unity8 - en to fa translation catalogue (196 entries)

en: Password:
fa: گذرواژه:

en: Log In
fa: ورود

en: Retry
fa: تلاش دوباره

en: Pin shortcut
fa: سنجاق کردن میانبر

en: Quit
fa: خروج

en: Unpin shortcut
fa: برداشتن سنجاق میانبر

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
fa: خروج از حساب

en: Are you sure you want to log out?
fa: مطمئنید که می‌خواهید از حساب خارج شوید

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
fa: قفل

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
fa: خروج

en: Cancel
fa: لغو

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
fa: راه‌اندازی دوباره

en: Are you sure you want to reboot?
fa: مطمئنید که می‌خواهید مجدّداً راه‌اندازی کنسد؟

en: No
fa: خیر

en: Yes
fa: بله

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
fa: انرژی

en: Are you sure you would like
    to power off?
fa: آیا مطمئن هستید که
    می‌خواهید خاموش کنید؟

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
fa: خاموش کردن

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
fa: راه‌اندازی دوباره

en: Keyboard Shortcuts
fa: میان‌برهای صفحه‌کلید

en: Unity 8
fa: یونیتی ۸

en: PrtScr
fa: چاپ صفحه

en: Takes a screenshot.
fa: نماگرفت

en: Alt + PrtScr
fa: دگرساز + چاپ صفحه

en: Super + Space
fa: سوپر + فاصله

en: Switches to next keyboard layout.
fa: تعویض به چینش صفحه‌کلید بعدی

en: Super + Shift + Space
fa: سوپر + تبدیل + فاصله

en: Switches to previous keyboard layout.
fa: تعویض به چینش صفحه‌کلید پیشین

en: Launcher
fa: اجراگر

en: Super (Hold)
fa: سوپر (نگه داشتن)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
fa: گشودن اجراگر، نمایش میان‌برها

en: Alt + F1
fa: دگرساز ‌+ F1

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
fa: گشودن حالت ناوبری با صفحه‌کلید در اجراگر.

en: Super + Tab
fa: سوپر + جهش

en: Switches applications via the launcher.
fa: تعویض بین برنامه‌ها از طریق اجراگر

en: Same as clicking on a launcher icon.
fa: مشابه کلیک روی یک نقشک در اجراگر

en: Scopes
fa: حوزه‌ها

en: Super (Tap)
fa: سوپر (ضربه)

en: Opens the Scopes home.
fa: گشودن خانهٔ حوزه‌ها

en: Switching
fa: تعویض کردن

en: Alt + Tab
fa: دگرساز + جهش

en: Switches between applications.
fa: تعویض بین برنامه‌های کاربردی

en: Super + W
fa: سوپر + W

en: Opens the desktop spread.
fa: گستردن میزکار

en: Cursor Left or Right
fa: راست یا چپ مکان‌نما

en: Moves the focus.
fa: جابه‌جایی تمرکز

en: Windows
fa: پنجره‌ها

en: Ctrl + Super + D
fa: مهار + سوپر + D

en: Minimizes all windows.
fa: کمینه کردن تمام پنجره‌ها

en: Ctrl + Super + Up
fa: مهار + سوپر + بالا

en: Maximizes the current window.
fa: بیشینه کردن پنجرهٔ جاری

en: Ctrl + Super + Down
fa: مهار + سوپر + پایین

en: Minimizes or restores the current window.
fa: کمینه کردن یا بازگردانی پنجرهٔ جاری

en: Ctrl + Super + Left or Right
fa: مهار + سوپر + راست یا چپ

en: Semi-maximizes the current window.
fa: شبه بیشینه کردن پنجرهٔ جاری

en: Alt + F4
fa: دگرساز + F4

en: Closes the current window.
fa: بستن پنجرهٔ جاری.

en: Return to Call
fa: بازگشت به تماس

en: Emergency Call
fa: تماس اضطراری

en: OK
fa: قبول

en: Apps may have unsaved data:
fa: کاره‌هایی که ممکن است دادهٔ ذخیره نشده داشته باشند:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
fa: برای ادامه، دوباره متّصل کرده، کارتان را ذخیره کنید و این کاره‌ها را ببندید.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
fa: همین الآن (داده‌های ذخیره نشده، ار بین خواهند رفت).

en: OK, I will reconnect
fa: قبول، دوباره وصل خواهم کرد

en: Reconnect now!
fa: هم‌اکنون دوباره وصل شود

en: Close all
fa: بستن همه

en: Preview Share Item
fa: پیش‌نمای مورد هم‌رسانی

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
fa: افزاره‌تان هم‌تکنون به یک نمایشگر خارجی وصل شده است. از این صفحه به عنوان یک صفحه‌لمسی برای کارکردن با نشانگر استفاده کنید.

