docky - en to gl translation catalogue (203 entries)

en: Search Docklets...
gl: Buscar engadidos de doca...

en: Search Helpers...
gl: Buscar axudantes...

en: Click on any dock to configure.
gl: Prema en calquera doca para configurala

en: Drag any dock to reposition.
gl: Arrastre calquera doca para reposicionala.

en: Delete the currently selected dock?
gl: Desexa eliminar a doca seleccionada actualmente?

en: If you choose to delete the dock, all settings
    for the deleted dock will be permanently lost.
gl: Se selecciona eliminar a doca, todas as configuracións
    para a doca eliminada perderanse permanentemente.

en: _Delete Dock
gl: _Eliminar a doca

en: _Select
gl: _Seleccionar

en: .tar Archives
gl: Arquivos .tar

en: Author
gl: Autor

en: Move this docklet up on the selected dock
gl: Mover este engadido cara arriba na doca seleccionada

en: Move this docklet down on the selected dock
gl: Mover este engadido cara abaixo na doca seleccionada

en: Move this docklet left on the selected dock
gl: Mover este engadido á esquerda na doca seleccionada

en: Move this docklet right on the selected dock
gl: Mover este engadido á dereita na doca seleccionada

en: Configure this docklet
gl: Configurar este engadido

en: About this docklet
gl: Sobre este engadido de doca

en: Add this docklet to the selected dock
gl: Engadir este engadido á doca seleccionada

en: Remove this docklet from the selected dock
gl: Eliminar este engadido da doca seleccionada

en: Docky requires compositing to work properly. Certain options are disabled and themes/animations will look incorrect.
gl: Docky require de composición para traballar axeitadamente. Algunhas opcións están desactivadas e os temas e animacións poden aparecer de forma incorrecta.

en: Status
gl: Estado

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: About this helper
gl: Sobre este axudante

en: Enable this helper
gl: Activar este axudante

en: Disable this helper
gl: Desactivar este axudante

en: Running
gl: En execución

en: Stopped
gl: Detido

en: When set, windows which do not already have launchers on a dock will be added to this dock.
gl: Cando está estabelecido, as xanelas que non teñen xa iniciadores nunha doca engadiránse a esta doca.

en: <i>Never hides; maximized windows do not overlap the dock.</i>
gl: <i>Non ocultar nunca; as xanelas maximizadas non se sobrepoñen á doca.</i>

en: <i>Hides whenever the mouse is not over it.</i>
gl: <i>Agóchase cando o rato non está sobre ela.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs the active application.</i>
gl: <i>Agóchase cando a doca obstrúe o aplicativo activo.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs any window.</i>
gl: <i>Agóchase cando a doca obstrúe calquera xanela.</i>

en: Drag to reposition
gl: Arrastrar para reposicionar

en: Drop to add to dock
gl: Soltar para engadir á doca

en: _Settings
gl: _Configuracións

en: _About
gl: _Sobre

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Quit Docky
gl: _Saír de Docky

en: Docky Settings
gl: Configuracións de Docky

en: _Start When User Logs In
gl: Arrancar ao iniciar a _sesión

en: _Theme:
gl: _Tema:

en: _Install
gl: _Instalar

en: <b>General Options</b>
gl: <b>Opcións xerais</b>

en: <b>Dock Configuration</b>
gl: <b>Configuración da doca</b>

en: Docks
gl: Docas

en: All
gl: Todo

en: Enabled
gl: Activado

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Docklets
gl: Engadidos de doca

en: Usable
gl: Utilizábel

en: Helpers
gl: Axudantes

en: _New Dock
gl: _Nova doca

en: None
gl: Ningunha

en: Autohide
gl: Ocultar automaticamente

en: Intellihide
gl: Ocultar de xeito intelixente

en: Window Dodge
gl: Esquivar xanela

en: _Fade On Hide
gl: _Fundir ao ocultar

en: _Icon Size:
gl: Tamaño das _iconas

en: _Hiding:
gl: _Ocultación:

en: _Panel Mode
gl: Modo _panel

en: 3D Back_ground
gl: Fo_ndo en 3D

en: _Manage Windows Without Launcher
gl: _Xestionar as xanelas sen o iniciador

en: _Zoom:
gl: _Ampliación:

en: Drop to open with {0}
gl: Soltar para abrir con {0}

en: New _Window
gl: Nova _xanela

en: _Open
gl: _Abrir

en: Reset Color
gl: Restabelecer a cor

en: _Pin to Dock
gl: _Ancorar á doca

en: Drop to move to {0}
gl: Soltar para mover a {0}

note: until we use a new version of GTK# which supports getting the GLib.Error code this is about the best we can do.
en: Error performing drop action
gl: Produciuse un erro na acción de soltar

en: Not enough free space on destination.
gl: Non hai suficiente espazo no destino.

