update-manager - en to bo translation catalogue (318 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
bo: %s ཡི་ཞབས་ཞུ་བ

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
bo: ཞབས་ཞུ་བ་གཙོ་བོ

en: Custom servers
bo: རང་བཟོས་ཞབས་ཞུ་བ

en: Could not calculate sources.list entry
bo: གཏེར་མཛོད་གྲངས་ཐོ་བརྩི་མི་ཐུབ

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
bo: ཡིག་ཆ་ཐུམ་བུ་གནས་སྟོན་ཐུབ་མི་འདུག འདི་ཕལ་ཆེར་མ་ལག་Ubuntu་མཛོད་སྡེར་རེད་མི་འདུག་ཡང་ན་སྒྲིག་བཟོ་ ཡང་དག་པ་རེད་མི་འདུག

en: Failed to add the CD
bo: ་་CD་་འོད་སྡེར་ནང་ཚན་ཁ་སྣོན་ཐུབ་མ་བྱུང་།

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
bo: ་་CD་་འོད་སྡེར་ནང་ཚན་ཁ་སྣོན་དུས་སྐྱོན་བྱུང་སོང་། རིམ་སྤར་མཚམས་བཅད་ངེས། འདི་གལ་སྲིད་ནུས་ལྡན་གྱི་མ་ལག་Ubuntu ་་CD་་སྒྲིག་སྡེར་ཡིན་ན་སྐྱོན་འདིའི་སྐོར་ཡ་ལན་སྤྲོད་རོགས
    
    ནོར་འཁྲུལ་ཡི་གེ་ནི། 
    '%s'

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
bo[0]: སྐྱོན་ཅན་གྱི་ཐུམ་བུ་བསུབ་པ

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
bo[0]: '%s'ཐུམ་བུ་མཉམ་དུ་སྒྲིལ་མི་འདུག་པས་ཡང་བསྐྱར་སྒྲིག་འཇུག་དགོས ་ཡིནའང་འོས་མཚམས་ཀྱི་ཡིག་ཚགས་རྙེད་མ་བྱུང་བས་ཁྱོད་ཀྱིས་ཐུམ་བུ་བསུབ་པ་མུ་མཐུད་དགོས་སམ།

note: FIXME: not ideal error message, but we just reuse a existing one here to avoid a new string
en: The server may be overloaded
bo: ཕལ་ཆེར་དྲ་ཞབས་ཞུ་བ་འདིར་ཁུར་པོ་ལྗིད་དྲག་འདུག

en: Broken packages
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའི་ཐུམ་བུ

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་མཉེན་ཆས་འདིས་བཟོ་བཅོས་མི་ཐུབ་པའི་ཐུམ་བུ་སྐྱོན་ཅན་འདུག མདུན་སྐྱོད་མ་བྱས་གོང་synaptic་འམ་ཡང་ན་apt-get་བེད་སྤྱོད་གཏོང་ནས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་རོགས

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
    %s
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
bo: %s་རིམ་སྤོར་རྩིས་འདངས་རྒྱག་དུསབསྐྱར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ་པའི་གནོད་སྐྱོན་བྱུང་བ
    
     གནོད་སྐྱོན་འབྱུང་རྐྱེན།
     * མ་ལག་Ubuntu་སྔོན་མའི་པར་གཞི་ཞིག་ལ་རིམ་སྤོར་བྱེད་པ
     * མ་ལག་Ubuntu་སྔོན་མའི་པར་གཞི་ཞིག་དང་ཐོག་བཀོལ་སྤྱོད་བཞིན་པ
     * མ་ལག་Ubuntu་ཀྱིས་མཁོ་སྤྲོད་མ་བྱས་པའི་གཞུང་བཟོས་མཉེན་ཆས་ཐུམ་བུ་མིན་པ

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
bo: This is most likely a transient problem. Please try again later.

en: Could not calculate the upgrade
bo: རིམ་སྤོར་རྩིས་འདངས་རྒྱག་མི་ཐུབ་པ

en: Error authenticating some packages
bo: ཐུམ་བུ་འགའ་ངོས་འཛིན་བྱེད་པ་ནོར་འཁྲུལ་

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
bo: རྟགས་'%s'འདི་འཁོད་ཡོད་པ་ཚང་མ་བསུབ་དགོས་ཀྱང་འདི་བསུབ་རྒྱུའི་དེབ་ཐོ་ནང་དུ་མི་འདུག

en: The essential package '%s' is marked for removal.
bo: གལ་ཆེན་ཐུམ་བུ'%s' འདིར་བསུབ་དགོས་པའི་རྟགས་འཁོད་འདུག

en: Trying to install blacklisted version '%s'
bo: རྟགས་ངན་ཅན་པར་གཞི་'%s་སྒྲིག་འཇུག་ཚོད་ལྟ་བཞིན་པ'

en: Can't install '%s'
bo: '%s'སྒྲིག་འཇུག་མི་ཐུབ་པ

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
bo: meta-package་ཚོད་དཔགས་མི་ཐུབ་པ

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་Your system does not contain a ubuntu-སྒྲོག་སྟེགས, kubuntu-སྒྲོག་སྟེགས, xubuntu-སྒྲོག་སྟེགས་ཡང་ན་edubuntu-སྒྲོག་སྟེགས་ཐུམ་བུ་ཞིག་འདུས་མེད་པས་སྤྱོད་བཞིན་པའི་པར་གཞི་རྩིས་བཤེར་བྱེད་པ་འགྲུབ་མི་སྲིད 
    མདུན་སྐྱོད་མ་བྱས་གོང་synaptic་དང་ཡང་ན་ apt-get་བེད་སྤྱོད་ནས་གོང་གི་ཐུམ་བུ་ཞིག་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་རོགས

en: Reading cache
bo: དྲ་ཤུལ་ཀློག་བཞིན་པ

en: Unable to get exclusive lock
bo: གཅིག་འགྱུར་གྱི་ཟྭ་མ་ཐོབ་པ

en: Upgrading over remote connection not supported
bo: རྒྱང་འབྲེལ་སྦྲེལ་མཐུད་རིམ་སྤོར་བྱེད་པ་རྒྱབ་སྐྱོར་མེད

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. Please try a text mode upgrade with 'do-release-upgrade'.
    
    The upgrade will abort now. Please try without ssh.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་རིམ་སྤོར་འདི་མདུན་ངོས་མཐུད་སྣེའི་རམ་འདེགས་མེད་པའི་རྒྱང་འབྲེལ་ssh སྦྲེལ་མཐུད་ཐོག་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་བཞིན་འདུག ཁྱོད་ཀྱིས'do-release-upgrade'སྤྱད་ནས་ཡི་གེ་རྣམ་པ་ཅན་གྱི་རིམ་སྤོར་ལ་ཚོད་ལྟ་བྱེད་རོགས།
    
    རིམ་སྤོར་འདི་ད་ལྟ་མཚམས་བཅད་རྒྱུ་ཡིན་པ་དང་sshམ་སྤྱད་པ་ཚོད་ལྟ་བྱེད་རོགས

en: Continue running under SSH?
bo: SSH?

