update-manager - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Configure the sources for installable software and updates
da: Konfigurér kilderne for installérbar software og opdateringer

en: Software Sources
da: Softwarekilder

note: update_days = apt_pkg.Config.FindI(softwareproperties.CONF_MAP["autoupdate"])
en: Daily
da: Dagligt

en: Every two days
da: Hver anden dag

en: Weekly
da: Ugenligt

en: Every two weeks
da: Hver anden uge

en: Every %s days
da: Hver %s. dag

note: TRANS: %s stands for the distribution name e.g. Debian or Ubuntu
en: %s updates
da: %s opdateringer

en: Import key
da: Importér nøgle

en: Error importing selected file
da: Fejl ved importering af den valgte fil

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
da: Den valgte fil er ikke en GPG-nøglefil eller den kan være ødelagt.

en: Error removing the key
da: Fejl ved fjernelse af nøgle

en: The key you selected could not be removed. Please report this as a bug.
da: Den valgte nøgle kunne ikke fjernes. Rapportér venligst dette som en fejl.

en: <b><big>The information about available software is out-of-date</big></b>
    
    To install software and updates from newly added or changed sources, you have to reload the information about available software.
    
    You need a working internet connection to continue.
da: <b><big>Informationer omkring tilgængeligt software er forældede</big></b>
    
    For at installere software og opdateringer fra nyligt tilføjede eller ændrede kilder, er du nødt til at genopfriske informationer omkring tilgængeligt  software.
    
    Du skal bruge en fungerende internetforbindelse for at fortsætte.

en: <big><b>Error scanning the CD</b></big>
    
    %s
da: <big><b>Fejl ved gennemsøgning af cd</b></big>
    
    %s

en: Please enter a name for the disc
da: Indtast venligst et navn for disken

en: Source code
da: Kildetekst

en: (Source Code)
da: (Kildetekst)

en: Source Code
da: Kildetekst

en: Active
da: Aktiv

en: <b>Automatic updates</b>
da: <b>Automatiske opdateringer</b>

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Download from:
da: Hent fra:

en: Import the public key from a trusted software provider
da: Importér den offentlige nøgle fra en betroet softwareleverandør

en: Restore _Defaults
da: Gendan stan_darder

en: Restore the default keys of your distribution
da: Gendan standardnøglerne for din distribution

en: Statistics
da: Statistikker

en: Submit statistical information
da: Indsend statistisk information

en: <b>Comment:</b>
da: <b>Kommentar:</b>

en: <b>Components:</b>
da: <b>Komponenter:</b>

en: APT line:
da: APT-linje:

en: Binary
    Source
da: Binær
    Kildetekst

en: Edit Source
da: Redigér kilde

en: Scanning CD-ROM
da: Undersøger cd-rom

en: _Add Source
da: _Tilføj kilde

en: _Reload
da: _Genindlæs

en: _Replace
da: _Erstat