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
fa: ذخیره

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
fa: جست‌وجو

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
fa: تنظیمات

en: Remove from Favorites
fa: برداشتن از برگزیده‌ها

en: Add to Favorites
fa: افزودن به برگزیده‌ها

en: Refine your results
fa: نتایجتان را بهبود دهید

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Show less
fa: نمایش کم‌تر

en: Show all
fa: نمایش همه

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
fa: جست‌وجو

en: Recent Searches
fa: جست‌وجوهای اخیر

en: Clear All
fa: پاک‌سازی همه

en: More...
fa: بیش‌تر…

en: Less...
fa: کم‌تر…

en: Send
fa: ارسال

en: Rate this
fa: امتیاز دادن

en: Add a review
fa: افزودن یک بازبینی

en: Pull to refresh…
fa: برای تازه‌سازی بکشید…

en: Release to refresh…
fa: برای تازه‌سازی رها کنید…

en: Enable location data
fa: فعّال کردن داده‌های موقعیّت

en: Manage
fa: مدیریت

en: Home
fa: خانه

en: Also installed
fa: هم‌چنین نصب شده

en: Unlock
fa: بازکردن قفل

en: Device Locked
fa: دستگاه قفل شد

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
fa: شما به دلیل تلاش‌های بسیار زیاد شکست خورده برای عبارت‌عبور قفل شده‌اید.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
fa: شما به دلیل تلاش‌های بسیار زیاد شکست خورده برای رمزعبور قفل شده‌اید.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
fa[0]: لطفاُ %1 دقیقه صبر نموده و سپس مجدّداً تلاش نمایید…

en: Try again
fa: تلاش دوباره

en: Emergency
fa: اضطراری

en: Passphrase
fa: عبارت‌عبور

en: Passcode
fa: رمزعبور

en: Select desktop environment
fa: گزینش محیط میزکار

en: Show password
fa: نمایش گذرواژه

en: Tap to return to call...
fa: برای بازگشت به تماس ضربه بزنید…

en: Conference
fa: کنفرانس

en: Nothing is playing
fa: هیچ چیزی در حال پخش نیست

en: %1 hour | %1 hours
fa[0]: %1 ساعت

en: %1 minute | %1 minutes
fa[0]: %1 دقیقه

en: %1 second | %1 seconds
fa[0]: %1 ثانیه

en: 0 seconds
fa: ۰ ثانیه

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
fa: %1 مانده

en: In queue…
fa: در صف…

en: Downloading
fa: در حال بارگیری

en: Paused, tap to resume
fa: مکث شد، برای از سر گیری ضربه بزنید

en: Canceled
fa: لغو شد

en: Finished
fa: پایان یافت

en: Failed, tap to retry
fa: شکست خورد، برای تلاش دوباره ضربه بزنید

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
fa: ارسال

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
fa: پاسخ دادن

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
fa: پاسخ تماس

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
fa: هر پنجره‌ای را با کشیدن سه‌انگشت از پنجره‌ای به ینجرهٔ دیگر ببرید

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
fa: برای گشودن اجراگر، از لبهٔ چپ کوتاه بکشید

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
fa: برای دیدن کاره‌های گشوده‌تان، موشی را به لبهٔ راست فشار دهید

en: Swipe from the right edge to view your open apps
fa: برای دیدن کاره‌های گشوده، از لبهٔ راست بکشید

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
fa: برای دسترسی به آگاهی‌ها و تنظیمات سریع، موشی را به لبهٔ بالا فشار دهید

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
fa: بازگشت

en: Language
fa: زبان

en: Next
fa: بعدی

en: Select Keyboard
fa: گزینش صفحه‌کلید

en: Keyboard language
fa: زبان صفحه‌کلید

en: Keyboard layout
fa: چینش صفحه‌کلید

en: Skip
fa: پرش

en: Connect to Wi‑Fi
fa: اتّصال به بی‌سیم

en: Connected
fa: وصل شده

en: Available Wi-Fi networks
fa: شبکه‌های وای‌فای موجود

en: No available Wi-Fi networks
fa: هیج شبکهٔ وای‌فایی موجود نیست

en: Location Services
fa: خدمات موقعیّت

en: Use GPS, Wi-Fi hotspots and mobile network anonymously to detect location (recommended)
fa: برای تشخیص موقعیّت، به صورت ناشناس از جی‌پی‌اس، نقطه‌های داغ وای‌فای و شبکه‌های تلفن همراه استفاده شود (توصیه شده)

en: By selecting this option you agree to the Nokia HERE %1.
fa: با گزینش این انتخاب، با %1 نوکیا HERE موافقت می‌کنید.

