scratch - en to sk translation catalogue (194 entries)

en: Zeitgeist Datasource for Scratch
sk: Zeitgeist zdroj dát pre Scratch

en: Trash
sk: Kôš

en: Open some files
sk: Otvoriť niektoré súbory

en: Find…
sk: Nájsť…

en: Hide search bar
sk: Skryť vyhľadávací panel

en: Go to line…
sk: Prejsť na riadok...

en: Quit
sk: Ukončit

en: Close
sk: Zavrieť

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Reopen closed document
sk: Znovu otvoriť zatvorený dokument

en: Open last closed document in a new tab
sk: Otvoriť posledný zatvorený dokument v novej karte

en: Add New Tab
sk: Pridať novú kartu

en: Add a new tab
sk: Pridať novú kartu

en: Add New View
sk: Pridať nové zobrazenie

en: Add a new view
sk: Pridať nové zobrazenie

en: Remove Current View
sk: Odstrániť aktuálne zobrazenie

en: Remove this view
sk: Odstraniť toto zobrazenie

en: Undo
sk: Späť

en: Undo the last action
sk: Vrátiť poslednú akciu

en: Redo
sk: Opakovať

en: Redo the last undone action
sk: Opakovať poslednú vrátenú akciu

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Restore this file
sk: Obnoviť tento súbor

en: Duplicate selected strings
sk: Duplikovať vybrané reťazce

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open a file
sk: Otvoriť súbor

en: Clipboard
sk: Schránka

en: New file from Clipboard
sk: Nový súbor zo schránky

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Zoom 1:1
sk: Mierka 1:1

en: Save
sk: Uložiť

en: Save this file
sk: Uložiť tento súbor

en: Save As…
sk: Uložiť ako…

en: Save this file with a different name
sk: Uložiť tento súbor s iným menom

en: Templates
sk: Šablóny

en: Project templates
sk: Šablóny projektu

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Change Scratch settings
sk: Zmeniť nastavenia editora Scratch

en: Next Tab
sk: Ďalšia karta

en: Previous Tab
sk: Predchádzajúca karta

en: Fullscreen
sk: Na celú obrazovku

en: Behavior
sk: Správanie

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: General
sk: Všeobecné

en: When Scratch starts:
sk: Po spustení Scratch:

en: Show welcome screen
sk: Ukázať uvítaciu obrazovku

en: Show last open tabs
sk: Zobraziť naposledy otvorené karty

en: Save files when changed:
sk: Uložiť súbory pri ich zmene:

en: Tabs
sk: Karty

en: Automatic indentation:
sk: Automatické vytvorenie odstavca:

en: Insert spaces instead of tabs:
sk: Vložiť medzery namiesto tabulátorov:

en: Tab width:
sk: Šírka tabulátora:

en: Highlight current line:
sk: Zvýrazniť súčasný riadok:

en: Highlight matching brackets:
sk: Zvýrazniť zhodujúce sa zátvorky:

en: Line wrap:
sk: Zalomenie riadkov:

en: Draw Spaces:
sk: Zobraziť mezery:

en: Show line numbers:
sk: Zobraziť číslovanie riadkov:

en: Show Mini Map:
sk: Zobraziť mini-mapu:

en: Line width guide:
sk: Šírka vodiacej čiary

en: Font and Color Scheme
sk: Písmo a farebná schéma

en: Color scheme:
sk: Farebná schéma:

en: Custom font:
sk: Vlastné písmo:

en: Save changes to document %s before closing?
sk: Uložiť zmeny do dokumentu %s pred ukončením?

en: If you don't save, changes from the last 4 seconds will be permanently lost.
sk: Ak ich neuložíte, zmeny z posledných 4 sekúnd budú navždy stratené.

en: Close without saving
sk: Zavrieť bez uloženia

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: New Document
sk: Nový dokument

en: File "%s" cannot be read. Maybe it is corrupt
    or you do not have the necessary permissions to read it.
sk: Súbor "%s" sa nedá prečítať. Môže byť poškodený,
    alebo nemáte potrebné oprávnenie na jeho čítanie.

