unity8 - en to sk translation catalogue (179 entries)

en: Password:
sk: Heslo:

en: Log In
sk: Prihlásiť sa

en: Retry
sk: Skúsiť znova

en: Pin shortcut
sk: Pripnúť odkaz

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Unpin shortcut
sk: Odopnúť odkaz

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
sk: Odhlásiť sa

en: Are you sure you want to log out?
sk: Ste si istý, že sa chcete odhlásiť?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
sk: Zamknúť

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
sk: Odhlásiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
sk: Reštartovať

en: Are you sure you want to reboot?
sk: Ste si istý, že chcete zariadenie reštartovať?

en: No
sk: Nie

en: Yes
sk: Áno

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
sk: Napájanie

en: Are you sure you would like
    to power off?
sk: Naozaj chcete zariadenie
    vypnúť?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
sk: Vypnúť

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
sk: Reštartovať

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Takes a screenshot.
sk: Vytvorí snímku obrazovky.

en: Switches to next keyboard layout.
sk: Prepne na ďalšie rozloženie klávesnice.

en: Switches to previous keyboard layout.
sk: Prepne na predošlé rozloženie klávesnice.

en: Super (Hold)
sk: Super (Držať)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
sk: Otvorí launcher, zobrazí skratky.

en: Switches applications via the launcher.
sk: Prepínanie aplikácií pomocou launchera.

en: Same as clicking on a launcher icon.
sk: Rovnaké ako kliknutie na ikonu v launchery.

en: Super (Tap)
sk: Super (Klik)

en: Opens the Scopes home.
sk: Otvorí Scopes.

en: Switching
sk: Prepínanie

en: Switches between applications.
sk: Prepínanie medzi aplikáciami.

en: Opens the desktop spread.
sk: Otvorí rozloženie obrazoviek.

en: Cursor Left or Right
sk: Ľavý alebo pravý kurzorový kláves

en: Windows
sk: Okná

en: Minimizes all windows.
sk: Minimalizuje všetky okná.

en: Ctrl + Super + Up
sk: Ctrl + Super + Hore

en: Maximizes the current window.
sk: Maximalizuje aktuálne okno.

en: Ctrl + Super + Down
sk: Ctrl + Super + Dole

en: Minimizes or restores the current window.
sk: Minimalizuje alebo obnoví aktuálne okno.

en: Ctrl + Super + Left or Right
sk: Ctrl + Super + Doľava alebo Doprava

en: Closes the current window.
sk: Zavrie aktuálne okno.

en: Return to Call
sk: Návrat k hovoru

en: Emergency Call
sk: Tiesňový hovor

en: Apps may have unsaved data:
sk: Aplikácia môže mať neuložené údaje:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
sk: Znovu pripojte, uložte si prácu a zatvorte tieto aplikácie pre pokračovanie.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
sk: Alebo vynútiť ukončenie (neuložené údaje budú stratené).

en: OK, I will reconnect
sk: OK, chcem sa znovu pripojiť

en: Reconnect now!
sk: Znova pripojiť!

en: Close all
sk: Zavrieť všetko

en: Preview Share Item
sk: Náhľad zdieľaných položiek

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
sk: Zariadenie je pripojené k externému displeju. Táto obrazovka slúži ako dotyková plocha pre interakciu s ukazovateľom.

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
sk: Obchod

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
sk: Nastavenia

en: Remove from Favorites
sk: Odstrániť z obľúbených

en: Add to Favorites
sk: Pridať k obľúbeným

en: Refine your results
sk: Spresniť výsledky

en: Reset
sk: Resetovať

en: Show less
sk: Zobraziť menej

en: Show all
sk: Zobraziť všetko

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
sk: Hľadať

en: Recent Searches
sk: Nedávne vyhľadávania

en: Clear All
sk: Vymazať všetko

en: More...
sk: Viac...

en: Less...
sk: Menej...

en: Send
sk: Poslať

en: Rate this
sk: Ohodnotiť

en: Add a review
sk: Pridať recenziu

en: Pull to refresh…
sk: Potiahnúť pre obnovenie...

