scratch - en to sl translation catalogue (191 entries)

en: Zeitgeist Datasource for Scratch
sl: Vir podatkov Zeitgeist za Scratch

en: Trash
sl: Smeti

en: Open some files
sl: Odpri nekaj datotek

en: Find…
sl: Iskanje

en: Hide search bar
sl: Skrij iskalno vrstico

en: Go to line…
sl: Pojdi v vrstico ...

en: Quit
sl: Končaj

en: Close
sl: Zapri

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Reopen closed document
sl: Znova odpri zaprt dokument

en: Open last closed document in a new tab
sl: Odpri nazadnje zaprt dokument v novem zavihku

en: Add New Tab
sl: Dodaj nov zavihek

en: Add a new tab
sl: Dodaj nov zavihek

en: Add New View
sl: Dodaj nov pogled

en: Add a new view
sl: Dodaj nov pogled

en: Remove Current View
sl: Odstrani trenutni pogled

en: Remove this view
sl: Odstrani ta pogled

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Redo
sl: Ponovi

en: Redo the last undone action
sl: Ponovi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Revert
sl: Povrni

en: Restore this file
sl: Obnovi datoteko

en: Duplicate selected strings
sl: Podvoji izbrani niz

en: Open
sl: Odpri

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: Clipboard
sl: Odložišče

en: New file from Clipboard
sl: Nova datoteka z odložišča

en: Zoom
sl: Povečaj

en: Zoom 1:1
sl: 1:1

en: Save
sl: Shrani

en: Save this file
sl: Shrani datoteko

en: Save As…
sl: Shrani kot …

en: Save this file with a different name
sl: Shrani datoteko pod drugim imenom

en: Templates
sl: Predloge

en: Project templates
sl: Projektne predloge

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Change Scratch settings
sl: Spremeni nastavitve programa

en: Next Tab
sl: Naslednji zavihek

en: Previous Tab
sl: Prejšnji zavihek

en: Fullscreen
sl: Celozaslonski način

en: Behavior
sl: Vedenje

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Extensions
sl: Razširitve

en: General
sl: Splošno

en: When Scratch starts:
sl: Ko se program zažene:

en: Show welcome screen
sl: Pokaži pozdravni zaslon

en: Show last open tabs
sl: Pokaži zadnje odprte zavihke

en: Save files when changed:
sl: Shrani datoteke ob spremembi:

en: Tabs
sl: Zavihki

en: Automatic indentation:
sl: Samodejno zamikanje:

en: Insert spaces instead of tabs:
sl: Vstavi presledke namesto tabulatorjev:

en: Tab width:
sl: Širina tabulatorja:

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Highlight current line:
sl: Poudari trenutno vrstico:

en: Highlight matching brackets:
sl: Poudari ujemajoče oklepaje:

en: Line wrap:
sl: Prelom vrstice:

en: Draw Spaces:
sl: Prikaži presledke

en: Show line numbers:
sl: Pokaži številke vrstic:

en: Show Mini Map:
sl: Prikaži mini pregled:

en: Line width guide:
sl: Vodilo za širino vrstice

en: Font and Color Scheme
sl: Barve in pisava

en: Color scheme:
sl: Barvna shema:

en: Custom font:
sl: Poljubna pisava:

en: Save changes to document %s before closing?
sl: Ali želite pred zaprtjem shraniti spremembe v dokument %s?

en: If you don't save, changes from the last 4 seconds will be permanently lost.
sl: Če ne boste shranili, bodo spremembe zadnjih 4-ih sekund trajno izgubljene.

en: Close without saving
sl: Zapri brez shranjevanja

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: New Document
sl: Nov dokument

en: File "%s" cannot be read. Maybe it is corrupt
    or you do not have the necessary permissions to read it.
sl: Datoteke "%s" ni mogoče brati. Morda je poškodovana
    ali pa nimate dovoljenja za branje.

