gnome-contacts master - en to eo translation catalogue (98 entries)

en: Dexter
eo: Dekstero

en: Manage your contacts
eo: Mastrumi viajn kontaktojn

note: App.app
en: No contact with id %s found
eo: Neniu kontakto kun identigilo %s trovata

en: Contact not found
eo: Kontakto ne trovata

note: App.app
en: No contact with email address %s found
eo: Neniu kontakto kun retpoŝtadreso %s trovata

note: Update action button
en: Edit
eo: Redakti

en: Search Contacts
eo: Serĉi kontaktojn

en: Add/Remove Linked Contacts...
eo: Aldoni/forigi ligitajn kontaktojn...

note: toolbar end
en: Get some friends.
eo: Obtenu amikojn.

en: Dexter can't seem to find your contacts
eo: Ŝajnas, ke Dekstero ne trovas viajn kontaktojn

note: welcome.append ("address-book-new", _("Import"), _("Add a vCard from your hard dri.ve"));
en: Create
eo: Krei

en: Create a new contact.
eo: Krei novan kontakton.

en: Sync
eo: Sinkronigi

en: Sync Dexter with your online accounts.
eo: Sinkronigi Deksteron per viaj retaj kontoj.

note: details_button.set_no_show_all (true);
en: Done
eo: Farita

en: Show contact with this individual id
eo: Montri kontakton, kiu havas ĉi tiun identigilon

en: Show contact with this email address
eo: Montri kontakton, kiu havas ĉi tiun retpoŝton

en: — contact management
eo: — mastrumado de kontaktoj

en: Nickname
eo: Kromnomo

en: Enter nickname
eo: Enigu kromnomon

en: Alias
eo: Alinomo

en: Enter alias
eo: Enigu alinomon

en: Enter email address
eo: Enigu retpoŝtadreson

en: Enter phone number
eo: Enigu telefonnumeron

[ctx: url-link]
en: Link
eo: Ligilo

en: Enter link
eo: Enigu ligilon

en: Street
eo: Strato

en: Extension
eo: Interna numero

en: City
eo: Urbo

en: State/Province
eo: Ŝtato/provinco

en: Zip/Postal Code
eo: Zip/Poŝtkodo

en: PO box
eo: Abonkesto

en: Country
eo: Lando

en: Chat
eo: Babilejo

en: Add detail
eo: Aldoni detalon

en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: Phone number
eo: Telefonnumero

en: Postal Address
eo: Poŝtadreso

en: Browse for more pictures
eo: Foliumi por pliaj bildoj

en: Browse for more pictures...
eo: Foliumi por pliaj bildoj...

en: Enter name
eo: Enigu nomon

en: Contact Name
eo: Nomo de kontakto

en: Address copied to clipboard
eo: Kopii adreson al la tondujo

en: Birthday
eo: Naskiĝtago

en: Company
eo: Firmao

en: Department
eo: Departemento

en: Profession
eo: Profesio

en: Title
eo: Titolo

en: Manager
eo: Manaĝero

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
eo: Asistanto

en: Links
eo: Ligiloj

en: Unable to create new contacts: %s
eo: Novaj kontaktoj ne kreeblas: %s

en: Unable to find newly created contact
eo: Ne povas trovi kontakton kreinta nove

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Notes
eo: Notoj

en: Undo
eo: Malfari

en:  has been deleted
eo:  estis forigita

en: Unknown status
eo: Nekonata stato

en: Offline
eo: Nekonektita

en: Error
eo: Eraro

en: Available
eo: Disponebla

en: Away
eo: Fora

en: Extended away
eo: Fora dum longa tempo

en: Busy
eo: Okupita

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Ovi Chat
eo: Ovi-babilejo

en: Facebook
eo: Vizaĝlibro

en: AOL Instant Messenger
eo: Tujmesaĝilo de AOL

en: Jabber
eo: Jabero

en: Local network
eo: Loka reto

en: Windows Live Messenger
eo: Tujmesaĝilo de Windows Live

en: Skype
eo: Skajpo

en: Telephony
eo: Telefonado

en: Yahoo! Messenger
eo: Tujmesaĝilo de Yahoo!

en: Unexpected internal error: created contact was not found
eo: Neatendita interna eraro: kreita kontakto ne trovita

en: Personal
eo: Persona

en: Local Contact
eo: Loka kontakto

en: Link Contact
eo: Bindi kontakton

en: Select contacts to link to %s
eo: Elekti kontaktojn por bindi al %s

[ctx: link-contacts-button]
en: Link
eo: Bindi

en: Currently linked:
eo: Nuna bindita:

en: Connect to an account,
    import or add contacts
eo: Konekti al konto, enporti
    aŭ aldoni kontaktojn

en: Online Accounts
eo: Retaj kontoj

en: Other
eo: Alia

en: Custom...
eo: Propra...

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
eo: Hejmo

en: Work
eo: Laborejo

en: Work Fax
eo: Laboreja faksilo

en: Callback
eo: Revoko

en: Car
eo: Aŭtomobilo

en: Home Fax
eo: Hejma faksilo

en: Mobile
eo: Poŝtelefono

en: Fax
eo: Faksilo

en: Pager
eo: Televokilo

en: Telex
eo: Telekso

note: Translators: This is the header for the list of suggested contacts to link to the current contact
en: Suggestion | Suggestions
eo[0]: Sugestita
eo[1]: Sugestitaj

en: New contact
eo: Nova kontakto

en: Contacts
eo: Kontaktaro