en: Release to refresh…
sk: Uvoľniť pre obnovenie...

en: Enable location data
sk: Zapnúť údaje o polohe

en: Manage
sk: Spravovať

en: Home
sk: Domov

en: Also installed
sk: Tiež nainštalované

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Device Locked
sk: Zariadenie zamknuté

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
sk: Boli ste zablokovaný z dôvodu príliš veľkého počtu neúspešných pokusov o prístupovú frázu.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
sk: Boli ste zablokovaný z dôvodu príliš veľkého počtu neúspešných pokusov o prístupové heslo.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
sk[0]: Prosím počkajte %1 minút a skúste znova…
sk[1]: Prosím počkajte %1 minútu a skúste znova…
sk[2]: Prosím počkajte %1 minúty a skúste znova…

en: Try again
sk: Skúsiť znova

en: Emergency
sk: Tiesňový hovor

en: Passphrase
sk: Prístupová fráza

en: Passcode
sk: Heslo

en: Select desktop environment
sk: Vybrať pracovné prostredie

en: Show password
sk: Zobraziť heslo

en: Tap to return to call...
sk: Kliknúť pre návrat k hovoru...

en: Conference
sk: Konferencia

en: Nothing is playing
sk: Nič nehrá

en: %1 hour | %1 hours
sk[0]: %1 hodín
sk[1]: %1 hodina
sk[2]: %1 hodiny

en: %1 minute | %1 minutes
sk[0]: %1 minút
sk[1]: %1 minúta
sk[2]: %1 minúty

en: %1 second | %1 seconds
sk[0]: %1 sekúnd
sk[1]: %1 sekunda
sk[2]: %1 sekundy

en: 0 seconds
sk: 0 sekúnd

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
sk: Zostáva %1

en: In queue…
sk: V poradí...

en: Downloading
sk: Sťahuje sa

en: Paused, tap to resume
sk: Pauza, kliknúť pre pokračovanie

en: Canceled
sk: Zrušené

en: Finished
sk: Ukončené

en: Failed, tap to retry
sk: Zlyhanie, kliknúť pre zopakovanie

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
sk: Poslať

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
sk: Odpoveď

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
sk: Zavolať naspäť

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
sk: Potiahnite pomocou 3 prstov ľubovoľnú aplikáciu z jedného okna do druhého

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
sk: Krátkym potiahnutím zľava otvoríte launcher

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
sk: Potiahnuť myšou do pravého rohu pre zobrazenie otvorených aplikácií

en: Swipe from the right edge to view your open apps
sk: Potiahnutím sprava zobrazíte otvorené aplikácie

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
sk: Potiahnite zhora pre prístup k oznámeniam a rýchlym nastaveniam

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
sk: Naspäť

en: Language
sk: Jazyk

en: Next
sk: Nasledujúci

en: Select Keyboard
sk: Vybrať klávesnicu

en: Keyboard language
sk: Jazyk klávesnice

en: Keyboard layout
sk: Rozloženie klávesnice

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Connect to Wi‑Fi
sk: Pripojiť k Wifi

en: Connected
sk: Pripojené

en: Available Wi-Fi networks
sk: Dostupné Wifi siete

en: No available Wi-Fi networks
sk: Žiadne dostupné Wifi siete

en: Location Services
sk: Služby určovania polohy

en: Use GPS, Wi-Fi hotspots and mobile network anonymously to detect location (recommended)
sk: Používa GPS, Wifi hotspot a mobilný signál na anonymné zistenie polohy (odporúčané)

en: By selecting this option you agree to the Nokia HERE %1.
sk: Vybraním tejto možnosti súhlasíte s Nokia HERE %1.

