duplicity - en to sl translation catalogue (231 entries)

en: PASSPHRASE variable not set, asking user.
sl: Spremenljivka ŠIFRIRNA_FRAZA ni nastavljena, zato bo vprašan uporabnik

en: GnuPG passphrase for signing key:
sl: Šifrirna fraza GnuPG za ključ podpisovanja:

en: GnuPG passphrase:
sl: Šifrirna fraza GnuPG:

en: Retype passphrase for signing key to confirm:
sl: Ponovno vnesite šifrirno frazo za ključ podpisovanja za potrditev:

en: Retype passphrase to confirm:
sl: Ponovno vnesite šifrirno frazo za potrditev:

en: First and second passphrases do not match!  Please try again.
sl: Prva in druga šifrirna fraza se ne ujemati! Poskusite znova.

en: Cannot use empty passphrase with symmetric encryption!  Please try again.
sl: Prazne šifrirne fraze ni mogoče uporabiti s simetričnim šifriranjem! Poskusite znova.

en: File %s complete in backup set.
    Continuing restart on file %s.
sl: Datoteka %s je celotna v zbirki varnostnih kopij.
    Nadaljevanje ponovnega zagona na datoteki %s.

en: File %s missing in backup set.
    Continuing restart on file %s.
sl: Datoteka %s manjka v zbirki varnostnih kopij.
    Nadaljevanje ponovnega zagona na datoteki %s.

en: Fatal Error: Unable to start incremental backup.  Old signatures not found and incremental specified
sl: Usodna napaka: ni mogoče začetni koračne varnostne kopije. Starih podpisov ni mogoče najti in korak ni določen

en: No signatures found, switching to full backup.
sl: Ni bilo mogoče najti podpisov. Preklop na polno varnostno kopijo.

en: Backup Statistics
sl: Statistika varnostne kopije

en: %s not found in archive, no files restored.
sl: %s ni bilo mogoče najti v arhivu. Datoteke niso bilo obnovljene.

en: No files found in archive - nothing restored.
sl: V arhivu ni bilo mogoče najti datotek - nič ni bilo obnovljenega.

en: Processed volume %d of %d
sl: Obdelan je bil nosilec %d od %d

en: Invalid data - %s hash mismatch for file:
sl: Neveljavni podatki - neujemanje razpršil %s za datoteko:

en: Calculated hash: %s
sl: Izračunano razpršilo: %s

en: Manifest hash: %s
sl: Razpršilo manifesta: %s

en: Volume was signed by key %s, not %s
sl: Nosilec je bil podpisan s ključem %s, ne %s

en: Verify complete: %s, %s.
sl: Potrditev veljavnosti je končana: %s, %s.

en: %d file compared | %d files compared
sl[0]: %d datotek je bilo primerjanih
sl[1]: %d datoteka je bila primerjana
sl[2]: %d datoteki sta bili primerjani
sl[3]: %d datoteke so bile primerjane

en: %d difference found | %d differences found
sl[0]: Najdenih je bilo %d razlik
sl[1]: Najdena je bila %d razlika
sl[2]: Najdeni sta bili %d razliki
sl[3]: Najdene so bile %d razlike

en: No extraneous files found, nothing deleted in cleanup.
sl: Zunanje datoteke niso bile najdene. Med čiščenjem ni bilo nič izbrisanega.

en: Deleting this file from backend: | Deleting these files from backend:
sl[0]: Brisanje teh datotek iz zaledja:
sl[1]: Brisanje te datoteke iz zaledja:
sl[2]: Brisanje teh datotek iz zaledja:
sl[3]: Brisanje teh datotek iz zaledja:

en: Found the following file to delete: | Found the following files to delete:
sl[0]: Najdene so bile naslednje datoteke za izbris:
sl[1]: Najdena je bila naslednja datoteka za izbris:
sl[2]: Najdeni sta bili naslednji datoteki za izbris:
sl[3]: Najdene so bile naslednje datoteke za izbris:

en: Run duplicity again with the --force option to actually delete.
sl: Za dejanski izbris ponovno poženite duplicity z možnostjo --force.

en: There are backup set(s) at time(s):
sl: Obstajajo naslednje zbirke varnostnih kopij ob časih:

en: Which can't be deleted because newer sets depend on them.
sl: Ki jih ni mogoče izbrisati, ker so od njih odvisne novejše zbirke.