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
bo: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh, you can still connect to the additional one.

en: If you run a firewall, you may need to temporarily open this port. As this is potentially dangerous it's not done automatically. You can open the port with e.g.:
    '%s'
bo: ཁྱོད་ཉེན་འགོག་ཆས་སྤྱད་ན་གནས་སྐབས་རིང་མཐུད་སྣེ་འདི་ཁ་འབྱེད་དགོས་ཉེན་ཆེ། འདིར་ཉེན་ཁ་ཅུང་ཡོད་པས་རང་འགུལ་གྱིས་བཟོས་མེད། ཁྱོད་ཀྱིས་འདི་སྤྱད་ནས་མཐུད་སྣེ་ཁ་འབྱེད་ཆོག་པ། དཔེར་ན:
    '%s'

en: Can not upgrade
bo: Cannot upgrade

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
bo: The upgrade system can use the Internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection, this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up-to-date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run a internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.
bo: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run an internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.

en: Repository information invalid
bo: གསོག་མཛོད་ཆ་འཕྲིན་ཕན་ནུས་མེད་པ

en: Third party sources disabled
bo: གཉེར་མཁན་གསུམ་པའི་འབྱུང་ཁུངས་ནུས་མེད་སྒྱུར

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
bo[0]: འཐུམ་སྒྲིལ་མཉམ་སྒྲིལ་མིན་པ

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
bo[0]: '%s' འཐུམ་སྒྲིལ་ནི་མཉམ་དུ་སྦྲེལ་མི་འདུག་པས་ཡང་བསྐྱར་སྒྲིག་འཇུག་གནང་རོགས། ཡིནའང་སྒྲིག་འཇུག་ཡིག་ཚགས་ཀྱང་རྙེད་མི་འདུག་པས་འཐུམ་སྒྲིལ་ལག་པས་སྒྲིག་འཇུག་བཤིགས་པའམ་མ་ལག་ཐོག་ནས་འདོར་དགོས

en: Error during update
bo: གསར་སྒྱུར་གྱི་ནོར་འཁྲུལ

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
bo: གསར་སྒྱུར་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་བ། ནམ་རྒྱུན་འདི་ནི་དྲ་བའི་གནོད་སྐྱོན་ཡིན་པས་ problem, please check your network connection and retry.

note: print "on_button_install_clicked"
en: Not enough free disk space
bo: བླུགས་སྡེར་འདངས་བ་མེད་པ

en: The upgrade has aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
bo: རིམ་སྤོར་འདི་འདོར་ཚར་བ རིམས་སྤོར་འདི་ལ་གསོག་སྡེར་%s ཐོག་བར་སྟོང་ '%s'དགོས་པ ཁྱོད་ཀྱིས་ཉུང་ཤོས་ཡང་གསོག་སྡེར%s ཐོག་བར་སྟོང་'%s'བཟོ་དགོས སྙིགས་སྣོད་སྟོང་བར་བཟོ་བ་དང་སྔོན་ནས་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་པའི་ཐུམ་བུའི་གནས་སྐབས་ཐུམ་བུ་འདོར་དགོས་ན'sudo apt-get clean'བེད་སྤྱོད་བྱེད་རོགས

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
bo: བཟོ་བཅོས་འདི་བརྩི་འདངས་རྒྱག་བཞིན་པ

note: ask the user
en: Do you want to start the upgrade?
bo: རིམ་སྤོར་འགོ་འཛུགས་དགོས་སམ

en: Upgrade canceled
bo: རིམ་སྤོར་རྩིས་མེད་གཏོང

en: The upgrade will cancel now and the original system state will be restored. You can resume the upgrade at a later time.
bo: རིམ་སྤོར་རྩིས་མེད་གཏོང་ནས་མ་ལག་ཐོག་མའི་གནས་སྟངས་བསྐྱར་གསོས་བྱེད་རྒྱུ ཁྱོད་ཀྱིས་རྗེས་སུ་རིམ་སྤོར་དེ་མི་མཐུད་ཐུབ

en: Could not download the upgrades
bo: རིམ་སྤོར་ལེན་འཇུག་མི་ཐུབ་པ

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
bo: ངོས་འཛིན་སྐབས་སྐྱོན་བྱུང་བ

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
bo: མ་ལག་ཐོག་མའི་གནས་སྟངས་བསྐྱར་གསོ་བཞིན་པ

en: Could not install the upgrades
bo: རིམ་སྤོར་སྒྲིག་འཇུག་མི་ཐུབ་པ

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
bo: རིམ་སྤོར་ཆད་སོང་། ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་དེ་སྤྱོད་མི་རུང་བའི་གནས་ལ་ལྷུང་འགྲོ་ཉེན་ཆེ། ད་ལྟ་སྐྱོན་གསོ་བྱེད་ཞིག་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་པ (dpkg --configure -a)

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
bo: གསར་སྒྱུར་དེ་ཆད་སོང་། ཁྱོད་ཀྱི་དྲ་བ་སྦྲེལ་མཐུད་དང་ཡང་ན་སྒྲིག་འཇུག་འཇུག་ཟམ་ལ་ཞིབ་བཤེར་བྱས་ནས་ཡང་བསྐྱར་ཚོད་ལྟ་བྱེད་རོགས

en: Remove obsolete packages?
bo: དུས་ཡོལ་འཐུམ་སྒྲིལ་བསུབ་པ

en: _Keep
bo: ཉར་འཇོག_K

en: _Remove
bo: བསུབ་པ_R

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
bo: གཙང་མ་བཟོ་དུས་སྐྱོན་ཞིག་འབྱུང་སོང་། གཤམ་གྱི་བརྡ་འཕྲིན་ཀློག་ནས་ གསལ་བཤད་བཏོན།

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
bo: དགོས་མཁོའི་ཞོལ་གཏོགས་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མི་འདུག

en: The required dependency '%s' is not installed.
bo: དགོས་མཁོའི་ཞོལ་གཏོགས་'%s' སྒྲིག་འཇུག་མི་འདུག

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
bo: འཐུམ་སྒྲིལ་དོ་དམ་པ་ཞིབ་བཤེར་བཞིན་པ

en: Preparing the upgrade failed
bo: ལེགས་འགྲུབ་མ་ཐུབ་པའི་རིམ་སྤོར་ལ་གྲ་སྒྲིག་བཞིན་པ

en: Getting upgrade prerequisites failed
bo: སྔོན་འགྲོའི་ཆ་རྐྱེན་ཐོབ་མ་ཐུབ་པ

en: Updating repository information
bo: གསོག་མཛོད་གྱི་གནས་ཚུལ་གསར་སྒྱུར་བཞིན་པ

en: Failed to add the cdrom
bo: ་་CD་་འོད་སྡེར་བཀོལ་ཆས་ཁ་སྣོན་མ་ཐུབ

en: Sorry, adding the cdrom was not successful.
bo: དགོངས་དག འོད་སྡེར་འཇུག་གནས་སྣོན་མ་ཐུབ་པ

en: Invalid package information
bo: འཐུམ་སྒྲིལ་གནས་ཚུལ་ཕན་ནུས་མེད་པ

en: Fetching
bo: ལེན་བཞིན་པ

en: Upgrading
bo: རིམ་སྤོར་བཞིན་པ

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
bo: རིམ་སྤོར་ལེགས་འགྲུབ

en: The upgrade has completed but there were errors during the upgrade process.
bo: རིམ་སྤོར་ལེགས་འགྲུབ་ཚར་ནའང་རིམ་སྤོར་སྐྱོད་བཞིན་པའི་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་འདུག

en: Searching for obsolete software
bo: དུས་ཡོལ་གྱི་མཉེན་ཆས་འཚོལ་བཞིན་པ

en: System upgrade is complete.
bo: མ་ལག་རིམ་སྤོར་ལེགས་འགྲུབ་ཚར

en: The partial upgrade was completed.
bo: ཆ་ཤས་རིམ་སྤོར་ཞིག་ལེགས་འགྲུབ་ཚར

en: evms in use
bo: evms་སྤྱོད་བཞིན་པ

en: Your system uses the 'evms' volume manager in /proc/mounts. The 'evms' software is no longer supported, please switch it off and run the upgrade again when this is done.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་གིས་/proc/mounts་ནང་གི'evms'འཇུག་སྣོད་དོ་དམ་ཆས་སྤྱོད་པ 'evms' ལ་རམ་འདེགས་མེད་པས་འདིར་གློག་སྒོ་བརྒྱབ་ནས་རིམ་སྤོར་ཞིག་ཡང་བསྐྱར་བྱེད་དགོས

