qreator - en to he translation catalogue (44 entries)

en: Create a QR code for a URL
he: יצירת קוד QR לכתובת

en: Create a QR code from text
he: יצירת קוד QR מטקסט

en: Create a QR code for a location
he: יצירת קוד QR למיקום

en: Create a QR code for WiFi settings
he: יצירת קוד QR להגדרות רשת אלחוטית

note: Initialize placeholder text (we need to do that because due to a Glade bug they are otherwise not marked as translatable)
en: [URL]
he: [כתובת]

en: [Network SSID - expand for autodetection]
he: [שם הרשת - יש להרחיב לזיהוי אוטומטי]

en: [Password]
he: [ססמה]

note: about.set_comments(_('Create your own QR codes'))
en: Distributed under the GPL v3 license.
he: יוצא לאור בתנאי הרישיון GPL v3.

en: Please choose a file
he: נא לבחור בקובץ

en: PNG images
he: תמונות PNG

en: Create your own QR codes
he: יצירת קודים של QR משלך

en: New QR code for URL
he: קוד QR חדש לכתובת

en: New QR code for Text
he: קוד QR חדש לטקסט

en: New QR code for Location
he: קוד QR חדש למיקום

en: New QR code for WiFi network
he: קוד QR חדש לרשת אלחוטית

en: About this application
he: על אודות יישום זה

en: URL
he: כתובת

en: Text
he: טקסט

en: Geolocation
he: מיקום גאוגרפי

en: WiFi Network
he: רשת אלחוטית

en: _File
he: _קובץ

en: _Edit
he: ע_ריכה

en: Create a new QR code
he: יצירת קוד QR חדש

en: New
he: חדש

en: About
he: על אודות

en: Not in your language yet?
he: לא בשפה שלך עדיין?

en: Something not working?
he: משהו לא עובד?

en: Do you want to improve it?
he: האם ברצונך לשפר את התכנית?

en: Translate it!
he: לתרגם אותה!

en: Report a bug!
he: לדווח על באג!

en: Contribute code!
he: לתרום קוד!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
he: אם Qreator עושה לך שירות טוב ואיכותי, נא לשקול לסייע לפיתוח התכנה ולשפר אותה עבורך ועבור רבים נוספים. תודה רבה לך!

en: Save
he: שמירה

en: Save QR code to disk
he: שמירת קוד QR לכונן

en: Copy
he: העתקה

en: Copy QR code to clipboard
he: העתקת קוד QR ללוח הגזירים

en: Edit
he: עריכה

en: Latitude:
he: קו רוחב:

en: Longitude:
he: קו אורך:

en: Location details
he: פרטי המיקום

en: Security:
he: אבטחה:

en: SSID:
he: שם הרשת:

en: Password:
he: ססמה:

en: Show Password
he: הצגת הססמה