en: Current active backup chain is older than specified time.  However, it will not be deleted.  To remove all your backups, manually purge the repository.
sl: Trenutno dejavna veriga varnostnih kopij je starejša od določenega časa. Vendar ne bo izbrisana. Za odstranitev vseh svojih varnostnih kopij ročno počistite skladišče.

en: No old backup sets found, nothing deleted.
sl: Starejših zbirk varnostnih kopij ni bilo mogoče najti. Nič ne bo izbrisano.

en: Deleting backup set at time: | Deleting backup sets at times:
sl[0]: Brisanje zbirk varnostnih kopij ob časih:
sl[1]: Brisanje zbirke varnostnih kopij ob času:
sl[2]: Brisanje zbirk varnostnih kopij ob časih:
sl[3]: Brisanje zbirk varnostnih kopij ob časih:

en: Found old backup set at the following time: | Found old backup sets at the following times:
sl[0]: Najdene so bile stare zbirke varnostnih kopij ob naslednjih časih:
sl[1]: Najdena je bila stara zbirka varnostnih kopij ob naslednjih časih:
sl[2]: Najdeni sta bili stari zbirki varnostnih kopij ob naslednjih časih:
sl[3]: Najdene so bile stare zbirke varnostnih kopij ob naslednjih časih:

en: Rerun command with --force option to actually delete.
sl: Ponovno zaženite ukaz z možnostjo --force za dejanski izbris.

en: Deleting local %s (not authoritative at backend).
sl: Izbris krajevnega %s (ni overitveno na ozadju).

en: Unable to delete %s: %s
sl: Ni mogoče izbrisati %s: %s

en: Failed to read %s: %s
sl: Ni mogoče brati %s: %s

en: Copying %s to local cache.
sl: Kopiranje %s v krajevni medpomnilnik.

en: Local and Remote metadata are synchronized, no sync needed.
sl: Krajevni in oddaljeni metapodatki so usklajeni. Ni potrebe po usklajevanju.

en: Synchronizing remote metadata to local cache...
sl: Usklajevanje oddaljenih metapodatkov s krajevnim predpomnilnikom ...

en: Sync would copy the following from remote to local:
sl: Usklajevanje bi kopiralo naslednje datoteke z oddaljenega na krajevni računalnik:

en: Sync would remove the following spurious local files:
sl: Usklajevanje bi odstranilo naslednje odvečne krajevne datoteke:

en: Unable to get free space on temp.
sl: Ni mogoče dobiti nezasedenega prostora v začasni mapi.

en: Temp space has %d available, backup needs approx %d.
sl: Začasni prostor ima na voljo %d, varnostna kopija potrebuje %d prostora.

en: Temp has %d available, backup will use approx %d.
sl: Začasni prostor ima na voljo %d prostora, varnostna kopija bo uporabila približno %d.

en: Unable to get max open files.
sl: Ni mogoče dobiti največjega števila odprtih datotek.

en: Max open files of %s is too low, should be >= 1024.
    Use 'ulimit -n 1024' or higher to correct.
sl: Največje število odprtih datotek %s je prenizko. Moralo bi biti >=1024.
    Uporabite 'ulimit -n 1024' ali višji za popravilo.

en: RESTART: The first volume failed to upload before termination.
             Restart is impossible...starting backup from beginning.
sl: PONOVEN ZAGON: pošiljanje prvega nosilca pred končanjem je spodletelo.
              Ponovni zagon je nemogoč ... začenjanje ustvarjanja varnostne kopije od začetka.

en: RESTART: Volumes %d to %d failed to upload before termination.
             Restarting backup at volume %d.
sl: PONOVEN ZAGON: pošiljanje nosilcev %d od %d pred končanjem je spodletelo.
              Ponovno začenjanje ustvarjanja varnostne kopije pri nosilcu %d.

en: RESTART: Impossible backup state: manifest has %d vols, remote has %d vols.
             Restart is impossible ... duplicity will clean off the last partial
             backup then restart the backup from the beginning.
sl: PONOVEN ZAGON: nemogoče stanje varnostne kopije: nosilec ima %d nosilcev, oddaljeno mesto ima %d nosilcev.
              Ponoven zagon je nemogoč. Duplicity bo počistil zadnjo delno
              nadgradnjo in nato ponovno začel ustvarjanje varnostne kopije od začetka.

