duplicity - en to hu translation catalogue (230 entries)

en: Reuse configured PASSPHRASE as SIGN_PASSPHRASE
hu: A beállított PASSPHRASE újrafelhasználása mint SIGN_PASSPHRASE

en: Reuse configured SIGN_PASSPHRASE as PASSPHRASE
hu: A beállított SIGN_PASSPHRASE újrafelhasználása mint PASSPHRASE

en: PASSPHRASE variable not set, asking user.
hu: PASSPHRASE változó nincs beállítva, elkérjük a felhasználótól.

en: GnuPG passphrase for signing key:
hu: GnuPG jelszó a kulcs hitelesítéséhez:

en: GnuPG passphrase:
hu: GnuPG jelszó:

en: Retype passphrase for signing key to confirm:
hu: Megerősítésképpen írd be újra a jelszót a hitelesítéshez:

en: Retype passphrase to confirm:
hu: Megerősítésképpen írd be újra a jelszót:

en: First and second passphrases do not match!  Please try again.
hu: Az első és a második jelszó nem egyezik megy egymással! Próbáld újra.

en: Cannot use empty passphrase with symmetric encryption!  Please try again.
hu: Szimmetrikus titkosításnál nem lehet üres a jelszó! Próbáld újra.

en: File %s complete in backup set.
    Continuing restart on file %s.
hu: A %s állomány elkészült a biztonsági mentés készletben.
    Folytatom ezzel a állománnyal: %s.

en: File %s missing in backup set.
    Continuing restart on file %s.
hu: A %s állomány hiányzik a biztonsági mentés készletből.
    Folytatom ezzel a állománnyal: %s.

en: File %s was corrupted during upload.
hu: %s állomány megsérült feltöltés közben.

en: Restarting backup, but current encryption settings do not match original settings
hu: Újraindítom a biztonsági mentést, de a jelenlegi titkosítási beállítások nem azonosak azokkal amik eredetileg be voltak állítva.

en: Fatal Error: Unable to start incremental backup.  Old signatures not found and incremental specified
hu: Súlyos hiba: Nem tudom elkezdeni a növekményes biztonsági mentést. Nem találok régi aláírásokat, pedig növekményes mentést kezdeményeztél.

en: No signatures found, switching to full backup.
hu: Nem találtam aláírásokat, átváltok teljes biztonsági mentésre.

en: Backup Statistics
hu: Biztonsági mentés statisztikák

en: %s not found in archive, no files restored.
hu: %s állományt nem találtam meg az archívban, nem állítottam vissza semmit.

en: No files found in archive - nothing restored.
hu: Nem találtam állományt az archívban - nem állítottam vissza semmit.

en: Processed volume %d of %d
hu: %d köteg feldolgozva a %d-ból

en: Invalid data - %s hash mismatch for file:
hu: Érvénytelen adat - %s

en: Calculated hash: %s
hu: Számított hash: %s

en: Manifest hash: %s
hu: KImutatás hash: %s

en: Volume was signed by key %s, not %s
hu: A köteget %s kulccsal hitelesítették, nem %s kulccsal

en: Verify complete: %s, %s.
hu: Ellenőrizve: %s, %s.

en: %d file compared | %d files compared
hu[0]: %d file összehasonlítva
hu[1]: %d file összehasonlítva

en: %d difference found | %d differences found
hu[0]: %d különbséget találtam
hu[1]: %d különbséget találtam

en: No extraneous files found, nothing deleted in cleanup.
hu: Nem találtam extra állományt, nem töröltem semmit az adattiszítás során.

en: Deleting this file from backend: | Deleting these files from backend:
hu[0]: A következő állomány törlése a tárhelyről:
hu[1]: A következő állományok törlése a tárhelyről:

en: Found the following file to delete: | Found the following files to delete:
hu[0]: A következő törlendő állományt találtam:
hu[1]: A következő törlendő állományokat találtam:

en: Run duplicity again with the --force option to actually delete.
hu: Indítsd el a duplicity-t újra a --force kapcsolóval, hogy valóban töröljek.

