granite - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Developers
de: Entwickler

en: Website
de: Internetseite

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
de: Nachmittag

en: Menu
de: Menü

en: About
de: Über

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format) with seconds
en: %l:%M:%S %p
de: %H:%M:%S

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a %b %e %Y
de: %a, %e. %b. %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
de: %e. %b. %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
de: %e. %b.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a %b %e
de: %a, %e. %b.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the month.
en: %b
de: %B

en: Close Tab
de: Tab schließen

en: Open in a new Window
de: In neuem Fenster öffnen

en: Duplicate
de: Verdoppeln

en: Close Other Tab
de: Anderen Tab schließen

en: Close Other Tabs
de: Andere Tabs schließen

en: Clear All
de: Alle löschen

en: New Tab
de: Neuer Tab

en: Undo Close Tab
de: Geschlossenen Tab wieder öffnen

en: Closed Tabs
de: Geschlossene Tabs

en: Could not contact Contractor. You may need to install it
de: Es konnte keine Verbindung zu Contractor hergestellt werden. Sie müssen es möglicherweise erst installieren.

en: No action found for this file
de: Mit dieser Datei ist keine Aktion verknüpft

en: Report a Problem
de: Problem melden

en: Designed by:
de: Design von:

en: Written by:
de: Geschrieben von:

en: Copyright © %s
de: Urheberrecht © %s

en: Documented by:
de: Dokumentiert von:

en: Translated by %s
de: Übersetzt von %s

en: Close
de: Schließen

en: This program is published under the terms of the
de: Dieses Programm wurde unter den Bedingungen der

en:  license, it comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, visit
de:  Lizenz veröffentlicht. Es wird ABSOLUT KEINE GARANTIE übernommen. Details finden Sie unter