[ctx: part of: Nokia HERE terms and conditions]
en: terms and conditions
fa: شرایط و ضوابط

en: GPS only
fa: فقط جی‌پی‌اس

en: Don't use my location
fa: از موقعیّت من استفاده نشود

en: You can change it later in System Settings.
fa: بعداً می‌توانید این را در تنظیمات سامانه تغییر دهید.

en: Time Zone
fa: منطقهٔ زمانی

en: Enter your city
fa: شهرتان را وارد کنید

en: Personalize Your Device
fa: افزاره‌تان را شخصی سازی کنید

en: Preferred Name
fa: نام ترجیحی

en: Lock Screen
fa: قفل صفحه

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
fa: ایجاد گذرواژهٔ جدید

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
fa: ایجاد رمزعبور جدید (فقط عدد)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
fa: بدون رمز قفل

en: Privacy Policy
fa: سیاست محرمانگی

en: Help Us Improve
fa: کمک به بهبود

en: Improve system performance by sending us crashes and error reports.
fa: کارایی سامانه با ارسال گزارش‌های خطا بهبود دهید.

en: Privacy policy
fa: سیاست محرمانگی

en: Update Device
fa: به‌روز رسانی افزاره

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
fa: یک به‌روز رسانی سامانه‌ای موجود و آمادهٔ نصب است. پس از آن، دستگاه به صورت خودکار خاموش و روشن می‌شود.

[ctx: string identifying name of the update]
en: Ubuntu system
fa: سامانهٔ اوبونتو

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
fa: نگارش %1

en: This could take a few minutes...
fa: ممکن است چند دقیقه طول بکشد

en: Install and restart now
fa: هم‌اکنون نصب و خاموش و روشن شود

en: Welcome to Ubuntu
fa: به اوبونتو خوش آمدید

en: You are ready to use your device now
fa: اکنون آمادهٔ استفاده از افزارهٔ جدیدتان هستید

en: Get Started
fa: شروع به کار

en: Terms & Conditions
fa: شرایط و ضوابط

en: Your device uses positioning technologies provided by HERE.
fa: افزاره‌تان از فن‌آوری‌های موقعیّت‌یابی فراهم‌شده توسّط HERE استفاده مي‌کند.

en: To provide you with positioning services and to improve their quality, HERE collects information about nearby cell towers and Wi-Fi hotspots around your current location whenever your position is being found.
fa: به منظور فراهم کردن خدمات موقعیّت‌یابی و بهبود کیفیت آن‌ها، به هنگام پیدا شدن موقعیتتان، HERE اطّلاعاتی دربارهٔ برج‌های تلفن همراه نزدیک و نقطه‌های داغ وای‌فای اطراف موقعیّت فعلیتان را حمع‌آوری می‌کند.

en: The information collected is used to analyze the service and to improve the use of service, but not to identify you personally.
fa: اطّلاعات جمع‌آوری شده برای تحلیل خدمت و بهبود استفاده از آن، و نه برای تشخیص شخص شما استفاده می‌شوند

en: By continuing, you agree to the HERE platform %1 and %2.
fa: با ادامه، با %1 و %2 بن‌سازهٔ HERE موافقت می‌کنید.

en: Service Terms
fa: شرایط خدمت

en: Confirm passcode
fa: تأیید رمزعبور

en: Incorrect passcode.
fa: رمزعبور نادرست.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
fa: لطفاً دوباره وارد کنید.

en: Lock Screen Passcode
fa: رمزعبور قفل صفحه

en: Enter 4 numbers to setup your passcode
fa: برای برپایی رمزعبورتان، ۴ رقم وارد کنید.

en: Choose passcode
fa: انتخاب رمزعبور

en: Passcode too short
fa: رمزعبور خیلی کوتاه است

en: Passcodes match
fa: رمز عبور مطابق است

en: Passcodes do not match
fa: رمز عبور مطابق نیست

en: Passcode must be 4 characters long
fa: رمزعبور باید ۴ نویسه طول داشته باشد

en: Lock Screen Password
fa: گذرواژهٔ قفل صفحه

en: Enter at least 8 characters
fa: حداقل ۸ نویسه وارد کنید

en: Choose password
fa: انتخاب گذرواژه

en: Confirm password
fa: تأیید گذرواژه

en: No SIM card installed
fa: هیچ سیم کارتی نصب نشده

en: SIM card added
fa: سیم کارت افزوده شد

en: You must restart the device to access the mobile network.
fa: برای دسترسی به شبکهٔ تلفن همراه، باید افزاره را شروع دوباره کنید.

en: Restart
fa: شروع مجدّد

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
fa: بدون یک سیم کارت، نخواهید توانست تماس برقرار کرده یا از پیام‌رسانی متنی استفاده کنید.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
fa: برای ادامه دادن بدون سیم کارت، روی پرش ضربه بزنید.

en: Password too short
fa: گذرواژه خیلی کوتاه است

en: Passwords match
fa: گذرواژه‌ها مطابقند

en: Passwords do not match
fa: گذرواژه‌ها مطابق نیستند

en: Strong password
fa: گذرواژهٔ قوی

en: Fair password
fa: گذرواژهٔ معتدل

en: Weak password
fa: گذرواژهٔ ضعیف

en: Very weak password
fa: گذرواژهٔ خیلی ضعیف
