scratch - en to ms translation catalogue (193 entries)

en: Hide search bar
ms: Sembunyikan bar carian

en: Open last closed document in a new tab
ms: Buka dokumen yang terakhir ditutup dalam tab baru

en: Zeitgeist Datasource for Scratch
ms: Sumber Data Zeitgeist untuk Scratch

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Open some files
ms: Buka beberapa fail

en: Find…
ms: Cari...

en: Go to line…
ms: Pergi ke baris...

en: Quit
ms: Keluar

en: Close
ms: Tutup

en: Replace
ms: Ganti

en: Reopen closed document
ms: Buka semula dokumen ditutup

en: Add New Tab
ms: Tambah Tab Baru

en: Add a new tab
ms: Tambah tab baru

en: Add New View
ms: Tambah Paparan Baru

en: Add a new view
ms: Tambah paparan baru

en: Remove Current View
ms: Buang Paparan Semasa

en: Remove this view
ms: Buang paparan ini

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Undo the last action
ms: Buat asal tindakan terakhir

en: Redo
ms: Buat Semula

en: Redo the last undone action
ms: Buat semula tindakan tidak selesai terakhir

en: Revert
ms: Kembali

en: Restore this file
ms: Pulih fail ini

en: Duplicate selected strings
ms: Gandakan rentetan terpilih

en: Open
ms: Buka

en: Open a file
ms: Buka fail

en: Clipboard
ms: Papan Keratan

en: New file from Clipboard
ms: Fail baharu dari Papan Keratan

en: Zoom
ms: Zum

en: Zoom 1:1
ms: Zum 1:1

en: Save
ms: Simpan

en: Save this file
ms: Simpan fail ini

en: Save As…
ms: Simpan Sebagai...

en: Save this file with a different name
ms: Siman fail ini dengan nama berbeza

en: Templates
ms: Templat

en: Project templates
ms: Templat projek

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Change Scratch settings
ms: Ubah tetapan Kasar

en: Next Tab
ms: Tab Berikutnya

en: Previous Tab
ms: Tab Terdahulu

en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: Interface
ms: Antaramuka

en: Extensions
ms: Sambungan

en: General
ms: Am

en: When Scratch starts:
ms: Bila Scratch bermula:

en: Show welcome screen
ms: Papar skrin aluan

en: Show last open tabs
ms: Papar tab terakhir dibuka

en: Save files when changed:
ms: Simpan fail bila berubah:

en: Tabs
ms: Tab

en: Automatic indentation:
ms: Indentasi automatik:

en: Insert spaces instead of tabs:
ms: Sisip jarak selain tab:

en: Tab width:
ms: Lebar tab:

en: Editor
ms: Penyunting

en: Highlight current line:
ms: Sorot baris semasa:

en: Highlight matching brackets:
ms: Sorot kurungan sepadan:

en: Line wrap:
ms: Lilit baris:

en: Draw Spaces:
ms: Lukis Ruang:

en: Show line numbers:
ms: Papar baris nombor:

en: Show Mini Map:
ms: Tunjuk Peta Mini:

en: Line width guide:
ms: Panduan lebar baris:

en: Font and Color Scheme
ms: Fon dan Skema Warna

en: Color scheme:
ms: Skema warna:

en: Custom font:
ms: Fon suai:

en: Save changes to document %s before closing?
ms: Simpan perubahan ke dokumen %s sebelum menutup?

en: If you don't save, changes from the last 4 seconds will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak  simpan, perubahan dari 4 saat terakhir akan hilang.

en: Close without saving
ms: Tutup tanpa menyimpan

en: Cancel
ms: Batal

en: Save File
ms: Simpan Fail

en: New Document
ms: Dokumen Baru

en: File "%s" cannot be read. Maybe it is corrupt
    or you do not have the necessary permissions to read it.
ms: Fail "%s" tidak dapat dibaca. Mungkin telah rosak
    atau anda tidak mempunyai keizinan untuk membacanya.

en: The location containing the file "%s" was unmounted. Do you want to save somewhere else?
ms: Lokasi mengandungi fail "%s" telah dinyahlekap. Anda mahu simpan ditempat lain?