en: There are backup set(s) at time(s):
hu: A következő biztonsági mentés készlet(ek)et találtam a megadott időpont(ok)ban:

en: Which can't be deleted because newer sets depend on them.
hu: Amiket nem lehet törölni, mert újabb készletek függnek tőlük.

en: Current active backup chain is older than specified time.  However, it will not be deleted.  To remove all your backups, manually purge the repository.
hu: Az aktuális biztonsági mentés lánc régebbi a megadott időpontnál. Ennek ellenére nem törlöm ezeket. Az összes biztonsági mentést manuálisan töröld a raktárból.

en: No old backup sets found, nothing deleted.
hu: Nem találtam régi biztonsági mentés készletet, nem töröltem semmit.

en: Rerun command with --force option to actually delete.
hu: Futtasd le a parancsot újra a --force kapcsolóval, hogy valóban töröljem.

en: Deleting local %s (not authoritative at backend).
hu: Helyi %s törlése (nem hiteles a tárhelyen).

en: Unable to delete %s: %s
hu: Nem tudtam törölni: %s: %s

en: Failed to read %s: %s
hu: Nem tudtam beolvasni: %s: %s

en: Copying %s to local cache.
hu: %s másolása a helyi gyorsítótárba.

en: Local and Remote metadata are synchronized, no sync needed.
hu: Helyi és távoli metaadatok szinkronban vannak, nem kell szinkronizálni.

en: Synchronizing remote metadata to local cache...
hu: Távoli metaadatok letöltése a helyi gyorsítótárba...

en: Sync would copy the following from remote to local:
hu: A következőt nem tudtam letölteni a helyi gyorsítótárba:

en: Sync would remove the following spurious local files:
hu: Szinkronizálás során le kell törölni a következő hamis helyi állományokat:

en: Unable to get free space on temp.
hu: Nincs már szabad hely az átmeneti (temp) tárolóban.

en: Temp space has %d available, backup needs approx %d.
hu: Az átmeneti (temp) tárolóban %d hely van, a biztonsági mentéshez kb. %d kellene.

en: Temp has %d available, backup will use approx %d.
hu: Az átmeneti (temp) tárolóban %d hely van, a biztonsági mentéshez kb. %d kellene.

en: Unable to get max open files.
hu: Nem sikerült lekérdezni, hogy hány állomány nyitható meg egy időben.

en: Max open files of %s is too low, should be >= 1024.
    Use 'ulimit -n 1024' or higher to correct.
hu: Egyszerre csak %s állomány nyitható meg a rendszerben, ez kevés, legalább >=1024 kellene.
    A megoldás: 'ulimit -n 1024' (vagy még magasabb érték).

en: RESTART: The first volume failed to upload before termination.
             Restart is impossible...starting backup from beginning.
hu: ÚJRAKEZDÉS: Az első köteget nem sikerült feltölteni a tárhelyre.
                Nem tudom helyreállítani... biztonsági mentés újraindítása.

en: RESTART: Volumes %d to %d failed to upload before termination.
             Restarting backup at volume %d.
hu: ÚJRAKEZDÉS: Az %d - %d köteget nem sikerült feltölteni a tárhelyre.
                Biztonsági mentés újraindítása a %d. kötegnél.

en: RESTART: Impossible backup state: manifest has %d vols, remote has %d vols.
             Restart is impossible ... duplicity will clean off the last partial
             backup then restart the backup from the beginning.
hu: ÚJRAKEZDÉS: Lehetetlen állapot: a bizonylatok szerint %d kötegünk van, a tárhelyen %d.
                Újraindítani sem lehet... törlöm a legutolső sérült mentés kötegeit,
                majd újraindítom a biztonsági mentést.