en: Last %s backup left a partial set, restarting.
sl: Zadnja varnostna kopija %s je pustila delno zbirko, ponoven zagon.

en: Cleaning up previous partial %s backup set, restarting.
sl: Čiščenje predhodne delne zbirke varnostne kopije %s, ponovno zaganjanje.

en: Last full backup date:
sl: Datum zadnje polne varnostne kopije:

en: Last full backup date: none
sl: Datum zadnje polne varnostne kopije: brez

en: Last full backup is too old, forcing full backup
sl: Zadnja polna varnostna kopija je prestara. Vsiljena bo polna varnostna kopija.

en: INT intercepted...exiting.
sl: Prestrežen je bil INT ... končanje.

en: GPG error detail: %s
sl: Podrobnosti napake GPG: %s

en: User error detail: %s
sl: Podrobnosti napake uporabnika: %s

en: Backend error detail: %s
sl: Podrobnosti napake zaledja: %s

en: instantiating at concurrency %d
sl: začenjanje na privolitvi %d

en: inserting barrier
sl: vstavljanje prepreke

en: running task synchronously (asynchronicity disabled)
sl: usklajeno izvajanje naloge (neusklajenost je onemogočena)

en: scheduling task for asynchronous execution
sl: razporejanje naloge za neusklajeno izvajanje

en: task completed successfully
sl: naloga se je uspešno izvedla

en: a previously scheduled task has failed; propagating the result immediately
sl: Predhodno razporejena naloga je spodletela, hipno množenje rezultata.

en: active workers = %d
sl: dejavni delavci = %d

en: task execution done (success: %s)
sl: izvajanje naloge je končano (uspeh: %s)

en: Reading results of '%s'
sl: Branje rezultatov '%s'

en: Running '%s' failed with code %d (attempt #%d) | Running '%s' failed with code %d (attempt #%d)
sl[0]: Izvajanje '%s' je spodletelo s kodo %d (poskus št. %d)
sl[1]: Izvajanje '%s' je spodletelo s kodo %d (poskus št. %d)
sl[2]: Izvajanje '%s' je spodletelo s kodo %d (poskus št. %d)
sl[3]: Izvajanje '%s' je spodletelo s kodo %d (poskus št. %d)

en: Error is:
    %s
sl: Napaka je:
    %s

en: Giving up trying to execute '%s' after %d attempt | Giving up trying to execute '%s' after %d attempts
sl[0]: Prenehanje poskušanja izvajanja '%s' po %d poskusih
sl[1]: Prenehanje poskušanja izvajanja '%s' po %d poskusu
sl[2]: Prenehanje poskušanja izvajanja '%s' po %d poskusih
sl[3]: Prenehanje poskušanja izvajanja '%s' po %d poskusih

en: Fatal Error: No manifests found for most recent backup
sl: Usodna napaka: za najbolj nedavno varnostno kopijo ni bilo mogoče najti manifesta

en: Fatal Error: Remote manifest does not match local one.  Either the remote backup set or the local archive directory has been corrupted.
sl: Usodna napaka: oddaljeni manifest se ne ujema s krajevnim. Oddaljena zbirka varnostne kopija ali krajevna mapa arhivov je okvarjena.

en: Fatal Error: Neither remote nor local manifest is readable.
sl: Usodna napaka: prebrati ni mogoče niti oddaljenega niti krajevnega manifesta.

en: Preferring Backupset over previous one!
sl: Prednostna zbirka varnostnih kopij nad predhodno!

en: Ignoring incremental Backupset (start_time: %s; needed: %s)
sl: Prezrtje koračne zbirke varnostnih kopij (začetni_čas: %s, zahtevano: %s)

en: Added incremental Backupset (start_time: %s / end_time: %s)
sl: Dodana je bila koračna varnostna kopija (začetni_čas: %s / končni_čas: %s)

en: Chain start time:
sl: Začetni čas verige:

en: Chain end time:
sl: Končni čas verige:

en: Number of contained backup sets: %d
sl: Število vsebovanih zbirk varnostnih kopij: %d

en: Total number of contained volumes: %d
sl: Skupno število vsebovanih nosilcev: %d

en: Type of backup set:
sl: Vrsta zbirke varnostne kopije

en: Time:
sl: Čas:

en: Num volumes:
sl: Število nosilcev:

