unity8 - en to br translation catalogue (174 entries)

en: Password:
br: Ger-tremen :

en: Log In
br: Kevreañ

en: Retry
br: Esaeañ en-dro

en: Pin shortcut
br: Spilhennañ ar verradenn

en: Quit
br: Mont kuit

en: Unpin shortcut
br: Dispilhennañ ar verradenn

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
br: Digevreañ

en: Are you sure you want to log out?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h digevreañ ?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
br: Prennañ

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
br: Digevreañ

en: Cancel
br: Nullañ

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
br: Adloc'hañ

en: Are you sure you want to reboot?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h adloc'hañ ?

en: No
br: N'on ket

en: Yes
br: Ya

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
br: Enaouiñ

en: Are you sure you would like
    to power off?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h
    troc'hañ an tredan ?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
br: Lazhañ

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
br: Adloc'hañ

en: Keyboard Shortcuts
br: Berradennoù klavier

en: PrtScr
br: Moulsk

en: Takes a screenshot.
br: Tapout ur skeudenn eus ar skramm

en: Switches to next keyboard layout.
br: Mont d'ar fichadur klavir war-lerc'h

en: Switches to previous keyboard layout.
br: Mont d'ar fichadur klavier kent

en: Launcher
br: Lañser

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
br: Digeriñ al lañser, diskouez ar berradurioù

en: Alt + F1
br: Erl + F1

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
br: Digeriñ ar mod merdeiñ gant lañser ar c'hlavier

en: Switches applications via the launcher.
br: Mont d'un arload all dre al lañser.

en: Same as clicking on a launcher icon.
br: Ar memes tra ha klikañ war un arlun lañser

en: Scopes
br: Kefluskerioù enklask

en: Opens the Scopes home.
br: Digeriñ pajenn degemer ar c'hefluskerioù enklask.

en: Switching
br: Cheñch

en: Alt + Tab
br: Erl + Taolenn

en: Switches between applications.
br: Mont da arloadoù all.

en: Opens the desktop spread.
br: Digeriñ ar burev astennet

en: Cursor Left or Right
br: Reti kleiz pe dehoù

en: Moves the focus.
br: Cheñch an dibab.

en: Minimizes all windows.
br: Bihanaat an holl brenestroù.

en: Alt + F4
br: Erl + F4

en: Closes the current window.
br: Serriñ ar prenestr a vremañ

en: Return to Call
br: Distreiñ d'ar bellgomzadenn

en: Emergency Call
br: Pellgomzadenn vallus

en: OK
br: Mat eo

en: Apps may have unsaved data:
br: Roadennoù ha n'int ket enrollet a c'hall bezañ gant an arloadoù :

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
br: Adkevreit ouzh ar savlec'h degemer, enrollot ho labour ha serrit an arloadoù-mañ evit kenderc'hel.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
br: Pe rediañ da serriñ bremañ (kollet e vo ar roadennoù n'int ket bet enrollet).

en: OK, I will reconnect
br: Mat eo, ez an da adkevreañ

en: Reconnect now!
br: Adkevreañ bremañ !

en: Close all
br: Serriñ pep tra

en: Preview Share Item
br: Rakwelet an elfenn lodet

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
br: Kevreet eo ho penveg ouzh ur skramm diavaez bremañ. Implijit ar skramm-mañ da bavez-touch evit ober gant ar reti.