en: File "%s" was deleted. Do you want to save it anyway?
ms: Fail "%s" telah dipadam. Anda mahu simpan ia jua?

en: You cannot save changes on file "%s". Do you want to save the changes to this file in a different location?
ms: Anda tidak dapat simpan perubahan pada fail "%s". Anda mahu simpan perubahan pada fail ini dalam lokasi yang berlainan?

en: Save changes elsewhere
ms: Simpan perubahan dimana saja

en: File "%s" was modified by an external application. Do you want to load it again or continue your editing?
ms: Fail "%s" telah diubahsuai oleh aplikasi luar. Anda mahu muatkannya sekali lagi atau teruskan penyuntingan anda?

en: Load
ms: Muat

en: Continue
ms: Teruskan

en: Edit text files
ms: Sunting fail teks

en: Text Editor
ms: Penyunting Teks

en: New Window
ms: Tetingkap Baru

en: About Scratch
ms: Perihal Scratch

en: Text file from
ms: Fail teks dari

en: Syntax Highlighting
ms: Penyorotan Sintaks

en: Normal Text
ms: Teks Biasa

en: No Files Open
ms: Tiada Fail Dibuka

en: Open a file to begin editing.
ms: Buka fail untuk mula menyunting.

en: New file
ms: Fail baru

en: Create a new empty file.
ms: Cipta fail kosong baru.

en: Open file
ms: Buka fail

en: Open a saved file.
ms: Buka fail tersimpan.

en: New file from clipboard
ms: Fail baharu dari papan keratan

en: Create a new file from the contents of your clipboard.
ms: Cipta fail baharu daripada kandungan papan keratan anda.

en: Share
ms: Kongsi

en: Wait while restoring last session...
ms: Tunggu semasa pemulihan sesi terakhir...

en: Find
ms: Cari

en: Replace With
ms: Ganti Dengan

en: Search next
ms: Gelintar berikutnya

en: Search previous
ms: Gelintar terdahulu

en: Cyclic Search
ms: Gelintar Kitar

en: Replace all
ms: Ganti semua

en: Go To Line:
ms: Pergi Ke Baris:

en: Maybe you do not have the necessary permissions.
ms: Mungkin anda tidak mempunyai keizinan yang diperlukan.

en: Maybe the file path provided is not valid.
ms: Mungkin laluan fail yang disediakan tidak sah.

en: The location is read-only.
ms: Lokasi adalah baca-sahaja.

en: The parent directory doesn't exist.
ms: Direktori induk tidak wujud.

en: File "%s" cannot be created.
    %s
ms: Fail "%s" tidak dapat dicipta.
    %s

en: File "%s" cannot be opened.
    %s
ms: Fail "%s" tidak dapat dibuka.
    %s

en: It is a mountable location.
ms: Adalah lokasi boleh dilekap.

en: It is a directory.
ms: Adalah sebuah direktori.

en: It is a "special" file such as a socket,
     fifo, block device, or character device.
ms: Adalah fail "khas" seperti soket,
     fifo, peranti blok, atau peranti aksara.

en: It is an "unknown" file type.
ms: Adalah jenis fail yang "tidak diketahui".

en: New Tab
ms: Tab Baru

en: Print version info and exit
ms: Cetak maklumat versi dan keluar

en: Set of plugins
ms: Set pemalam

en: Current working directory
ms: Direktori kerja semasa

en: All files
ms: Semua fail

en: Text files
ms: Fail teks

en: Close Inspector
ms: Tutup Pemeriksa

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Browser Preview
ms: Pelayar Pratonton

en: Get a preview your work in a web page
ms: Dapatkan pratonton kerja anda dalam halaman sesawang

en: Show Preview
ms: Tunjuk Pratonton

en: Web Preview
ms: Pratonton Sesawang

en: Hide Preview
ms: Sembunyi Pratonton

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Clipboard History
ms: Sejarah Papan Keratan

en: Clipboard to view history
ms: Papan keratan untuk melihat sejarah

en: Delete
ms: Padam

en: Paste
ms: Tampal

en: Detect Indent
ms: Kesan Inden

en: Heuristically detect tab or space settings
ms: Kesan tetapan tab atau jarak secara heuristik

