unity8 - en to gd translation catalogue (185 entries)

en: Password:
gd: Facal-faire:

en: Log In
gd: Clàraich a-steach

en: Retry
gd: Feuch ris a-rithist

en: Pin shortcut
gd: Prìnich ath-ghoirid

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: Unpin shortcut
gd: Neo-phrìnich an ath-ghoirid

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
gd: Clàraich a-mach

en: Are you sure you want to log out?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson clàradh a-mach?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
gd: Glais

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
gd: Clàraich a-mach

en: Cancel
gd: Sguir dheth

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
gd: Ath-thòisich an siostam

en: Are you sure you want to reboot?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson tòiseachadh às ùr?

en: No
gd: Chan eil

en: Yes
gd: Tha

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
gd: Cumhachd

en: Are you sure you would like
    to power off?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu
    airson a' chumhachd a chur dheth?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
gd: Cuir a' chumhachd dheth

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
gd: Ath-thòisich

en: Keyboard Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean a' mheur-chlàir

en: Takes a screenshot.
gd: Togaidh seo glacadh-sgrìn.

en: Switches to next keyboard layout.
gd: Gearradh seo leum dhan ath-dhealbhachd a' mheur-chlàir.

en: Switches to previous keyboard layout.
gd: Gearradh seo leum dha dhealbhachd roimhpe a' mheur-chlàir.

en: Launcher
gd: Lòinsear

en: Super (Hold)
gd: Super (cum sìos)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
gd: Fosglaidh seo an lòinsear, a' sealltainn nan ath-ghoiridean.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
gd: Fosglaidh seo modh seòladaireachd aig meur-chlàr an lòinseir.

en: Switches applications via the launcher.
gd: Nì seo suids eadar aplacaidean slighe an lòinseir.

en: Same as clicking on a launcher icon.
gd: Co-ionnan ri briogadh air ìomhaigheag an lòinseir.

en: Scopes
gd: Sgòpaichean

en: Super (Tap)
gd: Super (gnogag)

en: Opens the Scopes home.
gd: Fosglaidh seo dachaigh nan sgòpaichean.

en: Switching
gd: Suidseadh

en: Switches between applications.
gd: Suidsidh seo eadar aplacaidean.

en: Opens the desktop spread.
gd: Seallaidh seo an deasg.

en: Cursor Left or Right
gd: Cùrsair clì no deas

en: Moves the focus.
gd: Gluaisidh seo am fòcas.

en: Windows
gd: Uinneagan

en: Minimizes all windows.
gd: Fìor-lughdaichidh seo gach uinneag.

en: Ctrl + Super + Up
gd: Ctrl + Super + Suas

en: Maximizes the current window.
gd: Lan-mheudaichidh seo an uinneag làithreach.

en: Ctrl + Super + Down
gd: Ctrl + Super + Sìos

en: Minimizes or restores the current window.
gd: Fìor-lughdaichidh no làn-mheudaichidh seo an uinneag làithreach.

en: Ctrl + Super + Left or Right
gd: Ctrl + Super + Clì no Deas

en: Semi-maximizes the current window.
gd: Leth-mheudaichidh seo an uinneag làithreach.

en: Closes the current window.
gd: Dùinidh seo an uinneag làithreach.

en: Return to Call
gd: Till dhan ghairm

en: Emergency Call
gd: Gairm èiginn

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: Apps may have unsaved data:
gd: Aplacaidean aig a bheil dàta gun sàbhaladh ma dh'fhaoidte:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
gd: Ath-dhocaich, sàbhail d' obair is dùin na h-aplacaidean sin gus leantainn air adhart.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
gd: No sparr fàgail air an-dràsta (thèid dàta gun sàbhaladh air chall).

en: OK, I will reconnect
gd: Ceart ma-thà, ceanglaidh mi a-rithist

en: Reconnect now!
gd: Ath-cheangail an-dràsta!

en: Close all
gd: Dùin na h-uile

en: Preview Share Item
gd: Ro-sheall an nì co-roinnidh

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
gd: Tha an t-uidheam agad air a cheangal ri uidheam-taisbeanaidh air an taobh a-muigh a-nis. Cleachd an sgrìn seo 'na phada-suathaidh gus gnìomh tomhaire a dhèanamh.

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
gd: Am bùth

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
gd: Lorg

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
gd: Roghainnean

en: Remove from Favorites
gd: Thoir air falbh o na h-annsachdan

en: Add to Favorites
gd: Cuir ris na h-annsachdan

en: Refine your results
gd: Cuir na toraidhean air gleus

en: Reset
gd: Ath-shuidhich

en: Show less
gd: Seall nas lugha dhiubh

en: Show all
gd: Seall na h-uile

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
gd: Lorg

en: Recent Searches
gd: Na lorg thu roimhe

en: Clear All
gd: Falamhaich na h-uile

en: More...
gd: Barrachd...

en: Less...
gd: Nas lugha...