en: Full
sl: Polno

en: Incremental
sl: Koračna

en: local
sl: krajevno

en: remote
sl: oddaljeno

en: Collection Status
sl: Stanje zbirke

en: Connecting with backend: %s
sl: Povezovanje z zaledjem: %s

en: Archive dir: %s
sl: Mapa arhiva: %s

en: Found %d secondary backup chain. | Found %d secondary backup chains.
sl[0]: Najdenih je bilo %d drugotnih verig varnostnih kopij.
sl[1]: Najdena je bila %d drugotna veriga varnostnih kopij.
sl[2]: Najdeni sta bili %d drugotni verigi varnostnih kopij.
sl[3]: Najdene so bile %d drugotne verige varnostnih kopij.

en: Secondary chain %d of %d:
sl: Drugotna veriga %d od %d:

en: Found primary backup chain with matching signature chain:
sl: Najdena je bila osnovna veriga varnostnih kopij z ujemajočo se verigo podpisa:

en: No backup chains with active signatures found
sl: Verig varnostnih kopij s podpisi ni bilo mogoče najti

en: Also found %d backup set not part of any chain, | Also found %d backup sets not part of any chain,
sl[0]: Najdenih je bilo tudi %d zbirk varnostnih kopij, ki niso del nobene verige,
sl[1]: Najdena je bila tudi %d zbirka varnostnih kopij, ki niso del nobene verige,
sl[2]: Najdeni sta bili tudi %d zbirki varnostnih kopij, ki niso del nobene verige,
sl[3]: Najdene so bile tudi %d zbirke varnostnih kopij, ki niso del nobene verige,

en: and %d incomplete backup set. | and %d incomplete backup sets.
sl[0]: in %d nedokončanih zbirk varnostnih kopij.
sl[1]: in %d nedokončana zbirka varnostnih kopij.
sl[2]: in %d nedokončani zbirki varnostnih kopij.
sl[3]: in %d nedokončane zbirke varnostnih kopij.

note: TRANSL: "cleanup" is a hard-coded command, so do not translate it
en: These may be deleted by running duplicity with the "cleanup" command.
sl: Lahko jih izbrišete s poganjanjem programa duplicity z ukazom "cleanup".

en: No orphaned or incomplete backup sets found.
sl: Osirotelih ali nedokončanih zbirk varnostnih kopij ni bilo mogoče najti.

en: %d file exists on backend | %d files exist on backend
sl[0]: V začelju obstaja %d datotek
sl[1]: V začelju obstaja %d datoteka
sl[2]: V začelju obstajata %d datoteki
sl[3]: V začelju obstajajo %d datoteke

en: %d file exists in cache | %d files exist in cache
sl[0]: V predpomnilniku obstaja %d datotek
sl[1]: V predpomnilniku obstaja %d datoteka
sl[2]: V predpomnilniku obstajata %d datoteki
sl[3]: V predpomnilniku obstajajo %d datoteke

en: Warning, discarding last backup set, because of missing signature file.
sl: Opozorilo, zadnja zbirka varnostnih kopij je bila zavržena zaradi manjkajoče datoteke podpisa.

en: Warning, found the following local orphaned signature file: | Warning, found the following local orphaned signature files:
sl[0]: Opozorilo. Najdene so bile naslednje krajevne datoteke z osirotelim podpisom:
sl[1]: Opozorilo. Najdena je bila naslednja krajevna datoteka z osirotelim podpisom:
sl[2]: Opozorilo. Najdeni sta bili naslednji krajevni datoteki z osirotelim podpisom:
sl[3]: Opozorilo. Najdene so bile naslednje krajevne datoteke z osirotelim podpisom:

en: Warning, found the following remote orphaned signature file: | Warning, found the following remote orphaned signature files:
sl[0]: Opozorilo. Najdene so bile naslednje oddaljene datoteke z osirotelim podpisom:
sl[1]: Opozorilo. Najdena je bila naslednja oddaljena datoteka z osirotelim podpisom:
sl[2]: Opozorilo. Najdeni sta bili naslednji oddaljeni datoteki z osirotelim podpisom:
sl[3]: Opozorilo. Najdene so bile naslednje oddaljene datoteke z osirotelim podpisom:

en: Warning, found signatures but no corresponding backup files
sl: Opozorilo. Najdeni so bili podpisi, ne pa tudi ustrezne datoteke varnostnih kopij

en: Warning, found incomplete backup sets, probably left from aborted session
sl: Opozorilo. Najdene so bile nepopolne zbirke varnostnih kopij. Verjetno so ostale iz prekinjene seje.

