update-manager - en to nn translation catalogue (244 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
nn: Tenar for %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
nn: Hovudtenar

en: Custom servers
nn: Eigendefinerte tenarar

en: Could not calculate sources.list entry
nn: Klarte ikkje å rekna ut oppføringa i sources.list

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
nn: Klarte ikkje å finna nokon pakkefiler. Kanskje dette ikkje er ein Ubuntu-disk eller rett arkitektur?

en: Failed to add the CD
nn: Klarte ikkje å leggja til CD-en

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
nn: Det oppstod ein feil under lesing av CD-en, oppgraderinga vert avbroten. Dette lyt rapporterast som ein feil, dersom dette er ein gyldig Ubuntu-CD.
    
    Feilmeldinga var:
    "%s"

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
nn[0]: Fjern dårleg pakke
nn[1]: Fjern dårlege pakkar

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
nn[0]: Pakken '%s' er øydelagd, og lyt leggjast inn på nytt, men ingen av dei nødvendige arkiva vart funne. Vil du fjerna pakken no og halda fram?
nn[1]: Pakkene '%s' er ødelagde, og lyt leggjast inn på nytt, men ingen av dei nødvendige arkiva vart funne. Vil du fjerna pakkene no og halda fram?

note: FIXME: not ideal error message, but we just reuse a existing one here to avoid a new string
en: The server may be overloaded
nn: Tenaren kan vera oppteken

en: Broken packages
nn: Skadde pakkar

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
nn: Systemet ditt inneheld øydelagde pakkar som ikkje kunne reparerast med denne programvara. Reparer dei med synaptic eller apt-get før du held fram.

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
    %s
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
nn: Eit problem som ikkje kan løysast automatisk oppstod medan oppgraderinga vart førebudd:
    %s
    
     Dette kan vera årsakene:
     * Oppgradering til ei tidleg utgåve (før-utgåva) av ein Ubuntu-versjon
     * Bruken av den noverande før-utgavå av ein Ubuntu-versjon
     * Uoffisielle programpakkar som ikkje kjem frå Ubuntu

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
nn: Dette er truleg berre eit kortvarig problem. Prøv om att seinare.

en: Could not calculate the upgrade
nn: Klarte ikkje å førebu oppgraderinga

en: Error authenticating some packages
nn: Klarte ikkje å stadfesta identiteten åt somme pakkar

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
nn: Somme pakkar kunne ikkje verta godkjende. Dette kan vera eit kortvarig nettverksproblem, så du bør prøve om att seinare. Sjå under for lista over pakkar som ikkje kunne godkjennast.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
nn: Pakken '%s' er merkt for fjerning, men er i svartelista for fjerning.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
nn: Den nødvendige pakken «%s» er merkt for fjerning.

en: Trying to install blacklisted version '%s'
nn: Freistar å installera den svartelista versjon '%s'

en: Can't install '%s'
nn: Kan ikkje installera '%s'

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
nn: Klarte ikkje å gjetta på meta-pakke

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
nn: Systemet ditt inneheld ingen av pakkane ubuntu-desktop, kubuntu-desktop eller edubuntu-desktop og det var ikkje mogeleg å finna ut kva ubuntu-versjon du brukar.
    Installer ein av desse pakkane ved å bruka synaptic eller apt-get før du fortset.

en: Reading cache
nn: Les mellomlager

en: Unable to get exclusive lock
nn: Klarte ikkje å få einerett

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
nn: Dette tyder vanlegvis på at eit anna pakkehandsamingsprogram (slik som apt-get eller aptitude) køyrer. Avslutt det programmet først.

en: Upgrading over remote connection not supported
nn: Å oppgradera over fjerntilkobling er ikkje støtta

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. Please try a text mode upgrade with 'do-release-upgrade'.
    
    The upgrade will abort now. Please try without ssh.
nn: Du køyrer oppgraderinga over ei ssh-tilkopling med grensesnitt som ikkje støttar dette. Freist ei oppgradering i tekstmodus med 'do-release-upgrade'.
    
