duplicity - en to bg translation catalogue (91 entries)

en: Fatal Error: Unable to start incremental backup.  Old signatures not found and incremental specified
bg: Фатална грешка: Не е възможно да започне допълващо архивиране, защото не съществува предишен пълен архив.

en: No signatures found, switching to full backup.
bg: Не съществува предишен архив. Ще се създане нов пълен архив.

en: Backup Statistics
bg: Статистика:

en: %s not found in archive, no files restored.
bg: Файла %s не беше намерен в архива.

en: No files found in archive - nothing restored.
bg: В архива няма файлове нищо не беше възстановено.

en: Processed volume %d of %d
bg: Обработен част %d от %d

en: Calculated hash: %s
bg: Изчислена контролна сума: %s

en: Manifest hash: %s
bg: Контролна сума на манифеста %s

en: Volume was signed by key %s, not %s
bg: Архивният файл е подписан с ключ %s, а не с %s

en: Verify complete: %s, %s.
bg: Проверката завършена: %s, %s

en: %d file compared | %d files compared
bg[0]: %d файлът е сравнен
bg[1]: %d файловете са сравнени

en: %d difference found | %d differences found
bg[0]: намерена е %d разлика
bg[1]: намерени са %d разлики

en: No extraneous files found, nothing deleted in cleanup.
bg: Не бяха намерени излишни файлове, нищо не беше изтрито по време на почистването.

en: Deleting this file from backend: | Deleting these files from backend:
bg[0]: Файлът ще бъде изтрит:
bg[1]: Файловете ще бъдат изтрити:

en: Found the following file to delete: | Found the following files to delete:
bg[0]: Открит е следният файл за изтриване:
bg[1]: Открит са следните файлове за изтриване:

en: Run duplicity again with the --force option to actually delete.
bg: Стартирайте duplicity отново с опция --force, за да се изпълни реалното изтриване на файлове.

en: There are backup set(s) at time(s):
bg: Има архивни копия от дати:

en: Which can't be deleted because newer sets depend on them.
bg: Които не могат да бъдат изтрити защото по-нови архиви зависят от тях.

en: Current active backup chain is older than specified time.  However, it will not be deleted.  To remove all your backups, manually purge the repository.
bg: Текущото архивно копие е по-старо от специфицираното време, но то няма да бъде изтрито. Ако желаете да изтриете всички съществуващи архиви трябва да го направите ръчно.

en: No old backup sets found, nothing deleted.
bg: Не бяха открити стари архивни копия, нищо не беше изтрито.

en: Deleting backup set at time: | Deleting backup sets at times:
bg[0]: Изтриване на архивно копие от дата:
bg[1]: Изтриване на архивни копия от дати:

en: Found old backup set at the following time: | Found old backup sets at the following times:
bg[0]: Намерено е старо архивно копие от следната дата:
bg[1]: Намерени са стари архивни копия от следните дати:

en: Rerun command with --force option to actually delete.
bg: Моля изпълнете командата с опция --force, за да бъдат изтрити файловете.

en: Deleting local %s (not authoritative at backend).
bg: Изтрива се локалния файла %s, който не съществува в отдалечения архив.

en: Failed to read %s: %s
bg: Грешка при четене на %s: %s

en: Copying %s to local cache.
bg: Копира се %s в локалния кеш.

en: Local and Remote metadata are synchronized, no sync needed.
bg: Локалните и отдалечените мета данни са еднакви, няма нужда от синхронизиране.

en: Synchronizing remote metadata to local cache...
bg: Синхронизиране на локалния кеш с отдалечения...

en: Sync would copy the following from remote to local:
bg: Синхронизирането ще копира следните файлове от отдалечения архив в локалния кеш:

en: Sync would remove the following spurious local files:
bg: Синхронизирането ще премахне следните невалидни локални файлове:

en: Unable to get free space on temp.
bg: Не е възможно да се изчисли свободното място във временната директория.

en: Temp space has %d available, backup needs approx %d.
bg: Във временната директория има %d свободно място, за операцията е необходимо приблизително %d. Моля освободете необходимото място.

en: Temp has %d available, backup will use approx %d.
bg: Във временната директория има %d свободно място, за операцията е необходимо приблизително %d. Моля освободете необходимото място.

en: Unable to get max open files.
bg: Не е възможно да се определи колко файла могат да бъдат отворени едновременно.

en: Max open files of %s is too low, should be >= 1024.
    Use 'ulimit -n 1024' or higher to correct.
bg: Могат да бъдат отворени най-много %s файла едновременно това е прекалено малко желателно е да бъдат поне 1024.
    Изпълнете командата 'ulimit -n 1024' или повече.

en: RESTART: The first volume failed to upload before termination.
             Restart is impossible...starting backup from beginning.
bg: Рестартиране на операцията: Първия файл от архива не беше качен преди спирането на прогарамата. 
            Не е възможно да се продължи от предишната позиция. Операцията ще започне от начало.

en: RESTART: Volumes %d to %d failed to upload before termination.
             Restarting backup at volume %d.
bg: Рестартиране на операцията: Архиви %d от %d не бяха качени успешно.
             Рестаритарен след архив %d.

en: RESTART: Impossible backup state: manifest has %d vols, remote has %d vols.
             Restart is impossible ... duplicity will clean off the last partial
             backup then restart the backup from the beginning.
bg: RESTART: Състоянието на архивното коепие е неизвестно: служебните данни сочат към %d архива, отдалеченото копие има %d архива.
             Рестартирането е невъзможно duplicity ще изтрие частичните данни от последната операция и ще започне операцията от начало.

