pantheon-files - en to sr translation catalogue (200 entries)

en: SSH
sr: ССХ

en: Public FTP
sr: Јавни ФТП

en: FTP (with login)
sr: ФТП (са пријавом)

en: AFP (Apple Filing Protocol)
sr: АФП (енгл: Apple Filing Protocol)

en: Windows share
sr: Виндоуз дељење

en: WebDAV (HTTP)
sr: ВебДАВ (ХТТП)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr: Безбедни ВебДАВ (ХТТПС)

en: Connecting...
sr: Повезивање...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
sr: Не могу да учитам списак подржаних метода са сервера.
    Проверите да ли је гвфс исправно инсталиран.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
sr: Фасциклу "%s" није могуће отворити у "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
sr: Сервер на „%s“ није пронађен.

en: Try Again
sr: Покушајте поново

en: Please verify your user details.
sr: Потврдите Ваше корисничке податке.

en: Continue
sr: Наставите

en: C_onnect
sr: П_овежите се

en: Connect to Server
sr: Повежите се са сервером

en: Server Details
sr: Детаљи сервера

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: _Port:
sr: _Порт:

en: _Type:
sr: _Тип:

en: Sh_are:
sr: По_дели:

en: _Folder:
sr: _Фасцикла:

en: User Details
sr: Детаљи о кориснику

en: _Domain name:
sr: _Назив домена:

en: _User name:
sr: _Корисничко име:

en: Pass_word:
sr: Ло_зинка:

en: _Remember this password
sr: _Запамти ову лозинку

en: Operation cancelled
sr: Операција је отказана

en: Merge folder "%s"?
sr: Обједини фасциклу "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sr: Спајање ће затражити потврду пре замене било којих датотека у фасцикли које се сукобљавају са датотекама које су умножене.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sr: Старија фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sr: Новија фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sr: Друга фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sr: Замена ће уклонити све датотеке у фасцикли.

en: Replace folder "%s"?
sr: Да заменим фасциклу „%s“?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sr: Фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Replace file "%s"?
sr: Да заменим датотеку „%s“?

en: Replacing it will overwrite its content.
sr: Њена замена ће заменити постојећи садржај.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sr: Старија датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sr: Новија датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sr: Друга датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Original file
sr: Изворна датотека

en: Size:
sr: Величина:

en: Type:
sr: Тип:

en: Last modified:
sr: Последња измена:

en: Replace with
sr: Замени са

en: Merge
sr: Сједини

en: _Select a new name for the destination
sr: _Изаберите нови назив за одредиште

en: Reset
sr: Поништи поставке

en: Apply this action to all files
sr: Примени ову радњу за све датотеке

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: Re_name
sr: Пре_именуј

en: Replace
sr: Замени

en: File conflict
sr: Сукоб датотеке

en: link to %s
sr: веза до %s

en: Failed to parse the desktop file: %s
sr: Није могуће је обрадити датотеку радне површине: %s

en: No Exec field specified
sr: Извршно поље није попуњено

en: No URL field specified
sr: Адресно поље није попуњено

en: Invalid desktop file
sr: Неважећа датотека радне површине

en: Slashes are not allowed in filenames
sr: Црте нису дозвољене у називу датотека

en: Toplevel files cannot be renamed
sr: Датотеке највишег нивоа не могу бити преименоване

en: Show more _details
sr: Прикажи више _детаља

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

en: S_kip All
sr: П_рескочи све

en: _Retry
sr: _Покушај поново

en: Delete _All
sr: Обриши _све

en: _Replace
sr: _Замени

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: _Merge
sr: _Споји

en: Merge _All
sr: Споји _ све

en: Copy _Anyway
sr: Ипак _умножи

en: Link to %s
sr: Повежи са %s

en: Another link to %s
sr: Још једна веза на %s

en:  (copy)
sr:  (умножак)

en:  (another copy)
sr:  (други умножак)

en: th copy)
sr: и умножак)

en: st copy)
sr: први умножак)

en: nd copy)
sr: други умножак)

en: rd copy)
sr: трећи умножак)

en: %s (copy)%s
sr: %s (умножак)%s

en: %s (another copy)%s
sr: %s (неки умножак)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sr: Да ли сте сигурни да желите трајно да уклоните „%B“ из смећа?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете ставку, она ће бити неповратно изгубљена.

