update-manager - en to et translation catalogue (350 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
et: Server %s jaoks

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
et: Põhiserver

en: Custom servers
et: Kohandatud serverid

en: Could not calculate sources.list entry
et: Sources.list kirjet pole võimalik tõlgendada

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
et: Ühtegi pakifaili ei leitud. Võib-olla ei ole see Ubuntu plaat või on valele protsessoriarhitektuurile?

en: Failed to add the CD
et: CD lisamine nurjus

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
et: CD lisamisel tekkis viga, uuendamine katkeb. Palun teata sellest kui veast, kui tegemist on õige Ubuntu CDga.
    
    Veateade oli:
    '%s'

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
et[0]: Eemalda halvas seisus tarkvarapakett
et[1]: Eemalda halvas seisus tarkvarapaketid

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
et[0]: Paketi '%s' paigaldus sisaldab vasturääkivusi ning see tuleks uuesti paigaldada, kuid selle arhiivi ei leitud. Kas eemaldada see pakett praegu ja jätkata?
et[1]: Pakettide '%s' paigaldus sisaldab vasturääkivusi ning need tuleks uuesti paigaldada, kuid nende arhiive ei leitud. Kas eemaldada need paketid praegu ja jätkata?

note: FIXME: not ideal error message, but we just reuse a existing one here to avoid a new string
en: The server may be overloaded
et: Server võib olla ülekoormatud

en: Broken packages
et: Katkised paketid

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
et: Sinu süsteem sisaldab katkiseid pakette, mida pole võimalik antud tarkvaraga parandada. Palun paranda need synaptic'u või apt-get'i abil enne jätkamist.

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
    %s
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
et: Uuendamise rehkendamisel esines lahendamatu viga:
    %s
    
     Selle võis põhjustada:
     * uuendamine Ubuntu eelväljalaske versioonile
     * Ubuntu eelväljalaske versiooni kasutamine
     * mitteametlike pakkide kasutamine, mida ei jaga Ubuntu

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
et: See on üsna tõenäoliselt mööduv probleem, proovi hiljem uuesti.

en: Could not calculate the upgrade
et: Uuenduse arvutamine polnud võimalik

en: Error authenticating some packages
et: Viga mõnede pakettide usaldusväärsuse kinnitamisel

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
et: Mõnede pakettide usaldusväärsuse kinnitamine polnud võimalik. See võib olla mööduv võrguprobleem, nii et võid hiljem uuesti proovida. All järgneb kontrollimata pakettide nimekiri.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
et: Eemaldamiseks on märgistatud pakett '%s', mis on aga eemaldamise mustas nimekirjas.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
et: Oluline pakett '%s' on märgistatud eemaldamiseks.

en: Trying to install blacklisted version '%s'
et: Halvas nimekirjas oleva versiooni '%s' paigaldamise katse

en: Can't install '%s'
et: Paketi '%s' paigaldamine pole võimalik

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
et: Meta-paketi arvamine pole võimalik

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
et: Sinu süsteemis pole paketti 'ubuntu-desktop', 'kubuntu-desktop', 'xubuntu-desktop' või 'edubuntu-desktop' ja polnud võimalik tuvastada, millist Ubuntu versiooni sa kasutad.
    Enne jätkamist paigalda synaptic'u või apt-get'i abil mõni ülalnimetatud pakettidest.

en: Reading cache
et: Vahemälu lugemine

en: Unable to get exclusive lock
et: Lukustamine ebaõnnestus

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
et: Tavaliselt tähendab see, et teine paketihaldur (nt apt-get või aptitude) töötab. Palun sulge esmalt see teine rakendus.

en: Upgrading over remote connection not supported
et: Kaugühenduse kaudu uuendamine ei ole toetatud.

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. Please try a text mode upgrade with 'do-release-upgrade'.
    
    The upgrade will abort now. Please try without ssh.
et: Te teostate uuendust kaug-ssh-ühenduse kaudu kasutajaliidesega, mis ei toeta seda. Palun proovige tekstirežiimis uuendamist käsuga 'do-release-upgrade'.
    
    Uuendamine katkestatakse. Palun proovige uuesti ilma ssh ühenduseta.

en: Continue running under SSH?
et: Kas jätkata SSH all?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, an additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
et: See seanss paistab töötavat üle ssh. Ssh üle ei ole soovitav uuendusi teostada, sest ebaõnnestumise korral on taastamine keerulisem.
    
