unity8 - en to km translation catalogue (69 entries)

en: Password:
km: ពាក្យសម្ងាត់៖

en: Retry
km: ព្យាយាម​ម្ដងទៀត

en: Pin shortcut
km: ភ្ជាប់​ផ្លូវកាត់

en: Quit
km: ចាកចេញ

en: Unpin shortcut
km: មិន​ភ្ជាប់ផ្លូវកាត់

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
km: ចេញ

en: Are you sure you want to log out?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ចេញ​មែន​ឬ?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
km: ចាក់សោ

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
km: ចេញ

en: Cancel
km: បោះបង់

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ

en: Are you sure you want to reboot?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ​មែន​ឬ?

en: No
km: ទេ

en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
km: ថាមពល

en: Are you sure you would like
    to power off?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់
    បិទ​មែន​ឬ?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
km: បិទ

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ

en: Emergency Call
km: ការ​ហៅ​ពេល​អាសន្ន

en: OK
km: យល់ព្រម

en: Close all
km: បិទ​ទាំង​អស់

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
km: រក្សាទុក

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
km: ស្វែងរក

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Remove from Favorites
km: យក​ចេញពី​សំណព្វ

en: Add to Favorites
km: បន្ថែម​ទៅ​សណព្វ

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ​

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
km: ស្វែងរក

en: Clear All
km: សម្អាត​ទាំងអស់

en: More...
km: ច្រើនជាង​...

en: Less...
km: តិច​ជាង...

en: Send
km: ផ្ញើ

en: Rate this
km: វាយតម្លៃ​វា

en: Add a review
km: បន្ថែម​ការ​ពិនិត្យ

en: Manage
km: គ្រប់គ្រង

en: Home
km: ផ្ទះ

en: Unlock
km: ដោះ​សោ

en: Show password
km: បង្ហាញ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Tap to return to call...
km: ប៉ះ​ដើម្បី​ត្រឡប់​ទៅ​ការ​ហៅ...

en: Conference
km: សន្និសីទ

en: %1 hour | %1 hours
km[0]: %1 ម៉ោង

en: %1 minute | %1 minutes
km[0]: %1 នាទី

en: %1 second | %1 seconds
km[0]: %1 វិនាទី

en: 0 seconds
km: ០ វិនាទី

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
km: នៅ​សល់ %1

en: In queue…
km: ក្នុងជួរ…

en: Downloading
km: ទាញយក

en: Paused, tap to resume
km: បាន​ផ្អាក, ប៉ះ ដើម្បីបន្ត

en: Canceled
km: បាន​បោះបង់

en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់

en: Failed, tap to retry
km: បាន​បរាជ័យ ប៉ះ​ ដើម្បី​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
km: ផ្ញើ

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
km: ឆ្លើយតប

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
km: ហៅ​មកវិញ

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
km: ថយក្រោយ

en: Language
km: ភាសា

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Skip
km: រំលង

en: Connected
km: បាន​តភ្ជាប់

en: Time Zone
km: តំបន់​ពេល​វេលា

en: Lock Screen
km: ​អេក្រង់ចាក់សោ

en: Privacy Policy
km: គោលនយោបាយ​ភាព​ឯកជន

en: Privacy policy
km: គោលនយោបាយ​ភាព​ឯកជន

en: Welcome to Ubuntu
km: សូម​ស្វាគមន៍​ការ​មកកាន់​ Ubuntu

en: Terms & Conditions
km: លក្ខខណ្ឌ​ប្រើប្រាស់

en: Confirm password
km: បញ្ជាក់​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Restart
km: ចាប់​ផ្ដើម​ឡើង​វិញ

en: Passwords match
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ត្រូវ​គ្នា​ហើយ

en: Passwords do not match
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​ដូច​គ្នា​ទេ