en: Send
gd: Cuir

en: Rate this
gd: Rangaich seo

en: Add a review
gd: Cuir lèirmheas ris

en: Pull to refresh…
gd: Tarraing airson ath-nuadhachadh…

en: Release to refresh…
gd: Leig às airson ath-nuadhachadh…

en: Enable location data
gd: Cuir an comas dàta an ionaid

en: Manage
gd: Stiùirich

en: Home
gd: Dhachaigh

en: Also installed
gd: Air a stàladh cuideachd

en: Unlock
gd: Thoir a' ghlas dheth

en: Device Locked
gd: Tha glas air an uidheam

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
gd: Chaidh do glasadh a-mach às an uidheam on a chuir thu abairt-fhaire chearr a-steach cus tursan.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
gd: Chaidh do glasadh a-mach às an uidheam on a chuir thu còd-faire cearr a-steach cus tursan.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
gd[0]: Fuirich ort %1 diog 's feuch ris a-rithist an uairsin…
gd[1]: Fuirich ort %1 dhiog 's feuch ris a-rithist an uairsin…
gd[2]: Fuirich ort %1 diogan 's feuch ris a-rithist an uairsin…
gd[3]: Fuirich ort %1 diog 's feuch ris a-rithist an uairsin…

en: Try again
gd: Feuch ris a-rithist

en: Emergency
gd: Èiginneachd

en: Passphrase
gd: Abairt-fhaire

en: Passcode
gd: Còd-faire

en: Select desktop environment
gd: Tagh àrainneachd an deasga

en: Show password
gd: Seall am facal-faire

en: Tap to return to call...
gd: Gnog gus tilleadh dhan ghairm...

en: Conference
gd: Gairm co-labhairt

en: Nothing is playing
gd: Chan eil dad 'ga chluich

en: %1 hour | %1 hours
gd[0]: %1 uair a thìde
gd[1]: %1 uair a thìde
gd[2]: %1 uairean a thìde
gd[3]: %1 uair a thìde

en: %1 minute | %1 minutes
gd[0]: %1 mhionaid
gd[1]: %1 mhionaid
gd[2]: %1 mionaidean
gd[3]: %1 mionaid

en: %1 second | %1 seconds
gd[0]: %1 diog
gd[1]: %1 dhiog
gd[2]: %1 diogan
gd[3]: %1 diog

en: 0 seconds
gd: 0 diog

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
gd: %1 air fhàgail

en: In queue…
gd: Air a' chiudha…

en: Downloading
gd: 'Ga luchdadh a-nuas

en: Paused, tap to resume
gd: 'Na stad, thoir gnogag gus leantainn air

en: Canceled
gd: Air a sgur dheth

en: Finished
gd: Coileanta

en: Failed, tap to retry
gd: Dh'fhàillig leis, thoir gnogag gus feuchainn a-rithist

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
gd: Cuir

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
gd: Freagairt

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
gd: Fònaig air ais

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
gd: Dèan slaodadh le trì corragan gus aplacaid a shlaodadh o uinneag gu uinneag eile

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
gd: Dèan grad-shlaighdeadh goirid on oir chlì gus an lòinsear a chur gu dol

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
gd: Brùth an luchag agad ris an oir deas gus na h-aplacaidean fosgailte agad a shealltainn

en: Swipe from the right edge to view your open apps
gd: Dèan grad-shlaighdeadh on oir dheas gus na h-aplacaidean fosgailte agad fhaicinn

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
gd: Dèan grad-shlaighdeadh o oir a' bharra gus na brathan is grad-roghainnean inntrigeadh

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
gd: Air ais

en: Language
gd: Cànan

en: Next
gd: Air adhart

en: Select Keyboard
gd: Tagh am meur-chlàr

en: Keyboard language
gd: Cànan a' mheur-chlàir

en: Keyboard layout
gd: Co-dhealbhachd a' mheur-chlàir

en: Skip
gd: Leum thairis air

en: Connect to Wi‑Fi
gd: Ceangail ri Wi-Fi

en: Connected
gd: Ceangailte

en: Available Wi-Fi networks
gd: Lìonraidhean WiFi a tha ri làimh

en: No available Wi-Fi networks
gd: Chan eil lìonra WiFi sam bith ann

en: Location Services
gd: Seirbheisean ionaid

en: Use GPS, Wi-Fi hotspots and mobile network anonymously to detect location (recommended)
gd: Cleachd GPS, hotspots WiFi is lìonraidhean mobile gun urra a dh’fhiosrachadh d’ ionaid (mholamaid seo)

en: By selecting this option you agree to the Nokia HERE %1.
gd: Ma thaghas tu an roghainn seo, bidh thu ag aontachadh ri %1 Nokia HERE.