en: Empty _Trash
sr: Избаци _смеће

en: Deleting files
sr: Бришем датотеке

note: / TRANSLATORS: %T will expand to a time like "2 minutes". / The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
sr[0]: %T преостаје
sr[2]: преостаје %T

en: Error while deleting.
sr: Грешка при брисању.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sr: Датотеке у фасцикли "%B" не могу  бити обрисане јер немате дозволе да их видите.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sr: Постоји грешка при добијању података о датотекама у фасцикли „%B“.

en: _Skip files
sr: _Прескочи датотеке

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sr: Фасцикла „%B“ не може бити избрисана јер немате овлашћења да је читате.

en: There was an error reading the folder "%B".
sr: Постоји грешка приликом читања фасцикле „%B“.

en: Could not remove the folder %B.
sr: Није могуће уклонити фасциклу %B.

en: There was an error deleting %B.
sr: Постоји грешка при брисању „%B“.

en: Moving files to trash
sr: Премештам датотеке у смеће

en: Trashing Files
sr: Шаљем датотеке у смеће

en: Deleting Files
sr: Бришем датотеке

en: Unable to eject %V
sr: Не могу да избацим %V

en: Unable to unmount %V
sr: Не могу да демонтирам „%V“

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sr: Да ли желите да испразните корпу пре него што демонтирате?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sr: Морате испразнити смеће како бисте ослободили простор на овом уређају. Све ставке из смећа ће бити трајно изгубљене.

en: Do _not Empty Trash
sr: _Не празните Смеће

en: Unable to mount %s
sr: Не могу да монтирам %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
sr[0]: Припрема умножавања %'d датотеке (%S)
sr[1]: Припрема умножавања %'d датотеке (%S)
sr[2]: Припрема умножавања %'d датотека (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
sr[0]: Припрема за премештање %'d датотеке (%S)
sr[1]: Припремам за премештање %'d датотеке (%S)
sr[2]: Припремам за премештање %'d датотека (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
sr[0]: Припрема за брисање %'d датотеке (%S)
sr[1]: Припрема за брисање %'d датотеке (%S)
sr[2]: Припрема за брисање %'d датотека (%S)

en: Error while copying.
sr: Грешка приликом умножавања.

en: Error while moving.
sr: Грешка приликом премештања.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sr: Није могуће руковати датотекама у фасцикли "%B" јер немате дозволе да их видите.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Није могуће руковати фасциклом "%B" јер немате дозволе за њено читање.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Није могуће руковати датотеком "%B" јер немате дозволе за њено читање.

en: There was an error getting information about "%B".
sr: Грешка приликом добављања података о „%B“.

en: Error while copying to "%B".
sr: Грешка приликом умножавања у „%B“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sr: Немате овлашћења да приступите одредишној фасцикли.

en: There was an error getting information about the destination.
sr: Дошло је до грешке приликом добављања података о одредишту.

en: The destination is not a folder.
sr: Одредиште није фасцикла.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sr: Нема довољно места у одредишту. Покушајте да уклоните неке датотеке.

en: There is %S available, but %S is required.
sr: Доступно је %S, а неопходно је %S.

en: The destination is read-only.
sr: Одредиште је само за читање.

en: Moving "%B" to "%B"
sr: Премештам „%B“ у „%B“

en: Copying "%B" to "%B"
sr: Умножавам „%B“ у „%B“

en: Duplicating "%B"
sr: Удвостручујем „%B“

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
sr[0]: Премештам %'d датотеку (из „%B“) у „%B“
sr[1]: Премештам %'d датотеке (из „%B“) у „%B“
sr[2]: Премештам %'d датотека (из „%B“) у „%B“

en: Emptying the trash
sr: Избацујем смеће

en: Delete %d copied items
sr: Обришите %d копиране ставке

en: Delete '%s'
sr: Обришите „%s“

en: Delete %d duplicated items
sr: Обришите %d дуплиране ставке

en: Move %d items back to '%s'
sr: Померите %d ставке назад у '%s'