    Oppgraderinga vil no avbrytast. Prøv utan ssh.

en: Continue running under SSH?
nn: Forsett køyringa under SSH?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, an additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
nn: Denne økta køyrer over ssh. Det er ikkje tilrådd å oppgradera på denne måten, sia systemet vanskeleg let seg retta opp att ved feil.
    
    Viss du held fram, vil ei ekstra ssh-teneste bli starta på port '%s'.
    Ønskjer du å halda fram?

en: Starting additional sshd
nn: Startar endå ein sshd

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
nn: For å gjera gjenoppretting etter ein systemfeil lettare, vil ein ekstra sshd verta starta på port '%s'. Dersom noko går gale med ssh-en som køyrer, kan du framleis kopla til den nye.

en: If you run a firewall, you may need to temporarily open this port. As this is potentially dangerous it's not done automatically. You can open the port with e.g.:
    '%s'
nn: Viss du sit bak ein brannmur, må du kanskje opna denne porten mellombels. Sia dette er potensielt farleg, vert det ikkje gjort automatisk. Du kan opna porten med t.d. 
    '%s'

en: Can not upgrade
nn: Klarte ikkje å oppgradera

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
nn: Å oppgradera frå «%s» til «%s» er ikkje støtta av dette verktøyet.

en: Sandbox setup failed
nn: Sandkasseoppsett var mislukka

en: It was not possible to create the sandbox environment.
nn: Klarte ikkje å oppretta sandkassemiljøet.

en: Sandbox mode
nn: Sandkassemodus

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
nn: Python-installasjonen din er øydelagd. Den symbolske lenkja «/usr/bin/python» må reparerast.

en: Package 'debsig-verify' is installed
nn: Pakken «debsig-verify» er installert

en: The upgrade can not continue with that package installed.
    Please remove it with synaptic or 'apt-get remove debsig-verify' first and run the upgrade again.
nn: Oppgraderinga kan ikkje halda fram med den pakken installert.
    Fjern han med «synaptic» eller «apt-get remove debsig-verify» fyrst og køyr oppdateringa om att.

en: Include latest updates from the Internet?
nn: Inkluder dei siste oppdateringane frå Internett?

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
nn: Oppgraderingsystemet kan bruka internett til å installera dei nyaste oppdateringane under oppgraderinga. Har du internettsamband er dette sterkt tilrådd.
    
    Oppgraderinga vil ta lenger tid, men systemet vil vera heilt oppdatert når oppgraderinga er ferdig. Du kan velja ikkje å gjera dette, men du bør installera dei siste oppdateringane så fort som mogleg etter oppgraderinga.
    Svarar du «nei» her, vert ikkje nettet brukt i det heile.

en: disabled on upgrade to %s
nn: deaktivert under oppgradering til %s

en: No valid mirror found
nn: Fann ikkje noko gyldig spegl

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run a internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.
nn: Det vart ikkje funne tenarar for oppgradering i arkivinformasjonen din. Dette kan skje om du køyrer ein intern tenar eller viss tenarlista er utdatert.
    
    Vil du skriva om «sources.list»? Om du vel «Ja» her, så vert alle oppføringane frå «%s» til «%s» oppdaterte. Vel du «Nei», vert oppdateringa avbroten.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
nn: Vil du oppretta standardkjelder?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No', the upgrade will cancel.
nn: Ingen gyldige oppføringar for «%s» vart funne i «sources.list».
    
