unity - en to gl translation catalogue (207 entries)

en: Password:
gl: Contrasinal :

en: Username
gl: Nome do usuario

en: Failed to authenticate
gl: Produciuse un fallo na autenticación

en: Invalid password, please try again
gl: O contrasinal é incorrecto, ténteo de novo

en: Log In
gl: Iniciar sesión

en: Retry
gl: Reintentar

en: Login
gl: Iniciar sesión

en: Guest Session
gl: Sesión de convidado

en: Pin shortcut
gl: Fixar o atallo

en: Quit
gl: Saír

en: Unpin shortcut
gl: Eliminar o atallo

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
gl: Saír

en: Are you sure you want to log out?
gl: Desexa pechar a sesión?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
gl: Bloquear

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
gl: Saír da sesión

en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
gl: Reiniciar

en: Are you sure you want to reboot?
gl: Desexa reiniciar?

en: No
gl: Non

en: Yes
gl: Si

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
gl: Alimentación

en: Are you sure you would like
    to power off?
gl: Desexa apagar o aparato?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
gl: Apagar

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
gl: Reiniciar

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos do teclado

en: PrtScr
gl: ImpPant

en: Takes a screenshot.
gl: Capturar a pantalla.

en: Alt + PrtScr
gl: Alt + ImpPant

en: Takes a screenshot of the current window.
gl: Fai unha foto da xanela actual.

en: Super + Space
gl: Super + Espazo

en: Switches to next keyboard layout.
gl: Cambia á disposición seguinte do teclado.

en: Super + Shift + Space
gl: Super + Maiús + Espazo

en: Switches to previous keyboard layout.
gl: Cambia á disposición anterior do teclado

en: Launcher
gl: Iniciador

en: Super (Hold)
gl: Super (manter primida)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
gl: Abre o Iniciador, mostra os atallos.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
gl: Abre o modo navegación por teclado do Iniciador.

en: Switches applications via the launcher.
gl: Cambia entre aplicativos co Iniciador.

en: Super + 1 to 0
gl: Super + 1 a 0

en: Same as clicking on a launcher icon.
gl: Igual que premer nunha icona do Iniciador.

en: Opens the Application Drawer.
gl: Abre o caixón dos aplicativos.

en: Scopes
gl: Ámbitos

en: Super (Tap)
gl: Super (tocar)

en: Opens the Scopes home.
gl: Abre os Ámbitos.

en: Switching
gl: Cambiar

en: Switches between applications.
gl: Cambia entre aplicativos.

en: Opens the desktop spread.
gl: Mostra todas as xanelas do escritorio.

en: Cursor Left or Right
gl: Frecha esquerda ou dereita

en: Moves the focus.
gl: Cambia o foco.

en: Windows
gl: Xanelas

en: Minimizes all windows.
gl: Minimiza todas as xanelas.

en: Ctrl + Super + Up
gl: Ctrl + Super + Arriba

en: Maximizes the current window.
gl: Maximiza a xanela actual.

en: Ctrl + Super + Down
gl: Ctrl + Super + Abaixo

en: Minimizes or restores the current window.
gl: Minimiza ou restabelece a xanela actual.

en: Ctrl + Super + Left or Right
gl: Ctrl + Super + Esq. ou Der.

en: Semi-maximizes the current window.
gl: Semi-maximiza a xanela actual.

en: Closes the current window.
gl: Pecha a xanela actual.

en: Return to Call
gl: Volver á chamada

en: Emergency Call
gl: Chamada de emerxencia

en: OK
gl: Aceptar

en: Apps may have unsaved data:
gl: Aplicativos que poden ter datos sen gardar:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
gl: Para continuar conecte de novo o dispositivo, garde o traballo e peche estes aplicativos.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
gl: Ou force a saída agora (perderá os datos sen gardar).

en: OK, I will reconnect
gl: De acordo, reconectarei

en: Reconnect now!
gl: Reconectar agora.

en: Close all
gl: Pechar todo

en: Preview Share Item
gl: Ver elemento compartido

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
gl: Agora o dispositivo conectouse a unha pantalla externa. Use esta pantalla como área táctil para interactuar co punteiro.

en: Tap left button to click.
gl: Toque no botón esquerdo para facer clic.

en: Tap right button to right click.
gl: Toque no botón dereito para clic dereito.

en: Swipe with two fingers to scroll.
gl: Esvarar con dous dedos para desprazar.

en: Find more settings in the system settings.
gl: Atope máis axustes nos axustes do sistema.