    Kui jätkate, siis käivitatakse veel üks ssh daemon pordis '%s'.
    Kas soovite jätkata?

en: Starting additional sshd
et: Täiendava sshd käivitamine

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
et: Et teha nurjumise korral taastamine lihtsamaks, käivitatakse lisaks veel üks sshd pordil '%s'. Kui miski peaks viltu minema esimese ssh-ga, saad ikka ühenduda teise külge.

en: If you run a firewall, you may need to temporarily open this port. As this is potentially dangerous it's not done automatically. You can open the port with e.g.:
    '%s'
et: Kui kasutad tulemüüri, pead selle pordi ajutiselt lahti tegema. Kuna see võib olla ohtlik, et tehta seda automaatselt. Pordi saad avada näiteks käsuga '%s'

en: Can not upgrade
et: Uuendamine pole võimalik

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
et: See tööriist ei toeta uuendamist '%s'-lt '%s'-le.

en: Sandbox setup failed
et: Liivakasti ülesseadmine nurjus

en: It was not possible to create the sandbox environment.
et: Liivakastikeskkonna loomine ei olnud võimalik.

en: Sandbox mode
et: Liivakastirežiim

en: This upgrade is running in sandbox (test) mode. All changes are written to '%s' and will be lost on the next reboot.
    
    *No* changes written to a systemdir from now until the next reboot are permanent.
et: See uuendus toimub liivakastirežiimis (testi-). Kõik muudatused kirjutatakse '%s'-le ning kaovad järgmisel taaskäivitusel.
    
    *Mitte ükski* muudatus, mis alates praegusest hetkest kuni järgmise taaskäivituseni kirjutatakse süsteemikausta, pole püsiv.

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
et: Sinu python'i paigaldus on vigane. Palun paranda nimeviide '/usr/bin/python'.

en: Package 'debsig-verify' is installed
et: Tarkvarapakett 'debsig-verify' on paigaldatud

en: The upgrade can not continue with that package installed.
    Please remove it with synaptic or 'apt-get remove debsig-verify' first and run the upgrade again.
et: Uuendamine ei saa jätkuda, kui see pakett on paigaldatud.
    Palun eemalda see kõigepealt synaptikuga või käsuga 'apt-get remove debsig-verify' ning käivita uuendus uuesti.

en: Include latest updates from the Internet?
et: Kas lisada värskeimad uuendused internetist?

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
et: Uuenduste süsteem võib internetist automaatselt alla laadida uuendusi ning uuendamise käigus need paigaldada. Kui sul on internetiühendus, on see on tungivalt soovitatud.
    
    Selliseks uuendamiseks kulub kauem aega, aga kui see lõpeb, on su süsteem täiesti ajakohane. Sa võid seda ka mitte teha, kuid siis peaksid esimesel võimalusel värskeimad uuendused ikkagi paigaldama.
    Kui vastad siin eitavalt, ei kasutata internetti üldse.

en: disabled on upgrade to %s
et: keelatud %s-le uuendamisel

en: No valid mirror found
et: Ühtegi sobivat peeglit ei leitud

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run a internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.
et: Tarkvaraallika skaneerimisel ei leitud uuenduse peeglit. See võib juhtuda, kui kasutad sisepeegelit või kui peeglis olev teave on aegunud.
    
    Kas tahad oma 'sources.list' faili ikka üle kirjutada? Kui valid siin 'Jah', muudetakse kõik '%s' kirjed '%s'-ks.
    Kui valid 'Ei', katkestatakse uuendus.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
et: Kas genereerida vaikimisi allikad?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No', the upgrade will cancel.
et: Pärast 'sources.list' skaneerimist ei leitud sobivat kirjet '%s' jaoks.
    
    Kas vaikimisi kirjed '%s' jaoks tuleks lisada? Kui valid 'Ei', katkestatakse uuendamine.

en: Repository information invalid
et: Varamu informatsioon vigane

en: Third party sources disabled
et: Kolmandate osapoolte allikad keelatud

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
et: Mõned kolmandate osapoolte kirjed 'sources.list'-is keelati. Pärast uuendust võid need jälle lubada, kasutades tööriista 'software-properties' või oma paketihaldurit.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
et[0]: Vasturääkivustega pakett
et[1]: Vasturääkivustega paketid

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
et[0]: Paketi '%s' olek sisaldab vasturääkivusi ning see tuleb uuesti paigaldada, kuid arhiivi ei leitud. Palun paigalda see käsitsi uuesti või eemalda süsteemist.
et[1]: Pakettide '%s' olekud sisaldavad vasturääkivusi ning need tuleb uuesti paigaldada, kuid arhiive ei leitud. Palun paigalda need käsitsi uuesti või eemalda süsteemist.

en: Error during update
et: Uuendamise ajal ilmnes viga.