    Skal standardoppføringar for «%s» leggjast til? Vel du «Nei», vert oppgraderinga avbroten.

en: Repository information invalid
nn: Ugyldig arkivinformasjon

en: Third party sources disabled
nn: Tredjepartskjelder er deaktiverte

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
nn: Somme tredjeparts pakkekjelder verkar ikkje lenger. Du kan halda fram med å bruka dei etter oppdateringa gjennom «Eigenskapar for programvare» eller med Synaptic.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
nn[0]: Pakke i dårleg stand
nn[1]: Pakkar i dårleg stand

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
nn[0]: Pakken «%s» er ufullstendig og må installerast på nytt, men ingen av dei nødvendige arkiva vart funne. Installer pakken på nytt manuelt, eller fjern han frå systemet.
nn[1]: Pakkane «%s» er ufullstendige og må installerast på nytt, men ingen av dei nødvendige arkiva vart funne. Installer pakkane på nytt manuelt, eller fjern dei frå systemet.

en: Error during update
nn: Feil under oppdatering

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
nn: Eit problem oppstod under oppdateringa. Dette er vanlegvis ei form for nettverksproblem. Sjekk nettverkstilkoplinga di og prøv om att.

en: Not enough free disk space
nn: Ikkje nok ledig diskplass

en: The upgrade has aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
nn: Oppgraderinga vart avbroten. Det trengst totalt %s ledig plass på disken «%s». Frigjer minst %s diskplass på «%s». Tøm papirkorga og fjern mellombelse pakkar frå tidlegare installasjonar ved hjelp av «sudo apt-get clean».

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
nn: Reknar ut endringane

note: ask the user
en: Do you want to start the upgrade?
nn: Vil du starta oppdateringa?

en: Upgrade canceled
nn: Oppgradering avbroten

en: The upgrade will cancel now and the original system state will be restored. You can resume the upgrade at a later time.
nn: Oppgraderinga vil no bli avbroten, og det opphavlege systemet vil verta atterreist. Du kan venda tilbake til oppgraderinga når som helst.

en: Could not download the upgrades
nn: Klarte ikkje å lasta ned oppgraderingane

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again. All files downloaded so far have been kept.
nn: Oppgraderinga vart avbroten. Kontroller internettilkoplinga eller installasjonsmediet og prøv på nytt. Filene som er lasta ned så langt er tekne vare på.

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
nn: Feil under innsending

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
nn: Gjenopprettar systemet til sin opphavlege tilstand

en: Could not install the upgrades
nn: Klarte ikkje å installera oppgraderingane

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
nn: Oppgraderinga vart avbroten. Systemet ditt kan vera ubrukeleg. Ei gjenoppretting vert no køyrd (dpkg --configure -a).

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
nn: Oppgraderinga vart avbroten. Kontroller internett-tilkoplinga eller installasjonsmediet og prøv på nytt.

en: Remove obsolete packages?
nn: Ønskjer du å fjerna utdaterte pakkar?

en: _Keep
nn: _Ta vare på

en: _Remove
nn: _Fjern

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
nn: Eit problem oppstod under oppryddinga. Sjå meldinga under for meir informasjon.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
nn: Nødvendige avhengnader er ikkje installerte

en: The required dependency '%s' is not installed.
nn: Den nødvendige avhengnaden "%s" er ikkje installert.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
nn: Sjekkar pakkehandsamaren

en: Preparing the upgrade failed
nn: Klarte ikkje å førebu oppgraderinga

en: Getting upgrade prerequisites failed
nn: Klarte ikkje å lasta ned oppgraderingskrava

en: Updating repository information
nn: Oppdaterer informasjon om arkivet

en: Failed to add the cdrom
nn: Klarte ikkje å leggja til CD-en

en: Sorry, adding the cdrom was not successful.
nn: Beklagar, å leggja til CD-en var mislukka.

en: Invalid package information
nn: Ugyldig pakkeinformasjon

en: Fetching
nn: Hentar

en: Upgrading
nn: Oppgraderer

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
nn: Oppgradering fullført

en: The upgrade has completed but there were errors during the upgrade process.
nn: Oppgraderinga er ferdig, men nokre feil dukka opp under prosessen.

en: Searching for obsolete software
nn: Søkjer etter utdatert programvare

en: System upgrade is complete.
nn: Systemoppgraderinga er fullført.

en: The partial upgrade was completed.
nn: Delvis oppgradering er ferdig.