en: The location containing the file "%s" was unmounted. Do you want to save somewhere else?
sl: Imenik z datoteko "%s" je bil odklopljen. Ali želite datoteko shraniti kam drugam?

en: File "%s" was deleted. Do you want to save it anyway?
sl: Datoteka "%s" je bila izbrisana. Ali jo želite vseeno shraniti?

en: You cannot save changes on file "%s". Do you want to save the changes to this file in a different location?
sl: Sprememb v datoteki "%s" ne morete shraniti. Ali jo želite shraniti v drug imenik?

en: Save changes elsewhere
sl: Shrani spremembe drugje

en: File "%s" was modified by an external application. Do you want to load it again or continue your editing?
sl: Datoteko "%s" je spremenila druga apliakcija. Ali jo želite ponovno naložiti?

en: Load
sl: Naloži

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Edit text files
sl: Uredi besedilne datoteke

en: Text Editor
sl: Urejevalnik besedila

en: New Window
sl: Novo okno

en: About Scratch
sl: O Scratchu

en: Text file from
sl: Tekstovna datoteka iz

en: Syntax Highlighting
sl: Označevanje sintakse

en: Normal Text
sl: Običajno besedilo

en: No Files Open
sl: Ni odprtih datotek

en: Open a file to begin editing.
sl: Odprite datoteko, da začnete z urejanjem.

en: New file
sl: Nova datoteka

en: Create a new empty file.
sl: Ustvarite novo prazno datoteko.

en: Open file
sl: Odpri datoteko

en: Open a saved file.
sl: Odprite shranjeno datoteko.

en: New file from clipboard
sl: Nova datoteka z odložišča

en: Create a new file from the contents of your clipboard.
sl: Ustvari novo datoteko z vsebine vašega odložišča.

en: Share
sl: Deli

en: Wait while restoring last session...
sl: Prejšnja seja se obnavlja...

en: Find
sl: Iskanje

en: Replace With
sl: Zamenjaj z

en: Search next
sl: Išči naprej

en: Search previous
sl: Išči nazaj

en: Cyclic Search
sl: Išči ponovno od začetka

en: Replace all
sl: Zamenjaj vse

en: Go To Line:
sl: Pojdi na vrstico:

en: Maybe you do not have the necessary permissions.
sl: Morda nimate ustreznih pravic.

en: Maybe the file path provided is not valid.
sl: Morda pot do datoteke ni pravilna.

en: The location is read-only.
sl: Lokacija je dostopna samo za branje.

en: The parent directory doesn't exist.
sl: Mapa z datoteko več ne obstaja.

en: File "%s" cannot be created.
    %s
sl: Datoteke  "%s" ni mogoče ustvariti.
    %s

en: File "%s" cannot be opened.
    %s
sl: Datoteke  "%s" ni bilo mogoče odpreti.
    %s

en: It is a mountable location.
sl: Je priklopna točka.

en: It is a directory.
sl: Je direktorij.

en: It is a "special" file such as a socket,
     fifo, block device, or character device.
sl: Je "posebna" datoteka kot npr. vtičnica,
    fifo, blokovna ali znakovna naprava.

en: It is an "unknown" file type.
sl: Je "neznan" tip datoteke.

en: New Tab
sl: Nov zavihek

en: Print version info and exit
sl: Prikaži različico in končaj

en: Set of plugins
sl: Nabor vtičnikov

en: Current working directory
sl: Trenutni imenik

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Text files
sl: Datoteke z besedilom

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Browser Preview
sl: Predogled v brskalniku

en: Get a preview your work in a web page
sl: Predogled vašega dela na spetni strani

en: Show Preview
sl: Pokaži predogled

en: Web Preview
sl: Spletni predogled

en: Hide Preview
sl: Skrij predogled

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Clipboard History
sl: Zgodovina odložišča

en: Delete
sl: Izbriši

en: Paste
sl: Prilepi

en: Detect Indent
sl: Zaznaj zamik

en: Heuristically detect tab or space settings
sl: Hevristično zaznaj nastavitve presledkov ali tabulatorjev

