granite - en to es translation catalogue (29 entries)

en: Developers
es: Desarrolladores

en: Website
es: Sitio web

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
es: p. m.

en: Menu
es: Menú

en: About
es: Acerca de

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format)
en: %l:%M %p
es: %H:%M

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a %b %e %Y
es: %a %e de %b de %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
es: %e de %b de %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
es: %e de %b

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a %b %e
es: %a %e de %b

en: Close Tab
es: Cerrar pestaña

en: Open in a new Window
es: Abrir en una ventana nueva

en: Duplicate
es: Duplicar

en: Close Other Tab
es: Cerrar la otra pestaña

en: Close Other Tabs
es: Cerrar las demás pestañas

en: Clear All
es: Limpiar todo

en: New Tab
es: Pestaña nueva

en: Undo Close Tab
es: Deshacer el cierre de pestaña

en: Closed Tabs
es: Pestañas cerradas

en: Could not contact Contractor. You may need to install it
es: No se ha podido contactar con Contractor. Puede que necesite instalarlo

en: No action found for this file
es: No se ha encontrado ninguna acción para este archivo

en: Report a Problem
es: Informar de un problema

en: Designed by:
es: Diseñado por:

en: Written by:
es: Escrito por:

en: Documented by:
es: Documentado por:

en: Translated by %s
es: Traducido por %s

en: Close
es: Cerrar

en: This program is published under the terms of the
es: Este programa está publicado bajo los términos de la licencia

en:  license, it comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, visit
es:  , esta no tiene NINGUNA GARANTÍA; para más detalles, visite