en: Could not find the release notes
nn: Klarte ikkje å finna versjonsnotata

en: The server may be overloaded.
nn: Tenaren kan vera overbelasta.

en: Could not download the release notes
nn: Klarte ikkje å lasta ned versjonsnotata

en: Please check your internet connection.
nn: Sjekk internettilkoplinga di.

en: Could not run the upgrade tool
nn: Klarte ikkje å køyra oppgraderingsverktøyet

en: Upgrade tool signature
nn: Signaturen til oppgraderingsvertøyet

en: Upgrade tool
nn: Oppgraderingsvertøy

en: Failed to fetch
nn: Klarte ikkje å henta

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
nn: Klarte ikkje å henta oppgraderinga. Det kan vera eit nettverksproblem.

en: Authentication failed
nn: Å stadfesta identiteten mislukkast

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
nn: Klarte ikkje å stadfesta identiteten til oppgraderinga. Det kan vere feil med nettverket eller tenaren.

en: Failed to extract
nn: Mislukkast i å pakka ut

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
nn: Klarte ikkje å pakka ut oppgraderinga. Det kan vera eit problem med netverket eller tenaren.

en: Verification failed
nn: Verifiseringsfeil

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
nn: Å verifisera oppgraderinga mislukkast. Det kan vera ein feil med nettverket eller tenaren.

en: Can not run the upgrade
nn: Klarte ikkje å køyra oppgradering

en: This usually is caused by a system where /tmp is mounted noexec. Please remount without noexec and run the upgrade again.
nn: Dette skjer vanlegvis i system der mappa /tmp er montert med køyreløyve. Monter på nytt utan køyreløyve og køyr oppgraderinga på nytt.

en: The error message is '%s'.
nn: Feilmeldinga er «%s».

en: Upgrade
nn: Oppgrader

en: Release Notes
nn: Versjonsnotat

en: Downloading additional package files...
nn: Lastar ned ekstra pakkefiler...

en: File %s of %s at %sB/s
nn: Fil %s av %s, %sB/s

en: File %s of %s
nn: Fil %s av %s

note: print("mediaChange %s %s" % (medium, drive))
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
nn: Sett '%s' i stasjonen '%s'

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
nn: Medieendring

en: evms in use
nn: «evms» i bruk

en: Your system uses the 'evms' volume manager in /proc/mounts. The 'evms' software is no longer supported, please switch it off and run the upgrade again when this is done.
nn: Systemet ditt brukar «evms» for å handsama dataområde i «/proc/mounts». «evms»-programvaren er ikkje lenger støtta, slå henne av og køyr oppgraderinga på nytt.

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
nn: Å oppgradera kan redusera skrivebordseffekter, samt ytinga i spel og andre grafikkintensive program.

en: This computer is currently using the NVIDIA 'nvidia' graphics driver. No version of this driver is available that works with your video card in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
nn: Datamaskina brukar NVIDIA «nvidia»-grafikkdrivaren. Ingen tilgjengelege versjonar av denne drivaren verkar med skjermkortet ditt i Ubuntu 10.04 LTS. 
    
    Vil du halda fram?

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
nn: Datamaskina brukar AMD «fglrx»-grafikkdrivaren. Ingen tilgjengelege versjonar av denne drivaren verkar med maskinvaren din i Ubuntu 10.04 LTS.

en: No i686 CPU
nn: Ikkje ein i686-prosessor

en: Your system uses an i586 CPU or a CPU that does not have the 'cmov' extension. All packages were built with optimizations requiring i686 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
nn: Systemet brukar ein i586-prosessor, eller ein prosessor som ikkje har «cmov»-utvidinga. Alle pakkane krev minimum i686-arkitektur. Det er ikkje mogleg å oppgradera systemet ditt til den nyaste Ubuntu-utgjevinga med den noverande maskinvaren.

en: No ARMv6 CPU
nn: Ingen ARMv6-prosessor

en: Your system uses an ARM CPU that is older than the ARMv6 architecture. All packages in karmic were built with optimizations requiring ARMv6 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
nn: Systemet brukar ein ARM-prosessor som er eldre enn ARMv6-arkitekturen. Alle pakkane i karmic krev minimum ARMv6. Det er ikkje mogleg å oppgradera systemet ditt til den nyaste Ubuntu-utgjevinga med den noverande maskinvaren.

en: No init available
nn: Ingen oppstartsprogram (init) er tilgjengelege

en: Your system appears to be a virtualised environment without an init daemon, e.g. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS cannot function within this type of environment, requiring an update to your virtual machine configuration first.
    
