pantheon-files - en to gl translation catalogue (488 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: This folder does not exist
gl: Este cartafol non existe

en: (as Administrator)
gl: (como administrador)

en: This does not belong to you.
gl: Isto non lle pertence.

en: You don't have permission to view this folder.
gl: Vostede non ten permiso para ver este cartafol.

en: This folder does not exist.
gl: Este cartafol non existe.

en: The folder "%s" can't be found.
gl: Non se atopa o cartafol «%s».

en: Create
gl: Crear

en: Create the folder "%s"
gl: Crear lo cartafol «%s»

en: Failed to create the folder
    
    %s
gl: Non foi posíbel crear o cartafol
    
    %s

en: A simple and powerful file manager
gl: Un xestor de ficheiros sinxelo e potente

en: Launchpad Translators
gl: Tradutores de Launchpad

en: Properties
gl: Propiedades

en: General
gl: Xeral

en: More
gl: Máis

en: Preview
gl: Vista previa

en: %u selected items
gl: %u elementos seleccionados

en: Calculating size…
gl: Calculando o tamaño…

en: Created
gl: Creado

en: Modified
gl: Modificado

en: Last Access
gl: Último acceso

en: Deleted
gl: Eliminado

en: MimeType
gl: Tipo mime

en: MimeTypes
gl: Tipos mime

en: Size
gl: Tamaño

en: Location
gl: Localización

en: Target
gl: Destino

en: Origin Location
gl: Localización orixinal

en: Info:
gl: Información:

en: Other application...
gl: Outro aplicativo…

en: Open with:
gl: Abrir con:

en: Usage:
gl: Modo de uso:

en: Device usage:
gl: Utilización do dispositivo:

en: %s free of %s (%d%% used)
gl: %s dispoñíbel de %s (%d%% usado)

en: Read
gl: Ler

en: Write
gl: Escribir

en: Execute
gl: Executar

en: Owner
gl: Propietario

en: Group
gl: Grupo

en: Everyone
gl: Calquera

en: Select an application to open
gl: Escolla un aplicativo para abrir

en: Files isn't your default file manager.
gl: «Files» non é o xestor de ficheiros predeterminado.

en: Set as default
gl: Estabelecer como predeterminado

en: Ignore
gl: Ingnorar

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo the last action
gl: Desfacer a última acción

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo the last action
gl: Refacer a última acción

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Ver

en: _Go
gl: _Ir

en: _Help
gl: _Axuda

en: New _Window
gl: Nova _xanela

en: Open another Files window for the displayed location
gl: Abrir outra xanela de ficheiros para amosar esta localización

en: New _Tab
gl: Nova _lapela

en: Open another tab for the displayed location
gl: Abrir outra lapela para a localización mostrada

en: _Close
gl: _Pechar

en: Close this folder
gl: Pechar este cartafol

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Redo
gl: _Refacer

en: Open _Parent
gl: Abrir o _pai

en: Open the parent folder
gl: Abre o cartafol superior

en: _Back
gl: _Atrás

en: Go to the previous visited location
gl: Ir á localización visitada anteriormente

en: _Forward
gl: _Adiante

en: Go to the next visited location
gl: Ir á seguinte localización visitada

en: _Reload
gl: _Recargar

en: Reload the current location
gl: Recargar a localización actual

en: _Home Folder
gl: Cartafol _persoal

en: Open your personal folder
gl: Abre o seu cartafol persoal

en: _Trash
gl: _Lixo

en: Open your personal trash folder
gl: Abre o seu cartafol persoal de lixo

en: _Network
gl: _Rede

en: Browse bookmarked and local network locations
gl: Examinar as redes locais e localizacións marcadas

en: Zoom _In
gl: Ampl_iar

en: Increase the view size
gl: Incrementar o tamaño da vista

en: Zoom _Out
gl: Afas_tar

en: Decrease the view size
gl: Diminuír o tamaño da vista

en: Normal Si_ze
gl: Tamaño no_rmal

en: Use the normal view size
gl: Usar o tamaño de vista normal

en: Next Tab
gl: Seguinte lapela

en: Previous Tab
gl: Lapela anterior

en: Connect to _Server...
gl: Conectar co _servidor…

en: Connect to a remote computer or shared disk
gl: Conectar cun computador remoto ou un disco compartido

en: _About
gl: _Sobre

en: Display credits
gl: Amosar os créditos

en: Report a Problem...
gl: Informar dun problema...