en: Last %s backup left a partial set, restarting.
hu: Az utolsó %s biztonsági mentés hiányos készletet hagyott maga után, újraindítás.

en: Cleaning up previous partial %s backup set, restarting.
hu: Előző %s hiányos biztonsági mentés tisztítása, újraindítás.

en: Last full backup date:
hu: Utolsó teljes biztonsági mentés dátuma:

en: Last full backup date: none
hu: Legutolsó teljes biztonsági mentés dátuma: nincs.

en: Last full backup is too old, forcing full backup
hu: Legutolsó teljes biztonsági mentés túl régi, teljes mentés kell.

en: INT intercepted...exiting.
hu: INT jelzés érkezett... kilépés.

en: GPG error detail: %s
hu: GPG hiba részletei: %s

en: User error detail: %s
hu: Felhasználói hiba: %s

en: Backend error detail: %s
hu: Tárhely hiba részletei: %s

en: instantiating at concurrency %d
hu: Példányosítás, %d konkurencia szinten

en: inserting barrier
hu: korlát beillesztése

en: running task synchronously (asynchronicity disabled)
hu: feladatok szinkronizált futtatása (aszinkron letiltva)

en: scheduling task for asynchronous execution
hu: feladatok ütemezése aszinkron futtatáshoz

en: task completed successfully
hu: sikeres feladatvégrehajtás

en: a previously scheduled task has failed; propagating the result immediately
hu: egy előző ütemezett feladat hibára futott; az eredmény közlése indul

en: active workers = %d
hu: aktív munkások = %d

en: task execution done (success: %s)
hu: feladat végrehajtva (siker: %s)

en: Reading results of '%s'
hu: '%s' eredményeinek beolvasása

en: Running '%s' failed with code %d (attempt #%d) | Running '%s' failed with code %d (attempt #%d)
hu[0]: '%s' futtatása sikertelen volt, kód: %d ( #%d. próbálkozás)
hu[1]: '%s' futtatása sikertelen volt, kód: %d ( #%d. próbálkozás)

en: Error is:
    %s
hu: A hiba:
    %s

en: Giving up trying to execute '%s' after %d attempt | Giving up trying to execute '%s' after %d attempts
hu[0]: Feladom, megpróbáltam futtatni: '%s', volt %d próbálkozásom
hu[1]: Feladom, megpróbáltam futtatni: '%s', volt %d próbálkozásom

en: Fatal Error: No manifests found for most recent backup
hu: Súlyos hiba: A legutóbbi biztonsági mentéshez nem találtam bizonylatot

en: Fatal Error: Remote manifest does not match local one.  Either the remote backup set or the local archive directory has been corrupted.
hu: Súlyos hiba:

en: Fatal Error: Neither remote nor local manifest is readable.
hu: Súlyos hiba: Sem a helyi, sem a távoli kimutatás nem olvasható.

en: Preferring Backupset over previous one!
hu: Mentés-készlet előnyben részesítve az előzővel szemben!

en: Ignoring incremental Backupset (start_time: %s; needed: %s)
hu: Növekményes készlet figyelmen kívül hagyása (kezdésidő: %s; ez kellene: %s)

en: Added incremental Backupset (start_time: %s / end_time: %s)
hu: Növekményes biztonsági mentés hozzáadva (kezdésidő: %s; vége: %s)

en: Chain start time:
hu: Lánc kezdődiő:

en: Chain end time:
hu: Lánc vége:

en: Number of contained backup sets: %d
hu: Tartalmazott biztonsági mentés készletek száma: %d

en: Total number of contained volumes: %d
hu: Összes tartalmazott köteg száma: %d

en: Type of backup set:
hu: Biztonsági mentés készlet típusa:

en: Time:
hu: Idő:

en: Num volumes:
hu: Kötegek száma:

en: Full
hu: Teljes

en: Incremental
hu: Növekményes

en: local
hu: helyi

en: remote
hu: távoli

en: Collection Status
hu: Gyűjtemény állapota

en: Connecting with backend: %s
hu: Kapcsolódás a tárhelyhez: %s

en: Archive dir: %s
hu: Archívum könyvtár: %s

en: Found %d secondary backup chain. | Found %d secondary backup chains.
hu[0]: %d másodlagos mentés-láncot találtam
hu[1]: %d másodlagos mentés-láncot találtam

en: Secondary chain %d of %d:
hu: Mentés-lánc %d, összesen %d

en: Found primary backup chain with matching signature chain:
hu: Találtam elsődleges mentés-láncot amire illik az aláíráslánc:

en: No backup chains with active signatures found
hu: Nem találtam mentés-láncot aminek aktív aláírása lenne

en: Also found %d backup set not part of any chain, | Also found %d backup sets not part of any chain,
hu[0]: Találtam még %d mentés-készletet, ami nem része láncnak.
hu[1]: Találtam még %d mentés-készletet, ami nem része láncnak.

en: and %d incomplete backup set. | and %d incomplete backup sets.
hu[0]: és %d félkész mentés-készlet.
hu[1]: és %d félkész mentés-készlet.

note: TRANSL: "cleanup" is a hard-coded command, so do not translate it
en: These may be deleted by running duplicity with the "cleanup" command.
hu: Ezeket le lehet törölni a duplicity "cleanup" parancsával.

en: No orphaned or incomplete backup sets found.
hu: Nem találtam elárvult vagy félkész biztonsági mentés készletet.

en: %d file exists on backend | %d files exist on backend
hu[0]: %d állomány található a tárhelyen
hu[1]: %d állomány található a tárhelyen

en: %d file exists in cache | %d files exist in cache
hu[0]: %d állomány található a gyorsítótárban
hu[1]: %d állomány található a gyorsítótárban

en: Warning, discarding last backup set, because of missing signature file.
hu: Figyelem, törlöm az utolsó mentés készletet, mert hiányzik az aláírás-állomány.

en: Warning, found the following local orphaned signature file: | Warning, found the following local orphaned signature files:
hu[0]: Figyelem, az alábbi elárvult aláírás-állományt találtam:
hu[1]: Figyelem, az alábbi elárvult aláírás-állományokat találtam:

en: Warning, found the following remote orphaned signature file: | Warning, found the following remote orphaned signature files:
hu[0]: Figyelem, az alábbi elárvult aláírás-állományt találtam a tárhelyen:
hu[1]: Figyelem, az alábbi elárvult aláírás-állományokat találtam a tárhelyen:

en: Warning, found signatures but no corresponding backup files
hu: Figyelem, találtam aláírásokat, de nincs hozzátartozó mentés állomány

en: Warning, found incomplete backup sets, probably left from aborted session
hu: Figyelem, találtam félkész mentés készleteket, valószínűleg egy előző mentés félbeszakadt

en: Warning, found the following orphaned backup file: | Warning, found the following orphaned backup files:
hu[0]: Figyelem, az alábbi elárvult mentés állományt találtam:
hu[1]: Figyelem, az alábbi elárvult mentés állományokat találtam:

en: Extracting backup chains from list of files: %s
hu: Biztonsági mentés láncok kiemelése állománylistából: %s

en: File %s is part of known set
hu: A %s állomány nem része bármely ismert készletnek

en: File %s is not part of a known set; creating new set
hu: A %s állomány nem része bármely ismert készletnek; új készlet létrehozása

en: Ignoring file (rejected by backup set) '%s'
hu: Állomány kihagyása (mentés készlet utasította el) '%s'

en: Found backup chain %s
hu: Megvan a biztonsági mentés lánc: %s

en: Added set %s to pre-existing chain %s
hu: %s készletet hozzáadtam a már létező %s lánchoz

en: Found orphaned set %s
hu: Elárvult %s készletet találtam

en: No signature chain for the requested time.  Using oldest available chain, starting at time %s.
hu: Nincs aláíráslánc a kért időpontban. A legrégebbi láncot veszem elő, időpontja %s.