    Are you sure you want to continue?
nn: Systemet ditt ser ut til å vera i eit virtualisert miljø utan oppstartsprogram (init), til dømes Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS fungerer ikkje i slike miljø, og krev ei oppdatering av innstillingane i den virtuelle maskina først.
    
    Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Sandbox upgrade using aufs
nn: Sandkasseoppgradering ved bruk av aufs

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
nn: Bruk den oppgjevne stien til å søkja etter ei CD-plate med pakkar som kan oppgraderast

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
nn: Bruk eit grafisk grensesnitt. Tilgjengelege er: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: *DEPRECATED* this option will be ignored
nn: *FORELDA* dette valet vil verta ignorert

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
nn: Gjennomfør berre ei delevis oppgradering (inga omskriving av sources.list)

en: Disable GNU screen support
nn: Skru av GNU-skjermstøtte

en: Set datadir
nn: Vel datamappe

en: Fetching is complete
nn: Ferdig med å henta

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
nn: Hentar fil %li av %li ved %sB/s

en: About %s remaining
nn: Omtrent %s igjen

en: Fetching file %li of %li
nn: Hentar fil %li av %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
nn: Utfører endringar

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
nn: problem med avhengnader – set ikkje opp pakken

en: Could not install '%s'
nn: Kunne ikkje installere '%s'

en: The upgrade will continue but the '%s' package may not be in a working state. Please consider submitting a bug report about it.
nn: Oppgraderinga vil halda fram, men pakken «%s» vil kanskje ikkje fungera. Vurder å senda inn ei feilmelding om dette.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
nn: Vil du erstatta den egendefinerte oppsettsfila
    "%s"?

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
nn: Du vil mista forandringar du har gjort i denne konfigurasjonsfila om du vel å byte den ut med ein nyare versjon.

en: The 'diff' command was not found
nn: Kommandoen "diff" vart ikkje funnen

en: A fatal error occurred
nn: Ein kritisk feil oppstod

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
nn: Rapporter dette som ein feil (om du ikkje allereie har gjort det), og inkluder filene /var/log/dist-upgrade/main.log og /var/log/dist-upgrade/apt.log i rapporten. Oppgraderinga er avbroten.
    Den opphavlege sources.list er lagra i /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Ctrl-c pressed
nn: Ctrl + C trykt

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
nn: Dette vil avbryta operasjonen og kanskje setja systemet ditt i ein ubrukeleg tilstand. Er du sikker på at du vil gjera dette?

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
nn: For å hindra tap av data, bør du lukke alle program og dokument.

en: No longer supported by Canonical (%s)
nn: Ikkje lenger støtta av Canonical (%s)

en: <b>Downgrade (%s)</b>
nn: <b>Nedgrader (%s)</b>

en: Remove (%s)
nn: Fjern (%s)

en: No longer needed (%s)
nn: Ikkje lenger nødvendig (%s)

en: Install (%s)
nn: Installer (%s)

en: Upgrade (%s)
nn: Oppgrader (%s)