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
br: Stal

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
br: Klask

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
br: Arventennoù

en: Remove from Favorites
br: Lemel eus ar sinedoù

en: Add to Favorites
br: Ouzhpennañ d'ar sinedoù

en: Refine your results
br: Purañ ho tisoc'hoù

en: Reset
br: Adderaouekaat

en: Show less
br: Diskouez nebeutoc'h

en: Show all
br: Diskouez pep tra

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
br: Klask

en: Recent Searches
br: Enklaskoù graet nevez zo

en: Clear All
br: Diverkañ pep tra

en: More...
br: Muioc'h...

en: Less...
br: Nebeutoc'h...

en: Send
br: Kas

en: Rate this
br: Priziit an dra-mañ

en: Add a review
br: Ouzhpennañ un ali

en: Pull to refresh…
br: Tennañ evit freskaat...

en: Release to refresh…
br: Lezel da vont evit freskaat...

en: Enable location data
br: Gweredekaat ar roadennoù lec'hiañ

en: Manage
br: Merañ

en: Home
br: Er gêr

en: Also installed
br: Staliet ivez

en: Unlock
br: Dibrennañ

en: Device Locked
br: Benveg prennet

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
br: Prennet eo bet ho penveg abalamour da re a daolioù-esae c'hwitet evit merkañ ho frazenn-dremen.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
br: Prennet eo bet ho penveg abalamour da re a daolioù-esae evit merkañ ho kod-tremen.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
br[0]: Gortozit %1 vunutenn, mar plij, hag esaeit en-dro...
br[1]: Gortozit %1 a vunutoù, mar plij, hag esaeit en-dro...

en: Try again
br: Esaeañ adarre

en: Emergency
br: Mall

en: Passphrase
br: Lavarenn-dremen

en: Passcode
br: Kod-tremen

en: Select desktop environment
br: Diuzañ endro ar burev

en: Show password
br: Diskouez ar ger-tremen

en: Tap to return to call...
br: Touchit evit distreiñ d'ar bellgomzadenn...

en: Conference
br: Kendiviz

en: Nothing is playing
br: Ne lenner netra bremañ

en: %1 hour | %1 hours
br[0]: %1 eur
br[1]: %1 eur

en: %1 minute | %1 minutes
br[0]: %1 vunutenn
br[1]: %1 vunutenn

en: %1 second | %1 seconds
br[0]: %1 eilenn
br[1]: %1 eilenn

en: 0 seconds
br: 0 eilenn

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
br: %1 o chom

en: In queue…
br: El lostennad...

en: Downloading
br: O pellgargañ

en: Paused, tap to resume
br: Ehanet, touchit evit adkregiñ

en: Canceled
br: Nullet

en: Finished
br: Echu

en: Failed, tap to retry
br: C'hwitet, touchit evit adkregiñ

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
br: Kas

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
br: Respont

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
br: Gervel en-dro

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
br: Riklit forzh peseurt arload gant tri biz eus an eil prenestr d'egile

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
br: Rikladenn verr adalek ar bord kleiz evit digeriñ al lañser

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
br: Dilec'hiit ho logodenn betek ar bord dehoù evit gwelet hoc'h arloadoù digor

en: Swipe from the right edge to view your open apps
br: Riklañ adalek ar bord dehoù evit gwelet hoc'h arloadoù digor

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
br: Riklañ adalek an nec'h evit gwelet ar c'hemennoù hag an arventennoù prim

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
br: Distreiñ

en: Language
br: Yezh

en: Next
br: War-lerc'h

en: Select Keyboard
br: Diuzañ ar c'hlavier

en: Keyboard language
br: Yezh ar c'hlavier

en: Keyboard layout
br: Aozadur ar c'hlavier

en: Skip
br: Tremen hebiou

en: Connect to Wi‑Fi
br: Kevreañ ouzh ar Wi-Fi

en: Connected
br: Kevreet

en: Available Wi-Fi networks
br: Rouedadoù Wi-Fi da gaout

en: No available Wi-Fi networks
br: N'eus ket rouedadoù Wi-Fi da gaout

en: Location Services
br: Servijoù lec'hiañ

[ctx: part of: Nokia HERE terms and conditions]
en: terms and conditions
br: penndivizoù implij

en: GPS only
br: GPS hepken

en: Don't use my location
br: Arabat implijout ma lec'h

en: You can change it later in System Settings.
br: Gallout a rit cheñch se diwezhatoc'h en arventennoù ar reizhiad.