en: Move '%s' back to '%s'
sr: Премести '%s' назад у '%s'

en: Rename '%s' as '%s'
sr: Преименуј '%s' као '%s'

en: Restore %d items from trash
sr: Поврати %d ставке из смећа

en: Today at %-I:%M %p
sr: Данас у %-I:%M %p

en: Yesterday at %-I:%M %p
sr: Јуче у  %-I:%M %p

en: Files isn't your default file manager.
sr: Датотеке нису Ваш подразумевајући менаџер датотека.

en: Ignore
sr: Занемари

en: Personal
sr: Лично

en: Your common places and bookmarks
sr: Ваша уобичајена места и забелешке

en: Home
sr: Лична

en: Open your personal folder
sr: Отвори личну фасциклу

en: Trash
sr: Смеће

en: Devices
sr: Уређаји

en: Your local partitions and devices
sr: Ваше локалне партиције и уређаји

en: File System
sr: Систем Датотека

en: Network
sr: Мрежа

en: Your network places
sr: Ваша мрежна места

en: Browse the contents of the network
sr: Прегледај садржај на мрежи

en: Unable to start %s
sr: Не могу да покренем %s

en: Open in New _Tab
sr: Отвори у новом _језичку

en: Open in New _Window
sr: Отвори у новом _прозору

en: Remove
sr: Уклони

en: _Mount
sr: _Монтирај

en: _Unmount
sr: _Демонтирај

en: _Eject
sr: _Избаци

en: Properties
sr: Својства

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Size
sr: Величина

en: Type
sr: Тип

en: Modified
sr: Измењено

en: The folder "%s" can't be found.
sr: Фасцикла "%s" не може бити пронађена.

en: Create
sr: Направи

en: Create the folder "%s"
sr: Направи фасциклу "%s"

en: Failed to create the folder
    
    %s
sr: Неуспено прављење фасцикле
    
    %s

en: (as Administrator)
sr: (као Администратор)

en: You don't have permission to view this folder.
sr: Ви немате дозволе да видите ову фасциклу.

en: Open in New Tab
sr: Отвори у новом језичку

en: %u folders
sr: %u фасцикле

en:  and %u other item (%s) selected
sr:  и %u друге ставке које су (%s) одабране

en:  and %u other items (%s) selected
sr:  и %u друге ставке (%s) одабране

en:  selected
sr:  одабрано

en: %u items selected (%s)
sr: %u ставки одабрано (%s)

en: Read
sr: Читај

en: Write
sr: Писати

en: Execute
sr: Извршите

en: Show the version of the program.
sr: Прикажи верзију програма.

en: Quit Files.
sr: Угаси Датетеке.

en: Enable debug logging
sr: Укључи дебаг пријаву

en: [URI...]
sr: [УРЛ]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sr: 
    
    Разгледајте систем датотека помоћу управљача датотекама

en: --quit cannot be used with URIs.
sr: --quit се не може користити са УРЛима.

en: Browse your files
sr: Прегледајте Ваше датотеке

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: New _Window
sr: _Нови прозор

en: New Window As _Administrator
sr: Нови прозор као_Администратор

en: Files
sr: Датотеке

en: File Operations
sr: Операције са датотеком

en: Show Copy Dialog
sr: Прикажи дијалог умножавања

en: Cancel All In-progress Actions
sr: Откажи све тренутне радње

en: There is nothing on the clipboard to paste
sr: Не постоји ништа у остави да налепите

en: Set as default
sr: Подеси као подразумеван

en: General
sr: Опште

en: Open with:
sr: Отвори помоћу:

en: Cancel
sr: Откажите

en: Could not determine original location of "%s"
sr: Није могуће утврдити изворну локацију за „%s“

en: The item cannot be restored from trash
sr: Није могуће вратити ставку из Смећа

en: AFP
sr: АФП

en: DAV
sr: ДАВ

en: DAVS
sr: ДАВС

en: FTP
sr: ФТП

en: SFTP
sr: СФТП

en: SMB
sr: СМБ