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
gl: Tenda

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
gl: Axustes

en: Remove from Favorites
gl: Eliminar dos favoritos

en: Add to Favorites
gl: Engadir aos favoritos

en: Refine your results
gl: Afinar os resultados

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Show less
gl: Mostrar menos

en: Show all
gl: Mostrar todo

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
gl: Buscar

en: Recent Searches
gl: Buscas recentes

en: Clear All
gl: Limpar todo

en: More...
gl: Máis…

en: Less...
gl: Menos...

en: Send
gl: Enviar

en: Rate this
gl: Valore isto

en: Add a review
gl: Engadir unha opinión

en: Pull to refresh…
gl: Tirar para actualizar...

en: Release to refresh…
gl: Soltar para actualizar

en: Enable location data
gl: Activar datos da localización

en: Manage
gl: Xestionar

en: Home
gl: Persoal

en: Also installed
gl: Tamén instalado

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: Device Locked
gl: Dispositivo bloqueado

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
gl: Bloqueouse o dispositivo polos intentos fallidos da frase secreta.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
gl: Bloqueouse o dispositivo polos intentos fallidos da clave.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
gl[0]: Agarde %1 minuto e ténteo de novo…
gl[1]: Agarde %1 minutos e ténteo de novo…

en: Try again
gl: Tentar de novo

en: Enter passphrase to unlock
gl: Escriba a frase secreta de desbloqueo

en: Enter passcode to unlock
gl: Escriba a clave de desbloqueo

en: Emergency
gl: Emerxencia

en: Passphrase
gl: Frase secreta

en: Passcode
gl: Clave

en: Select desktop environment
gl: Seleccione o ambiente de escritorio

en: Search…
gl: Buscar...

en: More apps in the store
gl: Máis aplicativos na tenda

en: Show password
gl: Mostrar contrasinal

en: Tap to return to call...
gl: Toque para volver á chamada...

en: Conference
gl: Conferencia

en: Nothing is playing
gl: Non hai nada en reprodución

en: %1 hour | %1 hours
gl[0]: %1 hora
gl[1]: %1 horas

en: %1 minute | %1 minutes
gl[0]: %1 minuto
gl[1]: %1 minutos

en: %1 second | %1 seconds
gl[0]: %1 segundo
gl[1]: %1 segundos

en: 0 seconds
gl: 0 segundos

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
gl: Faltan %1

en: In queue…
gl: Na cola...

en: Downloading
gl: Descargando

en: Paused, tap to resume
gl: Detido, toque para continuar

en: Canceled
gl: Cancelado

en: Finished
gl: Rematado

en: Failed, tap to retry
gl: Produciuse un fallo, toque para reintentalo

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
gl: Enviar

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
gl: Responder

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
gl: Chamar de volta

en: Back
gl: Atrás

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
gl: Arrastre con 3 dedos calquera aplicativo dunha xanela á outra

en: Long swipe from the left edge to open the Application Drawer
gl: Esvarar longo desde o bordo esquerdo para abrir o caixón dos aplicativos

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
gl: Esvarar lixeiramente desde a esquerda para abrir o Iniciador

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
gl: Empuxe o rato contra o bordo dereito para ver os aplicativos abertos

en: Swipe from the right edge to view your open apps
gl: Esvarar desde a dereita para ver os aplicativos abertos

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
gl: Esvarar desde o bordo superior para acceder ás notificacións e axustes rápidos

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
gl: Atrás

en: Language
gl: Idioma

en: Next
gl: Seguinte

en: Select Keyboard
gl: Seleccionar teclado

en: Keyboard language
gl: Idioma do teclado

en: Keyboard layout
gl: Disposición do teclado

en: Skip
gl: Saltar

en: Connect to Wi‑Fi
gl: Conectar a unha wifi

en: Connected
gl: Conectado

en: Available Wi-Fi networks
gl: Hai redes wifi dispoñíbeis

en: No available Wi-Fi networks
gl: Non hai redes wifi dispoñíbeis

en: Location Services
gl: Servizos de localización

en: Use GPS, Wi-Fi hotspots and mobile network anonymously to detect location (recommended)
gl: Usar GPS, punto de conexión wifi e rede móbil anonimamente para detectar a localización (recomendado)

en: By selecting this option you agree to the Nokia HERE %1.
gl: Seleccionando esta opción acepta os %1 de HERE.