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Share your files with Contractor
ms: Kongsi fail anda dengan Contractor

en: Could not load icon theme: %s
ms: Tidak dapat muatkan tema ikon: %s

en: Words Completion
ms: Pelengkapan Perkataan

en: Show a completion dialog with most used words from your files
ms: Papar dialog pelengkapan dengan kebanyakan perkataan yang diguna daripada fail anda

en: %s - Word Completion
ms: %s - Pelengkapan Perkataan

en: Symbols
ms: Simbol

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Outline
ms: Garis Luar

en: Outline symbols in your current file in vala
ms: Garis luarkan simbol dalam fail semasa anda di dalam vala

en: Spell Checker
ms: Penyemak Ejaan

en: Checks the spelling of your documents
ms: Periksa ejaan dokumen anda

en: No suitable dictionaries were found.
    Please install at least one [aspell] dictionary
ms: Tiada kamus yang sesuai ditemui.
    Sila pasang sekurang-kurangnya satu kamus [aspell]

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Open With
ms: Buka Dengan

en: Open files you are editing with another application
ms: Buka fail yang anda sunting dengan aplikasi lain

en: Open With…
ms: Buka Dengan...

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Source Tree
ms: Pepohon Sumber

en: Have a look at your sources organized in a nice tree
ms: Lihatlah sumber terurus anda dalam bentuk pepohon

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: Bookmark
ms: Tanda Buku

en: Files
ms: Fail

en: Project
ms: Projek

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Vim Emulation
ms: Emulasi Vim

en: Use Vim commands in Scratch
ms: Guna perintah Vim dalam Scratch

en: Preserve Indent
ms: Kekal Inden

en: Maintains indent level of pasted text when auto-indent is active
ms: Kekalkan tahap inden bagi teks ditampal bila auto-inden aktif

en: Strip trailing whitespace
ms: Tanggalkan ruang putih berjela

en: Strip trailing whitespace on save
ms: Tanggalkan ruang putih berjela bila menyimpan

en: /New File
ms: /Fail Baru

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Folder Manager
ms: Pengurus Folder

en: Basic folder manager with file browsing
ms: Pengurus folder asas dengan pelayaran fail

en: Go to parent
ms: Pergi ke induk

en: Add file
ms: Tambah fail

en: Remove file
ms: Buang fail

en: File Manager
ms: Pengurus Fail

en: A terminal in your text editor
ms: Merupakan terminal dalam penyunting teks anda

en: Show Terminal
ms: Tunjuk Terminal

en: Hide Terminal
ms: Sembunyi Terminal

en: Copy
ms: Salin

en: Terminal on Right
ms: Terminal disebelah Kanan

en: Terminal on Bottom
ms: Terminal di Bawah

en: Share via PasteBin
ms: Kongsi melalui PasteBin

en: Name:
ms: Nama:

en: Others...
ms: Lain-lain...

en: Expiry time:
ms: Masa luput:

en: Keep this paste private
ms: Kekalkan tampalan ini peribadi

en: Upload
ms: Muat Naik

en: Other formats
ms: Format lain

en: Never
ms: Tidak Sesekali

en: Ten minutes
ms: Sepuluh minit

en: One hour
ms: Satu jam

en: One day
ms: Satu hari

en: One month
ms: Satu bulan

en: Share files with pastebin service
ms: Kongsi fail dengan perkhidmatan pastebin

en: Upload to Pastebin
ms: Muat naik ke Pastebin

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Highlight Selected Words
ms: Sorot Perkataan Terpilih

en: Highlights all occurrences of words that are selected
ms: Sorot semua kemunculan perkataan yang terpilih

note: /or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License version 3, as published by the Free Software Foundation. This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranties of MERCHANTABILITY, SATISFACTORY QUALITY, or F
en: Brackets Completion
ms: Pelengkapan Kurungan

en: Complete brackets while typing
ms: Lengkapkan kurungan semasa menaip

en: Folders
ms: Folder

en: Open a folder
ms: Buka satu folder

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Open
ms: B_uka

en: Close Folder
ms: Tutup Folder