en: Time Zone
br: Gwerzhid-eur

en: Enter your city
br: Skrivit ho kêr

en: Personalize Your Device
br: Personelaat ho penveg

en: Lock Screen
br: Prennañ ar skramm

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
br: Krouiñ ur ger-tremen nevez

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
br: Krouiñ ur c'hod (difroù hepken)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
br: N'eus kod prennañ ebet

en: Privacy Policy
br: Reolennoù prevezded

en: Help Us Improve
br: Sikourit ac'hanomp da wellaat

en: Improve system performance by sending us crashes and error reports.
br: Gwellait ar reizhiad en ur gas deomp an danevelloù fazi.

en: Privacy policy
br: Reolennoù buhez prevez

en: Update Device
br: Hizivaat ar benveg

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
br: Un hizivadenn eus ar reizhiad zo da gaout. Prest eo da vezañ staliet. Goude-se e adloc'ho ho penveg e-unan.

[ctx: string identifying name of the update]
en: Ubuntu system
br: Reizhiad Ubuntu

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
br: Stumm %1

en: This could take a few minutes...
br: Gallout a ra padout un nebeud munutennoù...

en: Install and restart now
br: Staliañ hag adloc'hañ bremañ

en: Welcome to Ubuntu
br: Donemat en Ubuntu

en: You are ready to use your device now
br: Bremañ oc'h prest da implijout ho penveg

en: Get Started
br: Kregiñ ganti

en: Terms & Conditions
br: Penndivizoù implij

en: Your device uses positioning technologies provided by HERE.
br: Ho penveg a implij teknologiezhoù lec'hiañ pourchaset gant HERE.

en: The information collected is used to analyze the service and to improve the use of service, but not to identify you personally.
br: Implijet e vez an titouroù dastumet evit dielfennañ ar servij ha gwellaat an implij anezhañ, ha neket evit anavezout ac'hanoc'h.

en: Service Terms
br: Divizoù servij

en: Confirm passcode
br: Kadarnaat ar c'hod-tremen

en: Incorrect passcode.
br: Kod direizh

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
br: Skrivit adarre, mar plij.

en: Lock Screen Passcode
br: Kod da brennañ ar skramm

en: Enter 4 numbers to setup your passcode
br: Skrivit 4 sifr evit lakaat ho kod

en: Choose passcode
br: Choaz ur c'hod

en: Passcode too short
br: Kod re verr

en: Passcodes match
br: klotañ a ra ar c'hodoù an eil gant egile

en: Passcodes do not match
br: Ne glot ket ar c'hodoù an eil gant egile

en: Passcode must be 4 characters long
br: 4 arouezenn a rank bezañ ar c'hod

en: Lock Screen Password
br: Ger-tremen da brennañ ar skramm

en: Enter at least 8 characters
br: Skrivit 8 arouezenn da vihanañ

en: Choose password
br: Choaz ur ger-tremen

en: Confirm password
br: Kadarnaat ar ger-tremen

en: No SIM card installed
br: N'eus kartenn SIM ebet

en: SIM card added
br: Lakaet ez eus bet ur gartenn SIM

en: You must restart the device to access the mobile network.
br: Ret eo deoc'h adloc'hañ ar benveg evit mont d'ar rouedad hezoug.

en: Restart
br: Adloc'hañ

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
br: Ne c'halloc'h ket pellgomz na kas kemennadennoù hep kartenn SIM.

en: Password too short
br: Re verr eo ar ger-tremen

en: Passwords match
br: Klotañ a ra ar gerioù-tremen an eil gant egile

en: Passwords do not match
br: Ne glot ket ar gerioù-tremen

en: Strong password
br: Ger-tremen sur

en: Fair password
br: Ger-tremen reizh

en: Weak password
br: Ger-tremen diasur

en: Very weak password
br: Ger-tremen diasur-kenañ
