scratch - en to ca translation catalogue (190 entries)

en: Zeitgeist Datasource for Scratch
ca: Font de dades del Zeitgeist per a l'Scratch

en: Trash
ca: Paperera

en: Open some files
ca: Obriu alguns fitxers

en: Find…
ca: Cerca…

en: Hide search bar
ca: Oculta la barra de cerca

en: Go to line…
ca: Vés a la línia…

en: Quit
ca: Surt

en: Close
ca: Tanca

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Reopen closed document
ca: Reobre document tancat

en: Open last closed document in a new tab
ca: Obre l'últim document tancat a una pestanya nova

en: Add New Tab
ca: Afegeix una pestanya nova

en: Add a new tab
ca: Afegeix una pestanya nova

en: Add New View
ca: Afegeix una nova vista

en: Add a new view
ca: Afegeix una nova vista

en: Remove Current View
ca: Elimina la vista actual

en: Remove this view
ca: Elimina aquesta vista

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo the last action
ca: Desfés la darrera acció

en: Redo
ca: Refés

en: Redo the last undone action
ca: Refés la darrera acció desfeta

en: Revert
ca: Reverteix

en: Restore this file
ca: Restaura aquest fitxer

en: Duplicate selected strings
ca: Duplica la línia seleccionada

en: Open
ca: Obre

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: New file from Clipboard
ca: Fitxer nou del porta-retalls

en: Zoom
ca: Ampliació

en: Zoom 1:1
ca: Ampliació 1:1

en: Save
ca: Desa

en: Save this file
ca: Desa aquest fitxer

en: Save As…
ca: Anomena i desa…

en: Save this file with a different name
ca: Desa aquest fitxer amb un nom diferent

en: Templates
ca: Plantilles

en: Project templates
ca: Plantilles de projectes

en: Preferences
ca: Preferències

en: Change Scratch settings
ca: Canvia les preferències de l'Scratch

en: Next Tab
ca: Pestanya següent

en: Previous Tab
ca: Pestanya anterior

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Behavior
ca: Comportament

en: Interface
ca: Interfície

en: When Scratch starts:
ca: Quan s'iniciï l'Scratch:

en: Show welcome screen
ca: Mostra la finestra de benvinguda

en: Show last open tabs
ca: Mostra les pestanyes obertes recentment

en: Save files when changed:
ca: Desa els fitxers quan es produeixin canvis:

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Automatic indentation:
ca: Sagnat automàtic:

en: Insert spaces instead of tabs:
ca: Inserir espais en comptes de tabulacions:

en: Tab width:
ca: Amplada del tabulador:

en: Highlight current line:
ca: Realça la línia actual:

en: Highlight matching brackets:
ca: Realça la parella de claudàtors:

en: Line wrap:
ca: Ajust de línia:

en: Draw Spaces:
ca: Dibuxa espais:

en: Show line numbers:
ca: Mostrar el nombres de línia:

en: Show Mini Map:
ca: Mostra el minimapa:

en: Line width guide:
ca: Guia d'amplada de línia:

en: Font and Color Scheme
ca: Esquema de lletra i color

en: Color scheme:
ca: Esquema de colors:

en: Custom font:
ca: Tipus de lletra personalitzada:

en: Save changes to document %s before closing?
ca: Voleu desar els canvis fets a %s abans de tancar-lo?

en: If you don't save, changes from the last 4 seconds will be permanently lost.
ca: Si no deseu el document, els canvis dels darrers 4 segons es pedran permanentment.

en: Close without saving
ca: Tanca sense desar

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: New Document
ca: Document nou

en: File "%s" cannot be read. Maybe it is corrupt
    or you do not have the necessary permissions to read it.
ca: No es pot llegir el fitxer %s. Potser s'ha corromput
    o no teniu els permisos necessaris per llegir-lo.

en: The location containing the file "%s" was unmounted. Do you want to save somewhere else?
ca: La ubicació que contenia el fitxer %s s'ha desmuntat. El voleu desar en un altre lloc?