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
bo: རིམ་སྤོར་གྱིས་མདུན་ངོས་ཀྱི་རྣམ་པ་དང་རྩེད་རིགས་ཀྱི་འགྲོ་སྟངས། པར་རིས་མང་པོ་ཡོད་པའི་བྱ་རིམ་ལ་འགྱུར་ལྡོག་ཡོད་ཉེན་ཆེཨ

en: This computer is currently using the NVIDIA 'nvidia' graphics driver. No version of this driver is available that works with your video card in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
bo: རྩིས་འཁོར་འདིས་ཁNVIDIA་གཟུགས་རིས་སྒུལ་སློང་བ་བེད་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་པས་ Ubuntu 10.04 LTS་ནང་གི་བརྙན་རིས་བྱང་བུ་ལ་སྤྱོད་རུང་བའི་གཟུགས་རིས་སྒུལ་སློང་བ་མེད་པ
    
    ཁྱོད་ཀྱིས་མུ་མཐུད་འདོད་དམ

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
bo: རྩིས་འཁོར་འདིས་ད་ལྟ་AMD 'fglrx'་གཟུགས་རིས་སྒུལ་སློང་བ་བེད་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད།འདིའི་པར་གཞི་གང་ཡང་Ubuntu 10.04 LTS་སྲ་ཆས་སྤྱོད་མི་རུང་།
    
    ཁྱོད་ཀྱིས་མུ་མཐུད་དགོས་སམ

en: No i686 CPU
bo: i686 CPU་མེད་པ

en: No ARMv6 CPU
bo: ARMv6 CPU་མེད་པ

en: No init available
bo: init ་མེད་པ

en: Sandbox upgrade using aufs
bo: aufs་བེད་སྤྱོད་ནསSandbox རིམ་སྤོར་བྱེད་པ

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
bo: རྒྱུད་ཁོངས་དེ་སྤྱོད་ནས་རིམ་སྤོར་ཐུམ་བུ་ཡོད་པའི་འོད་སྡེར་སྒུལ་སྐྱོད་པ་འཚོལ་བཤེར་བྱེད་པ

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
bo: རིམ་སྤོར་དུམ་བུ་ཞིག་ཁོ་ན་བྱེད་པ (འབྱུང་ཁུངས་ཐོ་འགོད་བསྐྱར་འབྲི་མི་བྱེད་པ)

en: Disable GNU screen support
bo: GNUའཆར་ངོས་རམ་འདེགས་ནུས་མེད་བསྒྱུར

en: Set datadir
bo: datadir་སྒྲིག་འཛུགས་བྱེད་པ

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
bo: སྒུལ་ཆས་'%2s'ནང་དུ་'%1s'འཇུག་རོགས

en: Fetching is complete
bo: ལེན་འཇུག་ལེགས་འགྲུབ

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
bo: ཡིག་ཆ་ %2li ནང་ནས་ %1li ཚད་ %s B/s ཐོག་ལེན་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ

en: About %s remaining
bo: ཕལ་ཆེར་ %s ་ལྷགས་ཡོད

en: Fetching file %li of %li
bo: ཡིག་ཆ་ %2li ནང་ནས་ %1li ལེན་འཇུག་བཞིན་པ

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
bo: བཟོ་བཅོས་འདོན་བཞིན་པ

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
bo: འཁོར་གཏོགས་སྐོར་སྐྱོན - སྒྲིག་བཟོ་མེད་པ་སྐྱུར་ཡོད་པ

en: The upgrade will continue but the '%s' package may not be in a working state. Please consider submitting a bug report about it.
bo: རིམ་སྤོར་འདི་མུ་མཐུད་རྒྱུ་ཡིན་ཡང་ '%s'་ཐུམ་བུ་དེ་ཕན་ནུས་མེད་པའི་ལནས་སྟངས་ལ་ལྷུངས་ཚར་ཉེན་ཆེ། འདིའི་སྐོར་སྐྱོན་ཞིག་ཡར་ཞུ་དགོས་མིན་བསམ་གཞིགས་གནང་རོགས

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
bo: རང་བཟོས་སྒྲིག་བཟོ་ཡིག་ཆ་
    '%s'བརྗེ་དགོས་སམ

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་གལ་སྲིད་སྒྲིག་བཟོ་ཡིག་ཆ་དེ་པར་གཞི་གསར་པ་ཞིག་གིས་ཚབས་བཅུག་ན་ དེ་སྔར་དེའི་ཐོག་སྒྲིག་བཟོ་བྱས་པ་རྣམས་བཀླགས་འགྲོའོ།

en: The 'diff' command was not found
bo: 'diff'བཀའ་བརྡ་མ་རྙེད་པ

en: A fatal error occurred
bo: ནོར་འཁྲུལ་ཚབས་ཆེན་ཞིག་བྱུང་བ

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
bo: (གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱིས་སྤྲོད་མེད་ན་)སྐྱོན་འདིའི་སྐོར་ཡར་ཞུ་སྤྲོད་པ་དང་ /var/log/dist-upgrade/main.log དང་ /var/log/dist-upgrade/apt.log ཡང་མཉམ་དུ་སྤྲོད་རོགས། རིམ་སྤོར་འདི་ད་ལྟ་བར་མཚམས་བཞག་འགྲོའོ།
    ཁྱོད་ཀྱི་ཐོག་མའི་འབྱུང་ཁུངས་མིང་ཐོ /etc/apt/sources.list.distUpgrade་གསོག་འཇོག་བྱས་ཡོད།

en: Ctrl-c pressed
bo: Ctrl-c ་གནོན་བྱུང་།

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
bo: འདིས་བྱ་འགུལ་འདི་མཚམས་གཅོད་པ་དང་མ་ལག་ལའང་སྐྱོན་གཏོང་ངེས་ཡིན།ཁྱོད་ཀྱིས་འདི་བྱེད་པར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ།

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
bo: ཆ་འཕྲིན་གྲངས་མི་བརླགས་པའི་ཆེད་དུ་ཉེར་སྤྱོད་དང་ཡིག་གེ་ཡོངས་རྫོགས་སྒོ་རྒྱག་དགོས

en: No longer supported by Canonical (%s)
bo: Canonical (%s)ཡིས་རམ་འདེགས་མི་བྱེད་པ

en: <b>Downgrade (%s)</b>
bo: <b>རིམ་ཆགས (%s)</b>

en: Remove (%s)
bo: (%s)འདོར་བ

en: No longer needed (%s)
bo: འདི་མི་དགོས་པ(%s)

en: Install (%s)
bo: (%s)སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ

en: Upgrade (%s)
bo: (%s)་རིམ་སྤོར

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
bo: འཇུག་ཟམ་བརྗེ་བ

en: Show Difference >>>
bo: ཁྱད་པར་མངོན་པ>>>

en: <<< Hide Difference
bo: <<< ཁྱད་པར་སྐུངས་པ

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: &Cancel
bo: རྩིས་མེད་གཏོང་ &C

en: &Close
bo: སྒོ་རྒྱག་ &C

en: Show Terminal >>>
bo: འཇུག་སྒོ་སྟོན་པ >>>

en: <<< Hide Terminal
bo: <<< འཇུག་སྒོ་སྐུངས་པ

en: Information
bo: གནས་ཚུལ

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: No longer supported %s
bo: འདི་ལ་རམ་འདེགས་མི་བྱེད་པ %s

en: Remove %s
bo: %s་འདོར་བ

en: Remove (was auto installed) %s
bo: %s་འདོར་བ (རང་འགུལ་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་པ)

en: Install %s
bo: %s་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ

en: Upgrade %s
bo: %s་རིམ་སྤོར

en: Restart required
bo: འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་དགོས་པ