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
et: Uuendamisel esines viga. Tavaliselt on selleks võrguprobleem, kontrolli võrguühendust ja proovi uuesti.

note: print "on_button_install_clicked"
en: Not enough free disk space
et: Kõvakettal pole piisavalt vaba ruumi

en: The upgrade has aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
et: Uuendamine katkes. Uuendamiseks on vaja kokku %s vaba ruumi kettal '%s'. Vabasta veel vähemalt %s ruumi kettal '%s'. Tühjenda prügikast ja eemalda ajutised paketid eelmistest paigaldustest käsuga 'sudo apt-get clean'.

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
et: Muudatuste rehkendamine

note: ask the user
en: Do you want to start the upgrade?
et: Kas alustada uuendamist?

en: Upgrade canceled
et: Uuendamine katkestatud

en: The upgrade will cancel now and the original system state will be restored. You can resume the upgrade at a later time.
et: Uuendamine katkestatakse nüüd ning esialgne süsteemi olukord taastatakse. Sa võid uuendada mõni teine kord.

en: Could not download the upgrades
et: Uuenduste allalaadimine polnud võimalik

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again. All files downloaded so far have been kept.
et: Uuendamine katkestati. Palun, veendu oma netiühenduse või paigaldusmeedia töökorras ja proovi uuesti! Kõik siiani alla laaditud failid säilitati.

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
et: Toimingu ajal esines viga

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
et: Süsteemi algse oleku taastamine

en: Could not install the upgrades
et: Uuenduste paigaldamine polnud võimalik

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
et: Uuendamine katkes. Sinu arvuti võib olla praegu kasutamatu. Praegu käivitati taastamisoperatsioon (dpkg --configure -a).

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
et: Uuendamine katkes. Kontrolli internetiühendust või paigaldusmeediumi ning proovi uuesti.

en: Remove obsolete packages?
et: Kas eemaldada iganenud paketid?

en: _Keep
et: _Hoia alles

en: _Remove
et: _Eemalda

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
et: Puhastamise käigus esines viga. Täpsem info alumises teates.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
et: Vajalik sõltuvus pole paigaldatud

en: The required dependency '%s' is not installed.
et: Vajalik sõltuvus '%s' pole paigaldatud.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
et: Paketihalduri kontrollimine

en: Preparing the upgrade failed
et: Uuendamise ettevalmistamine ebaõnnestus

en: Getting upgrade prerequisites failed
et: Uuendamise eelduste hankimine ebaõnnestus

en: Updating repository information
et: Varamuinfo uuendamine

en: Failed to add the cdrom
et: Cdromi lisamine nurjus

en: Sorry, adding the cdrom was not successful.
et: Kahjuks cdromi lisamine nurjus.

en: Invalid package information
et: Vigane paketiinfo

en: Fetching
et: Allalaadimine

en: Upgrading
et: Uuendamine

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
et: Uuendamine valmis

en: The upgrade has completed but there were errors during the upgrade process.
et: Uuendus on lõpetatud, kuid uuendamise ajal tekkisid vead.

en: Searching for obsolete software
et: Aegunud tarkvara otsimine

en: System upgrade is complete.
et: Süsteemi uuendamine on valmis.

en: The partial upgrade was completed.
et: Osaline uuendamine lõpetati.

en: evms in use
et: evms on kasutusel

en: Your system uses the 'evms' volume manager in /proc/mounts. The 'evms' software is no longer supported, please switch it off and run the upgrade again when this is done.
et: Sinu süsteem kasutab 'evms' köitehaldurit kohas /proc/mounts. 'Evms' tarkvara pole enam toetatud, lülita see välja ja käivita uuendamine uuesti.

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
et: Uuendamine võib eemaldada töölauaefektid ja vähendada mängude ning teiste graafikamahukate rakenduste jõudlust.

en: This computer is currently using the NVIDIA 'nvidia' graphics driver. No version of this driver is available that works with your video card in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
et: See arvuti kasutab praegu NVIDIA graafikadraiverit nimega 'nvidia'.  Kahjuks ei ole sellest draiverist versiooni, mis töötaks Ubuntu 10.04 LTS-is.
    