en: Warning: Option %s is pending deprecation and will be removed in a future release.
    Use of default filenames is strongly suggested.
hu: Figyelem: a %s opció már elavult, és későbbi verziókban meg is fog szűnni.
    Alapértelmezett állománynevek használata erősen javasolt.

en: Error opening file %s
hu: Hiba a %s állomány megnyitása közben

note: TRANSL: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: --archive-dir <path>
en: path
hu: útvonal

note: TRANSL: Used in usage help to represent an ID for a GnuPG key. Example: --encrypt-key <gpg_key_id> TRANSL: Used in usage help to represent an ID for a hidden GnuPG key. Example: --hidden-encrypt-key <gpg_key_id>
en: gpg-key-id
hu: gpg-kulcs-azon

note: TRANSL: Used in usage help to represent a "glob" style pattern for matching one or more files, as described in the documentation. Example: --exclude <shell_pattern>
en: shell_pattern
hu: héj_minta

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a file. Example: --log-file <filename>
en: filename
hu: állománynév

note: TRANSL: Used in usage help to represent a regular expression (regexp).
en: regular_expression
hu: reguláris_kifejezés

note: TRANSL: Used in usage help to represent a time spec for a previous point in time, as described in the documentation. Example: duplicity remove-older-than time [options] target_url
en: time
hu: időpont

note: TRANSL: Used in usage help. (Should be consistent with the "Options:" header.) Example: duplicity [full|incremental] [options] source_dir target_url
en: options
hu: opciók

en: Running in 'ignore errors' mode due to %s; please re-consider if this was not intended
hu: 'Hibák figyelmen kívül hagyása' módban vagyunk, emiatt: %s; kérlek gondold át, ez volt-e a szándékod

note: TRANSL: Used in usage help to represent an imap mailbox
en: imap_mailbox
hu: imap_postaláda

en: file_descriptor
hu: állomány_leíró

note: TRANSL: Used in usage help (noun)
en: backup name
hu: biztonsági mentés neve

note: TRANSL: Used in usage help to represent a desired number of something. Example: --num-retries <number>
en: number
hu: szám

note: TRANSL: noun
en: command
hu: parancs

note: TRANSL: Used in usage help. Example: --timeout <seconds>
en: seconds
hu: másodpercek

note: TRANSL: abbreviation for "character" (noun)
en: char
hu: kar

en: Using archive dir: %s
hu: Archívum-könyvtár: %s

en: Using backup name: %s
hu: Biztonsági mentés neve: %s

en: Command line error: %s
hu: Parancssori hiba: %s

en: Enter 'duplicity --help' for help screen.
hu: A súgó megjeleníthető a következő parancssal: 'duplicity --help'.

note: TRANSL: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: rsync://user[:password]@other_host[:port]//absolute_path
en: absolute_path
hu: teljes_útvonal

note: TRANSL: noun
en: count
hu: száma

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a file directory
en: directory
hu: könyvtár

note: TRANSL: Used in usage help, e.g. to represent the name of a code module. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]::/module/some_dir
en: module
hu: modul

note: TRANSL: Used in usage help to represent an internet hostname. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: other.host
hu: egyéb.kiszolgáló

note: TRANSL: Used in usage help. Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: password
hu: jelszó

note: TRANSL: Used in usage help to represent a Unix-style path name. Example: rsync://user[:password]@other.host[:port]/relative_path
en: relative_path
hu: relatív_útvonal

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a single file directory or a Unix-style path to a directory. Example: file:///some_dir
en: some_dir
hu: valami_könyvtár