en: Show Difference >>>
nn: Vis forskjellar >>>

en: <<< Hide Difference
nn: <<< Skjul forskjellar

en: Error
nn: Feil

en: &Close
nn: &Lukk

en: Show Terminal >>>
nn: Syn terminal >>>

en: <<< Hide Terminal
nn: <<< Gøym terminal

en: Information
nn: Informasjon

en: Details
nn: Detaljar

en: No longer supported %s
nn: Ikkje lenger støtta %s

en: Remove %s
nn: Fjern %s

en: Remove (was auto installed) %s
nn: Fjern (vart installert automatisk) %s

en: Install %s
nn: Installer %s

en: Upgrade %s
nn: Oppgrader %s

en: Restart required
nn: Omstart er nødvendig

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
nn: <b><big>Start systemet på ny for å fullføra oppgraderinga</big></b>

en: _Restart Now
nn: _Start på nytt no

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
nn: <b><big>Vil du avbryte den køyrande oppgraderinga?</big></big>
    
    Systemet kan verta ubrukeleg viss du avbryt oppgraderinga. Det er sterkt tilrådd å fullføra oppgraderinga.

en: Cancel Upgrade?
nn: Avbryt oppgradering?

en: %li day | %li days
nn[0]: %li dag
nn[1]: %li dagar

en: %li hour | %li hours
nn[0]: %li time
nn[1]: %li timar

en: %li minute | %li minutes
nn[0]: %li minutt
nn[1]: %li minutt

en: %li second | %li seconds
nn[0]: %li sekund
nn[1]: %li sekund

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
nn: Nedlastinga vil ta omlag %s med ei DSL-tilkopling på 1 Mbit og omlag %s med eit 56k-modem.

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
nn: Denne nedlastinga vil ta ca. %s med tilkoplinga di.

note: Declare these translatable strings from the .ui files here so that xgettext picks them up.
en: Preparing to upgrade
nn: Førebur oppgraderinga

en: Getting new software channels
nn: Hentar nye programvarekanalar

en: Getting new packages
nn: Hentar nye programvarepakkar

en: Installing the upgrades
nn: Installerer oppgraderingane

en: Cleaning up
nn: Ryddar opp

en: %(amount)d installed package is no longer supported by Canonical. You can still get support from the community. | %(amount)d installed packages are no longer supported by Canonical. You can still get support from the community.
nn[0]: %(amount)d installert pakke er ikkje lenger støtta av Canonical. Du kan framleis få støtte frå fellesskapet.
nn[1]: %(amount)d installerte pakkar er ikkje lenger støtta av Canonical. Du kan framleis få støtte frå fellesskapet.

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
nn[0]: %d-pakka vil fjernast.
nn[1]: %d pakkar vil fjernast.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
nn[0]: %d-pakka vil verta installert.
nn[1]: %d pakker vil verta installerte.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
nn[0]: %d-pakka vil verta oppgradert.
nn[1]: %d pakkar vil verta oppgraderte.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
nn: 
    
    Du må laste ned totalt %s.

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
nn: Det er ingen oppgraderingar tilgjengelege for ditt system. Oppgraderinga vil no verta avbroten.

en: Reboot required
nn: Omstart er nødvendig

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
nn: Oppgraderinga er ikkje fullført og ein omstart er nødvendig. Vil du gjera dette no?

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
nn: Rapporter dette som ein feil og inkluder filene /var/log/dist-upgrade/main.log og /var/log/dist-upgrade/apt.log i rapporten. Oppgraderinga er avbroten. 
    Den opphavlege sources.list er lagra i /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Aborting
nn: Avbryt

en: Demoted:
nn: Degradert:

en: To continue please press [ENTER]
nn: Trykk Enter for å halda fram

en: Continue [yN]
nn: Hald fram [jN]

en: Details [d]
nn: Detaljar [d]

note: TRANSLATORS: the "y" is "yes" TRANSLATORS: first letter of a positive (yes) answer
en: y
nn: j

en: No longer supported: %s
nn: Ikkje lenger støtta: %s

en: Remove: %s
nn: Fjern %s

en: Install: %s
nn: Installer: %s

en: Upgrade: %s
nn: Oppgrader %s

en: Continue [Yn]
nn: Hald fram [Jn]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
nn: For å fullføra oppgraderinga, er ein omstart av datamaskina nødvendig.
    Dersom du svarar 'j', vil datamaskinen starta på nytt.