en: File "%s" was deleted. Do you want to save it anyway?
ca: S'ha eliminat el fitxer %s. Voleu desar-lo de tota manera?

en: You cannot save changes on file "%s". Do you want to save the changes to this file in a different location?
ca: No podeu desar els canvis al fitxer %s. Voleu desar-ne els canvis en un altre lloc?

en: Save changes elsewhere
ca: Desa els canvis a una altra ubicació

en: File "%s" was modified by an external application. Do you want to load it again or continue your editing?
ca: Una aplicació externa ha modificat el fitxer %s . Voleu tornar-lo a carregar o continuar l'edició?

en: Load
ca: Carrega

en: Continue
ca: Continua

en: Edit text files
ca: Editeu fitxers de text

en: Text Editor
ca: Editor de textos

en: New Window
ca: Finestra nova

en: About Scratch
ca: Quant a l'Scratch

en: Text file from
ca: Fitxer de text de

en: Syntax Highlighting
ca: Realçat de sintaxi

en: Normal Text
ca: Text normal

en: No Files Open
ca: No hi ha cap fitxer obert

en: Open a file to begin editing.
ca: Obriu un fitxer per començar l'edició.

en: New file
ca: Fitxer nou

en: Create a new empty file.
ca: Crea un fitxer nou buit.

en: Open file
ca: Obre un fitxer

en: Open a saved file.
ca: Obre un fitxer desat.

en: New file from clipboard
ca: Fitxer nou del porta-retalls

en: Create a new file from the contents of your clipboard.
ca: Crea un fitxer nou a partir del contingut del porta-retalls.

en: Share
ca: Comparteix

en: Wait while restoring last session...
ca: Espereu mentre es restableix l'última sessió…

en: Find
ca: Cerca

en: Replace With
ca: Reemplaça amb

en: Search next
ca: Cerca el següent

en: Search previous
ca: Cerca l'anterior

en: Cyclic Search
ca: Cerca cíclica

en: Replace all
ca: Reemplaça-ho tot

en: Go To Line:
ca: Ves a la línia:

en: Maybe you do not have the necessary permissions.
ca: Potser no en teniu els permisos necessaris.

en: Maybe the file path provided is not valid.
ca: Potser el camí del fitxer no és vàlid.

en: The location is read-only.
ca: La ubicació es només de lectura.

en: The parent directory doesn't exist.
ca: El directori pare no existeix.

en: File "%s" cannot be created.
    %s
ca: No es pot crear el fitxer %s.

en: File "%s" cannot be opened.
    %s
ca: No espot obrir el fitxer %s.

en: It is a mountable location.
ca: És una ubicació muntable.

en: It is a directory.
ca: És un directori.

en: It is a "special" file such as a socket,
     fifo, block device, or character device.
ca: És un fitxer especial, com ara un sòcol,
      FIFO, dispositiu de bloc o dispositiu de caràcters.

en: It is an "unknown" file type.
ca: És un tipus de fitxer desconegut.

en: New Tab
ca: Pestanya nova

en: Print version info and exit
ca: Imprimeix informació de la versió i surt

en: Set of plugins
ca: Conjunt de connectors

en: Current working directory
ca: Directori de treball actual

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Text files
ca: Fitxers de text

en: Close Inspector
ca: Tanca l'inspector

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Browser Preview
ca: Previsualització al navegador

en: Get a preview your work in a web page
ca: Obteniu una vista prèvia del vostre treball en una pàgina web

en: Show Preview
ca: Previsualitza

en: Web Preview
ca: Previsualitzció web

en: Hide Preview
ca: Amaga la previsualització

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Clipboard History
ca: Historial del porta-retalls

en: Clipboard to view history
ca: Porta-retalls per veure'n l'historial

en: Delete
ca: Elimina

en: Paste
ca: Enganxa

en: Detect Indent
ca: Detecta el sagnat

en: Heuristically detect tab or space settings
ca: Detecta la configuració de l'espai o del tabulador heurísticament