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a single file directory or a Unix-style path to a directory where files will be coming FROM. Example: duplicity [full|incremental] [options] source_dir target_url
en: source_dir
hu: forrás_könyvtár

note: TRANSL: Used in usage help to represent a URL files will be coming FROM. Example: duplicity [restore] [options] source_url target_dir
en: source_url
hu: forrás_url

note: TRANSL: Used in usage help to represent the name of a single file directory or a Unix-style path to a directory. where files will be going TO. Example: duplicity [restore] [options] source_url target_dir
en: target_dir
hu: cél_könyvtár

note: TRANSL: Used in usage help to represent a URL files will be going TO. Example: duplicity [full|incremental] [options] source_dir target_url
en: target_url
hu: cél_url

note: TRANSL: Used in usage help to represent a user name (i.e. login). Example: ftp://user[:password]@other.host[:port]/some_dir
en: user
hu: felhasználó

note: TRANSL: Header in usage help
en: Backends and their URL formats:
hu: Tárhelyek és azok URL formátumai:

note: TRANSL: Header in usage help
en: Commands:
hu: Parancsok:

en: Specified archive directory '%s' does not exist, or is not a directory
hu: A megadott '%s' archív könyvtár nem létezik, vagy nem könyvtár

en: Sign key should be an 8 character hex string, like 'AA0E73D2'.
    Received '%s' instead.
hu: Az aláíró kulcs egy 8 karakter hosszú hex szöveg, pl. 'AA0E73D2'.
    Ehelyett ezt kaptam: '%s'.

en: Restore destination directory %s already exists.
    Will not overwrite.
hu: A visszaállításhoz kért %s könyvár már létezik.
    Nem írom felül.

en: Verify directory %s does not exist
hu: Az ellenőrzéshez kért %s könyvtár nem létezik

en: Backup source directory %s does not exist.
hu: Biztonsági mentés %s forráskönyvtár nem létezik.

en: Command line warning: %s
hu: Parancssori figyelmetetés: %s

en: Selection options --exclude/--include
    currently work only when backing up,not restoring.
hu: Az --exclude/--include állományválasztó opciók jelenleg csak 
    biztonsági mentéshez használhatók, visszaállításhoz nem.

en: Bad URL '%s'.
    Examples of URL strings are "scp://user@host.net:1234/path" and
    "file:///usr/local".  See the man page for more information.
hu: Rossz URL '%s'.
    Néhány példa-URL: "scp://user@host.net:1234/path" vagy
    "file:///usr/local". Olvass utána a "man" oldalon.

en: Main action:
hu: Fő művelet:

en: Error %s getting delta for %s
hu: %s hiba a %s különbségi állományának kinyerése közben

en: Getting delta of %s and %s
hu: %s és %s különbségi állományának kinyerése

en: A %s
hu: + %s

en: M %s
hu: * %s

en: Comparing %s and %s
hu: %s és %s összehasonlítása

en: D %s
hu: - %s

en: Bad interval string "%s"
    
    Intervals are specified like 2Y (2 years) or 2h30m (2.5 hours).  The
    allowed special characters are s, m, h, D, W, M, and Y.  See the man
    page for more information.
hu: Rossz intervallum szöveg "%s"
    
    Az intervallumok ilyenek: 2Y (2 év) vagy 2h30m (2.5 óra).
    A megengedett speciális karakterek: s, m, h, D, W, M, és Y.
    Olvass utána a "man" oldalon.

en: Bad time string "%s"
    
    The acceptible time strings are intervals (like "3D64s"), w3-datetime
    strings, like "2002-04-26T04:22:01-07:00" (strings like
    "2002-04-26T04:22:01" are also acceptable - duplicity will use the
    current time zone), or ordinary dates like 2/4/1997 or 2001-04-23
    (various combinations are acceptable, but the month always precedes
    the day).
hu: Rosszul adtad meg az időt: "%s"
    
    Elfogadom a következőket. Intervallumok (pl. "3D64s"), w3-időpecsét,
    pl. "2002-04-26T04:22:01-07:00" (vagy "2002-04-26T04:22:01" - duplicity
    az érvényes időzónát használja) vagy hétköznapi dátumok, mint 2/4/1997
    vagy 2001-04-23 (kölönböző kombinációk lehetnek, de a hónap mindig
    előzze meg a napot).