en: File a bug on Launchpad
gl: Informar dun fallo en Launchpad

en: Get Help Online...
gl: Obter axuda na Rede...

en: Translate This Application...
gl: Traducir este aplicativo...

en: Show _Hidden Files
gl: Amosar os ficheiros ag_ochados

en: Toggle the display of hidden files in the current window
gl: Activar/desactivar a mostra de ficheiros agochados na xanela actual

en: _Places
gl: _Lugares

en: Change the visibility of this window's side pane
gl: Cambia a visibilidade do panel lateral desta xanela

en: Icon
gl: Icona

en: List
gl: Lista

en: Columns
gl: Columnas

en: Network
gl: Rede

en: Trash
gl: Lixo

en: Open in New Tab
gl: Abrir nunha nova lapela

en: Open with
gl: Abrir con

en: Other Application ..
gl: Outro aplicativo...

en: %u folders
gl: %u cartafoles

en:  and %u other item (%s) selected
gl:  e %u outro(s) elemento(s) (%s) seleccionado(s)

en:  and %u other items (%s) selected
gl:  e outros %u elementos (%s) seleccionados

en:  selected
gl:  swlwccionado

en: %u folder
gl: %u cartafol

en: %u items selected (%s)
gl: %u elementos seleccionados (%s)

en: Single Click
gl: Premer só unha vez

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
gl: Se os elementos na vista poden activarse cunha pulsación sinxela

en: Layout mode
gl: Modo de deseño

en: The layout mode
gl: O modo de deseño

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Type
gl: Tipo

en: Failed to rename %s to %s
gl: Non foi posíbel cambiar o nome de %s a %s

en: This folder is empty.
gl: Este cartafol está baleiro.

en: There is nothing on the clipboard to paste
gl: Non hai nada no portapapeis que se poida pegar

en: Icon directory listing
gl: Icona da lista de directorios

en: Icon view
gl: Vista de iconas

en: Invalid filename provided by XDS drag site
gl: O nome de ficheiro fornecido polo sitio de arrastre XDS non é correcto

en: Failed to create a link for the URL "%s"
gl: Non foi posíbel crear unha ligazón ao URL «%s»

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
gl[0]: Usar «%s» para abrir o elemento seleccionado
gl[1]: Usar «%s» para abrir os elementos seleccionados

en: _Open With %s
gl: _Abrir con %s

en: _Open
gl: _Abrir

en: Open in %'d New _Tabs
gl: Abrir en %'d novas _lapelas

en: Open in New _Tab
gl: Abrir nunha nova _lapela

en: Open in %'d New _Windows
gl: Abrir en %'d novas _xanelas

en: Open in New _Window
gl: Abrir nunha nova  _xanela

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
gl: Prepara os ficheiros seleccionados para moverse coa orde Pegar

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
gl: Prepara os ficheiros seleccionados para copiarse coa orde Pegar

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
gl: Move ou copia os ficheiros seleccionados anteriormente cunha orde de Cortar ou Copiar

en: Paste Into Folder
gl: Pegar dentro do cartafol

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into selected folder
gl: Move ou copia os anteriormente ficheiros seleccionados co unha orde de Cortar ou Copiar, dentro do cartafol seleccionado

en: _Rename...
gl: _Renomear...

en: Rename selected item
gl: Renomea o elemento seleccionado

en: Create New _Folder
gl: Crear un novo _cartafol

en: Create a new empty folder inside this folder
gl: Crea un cartafol baleiro novo dentro deste cartafol

en: Create New _File
gl: Crear un novo _ficheiro

en: _Empty File
gl: Ficheiro _baleiro

en: Create a new empty file inside this folder
gl: Crea un novo ficheiro baleiro dentro deste cartafol

en: Open the selected item
gl: Abrir o elemento seleccionado

en: Open in new Window
gl: Abrir nunha nova xalela

en: Open each selected item in a new window
gl: Abrir cada elemento seleccionado nun nova xanela

en: Open each selected item in a new tab
gl: Abrir cada elemento seleccionado nun nova lapela

en: Open Wit_h
gl: Abrir co_n

en: Choose a program with which to open the selected item
gl: Seleccione un programa co que abrir o elemento seleccionado

en: Other _Application...
gl: Outro _aplicativo...

