update-manager - en to id translation catalogue (24 entries)

note: update_days = apt_pkg.Config.FindI(softwareproperties.CONF_MAP["autoupdate"])
en: Daily
id: Harian

en: Every two days
id: Setiap dua hari

en: Weekly
id: Mingguan

en: Every two weeks
id: Setiap dua minggu

en: Every %s days
id: Setiap %s hari

en: Import key
id: Impor kunci

en: Error importing selected file
id: Kesalahan mengimpor berkas terpilih

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
id: Berkas terpilih mungkin bukan berkas kunci GPG atau berkas mungkin korup.

en: Error removing the key
id: Kesalahan menghapus kunci

en: The key you selected could not be removed. Please report this as a bug.
id: Berkas yang anda pilih tidak dapat dihapus. Silakan laporkan ini sebagai bug.

en: Please enter a name for the disc
id: Silakan masukkan nama untuk cakram

en: Authentication
id: Otentikasi

en: Import the public key from a trusted software provider
id: Impor kunci publik dari penyedia perangkal lunak terpercaya

en: Restore _Defaults
id: Kembali ke _Baku

en: Restore the default keys of your distribution
id: Kembalikan kunci baku dari distribusi anda

en: <b>Comment:</b>
id: <b>Komentar:</b>

en: <b>Components:</b>
id: <b>Komponen:</b>

en: <b>Distribution:</b>
id: <b>Distribusi:</b>

en: <b>Type:</b>
id: <b>Tipe:</b>

en: APT line:
id: Baris APT:

en: Binary
    Source
id: Biner
    Sumber

en: Scanning CD-ROM
id: Memindai CD-ROM

en: _Reload
id: _MuatUlang

en: _Replace
id: _Ganti