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Share your files with Contractor
sl: Delite svoje datoteke s Contractorjem

en: Could not load icon theme: %s
sl: Ni mogoče naložiti ikonske teme: %s

en: Words Completion
sl: Dopolnjevanje besed

en: Show a completion dialog with most used words from your files
sl: Pokaže pogovorno okno dopolnitve z najpogosteje uporabljenimi besedami iz vaših datotek

en: %s - Word Completion
sl: %s - Dopolnitev besede

en: Symbols
sl: Simboli

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Outline
sl: Oris

en: Spell Checker
sl: Pregledovalnik pravopisa

en: Checks the spelling of your documents
sl: Preveri pravopis vaših dokumenov

en: No suitable dictionaries were found.
    Please install at least one [aspell] dictionary
sl: Nobenega ustreznega slovarja ni mogoče najti.
    Namestite vsaj en [aspell] slovar

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Open With
sl: Odpri z

en: Open files you are editing with another application
sl: Odpre datoteke, ki jih urejate, z drugo aplikacijo.

en: Open With…
sl: Odpri z...

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Source Tree
sl: Drevo vira

en: Have a look at your sources organized in a nice tree
sl: Pogled v obliki lepega drevesa

en: Loading...
sl: Nalaganje...

en: Bookmark
sl: Zaznamek

en: Files
sl: Datoteke

en: Project
sl: Projekt

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Vim Emulation
sl: Posnemanje Vima

en: Use Vim commands in Scratch
sl: Uporabi ukaze Vima v Scratchu

en: Preserve Indent
sl: Obdrži zamik

en: Maintains indent level of pasted text when auto-indent is active
sl: Obdrži zamik prilepljenega besedila ko je vklopljeno avtomatsko zamikanje

en: Strip trailing whitespace
sl: Zbriši prazne znake na koncu

en: Strip trailing whitespace on save
sl: Zbriši prazne znake na koncu ob shranjevanju

en: /New File
sl: /Nova datoteka

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Folder Manager
sl: Upravitelj map

en: Basic folder manager with file browsing
sl: Preprost upravljalnik map z brskanjem datotek

en: Go to parent
sl: Pojdi do nadrejenega

en: Add file
sl: Dodaj datoteko

en: Remove file
sl: Odstrani datoteko

en: File Manager
sl: Upravitelj datotek

en: A terminal in your text editor
sl: Terminal v vašem urejevalniku besedil

en: Show Terminal
sl: Pokaži terminal

en: Hide Terminal
sl: Skrij terminal

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Terminal on Right
sl: Terminal na desni

en: Terminal on Bottom
sl: Terminal spodaj

en: Share via PasteBin
sl: Deli preko PasteBin

en: Name:
sl: Ime:

en: Format:
sl: Vrsta:

en: Others...
sl: Drugo ...

en: Expiry time:
sl: Čas poteka:

en: Keep this paste private
sl: Zasebna objava

en: Upload
sl: Naloži

en: Other formats
sl: Druge vrste

en: Never
sl: Nikoli

en: Ten minutes
sl: Deset minut

en: One hour
sl: Ena ura

en: One day
sl: En dan

en: One month
sl: En mesec

en: Share files with pastebin service
sl: Delite datoteke s storitvijo Pastebin

en: Upload to Pastebin
sl: Pošlji na Pastebin

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Highlight Selected Words
sl: Osvetli izbrane besede

en: Highlights all occurrences of words that are selected
sl: Osvetli vse ponovitve izbranih besed.

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Brackets Completion
sl: Dopolnjevanje oklepajev

en: Complete brackets while typing
sl: Ob tipkanju dokonča oklepaje

en: Folders
sl: Mape

en: Open a folder
sl: Odpri mapo

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Open
sl: _Odpri

en: Close Folder
sl: Zapri mapo