en: Choose another application with which to open the selected item
gl: Seleccione outro aplicativo co que abrir o elemento seleccionado

en: Mo_ve to Trash
gl: Mo_ver ao lixo

en: Move each selected item to the Trash
gl: Mover cada elemento seleccionado ao lixo

en: _Delete Permanently
gl: _Eliminar permanentemente

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
gl: Eliminar cada elemento seleccionado sen movelo ao lixo

en: _Restore
gl: _Recuperar

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: View or modify the properties of each selected item
gl: Vexa ou modifique as propiedades para cada un dos elementos seleccionados

en: Set Color:
gl: Estabelecer a cor:

en: Personal
gl: Persoal

en: Your common places and bookmarks
gl: Os seus lugares preferidos e marcadores

en: Open the trash
gl: Abrir o lixo

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Your local partitions and devices
gl: Dispositivos e particións locais

en: Open the contents of the File System
gl: Abrir os contidos do sistema de ficheiros

en: Mount and open %s
gl: Montar e abrir %s

en: Your network places
gl: Lugares na red

en: Entire network
gl: Toda a rede

en: Browse the contents of the network
gl: Examinar os contidos da rede

en: _Start
gl: _Iniciar

en: _Stop
gl: _Deter

en: _Power On
gl: _Acender

en: _Safely Remove Drive
gl: _Retirar a unidade de forma segura

en: _Connect Drive
gl: _Conectar unidade

en: _Disconnect Drive
gl: _Desconectar unidade

en: _Start Multi-disk Device
gl: _Iniciar dispositivo multidisco

en: _Stop Multi-disk Device
gl: _Deter dispositivo multidisco

en: _Unlock Drive
gl: _Desbloquear a unidade

en: _Lock Drive
gl: _Bloquear unidade

en: Unable to start %s
gl: Non é posíbel iniciar %s

en: Unable to eject %s
gl: Non é posíbel expulsar %s

en: Unable to poll %s for media changes
gl: Non é posíbel analizar %s para saber os cambios no soporte

en: Unable to stop %s
gl: Non é posíbel deter %s

en: Remove
gl: Retirar

en: Rename...
gl: Renomear…

en: _Mount
gl: _Montar

en: _Unmount
gl: _Desmontar

en: _Eject
gl: _Expulsar

en: Empty _Trash
gl: Baleirar o _lixo

en: Connect to Server…
gl: Conectar co servidor...

en: Public FTP
gl: FTP público

en: FTP (with login)
gl: FTP (con rexistro)

en: Windows share
gl: Compartido por Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
gl: WebDAV seguro (HTTPS)

en: Connecting...
gl: Conectando…

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
gl: Non foi posíbel cargar a lista de métodos admitidos polo servidor.
    Comprobe a súa instalación de gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
gl: Non é posíbel abrir o cartafol «%s» en «%s».

en: The server at "%s" cannot be found.
gl: Non é posíbel atopar o servidor en «%s».

en: Try Again
gl: Tentalo de novo

en: Please verify your user details.
gl: Comprobe a súa información de usuario.

en: Continue
gl: Continuar

en: C_onnect
gl: C_onectar

en: Connect to Server
gl: Conectar co servidor

en: Server Details
gl: Información do servidor

en: _Server:
gl: _Servidor:

en: _Port:
gl: _Porto:

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: Sh_are:
gl: Comp_artir:

en: _Folder:
gl: Carta_fol:

en: User Details
gl: Información do usuario

en: _Domain name:
gl: Nome do _dominio:

en: _User name:
gl: Nome de _usuario:

en: Pass_word:
gl: Con_trasinal:

en: _Remember this password
gl: _Lembrar este contrasinal

en: Operation cancelled
gl: Operación cancelada

en: Input Methods
gl: Métodos de entrada

en: _Move Here
gl: _Mover para aquí

en: _Copy Here
gl: _Copiar para aquí

en: _Link Here
gl: _Ligar para aquí

en: Set as _Background
gl: Estabelecer como _fondo

en: Cancel
gl: Carcelar

en: Failed to execute file "%s"
gl: Non foi posíbel executar o ficheiro «%s»

en: Arran_ge Items
gl: Or_ganizar elementos

en: Re_versed Order
gl: Orde in_verso

en: Display icons in the opposite order
gl: Amosar as iconas na orde inversa

en: By _Name
gl: Por _nome

en: Keep icons sorted by name in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por nome en filas

en: By _Size
gl: Por _tamaño

en: Keep icons sorted by size in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por tamaño en filas

en: By _Type
gl: Por _tipo

en: Keep icons sorted by type in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por tipo en filas

en: By Modification _Date
gl: Por _data de modificación

en: Keep icons sorted by modification date in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por data de modificación en filas

en: Show the version of the program.
gl: Amosar a versión do programa.

