unity - en to my translation catalogue (31 entries)

en: Password:
my: စကားဝှက် -

en: Retry
my: ထပ်ကြိုးစားပါ

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
my: ထွက်

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
my: သော့ခတ်

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
my: ထွက်ခွာရန်

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်မည်

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
my: စနစ်ပြန်လည်စတင်ရန်

en: No
my: မဟုတ်ပါ

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
my: ပါဝါ

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
my: ပါဝါပိတ်မည်။

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
my: အစမှ ပြန်ဖွင့်မည်

en: Emergency Call
my: အရေးပေါ်ခေါ်မည်

en: OK
my: ကောင်းပြီ

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
my: မှတ်သားပါ

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
my: ရှာဖွေရန်

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
my: ချိန်ညှိစရာများ

en: Remove from Favorites
my: နှစ်သက်မှုအဖြစ်မှပယ်ဖျက်ပါ

en: Add to Favorites
my: နှစ်သက်မှုအဖြစ်ထည့်ပါ

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
my: ရှာဖွေရန်

en: More...
my: ပိုမို၍...

en: Send
my: ပို့မည်

en: Rate this
my: ဒီဟာကိုအမှတ်ပေးမည်

en: Manage
my: စီစဉ်မည်။

en: Home
my: ပင်မ

en: Show password
my: စကားဝှက်ကိုပြ

en: Downloading
my: ဒေါင်းလုပ်ချနေသည်

en: Canceled
my: ပယ်ဖျက်မည်။

en: Finished
my: ပြီးစီးသည်

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
my: စာပြန်မည်

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
my: နောက်သို့
