granite - en to pt_BR translation catalogue (22 entries)

en: Developers
pt_BR: Desenvolvedores

en: About
pt_BR: Sobre

en: Close Tab
pt_BR: Fechar aba

en: Open in a new Window
pt_BR: Abrir uma nova janela

en: Duplicate
pt_BR: Duplicar

en: Close Other Tab
pt_BR: Fechar outra aba

en: Close Other Tabs
pt_BR: Fechar outras abas

en: Clear All
pt_BR: Limpar tudo

en: New Tab
pt_BR: Nova aba

en: Undo Close Tab
pt_BR: Desfazer aba fechada

en: Closed Tabs
pt_BR: Abas fechadas

en: Could not contact Contractor. You may need to install it
pt_BR: Não foi possível contactar Contractor. Você pode precisar instalá-lo

en: No action found for this file
pt_BR: Nenhuma ação encontrada para este arquivo

en: Report a Problem
pt_BR: Relatar um problema

en: Designed by:
pt_BR: Projetado por:

en: Written by:
pt_BR: Escrito por:

en: Copyright © %s
pt_BR: Direitos autorais © %s

en: Documented by:
pt_BR: Documentado por:

en: Translated by %s
pt_BR: Traduzido por %s

en: Close
pt_BR: Fechar

en: This program is published under the terms of the
pt_BR: Este programa é publicado sob os termos da

en:  license, it comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, visit
pt_BR:  licença, ela vem com ABSOLUTAMENTE NENHUMA GARANTIA; para detalhes, visite
