scratch - en to eo translation catalogue (71 entries)

en: Hide search bar
eo: Kaŝi serĉbreton

en: Quit
eo: Ĉesi

en: Close
eo: Fermi

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Add New View
eo: Aldoni novan vidon

en: Add a new view
eo: Aldoni novan vidon

en: Remove Current View
eo: Forigi aktualan vidon

en: Remove this view
eo: Forigi ĉi tiun vidon

en: Undo
eo: Malfari

en: Undo the last action
eo: Malfari la lastan agon

en: Redo
eo: Refari

en: Redo the last undone action
eo: Refari la lastan malfaritan agon

en: Revert
eo: Malfari

en: Restore this file
eo: Restaŭri ĉi tiun dosieron

en: Duplicate selected strings
eo: Duobligi elektitan ĉenon

en: Open
eo: Malfermi

en: Open a file
eo: Malfermi dosieron

en: Save
eo: Konservi

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: Templates
eo: Ŝablonoj

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Change Scratch settings
eo: Ŝanĝi agordojn de Skraĉo

en: Fullscreen
eo: Tutekrane

en: Behavior
eo: Konduto

en: Interface
eo: Interfaco

en: Extensions
eo: Etendaĵoj

en: General
eo: Generala

en: When Scratch starts:
eo: Kiam Skraĉo startigas:

en: Show welcome screen
eo: Montri bonvenan fenestron

en: Show last open tabs
eo: Montri lastajn malfermitajn langetojn

en: Save files when changed:
eo: Konservi dosierojn kiam modifitaj:

en: Tabs
eo: Langetoj

en: Automatic indentation:
eo: Aŭtomata indentado:

en: Insert spaces instead of tabs:
eo: Enmeti spacojn anstataŭ ol taboj:

en: Tab width:
eo: Taba larĝo:

en: Highlight current line:
eo: marki aktualan linion:

en: Highlight matching brackets:
eo: Marki kongruajn krampojn:

en: Show line numbers:
eo: Montri liniajn numerojn:

en: Show Mini Map:
eo: Montru minimapo

en: Color scheme:
eo: Kolorskemo:

en: Custom font:
eo: Propra tiparo:

en: If you don't save, changes from the last 4 seconds will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas, ŝanĝoj ekde lastaj 4 sekundoj definitive perdiĝos.

en: Close without saving
eo: Fermi sen konservado

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Save File
eo: Konservi dosieron

en: New Document
eo: Nova dokumento

en: Load
eo: Ŝargi

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Edit text files
eo: Redakti tekstdosierojn

en: Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: About Scratch
eo: Pri Scratch

en: Syntax Highlighting
eo: Sintaksemfazo

en: Normal Text
eo: Normala teksto

en: Open a file to begin editing.
eo: Malfermu dosieron por ekredakti.

en: New file
eo: Nova dosiero

en: Create a new empty file.
eo: Krei novan malplenan dosieron.

en: Open file
eo: Malfermi dosieron

en: Open a saved file.
eo: Malfermi konservitan dosieron.

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Find
eo: Trovi

en: Replace With
eo: Anstataŭigi Per

en: Search next
eo: Serĉi sekvan

en: Search previous
eo: Serĉi antaŭan

en: Replace all
eo: Anstataŭigi ĉiujn

en: Go To Line:
eo: Iri al linio:

en: New Tab
eo: Nova tabo

en: Print version info and exit
eo: Presi version informon kaj eliri

en: Set of plugins
eo: Aro de kromaĵoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Text files
eo: Tekstaj dosieroj