en: Warning, found the following orphaned backup file: | Warning, found the following orphaned backup files:
sl[0]: Opozorilo. Najdene so bile naslednje datoteke z osirotelim podpisom:
sl[1]: Opozorilo. Najdena je bila naslednja datoteka z osirotelim podpisom:
sl[2]: Opozorilo. Najdeni sta bili naslednji datoteki z osirotelim podpisom:
sl[3]: Opozorilo. Najdene so bile naslednje datoteke z osirotelim podpisom:

en: Extracting backup chains from list of files: %s
sl: Izvleka verig varnostnih kopij s seznama datotek: %s

en: File %s is part of known set
sl: Datoteka %s je del znanega niza

en: File %s is not part of a known set; creating new set
sl: Datoteka %s ni del znanega niza, ustvarjanje novega niza

en: Ignoring file (rejected by backup set) '%s'
sl: Preziranje datoteke (zavrnjeno s strani zbirke varnostnih kopij) '%s'

en: Found backup chain %s
sl: Najdena je bila veriga varnostnih kopij %s

en: Added set %s to pre-existing chain %s
sl: Zbirka %s je bila dodana k že obstoječi verigi %s

en: Found orphaned set %s
sl: Najdena je bila osirotela zbirka %s

en: No signature chain for the requested time.  Using oldest available chain, starting at time %s.
sl: Za zahtevan čas ni mogoče najti verige podpisa. Uporabljena bo najstarejša razpoložljiva veriga, ki se začenja ob času %s.

en: Warning: Option %s is pending deprecation and will be removed in a future release.
    Use of default filenames is strongly suggested.
sl: Opozorilo: možnost %s čaka na zastaranje in bo bila odstranjena v prihodnji različici.
    Uporaba privzetih imen datotek je močno priporočena.

en: Unable to load gio module
sl: Modula gio ni mogoče naložiti

en: Error opening file %s
sl: Napaka med odpiranjem datoteke %s

note: TRANSL: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: --archive-dir <path>
en: path
sl: pot

note: TRANSL: Used in usage help to represent an ID for a GnuPG key. Example: --encrypt-key <gpg_key_id>
en: gpg-key-id
sl: id-ključa-gpg

note: TRANSL: Used in usage help to represent a "glob" style pattern for matching one or more files, as described in the documentation. Example: --exclude <shell_pattern>
en: shell_pattern
sl: vzorec-lupine

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a file. Example: --log-file <filename>
en: filename
sl: ime_datoteke

note: TRANSL: Used in usage help to represent a regular expression (regexp).
en: regular_expression
sl: logični_izaz

note: TRANSL: Used in usage help to represent a time spec for a previous point in time, as described in the documentation. Example: duplicity remove-older-than time [options] target_url
en: time
sl: čas

note: TRANSL: Used in usage help. (Should be consistent with the "Options:" header.) Example: duplicity [full|incremental] [options] source_dir target_url
en: options
sl: možnosti

en: Running in 'ignore errors' mode due to %s; please re-consider if this was not intended
sl: Izvajanje v načinu 'prezri napake' zaradi %s. Ponovno premislite ali je bilo to namenjeno.

note: TRANSL: Used in usage help to represent an imap mailbox
en: imap_mailbox
sl: poštni_predal_imap

en: file_descriptor
sl: opisnik_datotek

note: TRANSL: Used in usage help (noun)
en: backup name
sl: ime varnostne kopije

note: TRANSL: Used in usage help to represent a desired number of something. Example: --num-retries <number>
en: number
sl: število

note: TRANSL: noun
en: command
sl: ukaz

note: TRANSL: Used in usage help. Example: --timeout <seconds>
en: seconds
sl: sekunde

note: TRANSL: abbreviation for "character" (noun)
en: char
sl: znak

en: Using archive dir: %s
sl: Uporaba mape arhivov: %s

en: Using backup name: %s
sl: Uporaba imena varnostne kopije: %s

en: Command line error: %s
sl: Napaka ukazne vrstice: %s

en: Enter 'duplicity --help' for help screen.
sl: Za zaslon pomoči vnesite 'duplicity --help'.