[ctx: part of: Nokia HERE terms and conditions]
en: terms and conditions
sk: podmienky

en: GPS only
sk: Len GPS

en: Don't use my location
sk: Nepoužívať moju polohu

en: You can change it later in System Settings.
sk: Môžete to zmeniť neskôr v Systémových nastaveniach.

en: Time Zone
sk: Časové pásmo

en: Enter your city
sk: Zadajte svoje mesto

en: Personalize Your Device
sk: Prispôsobte svoje zariadenie

en: Preferred Name
sk: Preferované meno

en: Lock Screen
sk: Uzamknutie obrazovky

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
sk: Vytvoriť nové heslo

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
sk: Vytvoriť heslo (len čísla)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
sk: Bez uzamykacieho kódu

en: Privacy Policy
sk: Ochrana osobných údajov

en: Help Us Improve
sk: Pomôžte nám vylepšiť

en: Improve system performance by sending us crashes and error reports.
sk: Zvýšiť výkon systému odosielaním pádov a chybových hlásení.

en: Privacy policy
sk: Ochrana osobných údajov

en: Update Device
sk: Aktualizácia zariadenia

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
sk: Je k dispozícii aktualizácia systému a pripravená na inštaláciu. Potom sa zariadenie automaticky reštartuje.

[ctx: string identifying name of the update]
en: Ubuntu system
sk: Systém Ubuntu

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
sk: Verzia %1

en: This could take a few minutes...
sk: Môže to trvať niekoľko minút...

en: Install and restart now
sk: Teraz nainštalovať a reštartovať

en: Welcome to Ubuntu
sk: Vitajte v Ubuntu

en: You are ready to use your device now
sk: Ste pripravený používať vaše zariadenie

en: Get Started
sk: Začať

en: Terms & Conditions
sk: Všeobecné obchodné podmienky

en: Your device uses positioning technologies provided by HERE.
sk: Zariadenie používa lokalizačné technológie poskytované HERE.

en: To provide you with positioning services and to improve their quality, HERE collects information about nearby cell towers and Wi-Fi hotspots around your current location whenever your position is being found.
sk: Aby sme mohli poskytovať lokalizačné služby a zlepšovať ich kvalitu, HERE zhromažďuje informácie o vysielačoch mobilných sietí a WiFi hotspotov v okolí vašej aktuálnej polohy.

en: The information collected is used to analyze the service and to improve the use of service, but not to identify you personally.
sk: Zhromaždené informácie sa používajú na analýzu služieb a zlepšovanie využívania služieb, nie na vašu osobnú identifikáciu.

en: By continuing, you agree to the HERE platform %1 and %2.
sk: Pokračovaním súhlasíte s platformou HERE %1 a %2.

en: Service Terms
sk: Servisné podmienky

en: Confirm passcode
sk: Potvrdiť heslo

en: Incorrect passcode.
sk: Nesprávne heslo.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
sk: Zadajte znova.

en: Lock Screen Passcode
sk: Heslo uzamykacej obrazovky

en: Enter 4 numbers to setup your passcode
sk: Zadajte 4 čísla pre nastavenie hesla

en: Choose passcode
sk: Zvoliť heslo

en: Passcode too short
sk: Heslo príliš krátke

en: Passcodes match
sk: Zhoda hesiel

en: Passcodes do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: Passcode must be 4 characters long
sk: Heslo musí mať 4 znaky

en: Lock Screen Password
sk: Heslo uzamykacej obrazovky

en: Enter at least 8 characters
sk: Zadajte najmenej 8 znakov

en: Choose password
sk: Zvoliť heslo

en: Confirm password
sk: Potvrdiť heslo

en: No SIM card installed
sk: Žiadna SIM karta nainštalovaná

en: SIM card added
sk: Vložená SIM karta

en: You must restart the device to access the mobile network.
sk: Musíte reštartovať zariadenie pre prístup k mobilnej sieti.

en: Restart
sk: Reštart

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
sk: Bez SIM karty nebudete môcť telefonovať alebo používať textové správy.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
sk: Pre pokračovanie bez SIM karty stlačte Preskočiť.

en: Password too short
sk: Veľmi krátke heslo

en: Passwords match
sk: Heslá sa zhodujú

en: Passwords do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: Strong password
sk: Heslo je silné

en: Fair password
sk: Heslo je prijateľné

en: Weak password
sk: Heslo je slabé

en: Very weak password
sk: Heslo je veľmi slabé