en: Open uri(s) in new tab
gl: Abrir URI nunha lapela nova

en: Quit Files.
gl: Saír de «Files».

en: Enable debug logging
gl: Activar o rexistro de depuración

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
gl: 
    
    Examinar o sistema de ficheiros co xestor de ficheiros

en: --quit cannot be used with URIs.
gl: Non é posíbel usar --quit cos URI.

en: File Operations
gl: Operacións de ficheiro

en: All file operations have been successfully completed
gl: Todas as operacións sobre os ficheiros foron completadas satisfactoriamente

en: %'d file operation active | %'d file operations active
gl[0]: %'d operación de ficheiro activa
gl[1]: %'d operacións de ficheiro activas

en: Show Details
gl: Amosar detalles

en: Show Copy Dialog
gl: Amosar o diálogo de copia

en: Cancel All In-progress Actions
gl: Cancelar as accións en proceso

en: Browse your files
gl: Examine os ficheiros

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: New Window As _Administrator
gl: Nova xanela como _administrador

en: Files
gl: Ficheiros

en: Today at %-I:%M %p
gl: hoxe ás %-I:%M %p

en: Yesterday at %-I:%M %p
gl: Onte ás %-I:%M %p

en: %a %-d %b %Y at %-I:%M %p
gl: %a, %-d de %b de %Y as %-I:%M %p

en: Delete %d copied items
gl: Eliminar %d elementos copiados

en: Delete '%s'
gl: Eliminar «%s»

en: Delete %d duplicated items
gl: Eliminar %d elementos duplicados

en: Move %d items back to '%s'
gl: Mover %d elementos de volta a «%s»

en: Move '%s' back to '%s'
gl: Mover «%s» de volta a «%s»

en: Rename '%s' as '%s'
gl: Renomear «%s» a «%s»

en: Restore %d items from trash
gl: Recuperar %d elementos do lixo

en: Restore '%s' to '%s'
gl: Recuperar «%s» a «%s»

en: Move %d items back to trash
gl: Mover %d elementos de volta ao lixo

en: Move '%s' back to trash
gl: Mover «%s» de volta ao lixo

en: Delete links to %d items
gl: Eliminar as ligazóns a %d elementos

en: Delete link to '%s'
gl: Eliminar a ligazón a «%s»

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
gl: Restaurar os permisos orixinais dos elementos en «%s»

en: Restore original permissions of '%s'
gl: Restaurar os permisos orixinais de «%s»

en: Restore group of '%s' to '%s'
gl: Restaurar o grupo de «%s» a «%s»

en: Restore owner of '%s' to '%s'
gl: Restaurar o propietario de «%s» a «%s»

en: Copy %d items to '%s'
gl: Copiar %d elementos a «%s»

en: Copy '%s' to '%s'
gl: Copiar «%s» a «%s»

en: Duplicate of %d items in '%s'
gl: Duplicar %d elementos en «%s»

en: Duplicate '%s' in '%s'
gl: Duplicar «%s» en «%s»

en: Move %d items to '%s'
gl: Mover %d elementos a «%s»

en: Move '%s' to '%s'
gl: Mover «%s» a «%s»

en: Create new file '%s' from template
gl: Crear un novo ficheiro «%s» desde o modelo

en: Create an empty file '%s'
gl: Crear un ficheiro baleiro «%s»

en: Create a new folder '%s'
gl: Crear novo novo cartafol «%s»

en: Move %d items to trash
gl: Mover %d elemtos ao lixo

en: Move '%s' to trash
gl: Mover «%s» ao lixo

en: Restore '%s' from trash
gl: Recuperar «%s» desde o lixo

en: Create links to %d items
gl: Crear ligazóns a %d elementos

en: Create link to '%s'
gl: Crear unha ligazón a «%s»

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
gl: Estabelecer os permisos dos elementos en «%s»

en: Set permissions of '%s'
gl: Estabelecer os permisos de «%s»

en: Set group of '%s' to '%s'
gl: Estabelecer o grupo de «%s» a «%s»

en: Set owner of '%s' to '%s'
gl: Estabelecer propietario de «%s» a «%s»

