d'intimidá

en: Update Device
ast: Anovar preséu

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
ast: Hai un anovamientu del sistema disponible y preparáu pa instalar. Darréu, el preséu reaniciará de mou automáticu.

[ctx: string identifying name of the update]
en: Ubuntu system
ast: Sistema Ubuntu

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
ast: Versión %1

en: This could take a few minutes...
ast: Esto podría tardar dellos minutos...

en: Install and restart now
ast: Instalar y reaniciar agora

en: Welcome to Ubuntu
ast: Bienveníu/a a Ubuntu

en: You are ready to use your device now
ast: Ya tas preparáu pa usar el preséu

en: Get Started
ast: Primeros pasos

en: Terms & Conditions
ast: Términos y condiciones

en: Your device uses positioning technologies provided by HERE.
ast: El preséu usa teunoloxíes de posición qu'ufre HERE.

en: To provide you with positioning services and to improve their quality, HERE collects information about nearby cell towers and Wi-Fi hotspots around your current location whenever your position is being found.
ast: Pa ufrir los servicios de posición y ameyorar la so calidá, HERE collecha información de les antenes celulares y puntos d'accesu Wi-Fi cercanos al to allugamientu actual siempre que se conoza la to posición.

en: The information collected is used to analyze the service and to improve the use of service, but not to identify you personally.
ast: La información collechada úsase p'analizar el serviciu y ameyorar l'usu del serviciu, non pa identificate personalmente.

en: By continuing, you agree to the HERE platform %1 and %2.
ast: Al siguir, aceutes %1 y %2 de la plataforma HERE.

en: Service Terms
ast: Términos del serviciu

en: Confirm passcode
ast: Confirmar códigu de pasu

en: Incorrect passcode.
ast: Códigu de pasu incorreutu.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
ast: Vuelve a escribilu.

en: Lock Screen Passcode
ast: Códigu de pasu de bloquéu de pantalla

en: Enter 4 numbers to setup your passcode
ast: Escribi 4 númberos pa configurar el códigu de pasu

en: Choose passcode
ast: Escueyi'l códigu de pasu

en: Passcode too short
ast: Códigu de pasu curtiu enforma

en: Passcodes match
ast: Los códigos de pasu casen

en: Passcodes do not match
ast: Los códigos de pasu nun casen

en: Passcode must be 4 characters long
ast: El códigu de pasu tien de tener 4 caráuteres de llargo

en: Lock Screen Password
ast: Contraseña del Bloquéu de pantalla

en: Enter at least 8 characters
ast: Escribe polo menos 8 caráuteres

en: Choose password
ast: Escueye la contraseña

en: Confirm password
ast: Confirmar contraseña

en: No SIM card installed
ast: Nun ta instalada nenguna tarxeta SIM

en: SIM card added
ast: Amestóse tarxeta SIM

en: You must restart the device to access the mobile network.
ast: Tienes de reaniciar el preséu pa tener accesu a la rede móvil.

en: Restart
ast: Reaniciar

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
ast: Nun podrás facer llamaes nin usar mensaxería de testu sin una SIM.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
ast: Pa siguir ensin SIM toca Saltar.

en: Password too short
ast: Contraseña curtia enforma

en: Passwords match
ast: Les contraseñes concasen

en: Passwords do not match
ast: Les contraseñes nun concasen

en: Strong password
ast: Contraseña fuerte

en: Fair password
ast: Contraseña aceutable

en: Weak password
ast: Contraseña feble

en: Very weak password
ast: Contraseña feble enforma