note: TRANSL: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: rsync://user[:password]@other_host[:port]//absolute_path
en: absolute_path
sl: absolutna_pot

note: TRANSL: Used in usage help. Example: tahoe://alias/some_dir
en: alias
sl: vzdevek

note: TRANSL: Used in help to represent a "bucket name" for Amazon Web Services' Simple Storage Service (S3). Example: s3://other.host/bucket_name[/prefix]
en: bucket_name
sl: ime_korita

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a container in Amazon Web Services' Cloudfront. Example: cf+http://container_name
en: container_name
sl: ime_vsebnika

note: TRANSL: noun
en: count
sl: število

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a file directory
en: directory
sl: mapa

note: TRANSL: Used in usage help, e.g. to represent the name of a code module. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]::/module/some_dir
en: module
sl: modul

note: TRANSL: Used in usage help to represent an internet hostname. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: other.host
sl: drug.gostitelj

note: TRANSL: Used in usage help. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: password
sl: geslo

note: TRANSL: Used in usage help to represent a TCP port number. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: port
sl: vrata

note: TRANSL: Used in usage help. This represents a string to be used as a prefix to names for backup files created by Duplicity. Example: s3://other.host/bucket_name[/prefix]
en: prefix
sl: predpona

note: TRANSL: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]/relative_path
en: relative_path
sl: relativna_pot

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a single file directory or a Unix-style path to a directory. Example: file:///some_dir
en: some_dir
sl: ena_mapa

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a single file directory or a Unix-style path to a directory where files will be coming FROM. Example: duplicity [full|incremental] [options] source_dir target_url
en: source_dir
sl: izvirna_mapa

note: TRANSL: Used in usage help to represent a URL files will be coming FROM. Example: duplicity [restore] [options] source_url target_dir
en: source_url
sl: izvirni_url

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a single file directory or a Unix-style path to a directory. where files will be going TO. Example: duplicity [restore] [options] source_url target_dir
en: target_dir
sl: ciljna_mapa

note: TRANSL: Used in usage help to represent a URL files will be going TO. Example: duplicity [full|incremental] [options] source_dir target_url
en: target_url
sl: ciljni_url

note: TRANSL: Used in usage help to represent a user name (i.e. login). Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: user
sl: uporabnik

note: TRANSL: Header in usage help
en: Backends and their URL formats:
sl: Zaledja in njihove oblike URL

note: TRANSL: Header in usage help
en: Commands:
sl: Ukazi:

en: Specified archive directory '%s' does not exist, or is not a directory
sl: Navedena mapa arhivov '%s' še ne obstaja ali pa ni mapa

en: Sign key should be an 8 character hex string, like 'AA0E73D2'.
    Received '%s' instead.
sl: Ključ podpisa bi moral biti 8 znakovni šestnajstiški niz kot je 'AA0E73D2'.
    Namesto tega je bila prejet ključ '%s'.

en: Restore destination directory %s already exists.
    Will not overwrite.
sl: Cilja mapa obnovitve %s že obstaja.
    Ne bo prepisana.

en: Verify directory %s does not exist
sl: Mapa potrjevanja veljavnosti %s ne obstaja

en: Backup source directory %s does not exist.
sl: Mapa vira varnostnih kopij %s ne obstaja.

en: Command line warning: %s
sl: Opozorilo ukazne vrstice: %s

en: Selection options --exclude/--include
    currently work only when backing up,not restoring.
sl: Možnosti izbire --exclude/--include
    trenutno trenutno delujejo le pri ustvarjanju varnostne kopije, ne obnavljanju.

en: Bad URL '%s'.
    Examples of URL strings are "scp://user@host.net:1234/path" and
    "file:///usr/local".  See the man page for more information.
sl: Slab URL '%s'.
    Primera nizov URL sta  "scp://uporabnik@gostitelj.net:1234/pot" in
    "file:///usr/local". Za več podrobnosti si oglejte stran man.

en: Main action:
sl: Glavno dejanje:

en: Error %s getting delta for %s
sl: Napaka %s med pridobivanjem razlike za %s

en: Getting delta of %s and %s
sl: Pridobivanje razlike %s in %s

en: Comparing %s and %s
sl: Primerjanje %s in %s

en: Bad interval string "%s"
    
    Intervals are specified like 2Y (2 years) or 2h30m (2.5 hours).  The
    allowed special characters are s, m, h, D, W, M, and Y.  See the man
    page for more information.
sl: Slab niz intervala "%s"
    