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
gl[0]: _Desfacer a copia de %d elemento
gl[1]: _Desfacer a copia de %d elementos

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
gl[0]: _Desfacer o duplicado de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o duplicado de %d elementos

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
gl[0]: _Desfacer o mover de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o mover de %d elementos

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
gl[0]: _Desfacer o remomeado de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o remomeado de %d elementos

en: _Undo creation of an empty file
gl: _Desfacer a creación dun ficheiro baleiro

en: _Undo creation of a file from template
gl: _Desfacer a creación dun ficheiro desde un modelo

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
gl[0]: _Desfacer a creación de %d cartafol
gl[1]: _Desfacer a creación de %d cartafoles

en: _Undo move to trash of %d item | _Undo move to trash of %d items
gl[0]: _Desfacer o mover ao lixo de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o mover ao lixo de %d elementos

en: _Undo restore from trash of %d item | _Undo restore from trash of %d items
gl[0]: _Desfacer a recuperación do lixo de %d elemento
gl[1]: _Desfacer a recuperación do lixo de %d elementos

en: _Undo create link to %d item | _Undo create link to %d items
gl[0]: _Desfacer a creación da ligazón de %d elemento
gl[1]: _Desfacer a creación de ligazón de %d elementos

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
gl[0]: _Desfacer a eliminación de %d elemento
gl[1]: _Desfacer a eliminación de %d elementos

en: Undo recursive change permissions of %d item | Undo recursive change permissions of %d items
gl[0]: _Desfacer recursivamente o cambio de permisos de %d elemento
gl[1]: _Desfacer recursivamente o cambio de permisos de %d elementos

en: Undo change permissions of %d item | Undo change permissions of %d items
gl[0]: _Desfacer o cambio de permisos de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o cambio de permisos de %d elementos

en: Undo change group of %d item | Undo change group of %d items
gl[0]: _Desfacer o cambio de grupo de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o cambio de grupo de %d elementos

en: Undo change owner of %d item | Undo change owner of %d items
gl[0]: _Desfacer o cambio de propietario de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o cambio de propietario de %d elemento

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
gl[0]: _Refacer a copia de %d elemento
gl[1]: _Refacer a copia de %d elementos

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
gl[0]: _Refacer o duplicado de %d elemento
gl[1]: _Refacer o duplicado de %d elementos

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
gl[0]: _Refacer o movemento de %d elemento
gl[1]: _Refacer o movemento de %d elementos

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
gl[0]: _Refacer o renomeado de %d elemento
gl[1]: _Refacer o renomeado de %d elementos

en: _Redo creation of an empty file
gl: _Refacer a creación dun ficheiro baleiro

en: _Redo creation of a file from template
gl: _Refacer a creación dun ficheiro desde un modelo

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
gl[0]: _Refacer a creación de %d cartafol
gl[1]: _Refacer a creación de %d cartafoles

en: _Redo move to trash of %d item | _Redo move to trash of %d items
gl[0]: _Refacer o movemento ao lixo de %d elemento
gl[1]: _Refacer o movemento ao lixo de %d elementos

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
gl[0]: _Refacer a recuperación desde o lixo de %d elemento
gl[1]: _Refacer a recuperación desde o lixo de %d elementos

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
gl[0]: _Refacer a creación dunha ligazón a %d elemento
gl[1]: _Refacer a creación de ligazóns a %d elementos

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
gl[0]: _Refacer a eliminación de %d elemento
gl[1]: _Refacer a eliminación de %d elementos

en: Redo recursive change permissions of %d item | Redo recursive change permissions of %d items
gl[0]: _Refacer o cambio recursivo de permisos de %d elemento
gl[1]: _Refacer o cambio recursivo de permisos de %d elementos

en: Redo change permissions of %d item | Redo change permissions of %d items
gl[0]: _Refacer o cambio de permisos de %d elemento
gl[1]: _Refacer o cambio de permisos de %d elementos

en: Redo change group of %d item | Redo change group of %d items
gl[0]: _Refacer o cambio de grupo de %d elemento
gl[1]: _Refacer o cambio de grupo de %d elementos

en: Redo change owner of %d item | Redo change owner of %d items
gl[0]: _Refacer o cambio de propietario de %d elemento
gl[1]: _Refacer o cambio de propietario de %d elementos

en: Merge folder "%s"?
gl: Quere combinar os cartafoles «%s»?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
gl: A combinación pediralle a confirmación antes de substituír calquera ficheiro no cartafol que estea en conflito cos ficheiros que se estean a copiar.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol máis antigo co mesmo nome en «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol máis novo co mesmo nome en «%s».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol co mesmo nome en «%s».