en: The location containing the file "%s" was unmounted. Do you want to save somewhere else?
sk: Umiestnenie obsahujúce súbor "%s" nie je pripojené. Chcete uložiť na iné miesto?

en: File "%s" was deleted. Do you want to save it anyway?
sk: Súbor "%s" bol odstránený. Chcete ho aj napriek tomu uložiť?

en: You cannot save changes on file "%s". Do you want to save the changes to this file in a different location?
sk: Nie je možné uložiť zmeny v súbore "%s". Chcete uložiť zmeny v súbore na iné miesto?

en: Save changes elsewhere
sk: Uložiť zmeny inam

en: File "%s" was modified by an external application. Do you want to load it again or continue your editing?
sk: Súbor "%s" bol zmenený inou aplikáciou. Chcete ho opätovne načítať, alebo pokračovať v úpravách?

en: Load
sk: Načítať

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Edit text files
sk: Úprava textových súborov

en: Text Editor
sk: Textový editor

en: New Window
sk: Nové Okno

en: About Scratch
sk: O programe Scratch

en: Text file from
sk: Textový súbor z

en: Syntax Highlighting
sk: Zvýrazňovanie syntaxe

en: Normal Text
sk: Normálny text

en: No Files Open
sk: Žiadne otvorené súbory

en: Open a file to begin editing.
sk: Otvorte súbor a začnite upravovať.

en: New file
sk: Nový súbor

en: Create a new empty file.
sk: Vytvoriť nový prázdny súbor.

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: Open a saved file.
sk: Otvoriť uložený súbor.

en: New file from clipboard
sk: Nový súbor zo schránky

en: Create a new file from the contents of your clipboard.
sk: Vytvoriť nový súbor z obsahu vašej schránky.

en: Share
sk: Zdieľať

en: Wait while restoring last session...
sk: Čakať na obnovenie poslednej relácie...

en: Find
sk: Hľadať

en: Replace With
sk: Nahradiť za

en: Search next
sk: Hľadať ďalší

en: Search previous
sk: Hľadať predošlý

en: Cyclic Search
sk: Cyklické hľadanie

en: Replace all
sk: Nahradiť všetko

en: Go To Line:
sk: Ísť na riadok:

en: Maybe you do not have the necessary permissions.
sk: Možno nemáte potrebné oprávnenia.

en: Maybe the file path provided is not valid.
sk: Zadaná cesta k súboru pravdepodobne nie je platná

en: The location is read-only.
sk: Lokácia je len pre čítanie.

en: The parent directory doesn't exist.
sk: Rodičovský priečinok neexistuje.

en: File "%s" cannot be created.
    %s
sk: Súbor "%s" nemôže byť vytvorený.
    %s

en: File "%s" cannot be opened.
    %s
sk: Súbor "%s" nemôže byť otvorený.
    %s

en: It is a mountable location.
sk: Pripojiteľné umiestnenie

en: It is a directory.
sk: Je to priečinok.

en: It is a "special" file such as a socket,
     fifo, block device, or character device.
sk: Je to "špeciálny" súbor ako socket,
     fifo, blokové zariadenie, alebo znakové zariadenie

en: It is an "unknown" file type.
sk: "Neznámy" typ súboru.

en: New Tab
sk: Nová karta

en: Print version info and exit
sk: Vytlačiť informácie o verzii a ukončiť

en: Set of plugins
sk: Sada zásuvných modulov

en: Current working directory
sk: Aktuálny pracovný adresár

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Text files
sk: Textové súbory

en: Close Inspector
sk: Zatvoriť inšpektor

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Browser Preview
sk: Náhľad prehliadača

en: Get a preview your work in a web page
sk: Získajte náhľad svojej práce na webovej stránke

en: Show Preview
sk: Zobraziť náhľad

en: Web Preview
sk: Náhľad v prehliadači

en: Hide Preview
sk: Skryť náhľad

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Clipboard History
sk: História schránky

en: Clipboard to view history
sk: Prezrieť históriu schránky

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Paste
sk: Vložiť

en: Detect Indent
sk: Zistiť odsadenie

en: Heuristically detect tab or space settings
sk: Zistiť nastavenia záražiek a medzier