en: Warning: oldindex %s >= newindex %s
hu: Figyelem: régi index %s >= új index %s

en: Error '%s' processing %s
hu: '%s' hiba a %s feldolgozása közben

en: Skipping %s because of previous error
hu: %s átugrása az előző hiba miatt

en: Fatal Error: Backup source host has changed.
    Current hostname: %s
    Previous hostname: %s
hu: Súlyos hiba: A biztonsági mentést kérő forrásrendszer neve megváltozott.
    Jelenlegi név: %s
    Előző név: %s

en: Fatal Error: Backup source directory has changed.
    Current directory: %s
    Previous directory: %s
hu: Súlyos hiba: A biztonsági mentést kérő forráskönyvtár megváltozott.
    Jelenlegi könyvtár: %s
    Előző könyvtár: %s

en: Aborting because you may have accidentally tried to backup two different data sets to the same remote location, or using the same archive directory.  If this is not a mistake, use the --allow-source-mismatch switch to avoid seeing this message
hu: Leállok, mert lehet, hogy véletlenül megpróbáltál mentést készíteni két különböző adatkészletről ugyanarra a távoli tárhelyre, vagy archívumkönyvtárba. Ha nincs szó hibázásról, használd az --allow-source-mismatch kapcsolót, és nem küldök ilyen figyelmeztetést.

en: Manifests not equal because different volume numbers
hu: A kimutatások nem egyformák, mert a kötegek száma különbözik

en: Manifests not equal because volume lists differ
hu: A kimutatások nem egyformák, mert a kötegek listája különbözik

en: Manifests not equal because hosts or directories differ
hu: A kimutatások nem egyformák, mert a célrendszerek vagy célkönyvtárak különböznek

en: Warning, found extra Volume identifier
hu: Figyelem, ráadás Kötegazonosítót találtam

en: Other is not VolumeInfo
hu: A másik nem Köteginfo

en: Volume numbers don't match
hu: A kötegszámok nem egyeznek

en: start_indicies don't match
hu: A start_mutatószámok nem egyeznek

en: end_index don't match
hu: A vég_mutatószám nem egyezik

en: Hashes don't match
hu: A hash-ek nem egyeznek

en: Starting to write %s
hu: Elkezdem írni: %s

en: One only volume required.
    Renaming %s to %s
hu: Csak egy kötegre van szükség.
    Átnevezem ezt: %s erre: %s

en: Patching %s
hu: %s foltozása (patch)

en: Writing %s of type %s
hu: %s írása, mely %s típusú

en: Warning: %s has negative mtime, treating as 0.
hu: Figyelem: %s negatív m_idővel rendelkezik, 0-nak értelmezem.

en: Difference found:
hu: Találtam különbséget:

en: New file %s
hu: Új állomány: %s

en: File %s is missing
hu: %s állomány hiányzik

en: File %%s has type %s, expected %s
hu: A %%s állomány típusa %s, nekem %s kell

en: File %%s has permissions %s, expected %s
hu: A %%s állomány engedélyei: %s, nekem %s kell

en: File %%s has mtime %s, expected %s
hu: A %%s állomány m_ideje %s, nekem %s kell

en: Data for file %s is different
hu: A %s állománynak szánt adat kölönböző

en: Symlink %%s points to %s, expected %s
hu: Szimbólikus link %%s ide mutat: %s, nekem %s kell

en: Device file %%s has numbers %s, expected %s
hu: Eszközállomány %%s számai %s, nekem %s kell

en: Making directory %s
hu: Könyvtár létrehozása: %s

en: Deleting %s
hu: Törlés: %s

en: Touching %s
hu: %s megérintése (touch)