en: Replacing it will remove all files in the folder.
gl: Ao substituílo retiraranse todos os ficheiros do cartafol.

en: Replace folder "%s"?
gl: Substituír o cartafol «%s»?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol co mesmo nome en «%s».

en: Replace file "%s"?
gl: Substituír por «%s»?

en: Replacing it will overwrite its content.
gl: Ao substituílo sobrescribirase o seu contido.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un ficheiro máis antigo co mesmo nome en «%s».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un ficheiro máis novo co mesmo nome en «%s».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un ficheiro co mesmo nome en «%s».

en: Original file
gl: Ficheiro existente

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Type:
gl: Tipo:

en: Last modified:
gl: Última modificación:

en: Replace with
gl: Substituír por

en: Merge
gl: Combinar

en: _Select a new name for the destination
gl: _Seleccionar un nome distinto para o destino

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Apply this action to all files
gl: Aplicar esta acción a todos os ficheiros

en: _Skip
gl: _Omitir

en: Re_name
gl: Re_nomear

en: Replace
gl: Substituír

en: File conflict
gl: Conflito de ficheiro

en: Preparing
gl: Preparando

en: S_kip All
gl: O_mitir todo

en: _Retry
gl: Tenta_r de novo

en: Delete _All
gl: Eliminar t_odo

en: _Replace
gl: _Substituír

en: Replace _All
gl: Substituír _todo

en: _Merge
gl: _Combinar

en: Merge _All
gl: Combinar _todo

en: Copy _Anyway
gl: Copiar _igualmente

en: %'d second | %'d seconds
gl[0]: %'d segundo
gl[1]: %'d segundos

en: %'d minute | %'d minutes
gl[0]: %'d minuto
gl[1]: %'d minutos

en: %'d hour | %'d hours
gl[0]: %'d hora
gl[1]: %'d horas

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
gl[0]: aproximadamente %'d hora
gl[1]: aproximadamente %'d horas

en: Link to %s
gl: Ligazón para %s

en: Another link to %s
gl: Outra ligazón para %s

en: %'dst link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

en: %'dnd link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

en: %'drd link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

en: %'dth link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

en:  (copy)
gl:  (copia)

en:  (another copy)
gl:  (outra copia)

en: th copy)
gl: ª copia)

en: st copy)
gl: ª copia)

en: nd copy)
gl: ª copia)

en: rd copy)
gl: ª copia)

en: %s (copy)%s
gl: %s (copia)%s

en: %s (another copy)%s
gl: %s (outra copia)%s

en: %s (%'dth copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

en: %s (%'dst copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

en: %s (%'dnd copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

en: %s (%'drd copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
gl: Confirma que quere eliminar «%B» do lixo permanentemente?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
gl[0]: Confirma que quere eliminar permanentemente o elemento seleccionado do lixo?
gl[1]: Confirma que quere eliminar permanentemente os %'d elementos seleccionados do lixo?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
gl: Se elimina un elemento perderase para sempre.

en: Empty all items from Trash?
gl: Quere baleirar todos os elementos do lixo?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
gl: Eliminaranse permanentemente todos os elementos do lixo .

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
gl: Confirma que quere eliminar «%B» permanentemente?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
gl[0]: Confirma que quere eliminar permanentemente o %'d elemento seleccionado?
gl[1]: Confirma que quere eliminar permanenetemente os %'d elementos seleccionados?

en: Deleting files
gl: Eliminando ficheiros

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
gl[0]: queda %'d ficheiro por eliminar
gl[1]: quedan %'d ficheiros por eliminar

en: %T left | %T left
gl[0]: Queda %T
gl[1]: Quedan %T

en: Error while deleting.
gl: Produciuse un erro ao eliminar.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
gl: Non é posíbel eliminar os ficheiros do cartafol «%B» porque vostede non ten permisos para velos.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
gl: Produciuse un erro ao obter información sobre os ficheiros do cartafol «%B».

en: _Skip files
gl: _Omitir ficheiros

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel eliminar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para lelo.

en: There was an error reading the folder "%B".
gl: Produciuse un erro ao ler o cartafol «%B».