    Kas tahad sellest hoolimata jätkata?

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
et: See arvuti kasutab praegu AMD graafikadraiverit nimega 'fglrx'.  Kahjuks ei ole sellest draiverist versiooni, mis töötaks Ubuntu 10.04 LTS-is.
    
    Kas tahad sellest hoolimata jätkata?

en: No i686 CPU
et: Pole i686 CPU

en: Your system uses an i586 CPU or a CPU that does not have the 'cmov' extension. All packages were built with optimizations requiring i686 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
et: Sinu süsteem kasutab i586 arhitektuuriga protsessorit (CPU) või CPU ei oma "cmov" laiendust. Kõik paketid on koostatud optimeerituna minimaalselt i686 arhitektuurile. Sellise riistvaraga ei ole võimalik süsteemi paigaldada uut Ubuntu väljalaset.

en: No ARMv6 CPU
et: Ei leitud ARMv6 protsessorit

en: Your system uses an ARM CPU that is older than the ARMv6 architecture. All packages in karmic were built with optimizations requiring ARMv6 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
et: Su süsteem kasutab ARM protsessorit, mis on vanem kui ARMv6 arhitektuur. Kõik paketid karmic'us koostati optimeeritult vähemalt ARMv6 arhitektuurile. Selle raudvaraga ei ole võimalik Ubuntut uuendada.

en: No init available
et: Init pole saadaval

en: Your system appears to be a virtualised environment without an init daemon, e.g. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS cannot function within this type of environment, requiring an update to your virtual machine configuration first.
    
    Are you sure you want to continue?
et: Tundub, et sinu süsteem töötab virtuaalkeskkonnas (nt Linux-VServer), millel puudub init-deemon. Ubuntu 10.04 LTS ei tööta sellises keskkonnas, vajalik on eelnev virtuaalmasina seadistuse muutmine.
    
    Kas tahad sellest hoolimata jätkata?

en: Sandbox upgrade using aufs
et: Liivakastiuuendus kasutades aufs-i

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
et: Antud teelt otsitakse CD'd uuendatavate pakkidega

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
et: Liidese kasutamine. Hetkel saadaval: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
et: Soorita ainult osaline uuendamine (faili sources.list ei kirjutata üle)

en: Disable GNU screen support
et: Keela GNU ekraani tugi

en: Set datadir
et: Määra andmekaust (datadir)

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
et: Palun sisesta '%s' seadmesse '%s'

en: Fetching is complete
et: Allalaadimine on valmis

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
et: %li. faili %li-st allalaadimine kiirusel %sB/s

en: About %s remaining
et: Umbes %s jäänud

en: Fetching file %li of %li
et: %li. faili allalaadimine %li-st

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
et: Muudatuste rakendamine

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
et: sõltuvusprobleemid - jäetakse seadistamata

en: Could not install '%s'
et: Paketi '%s' paigaldamine pole võimalik

en: The upgrade will continue but the '%s' package may not be in a working state. Please consider submitting a bug report about it.
et: Uuendamine jätkub, kuid pakett '%s' ei pruugi olla töökorras. Palun raporteeri sellest veast.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
et: Kas asendada muudetud seadistusfail
    '%s'?

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
et: Kui asendad selle seadistusfaili uuema versiooniga, kaotad kõik sellesse tehtud muudatused.

en: The 'diff' command was not found
et: Käsku 'diff' ei leitud

en: A fatal error occurred
et: Esines saatuslik viga

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
et: Palun raporteeri sellest kui veast (kui sa seda juba teinud pole) ja pane raportiga kaasa /var/log/dist-upgrade/main.log ja /var/log/dist-upgrade/apt.log failid. Uuendamine katkes.
    Sinu esialgne sources.list fail salvestati nimega /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Ctrl-c pressed
et: Vajutati Ctrl-c

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
et: See katkestab tegevuse ja võib jätta süsteemi katkisesse olekusse. Kas oled kindel, et sa tahad seda teha?