en: Complete
gl: Completada

en: Moving
gl: Movendo

en: Copying
gl: Copiando

en: Open
gl: Abrir

en: Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol contedor

en: Unma_ximize
gl: Res_taurar

en: Ma_ximize
gl: Ma_ximizar

en: _Restore
gl: _Restaurar

en: Mi_nimize
gl: Mi_nimizar

en: _Close All
gl: _Pechar todas

en: Sign up for {0}
gl: Rexístrese para {0}

en: Validating...
gl: Validando...

en: Don't have {0}?
gl: Non ten {0}?

en: Account validation failed!
gl: Produciuse un fallo ao validar a conta!

en: Verify and save account information
gl: <i>Verificar e gardar a información da conta</i>

en: Account validation succeeded!
gl: Conta validada correctamente!

en: Password
gl: Contrasinal

en: Username
gl: Nome de usuario

en: <i>Verify and save account information</i>
gl: <i>Verificar e gardar a información da conta</i>

en: Don't have an account?
gl: Non ten unha conta?

en: No Battery Found
gl: Non se encontrou unha batería

en: {0} hour | {0} hours
gl[0]: {0} hora
gl[1]: {0} horas

en: {0} minute | {0} minutes
gl[0]: {0} minuto
gl[1]: {0} minutos

en: until charged
gl: até que estea cargada

en: remaining
gl: falta

en: Computer
gl: Computador

en: Di_gital Clock
gl: Reloxo di_xital

en: 24-Hour _Clock
gl: _Reloxo de 24 horas

en: Show _Date
gl: Mostrar _data

en: Select _Theme
gl: Seleccionar _tema

en: Themes
gl: Temas

en: Theme
gl: Tema

en: Show Desktop
gl: Mostrar o escritorio

en: _Add Label
gl: _Engadir etiqueta

en: Check e_very:
gl: Comprobar ca_da:

en: minutes
gl: minutos

en: Click to set username and password.
gl: Prema para estabelecer un nome de usuario e contrasinal

en: (no subject)
gl: (sen asunto)

en: You have {0} new, unread messages
gl: Ten {0} mensaxes nuevas ou sn ler

en: From: {0}
gl: De: {0}

en: Feed Error
gl: Produciuse un erro na fonte

en: Invalid Username
gl: Nome de usuario incorrecto

en: Network Error
gl: Erro de rede

en: General Error
gl: Erro xeral

en: Gmail Configuration
gl: Configuración de GMail

en: No unread mail
gl: Non hai correo sen ler

en: {0} unread message | {0} unread messages
gl[0]: {0} mensaxe sen ler
gl[1]: {0} mensaxes sen ler

en: Checking mail...
gl: Comprobando o correo...

en: _View
gl: _Ver

en: _Compose Mail
gl: _Redarctar mail

en: View C_ontacts
gl: Ver c_ontactos

en: New Mail
gl: Correo novo

en: Check _Mail
gl: Comprobar _correo

en: Labels
gl: Etiquetas

en: Login
gl: Iniciar sesión

en: From:
gl: De:

en: _Eject
gl: E_xpulsar

en: _Unmount
gl: _Desmontar

en: Network Manager
gl: Xestor de rede

en: Connecting...
gl: Conectando...

en: Disconnected
gl: Desconectado

en: Connected: {0}
gl: Conectado: {0}

en: My _Stations
gl: As miñas estacións

en: S_earch
gl: _Buscar

en: No stations found.
gl: Non se encontrou ningunha estación.

en: Please try your search again.
gl: Tente a buscar de novo.

en: Fetching Information...
gl: Obtendo a información...

en: Click to add NPR stations.
gl: Prema para engadir estacións NPR.

en: Home Page
gl: Páxina de inicio

en: Program Schedule
gl: Planificación do programa

en: Donate
gl: Doar

en: Live Streams
gl: Fluxos en vivo

en: Settings
gl: Configuración

en: Clear the Recent Documents list?
gl: Quere limpar a lista de documentos recentes?

en: Clear Recent Documents
gl: Limpar a lista de documentos recentes

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
gl: Se limpa a lista de documentos recentes limparase o seguinte:
    • Todos os elementos da opción do menú Lugares →  Documentos recentes.
    • Todos os elementos da lista de documentos recentes de todos os aplicativos.

en: _Clear Recent Documents...
gl: _Limpar os documentos recentes...

en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Log Out...
gl: Saír da sesión...

en: Log Out
gl: Saír da sesión

en: Are you sure you want to close all programs and log out of the computer?
gl: Ten certeza de que desexa pechar todos os programas e sair da sesión?

en: Suspend
gl: Suspender

en: Hibernate
gl: Hibernar

en: Restart...
gl: Reiniciar...