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
bo: <b><big>་མ་ལག་འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་བྱས་ནས་རིམ་སྤོར་ལེགས་འགྲུབ་བྱེད་པ</big></b>

en: _Restart Now
bo: ད་ལྟ་འགོ་བསྐྱར་འཛུགས_R

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
bo: <b><big>རིམ་སྤོར་འདི་རྩིས་མེད་གཏོང་དགོས་སམ།</big></b>
    
    རིམ་སྤོར་རྩིས་མེད་གཏོང་ན་མ་ལག་སྤྱོད་མི་རུང་བ་འགྱུར་ཉེན་ཡོད་པས་རིམ་སྤོར་ མུ་མཐུད་ན་དགའ་ངོས་ཡིན

en: Cancel Upgrade?
bo: རིམ་སྤོར་རྩིས་མེད་གཏོང་དགོས་སམ

en: %li day | %li days
bo[0]: ཉིན་%li

en: %li hour | %li hours
bo[0]: ཆུ་ཚོད་%li

en: %li minute | %li minutes
bo[0]: སྐར་མ་%li

en: %li second | %li seconds
bo[0]: སྐར་ཆ་%li

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
bo: ལེན་འཇུག་འདི་ལ་ས་ཡ་ཚིག་1་ཅན་DSL སྦྲེལ་མཐུད་དང་56k ་དྲ་འཇུག་སྣེ%s་ཅན་ཚད་ཀྱིས་ དུས་ཚོད་%s་དགོས།

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་སྦྲེལ་མཐུད་ཀྱིས་ལེན་འཇུག་འདི་བྱེད་པར་དུས་ཚོད་ %s་དགོས

en: Preparing to upgrade
bo: རིམ་སྤོར་གྲལ་སྒྲིག་བཞིན་པ

en: Getting new software channels
bo: མཉེན་ཆས་རྩ་འཛུགས་གསར་བ་འདོན་བཞིན་པ

en: Getting new packages
bo: ཐུམ་བུ་གསར་བ་འདོན་བཞིན་པ

en: Installing the upgrades
bo: རིམ་སྤོར་སྒྲིག་འཇུག་བཞིན་པ

en: Cleaning up
bo: གཙང་དག་བཟོ་བཞིན་པ

en: %(amount)d installed package is no longer supported by Canonical. You can still get support from the community. | %(amount)d installed packages are no longer supported by Canonical. You can still get support from the community.
bo[0]: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་པ་ཐུམ་བུ་%(amount)d ལCanonical་ཡིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མེད ཁྱོད་ཀྱིས་མཁོ་སྤྱོད་ཚོགས་ལས་རྒྱབ་སྐྱོར་ཐོབ་ཐུབ

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
bo[0]: ཐུམ་བུ་%d་བསུབ་འགྲོ་ངེས།

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
bo[0]: ཐུམ་སྒྲིལ་གསར་བ་%d་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་ངེས

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
bo[0]: ཐུམ་སྒྲིལ་གསར་བ་%d་རིམ་སྤོར་བྱེད་ངེས

en: 
    
    You have to download a total of %s.
bo: 
    
    ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོན་བསྡོམས་ལེན་འཇུག་དགོས་པའི་ཚད %s

en: Fetching and installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be cancelled.
bo: རིམ་སྤོར་ལེན་འཇུག་དང་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ་ཆུ་ཚོད་འགའ་འགོར་ཉེན་ཡོད། ལེན་འཇུག་མཇུག་སྒྲིལ་ཚར་བ་དང་རྒྱུད་རིམ་རྩིས་མེད་གཏོང་མི་ཉན

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: Your system is up-to-date
bo: ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་གསར་སྒྱུར་ཚར

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་ལ་རིམ་སྤོར་མེད་པས་རིམ་སྤོར་འདི་ད་ལྟ་རྩིས་མེད་གཏོང་རྒྱུ་ཡིན

en: Reboot required
bo: འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་དགོས་པ

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
bo: རིམ་སྤོར་མཇུག་རྫོགས་ཚར་བ་དང་འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་དགོས་པ། ད་ལྟ་འདི་བྱེད་དགོས་པ་ཡིན་ནམ

en: Could not run the upgrade tool
bo: རིམ་སྤོར་སྤྱོད་ཆས་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་མི་ཐུབ་པ

en: Upgrade tool signature
bo: རིམ་སྤོར་སྤྱོད་ཆས་གྱི་ས་ཡིག

en: Upgrade tool
bo: རིམ་སྤོར་སྤྱོད་ཆས

en: Failed to fetch
bo: ལེན་འཇུག་མ་ཐུབ་པ

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
bo: རིམ་སྤོར་ལེན་འཇུག་མ་ཐུབ་པ། འདི་ནི་དྲ་བའི་གནོད་སྐྱོན་ཞིག་ཕལ་ཆེར་རེད

en: Failed to extract
bo: ཕྱིར་རུ་འདོན་མི་ཐུབ་

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
bo: རིམ་སྤོར་ཕྱིར་རུ་འདོན་མི་ཐུབ་པ། འདི་ཕལ་ཆེར་དྲ་བའམ་དྲ་བ་ཞབས་ཞུ་བའི་སྐྱོན་ཡིན་ངེས

en: Verification failed
bo: ར་སྤྲོད་མ་ཐུབ་པ

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
bo: རིམ་སྤོར་ར་སྤྲོད་མ་ཐུབ་པ། འདི་ཕལ་ཆེར་དྲ་བའམ་དྲ་བ་ཞབས་ཞུ་བའི་སྐྱོན་ཡིན་ངེས

en: Authentication failed
bo: བདེན་དཔངས་མ་ཐུབ་པ

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
bo: རིམ་སྤོར་བདེན་དཔངས་མ་ཐུབ་པ། འདི་ཕལ་ཆེར་དྲ་བའམ་དྲ་བ་ཞབས་ཞུ་བའི་སྐྱོན་ཡིན་ངེས

en: Can not run the upgrade
bo: རིམ་སྤོར་འཁོར་སྐྱོད་མི་ཐུབ་པ

en: The error message is '%s'.
bo: ནོར་འཁྲུལ་བརྡ་འཕྲིན་ '%s'