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
nn: Lastar ned fil %(current)li av %(total)li med %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
nn: Lastar ned fila %(current)li av %(total)li

en: Show progress of individual files
nn: Syn framdrift for enkeltfiler

en: _Cancel Upgrade
nn: _Avbryt oppgradering

en: _Resume Upgrade
nn: _Forsett oppgraderinga

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
nn: <b><big>Vil du avbryta oppgraderinga?</big></b>
    Systemet kan bli ubrukeleg om du avbryt oppgraderinga. Du er oppmoda på det sterkaste å forsetja oppgraderinga.

en: _Start Upgrade
nn: _Start oppgradering

en: _Replace
nn: _Erstatt

en: Difference between the files
nn: Skilnad mellom filene

en: _Report Bug
nn: _Rapporter ein feil

en: _Continue
nn: _Hald fram

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
nn: <b><big>Start oppgraderinga?</big></b>

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
    
    Please save your work before continuing.
nn: <b><big>Start systemet på nytt for å fullføra oppgraderinga</big></b>

en: Distribution Upgrade
nn: Distribusjonsoppgradering

en: Setting new software channels
nn: Endrar kanalene for programvare

en: Restarting the computer
nn: Startar systemet på nytt

en: _Upgrade
nn: _Oppgrader

en: <b>A new version of Ubuntu is available. Would you like to upgrade?</b>
nn: <b>Ein ny versjon av Ubuntu er tilgjengeleg. Vil du oppgradera?</b>

en: Don't Upgrade
nn: Ikkje oppgrader

en: Ask Me Later
nn: Spør meg seinare

en: Yes, Upgrade Now
nn: Oppgrader no

en: You have declined to upgrade to the new Ubuntu
nn: Du har takka nei til å oppgradera til eit nytt Ubuntu

en: Show version and exit
nn: Syn versjonen og avslutt

en: Directory that contains the data files
nn: Mappe som inneheld datafilene

en: Run the specified frontend
nn: Køyr vald grenseflate

en: Running partial upgrade
nn: Køyrer delvis oppgradering

en: Downloading the release upgrade tool
nn: Lastar ned oppgraderingverktøyet

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
nn: Sjekk om ei oppgradering til den siste utviklarversjonen er mogeleg

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
nn: Forsøk å oppgradera til den nyaste utgjevinga ved å bruka oppgraderingsverktøyet frå $distro-proposed

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
nn: Køyr i ein spesiell oppgraderingsmodus.
    No vert 'desktop' støtta for oppgradering av vanlege arbeidsstasjonar, og 'server' for tenarsystem.

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
nn: Test oppgraderinga i ei aufs-sandkasse

en: Check only if a new distribution release is available and report the result via the exit code
nn: Berre sjekk om ei ny distribusjonsutgjeving er tilgjengeleg, og returner resultatet via avsluttingskoden.

en: Your Ubuntu release is not supported anymore.
nn: Di utgåve av Ubuntu er ikkje lenger støtta.

en: For upgrade information, please visit:
    %(url)s
nn: For informasjon om oppgradering, vitj:
    %(url)s

en: No new release found
nn: Fann ingen nye utgjevingar

en: Release upgrade not possible right now
nn: Å oppgradere til ny utgåve er ikkje mogleg akkurat no

en: The release upgrade can not be performed currently, please try again later. The server reported: '%s'
nn: Klarte ikkje å oppgradera til den nye versjonen akkurat no. Prøv på nytt seinare. Tenaren svarte: «%s»

en: New release '%s' available.
nn: Ei ny utgjeving, «%s», er tilgjengeleg.

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
nn: Køyr «do-release-upgrade» for å oppgradera til henne.

en: Ubuntu %(version)s Upgrade Available
nn: Oppgradering tilgjengeleg: Ubuntu %(version)s

en: You have declined the upgrade to Ubuntu %s
nn: Du har takka nei til å oppgradera åt Ubuntu %s