en: Last %s backup left a partial set, restarting.
bg: Предишният опит %s остави частично резервно копие. Рестартиране.

en: Cleaning up previous partial %s backup set, restarting.
bg: Премахване на предишното частично резервно копие %s и рестартиране.

en: Last full backup date:
bg: Дата на последното пълно резервно копие:

en: Last full backup date: none
bg: Дата на последното пълно резервно копие: Не съществува

en: Last full backup is too old, forcing full backup
bg: Последното пълно резервно копие е прекалено старо. Ще бъде направено пълно резервно копие.

en: GPG error detail: %s
bg: GPG върна грешката. Детайли: %s

en: User error detail: %s
bg: Детайли за грешка: %s

en: Backend error detail: %s
bg: Детайли за отдалечената грешка: %s

en: instantiating at concurrency %d
bg: Ще бъдат изпълнявани %d конкурентни операции.

en: inserting barrier
bg: добавяне на бариера (inserting barrier)

en: running task synchronously (asynchronicity disabled)
bg: Асинхронното изпълнение е забранено. Изпълняване синхронно

en: scheduling task for asynchronous execution
bg: Добавяна на асинхронна задача.

en: task completed successfully
bg: задачата приключи успешно

en: a previously scheduled task has failed; propagating the result immediately
bg: някоя от предишните паралелни задачи приключи с грешка

en: active workers = %d
bg: активни задачи = %d

en: task execution done (success: %s)
bg: задачата приключи успешно %s

en: Reading results of '%s'
bg: Резултат от четенето на '%s'

en: Error is:
    %s
bg: Грешка:
    %s

en: Fatal Error: No manifests found for most recent backup
bg: Фатална грешка: Не са намерени служебните данни (manifest файл) за последното архивно копие.

en: Fatal Error: Remote manifest does not match local one.  Either the remote backup set or the local archive directory has been corrupted.
bg: Фатална грешка: отдалечените служебни данни (manifest файл) не съвпадат с локалните.
    Най-вероятно има неправилни данни или локално или отдалечено.

en: Fatal Error: Neither remote nor local manifest is readable.
bg: Фатална грешка: Нито локалните нито отдалечените служебни данни (manifest файл) са могат да бъдат прочетени.

en: Number of contained backup sets: %d
bg: Брой на наличните архивни копия: %d

en: Total number of contained volumes: %d
bg: Общ брой на наличните архивни файлове: %d

en: Time:
bg: Време:

en: Num volumes:
bg: Брой части:

en: Full
bg: Пълно

en: Incremental
bg: Последователно

en: local
bg: локално

en: remote
bg: отдалечено

en: Collection Status
bg: Състояние на колекцията от архивни копия

en: %d file exists on backend | %d files exist on backend
bg[0]: %d файл съществува в отдалечения архив
bg[1]: %d файла съществуват в отдалечения архив

en: %d file exists in cache | %d files exist in cache
bg[0]: %d файл съществува в локалния кеш
bg[1]: %d файла съществуват в локалния кеш

en: Warning: Option %s is pending deprecation and will be removed in a future release.
    Use of default filenames is strongly suggested.
bg: Предупреждение! Параметър %s ще бъде премахнат от бъдещите версии.

en: Error opening file %s
bg: Грешка при отваряне на файла %s

note: TRANSL: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: --archive-dir <path>
en: path
bg: път

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a file. Example: --log-file <filename>
en: filename
bg: Име на файла

note: TRANSL: Used in usage help to represent a regular expression (regexp).
en: regular_expression
bg: Регулярен израз.

note: TRANSL: Used in usage help to represent a time spec for a previous point in time, as described in the documentation. Example: duplicity remove-older-than time [options] target_url
en: time
bg: време

note: TRANSL: Used in usage help. (Should be consistent with the "Options:" header.) Example: duplicity [full|incremental] [options] source_dir target_url
en: options
bg: Параметри

en: Running in 'ignore errors' mode due to %s; please re-consider if this was not intended
bg: Предупреждение! Всички грешки ще бъдат игнорирани заради подаден параметър „%s“. Ако не желаете това прекратете изпълнението на програмата.

note: TRANSL: Used in usage help (noun)
en: backup name
bg: Име на резервното копие

note: TRANSL: Used in usage help. Example: --timeout <seconds>
en: seconds
bg: секунди

en: Using archive dir: %s
bg: Директорията „%s“ ще се ползва за локален кеш

en: Using backup name: %s
bg: Името на резервното копие е „%s“

en: Enter 'duplicity --help' for help screen.
bg: Използвайте „duplicity --help“ за допълнителна информация.

note: TRANSL: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: rsync://user[:password]@other_host[:port]//absolute_path
en: absolute_path
bg: абсолютен път

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a file directory
en: directory
bg: директория

note: TRANSL: Used in usage help, e.g. to represent the name of a code module. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]::/module/some_dir
en: module
bg: модул

note: TRANSL: Used in usage help. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: password
bg: парола

note: TRANSL: Used in usage help to represent a TCP port number. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: port
bg: порт

note: TRANSL: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]/relative_path
en: relative_path
bg: Относителе път

note: TRANSL: Header in usage help
en: Commands:
bg: Команди:

en: Specified archive directory '%s' does not exist, or is not a directory
bg: Директорията „%s“ която беше зададена като локален кеш не съществува.