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
bo: སྐྱོན་འདི་དང་/var/log/dist-upgrade/main.log་ད་དུང་ཡིག་ཆ /var/log/dist-upgrade/apt.log མཉམ་དུ་ཡར་ཞུ་སྤྲོད་རོགས། རིམ་སྤོར་འདི་འདོར་ཚར་བ
    ཁྱོད་ཀྱི་ཐོག་མའི་འབྱུང་ཁུངས་མིང་ཐོ་ནི /etc/apt/sources.list.distUpgrade གསོག་འཇོག་ཡོད་པ

en: Aborting
bo: བར་གཅོད་བཞིན་པ

en: Demoted:
bo: རིམ་ཆགས་ཟིན་པ:

en: To continue please press [ENTER]
bo: མུ་མཐུད་དགོས་ན [ENTER]མནན་རོགས

en: Continue [yN]
bo: མུ་མཐུད་པ་[ཡིན/མིན]

en: Details [d]
bo: ཞིབ་ཕྲ [d]

note: TRANSLATORS: the "y" is "yes" TRANSLATORS: first letter of a positive (yes) answer
en: y
bo: ཡིན

note: TRANSLATORS: the "n" is "no" TRANSLATORS: first letter of a negative (no) answer
en: n
bo: མིན

note: TRANSLATORS: the "d" is "details"
en: d
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: No longer supported: %s
bo: རམ་འདེགས་མེད་པ: %s

en: Remove: %s
bo: བསུབ་པ: %s

en: Install: %s
bo: སྒྲིག་འཇུག: %s

en: Upgrade: %s
bo: རིམ་སྤོར: %s

en: Continue [Yn]
bo: མུ་མཐུད་ [Yn]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
bo: རིམ་སྤོར་མཇུག་རྫོགས་པར་འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་དགོས་པ
    ཁྱོད་ཀྱིས་གལ་སྲིད་'y'་་ཡིན་་གདམ་ན་མ་ལག་འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་བྱེད་དོ

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
bo: <b><big>འཁོར་སྐྱོད་དགོས་པའི་རིམ་སྤོར་རྩིས་མེད་གཏོང་དགོས་སམ</big></b>
    
    གལ་སྲིད་རིམ་སྤོར་རཙིས་མེད་གཏོང་ན་མ་ལག་སྤྱོད་མི་རུང་གནས་ལ་ལྷུང་སྲིད། ཁྱོད་ཀྱིས་ རིམ་སྤོར་མུ་མཐུད་པར་སྐུལ་མ་ཡོད

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
    
    Please save your work before continuing.
bo: <b><big>མ་ལག་འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་བྱས་ནས་རིམ་སྤོར་མཇུག་རྫོགས་པ</big></b>
    
    མུ་མཐུད་མ་སྐྱོད་གོང་ཁྱོད་ཀྱི་ལས་ཀ་གསོག་འཇོག་བྱེད་དགོས

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
bo: <b><big>རིམ་སྤོར་འགོ་འཛུགས་དགོས་སམ</big></b>

en: Difference between the files
bo: ཡིག་ཆ་བར་གྱི་ཁྱད་པ

en: Distribution Upgrade
bo: འགྲེམ་སྤེལ་རིམ་སྤོར

en: Restarting the computer
bo: རྩིས་འཁོར་འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་པ

en: Setting new software channels
bo: མཉེན་ཆས་རྩ་འཛུགས་གསར་བ་སྒྲིག་འཛུགས་བཞིན་པ

en: _Cancel Upgrade
bo: རིམ་སྤོར་རྩིས་མེད་གཏོང་_C

en: _Continue
bo: མུ་མཐུད་པ_C

en: _Replace
bo: ཚབ་འཇོག་པ_R

en: _Report Bug
bo: སྐྱོན་ཡར་ཞུ_R

en: _Resume Upgrade
bo: རིམ་སྤོར་མུ་མཐུད་པ_R

en: _Start Upgrade
bo: རིམ་སྤོར་འགོ་འཛུགས་པ_S

en: Please wait, this can take some time.
bo: འདིར་ཡུད་ཙམ་འགོར་ཉེན་ཆེ་བས་ཉིད་ཀྱིས་སྒུག་རོགས

en: Update is complete
bo: གསར་སྒྱུར་ལེགས་འགྲུབ་ཚར

en: Could not find the release notes
bo: པར་བསྐྲུན་གསལ་བཤད་རྙེད་མི་འདུག

en: The server may be overloaded.
bo: དྲ་བ་ཞབས་ཞུ་བ་ལ་ཁུར་པོ་ལྗི་དྲགས་པ

en: Could not download the release notes
bo: པར་བསྐྲུན་གསལ་བཤད་གེན་འཇུག་མི་ཐུབ

en: Please check your internet connection.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་དྲ་བ་སྦྲེལ་མཐུད་ལ་ལྟ་ཞིབ་བྱེད་རོགས

en: Upgrade
bo: རིམ་སྤོར

en: Release Notes
bo: པར་བསྐྲུན་གསལ་བཤད

en: Downloading additional package files...
bo: ཐུམ་བུ་ཡིག་ཆ་ཁ་སྣོན་དུ་ལེན་འཇུག་བཞིན་པ་་་

en: File %s of %s at %sB/s
bo: ཡིག་ཆ་ %2s ་ནང་གི་ %1s ་ཚད་ %s ཚིག་/སྐར་ཆ

en: File %s of %s
bo: ཡིག་ཆ་ %2s ནང་གི་ %1s

en: Open Link in Browser
bo: ལྟ་བཤེར་བའི་ནང་དུ་སྦྲེལ་མཐུད་ཁ་འབྱེད

en: Copy Link to Clipboard
bo: དྲས་པང་ཐོག་ཏུ་སྦྲེལ་མཐུད་འདྲ་བཤུ

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
bo: ཁྱོན་ཡོངས་%(total)li་ནང་ནས་ཡིག་ཆ་%(current)li་ལེན་འཇུག་བཞིན་པ་ ་ཚད %(speed)s/སྐར་ཆ

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
bo: ཁྱོན་ཡོངས་%(total)li་ནང་ནས་ཡིག་ཆ་%(current)li་ལེན་འཇུག་བཞིན་པ་

en: Your Ubuntu release is not supported anymore.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་Ubuntu པར་གཞི་འདིར་རྒྱབ་སྐྱོར་མེད་པ།

en: You will not get any further security fixes or critical updates. Please upgrade to a later version of Ubuntu Linux.
bo: ད་ནས་བཟུང་ཁྱོད་ལ་བདེ་འཇགས་བཟོ་བཅོས་དང་གསར་སྒྱུར་གཙོ་ཆེན་ཐོབ་མི་སྲིད་པསUbuntu Linux་མ་ལག་པར་གཞི་གསར་པར་རིམ་སྤོར་བྱེད་རོགས

en: Upgrade information
bo: རིམ་སྤོར་གནས་ཚུལ

note: upload_archive = version_match.group(2).strip()
en: Version %s:
bo: པར་གཞི་ %s:

en: No network connection detected, you can not download changelog information.
bo: དྲ་བའི་སྦྲེལ་མཐུད་རྙེད་མ་ཐུབ ཁྱོད་ཀྱིས་བཟོས་བཅོས་ཐོ་འགོད་སྐོར་ལེན་འཇུག་མི་ཐུབ

en: Downloading list of changes...
bo: བཟོ་བཅོས་ཁག་ཅིག་ལེན་འཇུག་བཞིན་པ་་་

en: %(count)s update has been selected. | %(count)s updates have been selected.
bo[0]: གསར་སྒྱུར་དགོས་པ་%(count)s བདམས་ཟིན་པ

en: %s will be downloaded.
bo: %s ལེན་འཇུག་བྱེད་པ

en: The update has already been downloaded, but not installed | The updates have already been downloaded, but not installed
bo[0]: གདམ་ཟིན་པའི་ཐུམ་བུ་གསར་སྒྱུར་རྣམས་མ་ལག་འདིའི་ཐོག་ལེན་འཇུག་དང་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཚར

en: There are no updates to install
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་དགོས་པའི་གསར་སྒྱུར་མེད་པ