    Intervali so navedeni kot 2Y (2 leti) ali 2h30m (2,5 ure). Dovoljeni
    znaki so s, m, h, D, W, M in Y. Za več podrobnosti si oglejte
    stran man.

en: Bad time string "%s"
    
    The acceptible time strings are intervals (like "3D64s"), w3-datetime
    strings, like "2002-04-26T04:22:01-07:00" (strings like
    "2002-04-26T04:22:01" are also acceptable - duplicity will use the
    current time zone), or ordinary dates like 2/4/1997 or 2001-04-23
    (various combinations are acceptable, but the month always precedes
    the day).
sl: Slab niz intervala "%s"
    
    Sprejemljivi časovni nizi so intervali (kot "3D64s"), nizi w3-datetime
    kot je  "2002-04-26T04:22:01-07:00" (sprejemljivi so tudi nizi kot je
    "2002-04-26T04:22:01" - duplicity bo uporabil trenutni časovni pas),
    ali običajnih datumov kot sta 2/4/1997 or 2001-04-23 (sprejemljive so
    različne kombinacije, vendar je mesec vedno pred dnevom).

en: Warning: oldindex %s >= newindex %s
sl: Opozorilo: staro kazalo %s >= novo kazalo %s

en: Error '%s' processing %s
sl: Napaka '%s' med obdelovanjem %s

en: Skipping %s because of previous error
sl: Preskakovanje %s zaradi predhodne napake

en: Fatal Error: Backup source host has changed.
    Current hostname: %s
    Previous hostname: %s
sl: Usodna napaka: gostitelj vira varnostne kopije se je spremenil.
    Trenutno ime gostitelja: %s
    Predhodno ime gostitelja: %s

en: Fatal Error: Backup source directory has changed.
    Current directory: %s
    Previous directory: %s
sl: Usodna napaka: izvorna mapa varnostne kopije se je spremenila.
    Trenutna mapa: %s
    Predhodna mapa: %s

en: Aborting because you may have accidentally tried to backup two different data sets to the same remote location, or using the same archive directory.  If this is not a mistake, use the --allow-source-mismatch switch to avoid seeing this message
sl: Preklic ker ste po nesreči poskusili ustvariti varnostno kopijo dveh različnih zbirk podatkov na isto oddaljeno mesto ali z uporabo enake mape arhiva. V primeru da to ni napaka uporabite stikalo --allow-source-mismatch za izogib ogleda tega sporočila.

en: Manifests not equal because different volume numbers
sl: Manifesta nista enaka zaradi različnih številk nosilcev

en: Manifests not equal because volume lists differ
sl: Manifesta nista enaka ker se seznama nosilcev razlikujeta

en: Manifests not equal because hosts or directories differ
sl: Manifesta nista enaka, ker se gostitelja ali mapi razlikujeta

en: Warning, found extra Volume identifier
sl: Opozorilo, najdeno je bilo dodatno določilo nosilca

en: Other is not VolumeInfo
sl: Nosilec ni Volumeinfo

en: Volume numbers don't match
sl: Številki nosilcev se ne ujemata

en: start_indicies don't match
sl: indica_začetka se ne ujemata

en: end_index don't match
sl: kazalo_konca se ne ujema

en: Hashes don't match
sl: razpršili se ne ujemata

en: Starting to write %s
sl: Začenjanje pisanja na %s

en: One only volume required.
    Renaming %s to %s
sl: Zahtevan je le en nosilec.
    Preimenovanje %s v %s.

en: Patching %s
sl: Popravljanje %s

en: Writing %s of type %s
sl: Pisanje %s vrste %s

en: Warning: %s has negative mtime, treating as 0.
sl: Opozorilo: %s ima negativen mtime, obravnavanje kot 0.