en: Could not remove the folder %B.
gl: Non foi posíbel retirar o cartafol %B.

en: There was an error deleting %B.
gl: Produciuse un erro ao eliminar o cartafol %B.

en: Moving files to trash
gl: Movendo os ficheiros ao lixo

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
gl[0]: queda %'d ficheiro por mover ao lixo
gl[1]: quedan %'d ficheiros por mover ao lixo

en: Cannot move file to trash. Delete Immediately?
gl: Non foi posíbel mover o ficheiro ao lixo. Quere eliminalo inmediatamente?

en: This file is located on an external media and cannot be moved to the trash. Once deleted, it cannot be restored.
gl: Este ficheiro pertence a un dispositivo externo e non pode enviarse ao lixo. Unha vez eliminado xa non poderá recuperalo.

en: Trashing Files
gl: Movendo os ficheiros ao lixo

en: Deleting Files
gl: Eliminando ficheiros

en: Unable to eject %V
gl: Non é posíbel expulsar %V

en: Unable to unmount %V
gl: Non é posíbel desmontar %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
gl: Quere baleirar o lixo antes de desmontar?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
gl: Para gañar espazo libre neste volume deberase baleirar o lixo. Todos os elementos do lixo no volume perderanse permanentemente.

en: Do _not Empty Trash
gl: _Non baleirar o lixo

en: Emptying the trash
gl: Baleirando o lixo

en: Unable to mount %s
gl: Non foi posíbel montar %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
gl[0]: Preparándose para copiar %'d ficheiro (%S)
gl[1]: Preparándose para copiar %'d ficheiros (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
gl[0]: Preparándose para mover %'d ficheiro (%S)
gl[1]: Preparándose para mover %'d ficheiros (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
gl[0]: Preparándose para eliminar %'d ficheiro (%S)
gl[1]: Preparándose para eliminar %'d ficheiros (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
gl[0]: Preparándose para mover %'d ficheiro ao lixo
gl[1]: Preparándose para mover %'d ficheiros ao lixo

en: Error while copying.
gl: Produciuse un erro ao copiar.

en: Error while moving.
gl: Produciuse un erro ao mover.

en: Error while moving files to trash.
gl: Produciuse un erro ao mover os ficheiros ao lixo.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
gl: Non é posíbel manipular os ficheiros no cartafol «%B»  porque vostede non ten os permisos para velos.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel manipular o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para lelo.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel manipular o ficheiro «%B» porque vostede non ten os permisos para lelo.

en: There was an error getting information about "%B".
gl: Produciuse un erro ao obter a información sobre «%B».

en: Error while copying to "%B".
gl: Produciuse un erro ao copiar a «%B».

en: You do not have permissions to access the destination folder.
gl: Non ten permisos para acceder ao cartafol de destino.

en: There was an error getting information about the destination.
gl: Produciuse un erro ao obter información sobre o destino.

en: The destination is not a folder.
gl: O destino non é un cartafol.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
gl: Non hai espazo abondo no destino. Tente retirar ficheiros para obter máis espazo.

en: There is %S available, but %S is required.
gl: Hai %S dispoñíbeis, mais requírense %S.

en: The destination is read-only.
gl: O destino é só de lectura.

en: Moving "%B" to "%B"
gl: Movendo «%B» a «%B»

en: Copying "%B" to "%B"
gl: Copiando «%B» a «%B»

en: Duplicating "%B"
gl: Duplicando «%B»

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
gl[0]: Movendo %'d ficheiro (en «%B») a «%B»
gl[1]: Movendo %'d ficheiros (en «%B») a «%B"

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
gl[0]: Copiando %'d ficheiro (en «%B») a «%B»
gl[1]: Copiando %'d ficheiros (en «%B») a «%B"

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
gl[0]: Duplicando %'d ficheiro (en «%B»)
gl[1]: Duplicando %'d ficheiros (en «%B»)

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
gl[0]: Movendo %'d ficheiro a «%B»
gl[1]: Movendo %'d ficheiros a «%B»

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
gl[0]: Copiando %'d ficheiro a «%B»
gl[1]: Copiando %'d ficheiros a «%B»

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
gl[0]: Duplicando %'d ficheiro
gl[1]: Duplicando %'d ficheiros

en: %S of %S
gl: %S de %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
gl[0]: %S de %S — faltan %T (%S/seg)
gl[1]: %S de %S  — faltan %T (%S/seg)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
gl: Non é posíbel copiar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para crealo no destino.

en: There was an error creating the folder "%B".
gl: Produciuse un erro ao crear o cartafol «%B».