en: Unknown download size.
bo: ལེན་འཇུག་གི་ཆེ་ཆུང་ཚད་མི་ཤེས

en: The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
    Press the 'Check' button below to check for new software updates.
bo: ཐུམ་བུ་འདི་ཐེངས་རྗེས་མའི་གསར་སྒྱུར་བྱས་པ་ནི་ཉིན་%(days_ago)s འགོར་སོང་།
    འོག་གི་ལྟ་བཤེར་མཐེབ་ལ་མནན་ནས་མཉེན་ཆས་གསར་སྒྱུར་ལྟ་བཤེར་བྱེད་དགོས

en: The package information was last updated %(days_ago)s day ago. | The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
bo[0]: ཐུམ་བུ་སྐོར་ཐེངས་རྗེས་མའི་གསར་སྒྱུར་བྱས་ནས་ཉིན་ %(days_ago)s འགོར་སོང་།

en: The package information was last updated %(hours_ago)s hour ago. | The package information was last updated %(hours_ago)s hours ago.
bo[0]: ཐུམ་བུ་སྐོར་ཐེངས་རྗེས་མའི་གསར་སྒྱུར་བྱས་ནས་ཆུ་ཚོད་ %(hours_ago)s འགོར་སོང་།

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
bo: མཉེན་ཆས་གསར་སྒྱུར་བྱས་ན་ནོར་འཁྲུལ་དག་བཅོས་བཟོ་བ་དང་བདེ་སྲུང་ཉེན་ཁ་འདོར་བ།  ཁྱད་ནུས་གསར་བ་སྟེར་བ

en: Software updates may be available for your computer.
bo: རྩིས་འཁོར་འདི་ལ་མཉེན་ཆས་གསར་སྒྱུར་བྱེད་རྒྱུ་ཡོད་སྲིད

en: Welcome to Ubuntu
bo: Ubuntu མ་ལག་གིས་དགའ་བསུ་ཞུ

en: Software updates are available for this computer
bo: རྩིས་འཁོར་འདི་ལ་མཉེན་ཆས་གསར་སྒྱུར་སྤྱོད་རུང་བ

en: If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from Applications later.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་གལ་སྲིད་ད་ལྟ་སྒྲིག་འཇུག་མ་བསམ་ན་རྗེས་སུ་མ་ལག་འདེམས་ཐོ་ནང་གི་"གསར་སྒྱུར་དོ་དམ་པ" ནས་སླར་བཟོ་ཆོག

en: If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from the Administration menu later.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་གལ་སྲིད་ད་ལྟ་སྒྲིག་འཇུག་མ་བསམ་ན་རྗེས་སུ་དོ་དམ་འདེམས་ཐོ་ནང་གི་"གསར་སྒྱུར་དོ་དམ་པ" ་་གསར་སྒྱུར་དོ་དམ་པ་་ ཐོག་ནས་སླར་བཟོ་ཆོག

en: The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
bo: རིམ་སྤོར་འདི་བྱེད་པར་བླུགས་སྡེར་ '%s'ཐོག་ཁྱོན་ཡོངས་ %s ་དགོས་པས་བླུགས་སྡེར་'%s'ཐོག་མ་མཐའ་ནའང་ བླུགས་སྡེར་སྟོང་བ་%s ་བཟོ་རོགས། འདིར་གད་སྙིགས་བཤོ་བ་དང་'sudo apt-get clean'སྤྱོད་ནས་ སྔོན་གྱི་སྒྲིག་འཇུག་གི་གནས་སྐབས་ཐུམ་བུ་བསུབ་ཆོག

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
bo: རིམ་སྤོར་སྒྲིག་འཇུག་ལེགས་འགྲུབ་ཀྱི་ཆེད་དུ་རྩིས་འཁོར་འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་དགོས་པ། ཁྱོད་ཀྱི་ལས་ཀ་གསོག་འཇོག་བྱས་ནས་ནུ་མཐུད

en: Reading package information
bo: ཐུམ་བུ་ཀློག་བཞིན་པ

en: Connecting...
bo: མཐུད་བཞིན་པ་་་

en: You may not be able to check for updates or download new updates.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཕལ་ཆེར་གསར་སྒྱུར་གསར་པར་འཚོར་ཞིབ་དང་གསར་སྒྱུར་མི་ཐུབ

en: Could not initialize the package information
bo: ཐུམ་བུ་སྐོར་འགོ་སློང་མི་ཐུམ་པ

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
bo: ཐུམ་བུ་སྐོར་འགོ་སློང་བའི་སྐབས་བསྐྱར་གསོ་མི་ཐུབ་པའི་སྐྱོན་བྱུང་བ། 
    ནོར་འཁྲུལ་འདི་དང་གཤམ་གྱི་ནོར་འཁྲུལ་ཡིག་གེ་མཉམ་དུ་་གསར་སྒྱུར་དོ་དམ་པ་ལ་ཡར་ཞུ་ སྤྲོད་རོགས:

en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
bo: ཐུམ་བུ་ལ་རྩིས་འདངས་རྒྱག་པའི་སྐབས་བསྐྱར་གསོ་མི་ཐུབ་པའི་སྐྱོན་བྱུང་བ། 
    
    ནོར་འཁྲུལ་འདི་དང་གཤམ་གྱི་ནོར་འཁྲུལ་ཡིག་གེ་མཉམ་དུ་་གསར་སྒྱུར་དོ་དམ་པ་ལ་ཡར་ཞུ་ སྤྲོད་རོགས:

en:  (New install)
bo:  (སྒྲིག་འཇུག་གསར་པ)

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
bo: (ཆེ་ཆུང: %s)

en: From version %(old_version)s to %(new_version)s
bo: པར་གཞི་%(old_version)s ནས་ %(new_version)s་སྒྱུར་བ

en: Version %s
bo: པར་གཞི་ %s

en: Release upgrade not possible right now
bo: ད་ལྟ་འགྲེམས་སྤེལ་གསར་པའི་རིམ་སྤོར་བྱེད་མི་ཐུབ

en: The release upgrade can not be performed currently, please try again later. The server reported: '%s'
bo: འགྲེམས་སྤེལ་གསར་པའི་རིམ་སྤོར་ད་ལྟ་སྒྲུབ་མི་ཐུབ རྗེས་སུ་ཡང་བསྐྱར་ཚོད་ལྟ་གནོང་རོགས ཞབས་ཞུ་བས་ཡར་ཞུ།  '%s'

en: Downloading the release upgrade tool
bo: རིམ་སྤོར་འགྲེམས་སྤེལ་སྤྱོད་ཆས་ལེན་འཇུག་བཞིན་པ

en: <b>New Ubuntu release '%s' is available</b>
bo: <b>Ubuntu་མ་ལག་འགྲེམས་སྤེལ་གསར་པ་ '%s' སྤྱོད་རུང་བ</b>

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
bo: མཉེན་ཆས་ཟུར་རྟགས་འཕྲོ་བརླགས་ཚར་འདུག