[ctx: part of: Nokia HERE terms and conditions]
en: terms and conditions
gl: termos e condicións

en: GPS only
gl: Só GPS

en: Don't use my location
gl: Non usar a localización

en: You can change it later in System Settings.
gl: Pode cambiala depois nos axustes do sistema

en: Time Zone
gl: Zona horaria

en: Enter your city
gl: Introduza a súa cidade

en: Personalize Your Device
gl: Personalice o dispositivo

en: Preferred Name
gl: Nome preferido

en: Lock Screen
gl: Bloquear pantalla

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
gl: Crear novo contrasinal

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
gl: Crear clave (só números)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
gl: Sen código de bloqueo

en: Privacy Policy
gl: Política de confidencialidade

en: Help Us Improve
gl: Axúdenos a mellorar

en: Improve system performance by sending us crashes and error reports.
gl: Mellorar o rendemento do sistema enviándonos informes de erro e quebra.

en: Privacy policy
gl: Política de confidencialidade

en: Update Device
gl: Actualizar dispositivo

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
gl: Hai unha actualización do sistema dispoñíbel e lista para instalar. Despois, o dispositivo reiniciarase automaticamente.

[ctx: string identifying name of the update]
en: Ubuntu system
gl: Sistema Ubuntu

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
gl: Versión %1

en: This could take a few minutes...
gl: Isto pode levar uns minutos...

en: Install and restart now
gl: Instalar e reiniciar agora

en: Welcome to Ubuntu
gl: Benvida/o a Ubuntu

en: You are ready to use your device now
gl: Xa está listo para usar o dispositivo

en: Get Started
gl: Comezar

en: Terms & Conditions
gl: Termos e condicións

en: Your device uses positioning technologies provided by HERE.
gl: O dispositivo usa tecnoloxías de posicionamento fornecidas por HERE.

en: To provide you with positioning services and to improve their quality, HERE collects information about nearby cell towers and Wi-Fi hotspots around your current location whenever your position is being found.
gl: Para proporcionarlle servizos de posicionamento e mellorar a calidade, HERE recompila información sobre torres de telefonía móbil cercanas e puntos wifi preto da localización actual sempre que se estabelece a posición.

en: The information collected is used to analyze the service and to improve the use of service, but not to identify you personally.
gl: A información recompilada úsase para analizar o servizo e mellorar o uso, pero non o identifica persoalmente.

en: By continuing, you agree to the HERE platform %1 and %2.
gl: Se continúa, acepta implicitamente a plataforma %1 e %2 de HERE.

en: Service Terms
gl: Termos de servizo

en: Confirm passcode
gl: Confirmar a clave

en: Incorrect passcode.
gl: A clave é incorrecta

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
gl: Reintroducir

en: Lock Screen Passcode
gl: Clave da pantalla de bloqueo

en: Enter 4 numbers to setup your passcode
gl: Introduza 4 números para estabelecer a clave

en: Choose passcode
gl: Escolla unha clave

en: Passcode too short
gl: A clave é curta de máis

en: Passcodes match
gl: As claves coinciden

en: Passcodes do not match
gl: As claves non coinciden

en: Passcode must be 4 characters long
gl: A clave debe ter 4 caracteres

en: Lock Screen Password
gl: Contrasinal da pantalla de bloqueo

en: Enter at least 8 characters
gl: Introduza cando menos 8 caracteres

en: Choose password
gl: Seleccionar contrasinal

en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

en: No SIM card installed
gl: Non está instalada ningunha tarxeta SIM

en: SIM card added
gl: Engadiuse a tarxeta SIM

en: You must restart the device to access the mobile network.
gl: Debe reiniciar o dispositivo para acceder á rede móbil.

en: Restart
gl: Reiniciar

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
gl: Non será posíbel facer chamadas nin usar a mensaxería de texto sen unha tarxeta SIM.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
gl: Para continuar sen tarxeta SIM toque Saltar.

en: Password too short
gl: O contrasinal é curto de máis

en: Passwords match
gl: Os contrasinais coinciden

en: Passwords do not match
gl: Os contrasinais non coinciden

en: Strong password
gl: O contrasinal é forte

en: Fair password
gl: O contrasinal é aceptábel

en: Weak password
gl: O contrasinal é feble

en: Very weak password
gl: O contrasinal é moi feble
