unity8 - en to sq translation catalogue (76 entries)

en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

en: Retry
sq: Riprovo

en: Quit
sq: Dil

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
sq: Dalja

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
sq: Kyç

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
sq: Dil

en: Cancel
sq: Anulo

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
sq: Rindize

en: No
sq: Jo

en: Yes
sq: Po

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
sq: Tensioni

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
sq: Fike

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
sq: Rindiz

en: Return to Call
sq: Kthehu tek thirrja

en: Emergency Call
sq: Thirrje emergjence

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
sq: Ose forconi mbylljen tani (të dhënat e paruajtura do të humben).

en: OK, I will reconnect
sq: OK, do të rilidhem

en: Reconnect now!
sq: Rilidhu tani!

en: Close all
sq: Mbylli të gjitha

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
sq: Ruaje

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
sq: Kërko

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
sq: Parametrat

en: Remove from Favorites
sq: Hiq nga të preferuarit

en: Add to Favorites
sq: Shto në të preferuarit

en: Refine your results
sq: Përmirëso rezultatet

en: Reset
sq: Rivendos

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
sq: Kërko

en: Recent Searches
sq: Kërkimet e fundit

en: More...
sq: Më tepër...

en: Less...
sq: Më pak...

en: Send
sq: Dërgo

en: Rate this
sq: Vlerësoje këtë

en: Add a review
sq: Shto një rishikim

en: Pull to refresh…
sq: Tërhiq për rifreskim…

en: Release to refresh…
sq: Lësho për rifreskim…

en: Enable location data
sq: Aktivizo lokalizimin

en: Manage
sq: Menaxho

en: Home
sq: Shtëpia

en: Unlock
sq: Zhblloko

en: Device Locked
sq: Pajisje e bllokuar

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
sq[0]: Prisni %1 minutë dhe provoni përsëri…
sq[1]: Prisni %1 minuta dhe provoni përsëri…

en: Show password
sq: Shfaq fjalëkalimin

en: Conference
sq: Konferencë

en: %1 hour | %1 hours
sq[0]: %1 orë
sq[1]: %1 orë

en: %1 minute | %1 minutes
sq[0]: %1 minutë
sq[1]: %1 minuta

en: %1 second | %1 seconds
sq[0]: %1 sekondë
sq[1]: %1 sekonda

en: 0 seconds
sq: 0 sekonda

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
sq: Koha e mbetur: %1

en: In queue…
sq: Në pritje…

en: Downloading
sq: Duke shkarkuar

en: Canceled
sq: Anulluar

en: Finished
sq: Përfunduar

en: Failed, tap to retry
sq: Dështoi, preke për ta riprovuar

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
sq: Dërgo

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
sq: Përgjigju

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
sq: Prapa

en: Language
sq: Gjuha

en: Skip
sq: Kapërce

en: Connect to Wi‑Fi
sq: Lidhu me Wi-Fi

en: GPS only
sq: vetëm GPS

en: Don't use my location
sq: Mos përdor vendodhjen time

en: Preferred Name
sq: Emri i preferuar

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
sq: Krijo fjalëkalim të ri

en: Welcome to Ubuntu
sq: Mirëserdhe në Ubuntu

en: You are ready to use your device now
sq: Tani je gati për të përdorur pajisjen

en: Terms & Conditions
sq: Termat dhe Kushtet

en: Choose password
sq: Zgjidh fjalëkalimin

en: Confirm password
sq: Konfirmo fjalëkalimin

en: SIM card added
sq: Skeda SIM u shtua

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
sq: Nuk është e mundur të bëhen thirrje apo të përdoren SMS pa një SIM.

en: Passwords match
sq: Fjalëkalimet përputhen

en: Passwords do not match
sq: Fjalëkalimet nuk përputhen

en: Strong password
sq: Fjalëkalim i fuqishëm

en: Fair password
sq: Fjalëkalim çka

en: Weak password
sq: Fjalëkalim i dobët

en: Very weak password
sq: Fjalëkalim shumë i dobët