en: Difference found:
sl: Najdena je bila razlika:

en: New file %s
sl: Nova datoteka %s

en: File %s is missing
sl: Datoteka %s manjka

en: File %%s has type %s, expected %s
sl: Datoteka %%s ima vrsto %s, pričakovana je bila vrsta %s

en: File %%s has permissions %s, expected %s
sl: Datoteka %%s ima dovoljenja %s, pričakovana so bila dovoljenja %s

en: File %%s has mtime %s, expected %s
sl: Datoteka %%s ima mtime %s, pričakovan je bil %s

en: Data for file %s is different
sl: Podatki za datoteko %s so različni

en: Symlink %%s points to %s, expected %s
sl: Simbolna povezava %%s kaže na %s, pričakovan je bil %s

en: Device file %%s has numbers %s, expected %s
sl: Datoteka naprave %%s ima števila %s, pričakovana so bila %s

en: Making directory %s
sl: Ustvarjanje mape %s

en: Deleting %s
sl: Brisanje %s

en: Touching %s
sl: Dotikanje %s

en: Deleting tree %s
sl: Brisanje drevesa %s

en: Error listing directory %s
sl: Napaka med izpisom mape %s

en: Skipping socket %s
sl: Preskakovanje vtiča %s

en: Error initializing file %s
sl: Napaka med začenjanjem datoteke %s

en: Error accessing possibly locked file %s
sl: Napaka med dostopanjem do morda zaklenjene datoteke %s

en: Warning: base %s doesn't exist, continuing
sl: Opozorilo: osnova %s ne obstaja, nadaljevanje

en: Selecting %s
sl: Izbiranje %s

en: Fatal Error: The file specification
        %s
    cannot match any files in the base directory
        %s
    Useful file specifications begin with the base directory or some
    pattern (such as '**') which matches the base directory.
sl: Usodna napaka: Določilo datoteke
        %s
    se ne more ujemati z datotekami v osnovni mapi
        %s
    Uporabna določila datoteke se začnejo z osnovno mapo ali
    z vzorcem, ki se ujema z osnovno mapo.

en: Fatal Error while processing expression
    %s
sl: Usodna napaka med obdelovanjem izraza
    %s

en: Last selection expression:
        %s
    only specifies that files be included.  Because the default is to
    include all files, the expression is redundant.  Exiting because this
    probably isn't what you meant.
sl: Izraz zadnje izbire:
        %s
    določa le datoteke za vključitev. Ker so privzeto vključene vse datoteke,
    je ta izraz odvečen. Program se bo končal, ker verjetno niste želeli vnesti
    takšnega izraza.

en: Reading filelist %s
sl: Branje seznama datotek %s

en: Sorting filelist %s
sl: Razvrščanje seznama datotek %s

en: Warning: file specification '%s' in filelist %s
    doesn't start with correct prefix %s.  Ignoring.
sl: Opozorilo: določilo datoteke '%s' na seznamu datotek %s
    se ne začne s pravilno predpono %s. Prezrtje.

en: Future prefix errors will not be logged.
sl: Prihodnje napake predpona ne bodo zabeležene.

en: Error closing filelist %s
sl: Napaka med zapiranjem seznama datotek %s

en: Reading globbing filelist %s
sl: Branje seznama datotek globbing %s

en: Error compiling regular expression %s
sl: Napaka med kodnim prevajanjem logičnega izraza %s

en: Warning: exclude-device-files is not the first selector.
    This may not be what you intended
sl: Opozorilo: exclude-device-files ni prvi izbirnik.
    To morda ni kar želite

en: Using temporary directory %s
sl: Uporabljanje začasne mape %s

en: Registering (mktemp) temporary file %s
sl: Vpisovanje (mktemp) začasne datoteke %s

en: Registering (mkstemp) temporary file %s
sl: Vpisovanje (mkstemp) začasne datoteke %s

en: Forgetting temporary file %s
sl: Pozabljanje začasne datoteke %s

en: Attempt to forget unknown tempfile %s - this is probably a bug.
sl: Poskušanje pozabljanje neznane začasne datoteke %s - to je verjetno hrošč.

en: Removing still remembered temporary file %s
sl: Odstranjevanje še vedno zapomnjene začasne datoteke %s

en: Cleanup of temporary file %s failed
sl: Čiščenje začasne datoteke %s je spodletelo

en: Cleanup of temporary directory %s failed - this is probably a bug.
sl: Čiščenje začasne mape %s je spodletelo - to je verjetno hrošč.

en: IGNORED_ERROR: Warning: ignoring error as requested: %s: %s
sl: PREZRTA_NAPAKA: opozorilo: preziranje napake kot je bilo zahtevano: %s: %s

en: Connection failed, please check your password: %s
sl: Povezava je spodletela, preverite svoje geslo: %s

en: Writing %s
sl: Pisanje %s