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
gl: Ten certeza de que desexa pechar todos os programas e reiniciar o computador?

en: Shut Down...
gl: Apagar...

en: Shut Down
gl: Apagar

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
gl: Ten certeza de que desexa pechar todos os programas e apagar o computador?

en: A timer set for {0} has expired.
gl: O tiempo estabelecido para {0} rematou.

en: Time remaining:
gl: Tempo restante:

en: Timer paused, time remaining:
gl: Temporizador pausado, tempo restante:

en: Set the timer's label to:
gl: Estabelecer a etiqueta do temporizador a:

en: _Set Label
gl: E_stabelecer etiqueta

en: _Pause Timer
gl: _Pausar o temporizador

en: _Start Timer
gl: _Iniciar temporizador

en: _Remove Timer
gl: Elimina_r temporizador

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: second | seconds
gl[0]: segundo
gl[1]: segundos

en: Click to create a timer for {0}.
gl: Prema para crear un temporizador para {0}.

en: Automatically _Start Timers
gl: Iniciar temporizadore_s automaticamente

en: Automatically _Dismiss Timers
gl: Deter temporiza_dores automaticamente

en: Drop to move to Trash
gl: Soltar para mover ao lixo

en: No items in Trash
gl: Non hai elementos no Lixo

en: {0} item in Trash | {0} items in Trash
gl[0]: {0} elemento no Lixo
gl[1]: {0} elementos no Lixo

en: Restore Files
gl: Restaurar ficheiros:

en: _Open Trash
gl: _Abrir o lixo

en: Empty _Trash
gl: Baleirar o _lixo

en: Empty all of the items from the trash?
gl: Quere eliminar todos os elementos do lixo?

en: If you choose to empty the trash, all items in it
    will be permanently lost. Please note that you
    can also delete them separately.
gl: Se selecciona baleirar o lixo, todos os elementos nela
    perderanse de forma permanente. Teña en conta que
    vostede pode eliminalos de forma separada.

en: _Weather Provider:
gl: Fornecedor do _tempo:

en: My _Locations
gl: As miñas _localizacións

en: _Search
gl: _Buscar

en: Automatically Update _Every
gl: Actualizar automaticamente _cada

en: Use _Metric Units
gl: Usar unidades _métricas

en: Invalid Weather Location
gl: Lugar invalido do clima

en: Weather data provided by Google.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
gl: Datos do tempo fornecidos por Google. Esta fonte require que as localizacións se especifiquen como un código postal de Estados Unidos ou 'Cidade, País'.

en: Weather data provided by and copyright The Weather Channel.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or a unique code from the website.  To find your code, look up your forecast on their site and the code is in the URL after '/local/' and looks like AAXX0000.
gl: Os datos do tempo son fornecidos e ten os dereitos de autor The Weather Channel. Esta orixe require que as localizacións sexan especificadas co código postal de Estados Unidos ou un código único desde o seu sitio web. Para buscar o seu código, vote unha ollada á súa predición de tempo no seu sitio, o código está na URL despois de '/local/', semella como AAXX0000.

en: Weather data provided by and copyright Weather Underground.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
gl: Datos do tempo fornecidos e con dereitos de autor de Weather Underground. Esta fonte require que as localizacións sexan especificadas como un código postal de Estados Unidos ou 'Cidade, País'.

en: No results found.
gl: Non se encontrou ningún resultado.

en: Weather Configuration
gl: Configuración do tempo

en: Click to add a location.
gl: Prema para engadir unha localización.

en: Fetching data...
gl: Recibindo datos...

en: Radar _Map
gl: _Mada de radar

en: Forecasts
gl: Pronóstico

en: Check _Weather
gl: Comprobar o _tempo

en: _Today
gl: _Hoxe

en: T_omorrow
gl: _Mañán

note: draw humidity
en: {0} humidity
gl: {0} humidade

en: Switch Desks
gl: Cambiar escritorios

en: Desk
gl: Escritorio

en: Virtual Desk
gl: Escritorio virtual