[ctx: part of: Nokia HERE terms and conditions]
en: terms and conditions
gd: teirmichean is cumhaichean

en: GPS only
gd: GPS a-mhàin

en: Don't use my location
gd: Na cleachd m’ ionad

en: You can change it later in System Settings.
gd: ’S urrainn dhut seo atharrachadh sna roghainnean uair sam bith

en: Time Zone
gd: Roinn-tìde

en: Enter your city
gd: Cuir a-steach do bhaile

en: Personalize Your Device
gd: Cuir dreach pearsanta air an uidheam agad

en: Preferred Name
gd: An t-ainm as fhearr leat

en: Lock Screen
gd: Glais  an sgrìn

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
gd: Cruthaich facal-faire ùr

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
gd: Cruthaich còd-faire (àireamhan a-mhàin)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
gd: Gun chòd-faire

en: Privacy Policy
gd: Am poileasaidh prìobhaideachd

en: Help Us Improve
gd: Cuidich leinn ’ga leasachadh

en: Improve system performance by sending us crashes and error reports.
gd: Leasaich an siostam còmhla rinn is tu a’ cur thugainn aithisgean mu thuislidhean is mearachdan.

en: Privacy policy
gd: Am poileasaidh prìobhaideachd

en: Update Device
gd: Ùraich an t-uidheam

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
gd: Tha ùrachadh an t-siostaim ri fhaighinn agus ullamh gus a stàladh. Thèid an t-uidheam ath-thòiseachadh gu fèin-obrachail às a dhèidh.

[ctx: string identifying name of the update]
en: Ubuntu system
gd: Siostam Ubuntu

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
gd: Tionndadh %1

en: This could take a few minutes...
gd: Dh'fhaoidte gun toir seo mionaid no dhà...

en: Install and restart now
gd: Stàlaich is ath-thòisich an-dràsta

en: Welcome to Ubuntu
gd: Fàilte gu Ubuntu

en: You are ready to use your device now
gd: Tha an t-uidheam deas ri do làimh a-nis

en: Get Started
gd: Toiseach-tòiseachaidh

en: Terms & Conditions
gd: Teirmichean ⁊ cumhaichean

en: Your device uses positioning technologies provided by HERE.
gd: ’S e HERE a tha a’ solar teicneolas ionad an uidheim agad.

en: To provide you with positioning services and to improve their quality, HERE collects information about nearby cell towers and Wi-Fi hotspots around your current location whenever your position is being found.
gd: Airson ’s gun urrainn dha HERE d’ ionad a dh’fhiosrachadh dhut is càileachd nan seirbheisean aca a leasachadh, cruinnichidh iad fiosrachadh mu thùir nam fònaichean-làimhe is hotspots WiFI faisg ort nuair a dh’fhiosraicheas iad d’ ionad.

en: The information collected is used to analyze the service and to improve the use of service, but not to identify you personally.
gd: Cleachdar am fiosrachadh seo airson mion-sgrùdadh a dhèanamh air an t-seirbheis agus a leasachadh ach chan ann gus d’ aithneachadh gu pearsanta.

en: By continuing, you agree to the HERE platform %1 and %2.
gd: Ma leanas tu air adhart, bidh thu ag aontachadh ri %1 agus %2 ùrlar HERE.

en: Service Terms
gd: teirmichean na seirbheise

en: Confirm passcode
gd: Dearbhaich an còd-faire

en: Incorrect passcode.
gd: Tha an còd-faire cearr.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
gd: Cuir a-steach e às ùr.

en: Lock Screen Passcode
gd: Còd-faire na sgrin-ghlasaidh

en: Enter 4 numbers to setup your passcode
gd: Cuir a-steach 4 àireamhan a bhios ’nan còd-faire agad

en: Choose passcode
gd: Tagh còd-faire

en: Passcode too short
gd: Tha an còd-faire ro ghoirid

en: Passcodes match
gd: Tha an dà chòd-faire co-ionnann

en: Passcodes do not match
gd: Chan eil an dà chòd-faire co-ionnann

en: Passcode must be 4 characters long
gd: Feumaidh an còd-faire a bhith 4 caractaran a dh’fhaid

en: Lock Screen Password
gd: Facal-faire na sgrìn-ghlasaidh

en: Enter at least 8 characters
gd: Cuir a-steach co-dhiù 8 caractaran

en: Choose password
gd: Tagh facal-faire

en: Confirm password
gd: Dearbh am facal-faire

en: No SIM card installed
gd: Cha deach cairt SIM a stàladh

en: SIM card added
gd: Chaidh cairt SIM a chur ris

en: You must restart the device to access the mobile network.
gd: Feumaidh tu an t-uidheam ath-thòiseachadh mus fhaigh thu cothrom air an lìonra mobile.

en: Restart
gd: Ath-thòisich

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
gd: Chan urrainn dhut fòn no SMS a chur as aonais SIM.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
gd: Leum thairis air seo ma tha thu airson leantainn air adhart as aonais SIM.

en: Password too short
gd: Tha am facal-faire ro ghoirid

en: Passwords match
gd: Tha an dà fhacal-faire co-ionnann

en: Passwords do not match
gd: Chan eil an dà fhacal-faire co-ionnann

en: Strong password
gd: Facal-faire làidir

en: Fair password
gd: Facal-faire meadhanach

en: Weak password
gd: Facal-faire lag

en: Very weak password
gd: Facal-faire glè lag