en: Deleting tree %s
hu: Fa törlése: %s

en: Error listing directory %s
hu: Hiba történt a %s könyvtár listázása során

en: Skipping socket %s
hu: Konnektor (socket) átugrása: %s

en: Error initializing file %s
hu: Hiba történt a %s állomány inicializálása során

en: Error accessing possibly locked file %s
hu: Valószínűleg zárolt a %s állomány, nem érem el

en: Warning: base %s doesn't exist, continuing
hu: Figyelem: %s alap nem létezik, folytatom

en: Selecting %s
hu: %s kiválasztása

en: Fatal Error: The file specification
        %s
    cannot match any files in the base directory
        %s
    Useful file specifications begin with the base directory or some
    pattern (such as '**') which matches the base directory.
hu: Súlyos hiba: Az állomány specifikáció
        %s
    nem illik az alapkönyvtárban található állományokra
        %s
    Egy állományspecifikáció az alapkönyvtárral kezdődjön, vagy
    valamilyen minta (mint pl. a '**') illeszkedjen az alapkönyvtárra.

en: Fatal Error while processing expression
    %s
hu: Súlyos hiba: A kifejezés feldolgozása során hiba történt:
    %s

en: Last selection expression:
        %s
    only specifies that files be included.  Because the default is to
    include all files, the expression is redundant.  Exiting because this
    probably isn't what you meant.
hu: Legutolsó kiválasztó kifejezés:
        %s
    csak azt fejezi ki, hogy állományokat foglaljunk be. 
    Mivel az alapértelmezés szerint minden állományt befoglalunk,
    a kifejezés felesleges. Kilépek, mert valószínűleg nem ezt akartad.

en: Reading filelist %s
hu: %s állománylista beolvasása

en: Sorting filelist %s
hu: %s állománylista sorbarendezése

en: Warning: file specification '%s' in filelist %s
    doesn't start with correct prefix %s.  Ignoring.
hu: Figyelem: a '%s' állományspecifikáció a %s állománylistában
    nem a helyes %s előtaggal kezdődik. Kihagyom.

en: Future prefix errors will not be logged.
hu: A további előtag hibákat nem jegyzem le.

en: Error closing filelist %s
hu: Hiba történt a %s állománylista lezárása során

en: Reading globbing filelist %s
hu: Globbing állománylista %s beolvasása

en: Error compiling regular expression %s
hu: Hiba történt a %s reguláris kifejezés lefordítása során

en: Warning: exclude-device-files is not the first selector.
    This may not be what you intended
hu: Figyelem: az exclude-device-files nem az első kiválasztó.
    Valószínűleg nem ezt akarod

en: Using temporary directory %s
hu: Ideiglenes könyvtár: %s

en: Registering (mktemp) temporary file %s
hu: Ideiglenes állomány regisztrálása (mktemp): %s

en: Registering (mkstemp) temporary file %s
hu: Ideiglenes állomány regisztrálása (mkstemp): %s

en: Forgetting temporary file %s
hu: Ideiglenes állomány elfelejtése: %s

en: Attempt to forget unknown tempfile %s - this is probably a bug.
hu: Ismeretlen %s ideiglenes állomány felejtésére tett kísérlet - ez valószínűleg egy hiba (bug).

en: Removing still remembered temporary file %s
hu: Ismert ideiglenes %s állomány törlése

en: Cleanup of temporary file %s failed
hu: A %s ideiglenes állomány törlése sikertelen volt

en: Cleanup of temporary directory %s failed - this is probably a bug.
hu: A %s ideiglenes állomány törlése sikertelen volt - ez valószínűleg egy hiba (bug).

en: IGNORED_ERROR: Warning: ignoring error as requested: %s: %s
hu: IGNORED_ERROR: Figyelem: a hibát figyelmen kívül hagyom, ahogy kérted: %s: %s

en: Connection failed, please check your password: %s
hu: Kapcsolódás sikertelen, kérlek ellenőrizd a jelszót: %s

en: Writing %s
hu: %s írása