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
bo: མཉེན་ཆས་གང་ཡང་སྒྲིག་འཇུག་དང་བསུབ་འདོར་མི་ཐུབ་པས་ཁྱོད་ཀྱིས་ཐུམ་བུ་དོ་དམ་པ་ "Synaptic" བེད་སྤྱོད་པའམ་terminal་་སྒོ་འཇུག་་ནང་དུ་ "sudo apt-get install -f" འཇུག་ནས་ གནས་ཚུལ་འདི་བཟོ་བཅོས་བྱེད་རོགས།

en: Cancel
bo: རྩིས་མེད་གཏོང

en: Install
bo: སྒྲིག་འཇུག

en: Building Updates List
bo: གསར་སྒྱུར་མིང་ཐོ་བཟོ་བཞིན་པ

en: 
    A normal upgrade can not be calculated, please run: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
bo: 
    རྒྱུན་ལྡན་གྱི་རིམ་སྤོར་ཞིག་རྩིས་འདངས་རྒྱག་མི་ཐུབ་པས་ 
      sudo apt-get dist-upgrade་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་རོགས།
    
    
    འདིའི་འབྱུང་རྐྱེན་ནི:
     * སྔོན་གྱི་རིམ་སྤོར་ཞིག་ལེགས་འགྲུབ་མ་ཐུབ་པ
     * སྒྲིག་འཇུག་ཡོད་མཉེན་ཆས་སྐྱོན་ཡིན་པ་
     * Ubuntu་མ་ལག་དཔོན་ས་ནས་ཐོབ་པའི་མཉེན་ཆས་མིན་པ
     * Ubuntu་མ་ལག་གི་འགྲེམས་སྤེལ་སྔོན་མའི་རྒྱུན་ལྡན་བཟོ་བཅོས་ཡིན་པ

en: Downloading changelog
bo: བཟོ་བཅོས་ཟིན་ཐོ་ལེན་འཇུག་བཞིན་པ

en: Other updates (%s)
bo: གསར་སྒྱུར་གཞན་པ (%s)

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
bo: བཟོ་བཅོས་ཐོ་འགོད་ལེན་འཇུག་མ་ཐུབ་པ།
    དྲ་བ་སྦྲེལ་མཐུད་ལ་བརྟག་བཤེར་བྱེད་རོགས།

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
bo: བཟོ་བཅོས་ཐོ་འགོད་འདིར་བཟོ་བཅོས་ཕན་ཐོག་ཅན་མེད་པ
    
    བཟོ་བཅོས་སྤྱོད་རུང་བ་མ་རེད་བར་དུ་http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    སྤྱོད་པའམ་གཞུགས་ནས་ཚོད་ལྟ་བྱེད་རོགས

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
bo: བཟོ་བཅོས་ཐོ་འགོད་དེ་མི་འདུག་པས།
    
    བཟོ་བཅོས་སྤྱོད་རུང་བ་མ་རེད་བར་དུ་http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    སྤྱོད་པའམ་གཞུགས་ནས་ཚོད་ལྟ་བྱེད་རོགས

en: Failed to detect distribution
bo: འགྲེམ་སྤེལ་བཙལ་མ་ཐུབ་པ

en: A error '%s' occurred while checking what system you are using.
bo: མ་ལག་གང་ཞིག་སྤྱོད་བཞིན་པར་རྟག་བཤེར་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ '%s' བྱུང་བ།

en: Important security updates
bo: བདེ་འཇགས་གསར་སྒྱུར་རྩ་ཆེན

en: Recommended updates
bo: མཚམས་སྦྱོར་གསར་སྒྱུར

en: Distribution updates
bo: འགྲེམས་སྤེལ་གསར་སྒྱུར

en: Other updates
bo: གསར་སྒྱུར་གཞན་པ

en: <b><big>You must check for updates manually</big></b>
    
    Your system does not check for updates automatically. You can configure this behavior in <i>Software Sources</i> on the <i>Updates</i> tab.
bo: <b><big>ཁྱོད་ཀྱི་ངེས་པར་དུ་ལག་ཐོག་ནས་གསར་སྒྱུར་འཚོལ་བཤེར་བྱེད་དགོས།</big></b>
    
    ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་གིས་རང་འགུལ་གྱིས་གསར་སྒྱུར་འཚོལ་བཤེར་མི་བྱེད། ཁྱོད་ཀྱིས་བྱ་འགུལ་འདི་ <i>གསར་སྒྱུར་</i>ཤོག་བྱང་ཐོག་གི་<i>མཉེན་ཆས་འབྱུང་ཁུངས་</i> ནས་སྒྲིག་བཟོ་བྱེད་ཆོག

en: <big><b>Not all updates can be installed</b></big>
bo: <big><b>གསར་སྒྱུར་ཆ་ཚང་སྒྲིག་འཇུག་མི་ཐུབ་པ</b></big>

en: <big><b>Running on battery</b></big>
bo: <big><b>གློག་རྫས་བེད་སྤྱོད་བཞིན་པ་</b></big>

en: <big><b>Starting Update Manager</b></big>
bo: <big><b>གསར་སྒྱུར་དོ་དམ་པ་འགོ་འཛུགས་བཞིན་པ</b></big>

en: Changes
bo: བཟོ་བཅོས

en: Chec_k
bo: ལྟ་བཤེར་_k

en: Co_ntinue
bo: མུ་མཐུད་པ_n

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Description of update
bo: གསར་སྒྱུར་གསལ་བཤད

en: It’s safer to connect the computer to AC power before updating.
bo: གསར་སྒྱུར་མ་བྱས་སྔོན་རྩིས་འཁོར་ACགློག་ཁུངས་དང་མཐུད་ན་བཟང

en: Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. 
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
bo: རིམ་སྤོར་དུམ་བུ་གཅིག་བྱས་ནས་རིམ་སྤོར་ཐུབ་ཚད་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ
    
    འདི་བྱུང་བའི་རྒྱུ་རྐྱེན་ནི་:
     * ལེགས་འགྲུབ་མ་བྱུང་བའི་སྔོན་གྱི་རིམ་སྤོར
     * སྒྲིག་འཇུག་ཟིན་པའི་མཉེན་ཆས་འགའ་ལ་སྐྱོན་ཡོད་པ
     * Ubuntuམ་ལག་དཔོན་ས་ནས་བྱུང་བའི་མཉེན་ཆས་འཐུམ་་བུ་མིན་པ
     * སྔོན་གྱི་Ubuntuཔར་གཞི་ལ་བྱུང་བའི་རྒྱུན་ལྡན་བཟོ་བཅོས

en: Show progress of individual files
bo: རང་སྒེར་གྱི་འཕེལ་རིམ་མངོན་པ

en: Starting Update Manager
bo: གསར་སྒྱུར་དོ་དམ་པ་འགོ་འཛུགས་པ

en: U_pgrade
bo: རིམ་སྤོར_p

en: Update Manager
bo: གསར་སྒྱུར་དོ་དམ་པ

en: You are connected via a wireless modem.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་སྐུད་མེད་མཐུན་སྒྲིག་ཆས་བརྒྱུད་ནས་སྦྲེལ་མཐུད་བྱས་འདུག

en: You are connected via roaming and may be charged for the data consumed by this update.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་རྒྱ་བསྐྱེད་དྲ་བ་བརྒྱུད་ནས་སྦྲེལ་མཐུད་བྱས་འདུག་པས་གསར་སྒྱུར་གྱི་རིན་འབབ་ཆ་འཕྲིན་གྲངས་ཚད་ལ་བསྟུན་སྲིད

en: Your system is running on battery. Are you sure you want to continue?
bo: ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་གློག་སྨན་གྱིས་འཁོར་སྐྱོད་བཞིན་འདུག ཁྱོད་ཀྱི་ནུ་མཐུད་པ་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ

en: _Hide this information in the future
bo: རྗེས་སུ་ཆ་འཕྲིན་འདི་སྐུངས_H

en: _Install Updates
bo: རིམ་སྤོར་སྒྲིག་འཇུག_I

en: _Partial Upgrade
bo: རིམ་སྤོར་དུམ་བུ_P

en: _Upgrade
bo: རིམ་སྤོར_U

en: updates
bo: རིམ་སྤོར

en: <b>A new version of Ubuntu is available. Would you like to upgrade?</b>
bo: <b>Ubuntu ཡི་པར་གཞི་གསར་པ་ཞིག་ཡོད་པས་ཁྱོད་ཀྱིས་རིམ་སྤོར་དགོས་སམ</b>

en: Ask Me Later
bo: རྗེས་ནས་དྲིས་ཤོག

en: Don't Upgrade
bo: རིམ་སྤོར་མ་བྱེད

en: Yes, Upgrade Now
bo: དགོས། རིམ་སྤོར་ད་་ལྟ་བྱེད།

en: You can upgrade at a later time by opening Update Manager and click on "Upgrade".
bo: རྗེས་སུ་རིམ་སྤོར་དགོས་ན་གསར་སྒྱུར་དོ་དམ་པ་ཁ་ཕྱེ་ནས་"རིམ་སྤོར་"ལ་རྡེབ་གནོན་བྱེད་དགོས་

en: You have declined to upgrade to the new Ubuntu
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་Ubuntuགསར་པར་རིམ་སྤོར་བྱེད་པར་འདོར་ཚར

en: Show and install available updates
bo: རིམ་སྤོར་སྤྱོད་རུང་རྣམས་མངོན་པ་དང་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད

en: Software Updates
bo: མཉེན་ཆས་རིམ་སྤོར

en: Show version and exit
bo: པར་གཞི་མངོན་ནས་ཕྱིར་འདོན

en: Directory that contains the data files
bo: Directory that contains the data filesཆ་འཕྲིན་གྲངས་ཡིག་ཆའི་འཇུག་སྣོད

en: Check if a new Ubuntu release is available
bo: Ubuntu་འགྲེལ་སྤེལ་གསར་པ་ལྟ་བཤེར་བྱེད་པ

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
bo: Check if upgrading to the latest devel release is possibleཐེངས་རྗེས་མའི་འགྲེམ་སྤེལ་ལ་རིམ་སྤོར་ཐུབ་མིན་རྟགས་བཤེར

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
bo: པར་གཞི་རིམ་སྤོར་བའི་ཐེངས་རྗེས་མའི་པར་གཞི་བེད་སྤྱོད་ནས་རིམ་སྤོར་བྱེད་པ

en: Do not focus on map when starting
bo: སྒོ་འབྱེད་པ་དང་ས་ཁྲ་གཙོ་འཛིན་མི་བྱེད་པ

en: Try to run a dist-upgrade
bo: dist-རིམ་སྤོར་འཁོར་སྐྱོད་ཚོད་ལྟ་བྱེད་པ

en: Do not check for updates when starting
bo: འགོ་འཛུགས་པ་དང་གསར་སྒྱུར་ལྟ་བཤེར་བྱེད་མི་དགོས

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
bo: sandbox aufs ཕྱི་རིམ་ཞིག་གིས་རིམ་སྤོར་ཚོད་ལྟ་བ

en: Running partial upgrade
bo: རིམ་སྤོར་ཚོ་གཅིག་འཁོར་སྐྱོད་བཞིན་པ

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
bo: $distro-proposedཡི་རིམ་སྤོར་ཆས་སྤྱོད་ནས་ཐེངས་རྗེས་མའི་པར་གཞི་ལ་རིམ་སྤོར་བྱེད་པ

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་རིམ་སྤོར་རྣམ་པ་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་པ།
    དང་ཐོག་གི་གཙོ་ངོས་མ་ལག་ལ་་གཙོ་ངོས་་ཀྱི་ཚད་ལྡན་རིམ་སྤོར་དང་ཞབས་ཞུ་བའི་མ་ལག་ལ་ ཞབས་ཞུ་བའི་རམ་འདེགས་ཡོད་པ།

en: Run the specified frontend
bo: དམིགས་བསལ་ཅན་གྱི་མདུན་སྣེ་འཁོར་སྐྱོད

en: Check only if a new distribution release is available and report the result via the exit code
bo: འགྲེམས་སྤེལ་གསར་པ་ཁོ་ན་ཡོད་མིན་འཚོར་བཤེར་བྱེད་པ་དང་ཕྱིར་ཐོན་ཨང་རྟགས་བརྒྱུད་ནས་འདིའི་མཇུག་འབྲས་ཡར་ཞུ་བྱེད་དགོས

en: Checking for a new ubuntu release
bo: Ubuntuའགྲེམ་སྤེལ་གསར་པ་ལྟ་བཤེར་བྱེད་པ

en: For upgrade information, please visit:
    %(url)s
bo: རིམ་སྤོར་སྐོར་འདིར་འདྲི་ཞིབ་བྱེད་རོགས:
    %(url)s

en: No new release found
bo: འགྲེམ་སྤེལ་གསར་པ་མ་རྙེད

en: New release '%s' available.
bo: འགྲེམ་སྤེལ་གསར་པ་'%s' སྤྱོད་རུང་བ

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
bo: 'do-release-upgrade'འགྲེལ་སྤེལ་རིམ་སྤོར་བྱོས་་འཁོར་སྤྱོད་བྱས་ནས་དེ་ལ་རིམ་སྤོར་བྱེད་པ

en: Ubuntu %(version)s Upgrade Available
bo: Ubuntu %(པར་གཞི་)་ལ་རིམ་སྤོར་ཆོག་པ

en: You have declined the upgrade to Ubuntu %s
bo: Ubuntu %s་རིམ་སྤོར་བྱེད་པར་ཁྱོད་ཀྱིས་འདོར་ཚར

en: Unimplemented method: %s
bo: ལེགས་འགྲུབ་མ་བྱུང་བའི་ཐབས་ཤེས: %s

en: A file on disk
bo: བླུགས་སྡེར་ནང་གི་ཡིག་ཆ་ཞིག

en: .deb package
bo: .deb འཐུམ་སྒྲིལ

en: Install missing package.
bo: ཆ་མ་ཚང་བའི་འཐུམ་བུ་སྒྲིག་འཇུག

en: Package %s should be installed.
bo: %s་འཐུམ་བུ་སྒྲིག་འཇུག་དགོས་པ

note: pragma: no cover
en: %i obsolete entries in the status file
bo: གནས་སྟངས་ཡིག་ཆ་ནང་%iའཇུག་སྣོད་རྙིང་པ་འདུག

en: Obsolete entries in dpkg status
bo: Obsolete entries in dpkg གནས་སྟངས་ནང་དུ་འཇུག་སྣོད་རཉིང་པ་འདུག

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
bo: Obsolete dpkg གནས་སྟངས་འཇུག་སྣོད་རྙིང་པ

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug #279621 for details.
bo: རིམ་སྤོར་སྐབས་གལ་སྲིད་kdelibs4-devསྒྲིག་འཇུག་ཚར་ན་kdelibs5-devཡང་སྒྲིག་འཇུག་དགོས་པ bugs.launchpad.net, bug #279621ལ་བལྟས་ནས་ཞིབ་ཕྲ་ཀློག་པ

en: %s needs to be marked as manually installed.
bo: %sལ་ལག་བཟོས་སྒྲིག་འཇུག་དགོས་པ

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
bo: grub སྒྲིག་འཛུགས་ཡོད་པའི་སྟབས་ཀྱིས་lilo་བསུབ་དགོས(ཞིབ་ཕྲ་སྐྱོན་ #314004 ལ་ལྟ་རོགས)
