pantheon-files - en to km translation catalogue (21 entries)

en: Files isn't your default file manager.
km: Files មិន​មែន​ជា​កម្មវិធិ​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ​លំនាំ​ដើម​របស់​អ្នក​ទេ។

en: Ignore
km: មិន​អើពើ

en: File System
km: ឯកសារ​ប្រព័ន្ធ

en: Properties
km: ​លក្ខណៈសម្បត្តិ

en: Size
km: ទំហំ

en: Modified
km: បាន​កែប្រែ

en: The folder "%s" can't be found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ថត "%s" ទេ។

en: Create
km: បង្កើត

en: Create the folder "%s"
km: បង្កើត​ថត "%s"

en: Failed to create the folder
    
    %s
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប​ង្កើត​ថត
    
    %s

en: (as Administrator)
km: (​ជា​អ្នក​គ្រប់គ្រង)

en: You don't have permission to view this folder.
km: អ្នក​ពុំ​មាន​សិទ្ធិ​មើល​ថត​នេះ​ទេ។

en: Read
km: អាន

en: Write
km: សរសេរ

en: Execute
km: ប្រតិបត្តិ

en: New _Window
km: វីនដូ​ថ្មី

en: There is nothing on the clipboard to paste
km: មិន​មាន​អ្វី​នៅ​លើ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​បិទ​ភ្ជាប់​

en: Set as default
km: កំណត់​​ជា​​លំនាំដើម​

en: General
km: ​ទូទៅ

en: Open with:
km: បើក​ជាមួយ៖

en: A simple and powerful file manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់​គ្រង​ឯកសារ ដែល​សាមញ្ញ និង​មាន​អានុភាព