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
gl: Non é posíbel copiar os ficheiros no cartafol «%B» porque non ten os permisos para velos.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel copiar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para lelos.

en: Error while moving "%B".
gl: Produciuse un erro ao mover «%B».

en: Could not remove the source folder.
gl: Non foi posíbel retirar o cartafol de orixe.

en: Error while copying "%B".
gl: Produciuse un erro ao copiar «%B».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
gl: Non foi posíbel retirar os ficheiros do cartafol existente %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
gl: Non foi posíbel retirar o ficheiro existente %F.

en: You cannot move a folder into itself.
gl: Non é posíbel mover un cartafol para dentro de si mesmo.

en: You cannot copy a folder into itself.
gl: Non é posíbel copiar un cartafol para dentro de si mesmo.

en: The destination folder is inside the source folder.
gl: O cartafol de destino está dentro do cartafol de orixe.

en: You cannot move a file over itself.
gl: Non é posibel mover un ficheiro sobre si mesmo.

en: You cannot copy a file over itself.
gl: Non é posibel copiar un ficheiro sobre si mesmo.

en: The source file would be overwritten by the destination.
gl: O ficheiro de orixe será sobrescrito polo de destino.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
gl: Non foi posíbel retirar o ficheiro existente por un co mesmo nome en %F.

en: There was an error copying the file into %F.
gl: Produciuse un erro ao copiar o ficheiro en %F.

en: Copying Files
gl: Copiando ficheiros

en: Preparing to move to "%B"
gl: Preparándose para mover a «%B»

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
gl[0]: Preparándose para mover %'d ficheiro
gl[1]: Preparándose para mover %'d ficheiros

en: There was an error moving the file into %F.
gl: Produciuse un erro ao mover o ficheiro a %F.

en: Moving Files
gl: Movendo ficheiros

en: Creating links in "%B"
gl: Creando ligazóns en «%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
gl[0]: Facendo unha ligazón a %'d ficheiro
gl[1]: Facendo ligazóns a %'d ficheiros

en: Error while creating link to %B.
gl: Produciuse un erro ao crear a ligazón a %B.

en: Symbolic links only supported for local files
gl: As ligazóns simbólicas só se admiten para os ficheiros locais

en: The target doesn't support symbolic links.
gl: O destino non admite ligazóns simbólicas.

en: There was an error creating the symlink in %F.
gl: Produciuse un erro ao crear a ligazón simbólica en %F.

en: Setting permissions
gl: Definir permisos

en: untitled folder
gl: cartafol sen título

en: new file
gl: ficheiro novo

en: Error while creating directory %B.
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio %B.

en: Error while creating file %B.
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio en %F.

en: Emptying Trash
gl: Baleirando o lixo

en:  (invalid Unicode)
gl:  (Unicode incorrecto)

en: Show more _details
gl: Amosar máis _detalles

en: link to %s
gl: ligazón para %s

en: Failed to parse the desktop file: %s
gl: Non foi posíbel analizar o ficheiro de escritorio: %s

en: No Exec field specified
gl: Non se especificou un campo Exec

en: No URL field specified
gl: Non se especificou un campo URL

en: Invalid desktop file
gl: O ficheiro de escritorio non é correcto

en: Slashes are not allowed in filenames
gl: Os nomes de ficheiro non poden levar barras

en: Toplevel files cannot be renamed
gl: Non é posíbel renomear os ficheiros de nivel superior

en: Could not determine original location of "%s"
gl: Non é posíbel determinar a localización orixinal de «%s»

en: The item cannot be restored from trash
gl: Non foi posíbel recuperar o elemento do lixo

en: Cut the selected text to the clipboard
gl: Cortar o texto seleccionado para o portapapeis

en: Copy the selected text to the clipboard
gl: Copiar o texto seleccionado para o portapapeis

en: Paste the text stored on the clipboard
gl: Pegar o texto almacenado no portapapeis

en: Go to %s
gl: Ir a %s

en: View as Grid
gl: Ver como grade

en: View as List
gl: Ver como lista

en: View in Columns
gl: Ver en columnas

en: These items may be deleted by emptying the trash.
gl: Estes elementos vanse eliminar ao baleirar o lixo

en: Empty the Trash
gl: Baleirar o lixo