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Share your files with Contractor
ca: Compartiu els vostres fitxers amb el Contractor

en: Could not load icon theme: %s
ca: No s'ha pogut carregar el tema d'icones: %s

en: Words Completion
ca: Compleció de paraules

en: Show a completion dialog with most used words from your files
ca: Mostra un diàleg de compleció amb les paraules més utilitzades als vostres fitxers.

en: %s - Word Completion
ca: %s - Compleció de paraules

en: Symbols
ca: Simbols

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Outline
ca: Esquema

en: Outline symbols in your current file in vala
ca: Símbols d'esquema al fitxer actual en vala

en: Spell Checker
ca: Corrector ortogràfic

en: Checks the spelling of your documents
ca: Revisa l'ortografia dels vostres documents

en: No suitable dictionaries were found.
    Please install at least one [aspell] dictionary
ca: No s'ha trobat cap diccionari adient.
    Si us plau, instal·leu com a mínim un diccionari (aspell).

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Open With
ca: Obre amb

en: Open files you are editing with another application
ca: Obre fitxers que s'estiguin editant amb una altra apliació.

en: Open With…
ca: Obre amb...

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Source Tree
ca: Arbre d'origen

en: Have a look at your sources organized in a nice tree
ca: Feu una ullada als vostres orígens organitzats en un arbre

en: Loading...
ca: S'està carregant…

en: Bookmark
ca: Adreça d'interès

en: Files
ca: Fitxers

en: Project
ca: Projecte

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Vim Emulation
ca: Emulació del Vim

en: Use Vim commands in Scratch
ca: Utilitza ordres del Vim a l'Scratch

en: Preserve Indent
ca: Conserva el sagnat

en: Maintains indent level of pasted text when auto-indent is active
ca: Manté el nivell de sagnat del text enganxat quan el sagnat automàtic està actiu.

en: Strip trailing whitespace
ca: Suprimeix els espais en blanc

en: Strip trailing whitespace on save
ca: Suprimeix els espais en blanc en desar

en: /New File
ca: Fitxer /nou

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Folder Manager
ca: Gestor de carpetes

en: Basic folder manager with file browsing
ca: Gestor de carpetes bàsic amb navegació de fitxers

en: Go to parent
ca: Vés al directori principal

en: Add file
ca: Afegeix un fitxer

en: Remove file
ca: Suprimeix el fitxer

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: A terminal in your text editor
ca: Un terminal a l'editor de textos

en: Show Terminal
ca: Mostra el terminal

en: Hide Terminal
ca: Amaga el terminal

en: Copy
ca: Copia

en: Terminal on Right
ca: El terminal a la dreta

en: Terminal on Bottom
ca: Posa el terminal a baix

en: Share via PasteBin
ca: Comparteix mitjançant el PasteBin

en: Name:
ca: Nom:

en: Others...
ca: Altres…

en: Expiry time:
ca: Temps d'expiració:

en: Keep this paste private
ca: Mantén aquest retall com a privat

en: Upload
ca: Puja

en: Other formats
ca: Altres formats

en: Never
ca: Mai

en: Ten minutes
ca: Deu minuts

en: One hour
ca: Una hora

en: One day
ca: Un dia

en: One month
ca: Un mes

en: Share files with pastebin service
ca: Comparteix fitxers mitjançant el Pastebin

en: Upload to Pastebin
ca: Puja al Pastebin

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Highlight Selected Words
ca: Ressalta les paraules seleccionades

en: Highlights all occurrences of words that are selected
ca: Ressalta tots els casos de paraules que se seleccionen

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Brackets Completion
ca: Compleció de claudàtors

en: Complete brackets while typing
ca: Completa els claudàtors mentre s'escriu

en: Folders
ca: Carpetes

en: Open a folder
ca: Obre una carpeta

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Close Folder
ca: Tanca la carpeta
