unity8 - en to wo translation catalogue (64 entries)

en: Password:
wo: Baatu-jàll

en: Retry
wo: Jéemaat

en: Pin shortcut
wo: Kepp

en: Quit
wo: Génn

en: Unpin shortcut
wo: Dindi

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
wo: Génn

en: Are you sure you want to log out?
wo: Wóor na ne danga bëgg a génn?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
wo: Tëj

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
wo: Génn

en: Cancel
wo: Neenal

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
wo: Fay-taalaat

en: Are you sure you want to reboot?
wo: Wóor na ne danga bëgg a fay-taalaat?

en: No
wo: Déet

en: Yes
wo: Waaw

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
wo: Fay

en: Are you sure you would like
    to power off?
wo: Wóor na ne danga bëgg a fay?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
wo: Fay

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
wo: Fay-taalaat

en: Return to Call
wo: Dellu ci woote bi

en: Emergency Call
wo: Wooteb wallu

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
wo: Ja

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
wo: Seet

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
wo: Jekkal

en: Remove from Favorites
wo: Dindee ci Tànneef yi

en: Add to Favorites
wo: Yokk ci Tànneef yi

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
wo: Seet

en: More...
wo: Leneen...

en: Less...
wo: Wàññi...

en: Send
wo: Yónnee

en: Rate this
wo: Xayma ko

en: Add a review
wo: Yokk sa xalaat

en: Pull to refresh…
wo: Xëcc ngir yeesal...

en: Release to refresh…
wo: Bàyyi ngir yeesal...

en: Enable location data
wo: Doxal njoxey barab

en: Manage
wo: Yor

en: Home
wo: Njëlbeen

en: Also installed
wo: Yiñ samp tamit

en: Unlock
wo: Ubbi

en: Device Locked
wo: Téye nañ jumtukaay

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
wo: Téye nañ la ndax danga duggal ay yoon kàddu-jàll bu baaxul.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
wo: Téye nañ la ndax danga duggal ay yoon kàddu-jàll bu baaxul.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
wo[0]: Dila ñaan nga xaar %1 simili te jéemaat...
wo[1]: Dila ñaan nga xaar %1 simili te jéemaat...

en: Show password
wo: Wone baatu-jàll

en: Tap to return to call...
wo: Bësal ngir dello ci woote bi...

en: Conference
wo: Wax ci kaw

en: Nothing is playing
wo: Dara dawul

en: %1 hour | %1 hours
wo[0]: %1 waxtu
wo[1]: %1 waxtu

en: %1 minute | %1 minutes
wo[0]: %1 simili
wo[1]: %1 simili

en: %1 second | %1 seconds
wo[0]: %1 saa
wo[1]: %1 saa

en: 0 seconds
wo: 0 saa

note: Translators: String like "1 hour, 2 minutes, 3 seconds remaining"
en: %1 remaining
wo: %1 moo des

en: In queue…
wo: ci xaaruwaay bi...

en: Downloading
wo: Yebbi

en: Paused, tap to resume
wo: Dafa taxaw, bësal ngir tàmbaliwaat

en: Canceled
wo: Neenalees

en: Finished
wo: Jeexalees

en: Failed, tap to retry
wo: Antoodi, bësal ngir jéemaat

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
wo: Wuyu

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
wo: Dellu

en: Skip
wo: Tëb

en: Connect to Wi‑Fi
wo: Lonku ci Wi-fi

en: Terms & Conditions
wo: Anami jëfandiku gi

en: Confirm passcode
wo: Dëggal baatu-jàll

en: Restart
wo: Fay-taalaat
