update-manager - en to sv translation catalogue (43 entries)

en: Configure the sources for installable software and updates
sv: Konfigurera källorna för installerbara programvaror och uppdateringar

en: Software Sources
sv: Programvarukällor

en: You need to be root to run this program
sv: Du måste vara root för att kunna köra detta program

en: Mirror
sv: Spegel

en: Cancel
sv: Avbryt

note: update_days = apt_pkg.Config.FindI(softwareproperties.CONF_MAP["autoupdate"])
en: Daily
sv: Dagligen

en: Every two days
sv: Varannan dag

en: Weekly
sv: Varje vecka

en: Every two weeks
sv: Varannan vecka

en: Every %s days
sv: Var %s:e dag

note: TRANS: %s stands for the distribution name e.g. Debian or Ubuntu
en: %s updates
sv: Uppdateringar för %s

en: Import key
sv: Importera nyckel

en: Error importing selected file
sv: Fel vid importing av vald fil

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
sv: Den valda filen verkar inte vara en GPG-nyckel eller så är filen trasig.

en: Error removing the key
sv: Fel vid borttagning av nyckeln

en: The key you selected could not be removed. Please report this as a bug.
sv: Nyckeln du valde kan inte tas bort. Rapportera detta som ett fel.

en: <b><big>The information about available software is out-of-date</big></b>
    
    To install software and updates from newly added or changed sources, you have to reload the information about available software.
    
    You need a working internet connection to continue.
sv: <b><big>Informationen om tillgänglig programvara är utdaterad</big></b>
    
    För att installera programvara och uppdateringar från nyligen tillagda eller ändrade källor behöver du läsa om information om tillgänglig programvara.
    
    Du behöver en fungerande Internetanslutning för att fortsätta.

en: <big><b>Error scanning the CD</b></big>
    
    %s
sv: <big><b>Fel vid avsökning av cd-skiva</b></big>
    
    %s

en: Please enter a name for the disc
sv: Ange ett namn för skivan

en: Binary
sv: Binär

en: Source code
sv: Källkod

en: (Source Code)
sv: (Källkod)

en: Source Code
sv: Källkod

en: Active
sv: Aktiv

en: <b>Automatic updates</b>
sv: <b>Automatiska uppdateringar</b>

en: Authentication
sv: Autentisering

en: Download from:
sv: Hämta från:

en: Import the public key from a trusted software provider
sv: Importera den publika nyckeln från en betrodd programvaruleverantör

en: Restore _Defaults
sv: _Återställ standardvärden

en: Restore the default keys of your distribution
sv: Återställ standardnycklarna för din distribution

en: Statistics
sv: Statistik

en: Submit statistical information
sv: Skicka in statistik

en: Updates
sv: Uppdateringar

en: <b>Comment:</b>
sv: <b>Kommentar:</b>

en: <b>Components:</b>
sv: <b>Komponenter:</b>

en: <b>Type:</b>
sv: <b>Typ:</b>

en: APT line:
sv: APT-rad:

en: Binary
    Source
sv: Binär
    Källkod

en: Edit Source
sv: Redigera källa

en: Scanning CD-ROM
sv: Söker igenom cd-skivan

en: _Add Source
sv: _Lägg till källa

en: _Reload
sv: _Läs om

en: _Replace
sv: _Ersätt