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Share your files with Contractor
sk: Zdieľajte vaše súbory cez Contractor

en: Could not load icon theme: %s
sk: Nepodarilo sa načítať motív ikon: %s

en: Words Completion
sk: Dokončovanie slov

en: Show a completion dialog with most used words from your files
sk: Zobraziť dialógové okno s väčšinou používaných slov z vašich súborov

en: %s - Word Completion
sk: Dokončovanie slova: %s

en: Symbols
sk: Symboly

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Outline
sk: Obrys

en: Outline symbols in your current file in vala
sk: Vyznačiť symboly v aktuálnom súbore vo vale

en: Spell Checker
sk: Kontrola pravopisu

en: Checks the spelling of your documents
sk: Kontrola pravopisu vašich dokumentov

en: No suitable dictionaries were found.
    Please install at least one [aspell] dictionary
sk: Neboli nájdené vhodné slovníky.
    Nainštalujte prosím aspoň jeden [aspell] slovník

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Open With
sk: Otvoriť pomocou

en: Open files you are editing with another application
sk: Otvoriť súbory, ktoré upravujete inou aplikáciou

en: Open With…
sk: Otvoriť s...

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Source Tree
sk: Zdrojový strom

en: Have a look at your sources organized in a nice tree
sk: Pozrite sa na svoje zdroje organizované v strome

en: Loading...
sk: Načítavam...

en: Bookmark
sk: Záložka

en: Files
sk: Súbory

en: Project
sk: Projekt

en: Bookmarks
sk: Záložky

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Vim Emulation
sk: Emulácia Vim

en: Use Vim commands in Scratch
sk: Použiť Vim príkazy v Scratch

en: Preserve Indent
sk: Zachovať odsadenie

en: Maintains indent level of pasted text when auto-indent is active
sk: Udržujte odsadenie úrovne vloženého textu, keď je aktívne automatické odsadenie

en: Strip trailing whitespace
sk: Odstrániť koncové medzery

en: Strip trailing whitespace on save
sk: Odstrániť koncové medzery pri uložení

en: /New File
sk: /Nový súbor

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Folder Manager
sk: Správca priečinkov

en: Basic folder manager with file browsing
sk: Základný správca priečinkov s prehliadaním súborov

en: Go to parent
sk: O úroveň vyššie

en: Add file
sk: Pridať súbor

en: Remove file
sk: Odstrániť súbor

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: Terminal
sk: Terminál

en: A terminal in your text editor
sk: Terminál vo vašom textovom editore

en: Show Terminal
sk: Zobraziť terminál

en: Hide Terminal
sk: Skryť terminál

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Terminal on Right
sk: Terminál vpravo

en: Terminal on Bottom
sk: Terminál dole

en: Share via PasteBin
sk: Zdieľať použitím PasteBin

en: Name:
sk: Meno:

en: Format:
sk: Formát:

en: Others...
sk: Iné...

en: Expiry time:
sk: Čas vypršania platnosti:

en: Keep this paste private
sk: Ponechať toto vloženie súkromné

en: Upload
sk: Nahrať

en: Other formats
sk: Iné formáty

en: Never
sk: Nikdy

en: Ten minutes
sk: Desať minút

en: One hour
sk: Jedna hodina

en: One day
sk: Jeden deň

en: One month
sk: Jeden mesiac

en: Share files with pastebin service
sk: Zdieľať súbory v službe pastebin

en: Upload to Pastebin
sk: Odoslať do Pastebin

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Highlight Selected Words
sk: Zvýrazniť označený text

en: Highlights all occurrences of words that are selected
sk: Zvýrazňuje výskyt všetkých vybraných slov

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Brackets Completion
sk: Ukončovanie zátvoriek

en: Complete brackets while typing
sk: Automaticky ukončovať zátvorky pri písaní

en: Folders
sk: Priečinky

en: Open a folder
sk: Otvoriť priečinok

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Close Folder
sk: Zatvoriť priečinok