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
et: Andmekao vältimiseks sulge kõik avatud rakendused ja dokumendid.

en: No longer supported by Canonical (%s)
et: Pole enam Canonicali poolt toetatud (%s)

en: <b>Downgrade (%s)</b>
et: <b>Paigaldatakse vanem (%s)</b>

en: Remove (%s)
et: Eemaldatakse (%s)

en: No longer needed (%s)
et: Pole enam vaja (%s)

en: Install (%s)
et: Paigaldatakse (%s)

en: Upgrade (%s)
et: Uuendatakse (%s)

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
et: Meedia muutmine

en: Show Difference >>>
et: Erinevuse näitamine >>>

en: <<< Hide Difference
et: <<< Erinevuse peitmine

en: Error
et: Tõrge

en: &Cancel
et: &Loobu

en: &Close
et: &Sulge

en: Show Terminal >>>
et: Terminali näitamine >>>

en: <<< Hide Terminal
et: <<< Terminali peitmine

en: Information
et: Teave

en: Details
et: Üksikasjad

en: No longer supported %s
et: Pole enam toetatud %s

en: Remove %s
et: %s eemaldamine

en: Remove (was auto installed) %s
et: Eemaldada (automaatselt paigaldatud) %s

en: Install %s
et: %s paigaldus

en: Upgrade %s
et: %s uuendamine

en: Restart required
et: Vajalik taaskäivitus

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
et: <b><big>Uuendamise lõpuleviimiseks palun taaskäivita süsteem</big></b>

en: _Restart Now
et: _Taaskäivita kohe

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
et: <b><big>Kas katkestada pooleliolev uuendus?</big></b>
    
    Uuenduse katkestamisega võib süsteem jääda mittekasutatavaks. Tungivalt soovitatav on uuendamist jätkata.

en: Cancel Upgrade?
et: Kas katkestada uuendamine?

en: %li day | %li days
et[0]: %li päev
et[1]: %li päeva

en: %li hour | %li hours
et[0]: %li tund
et[1]: %li tundi

en: %li minute | %li minutes
et[0]: %li minut
et[1]: %li minutit

en: %li second | %li seconds
et[0]: %li sekund
et[1]: %li sekundit

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
et: See allalaadimine võtab umbes %s 1Mbit DSL ühendusega ja umbes %s 56k modemiga.

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
et: Allalaadimine võtab sinu ühendusega aega umbes %s.

en: Preparing to upgrade
et: Uuenduse ettevalmistamine

en: Getting new software channels
et: Uute tarkvarakanalite hankimine

en: Getting new packages
et: Uute pakettide hankimine

en: Installing the upgrades
et: Uuenduste paigaldamine

en: Cleaning up
et: Puhastamine

en: %(amount)d installed package is no longer supported by Canonical. You can still get support from the community. | %(amount)d installed packages are no longer supported by Canonical. You can still get support from the community.
et[0]: %(amount)d paigaldatud pakett pole enam Canonicali poolt toetatud. Seda toetab siiski kogukond.
et[1]: %(amount)d paigaldatud paketti pole enam Canonicali poolt toetatud. Seda toetab siiski kogukond.

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
et[0]: %d pakett eemaldatakse.
et[1]: %d paketti eemaldatakse.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
et[0]: Paigaldatakse %d uus pakett.
et[1]: Paigaldatakse %d uut paketti.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
et[0]: %d pakett uuendatakse.
et[1]: %d paketti uuendatakse.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
et: 
    
    Alla tuleb laadida kokku %s.

en: Fetching and installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be cancelled.
et: Uuenduse allalaadimine ja paigaldamine võib võtta mitu tundi. Kui allalaadimine on lõppenud, pole protsessi enam võimalik katkestada.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: Your system is up-to-date
et: Süsteem on värske

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
et: Sinu süsteemile pole ühtegi uuendust saadaval. Uuendamisest loobutakse.

en: Reboot required
et: Vajalik taaskäivitus

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
et: Uuendamine on valmis ja vaja on süsteem taaskäivitada. Kas teha seda kohe?

en: Could not run the upgrade tool
et: Uuendamistööriista käivitamine polnud võimalik

en: Upgrade tool signature
et: Uuendustööriista signatuur

en: Upgrade tool
et: Uuendustööriist

en: Failed to fetch
et: Allalaadimine ebaõnnestus

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
et: Uuenduse allalaadimine ebaõnnestus. See võib olla võrguprobleem.

en: Failed to extract
et: Lahtipakkimine ebaõnnestus

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
et: Uuenduse lahtipakkimine ebaõnnestus. Võrgu või serveriga võib probleeme olla.

en: Verification failed
et: Õigsuse kontroll nurjus

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
et: Uuenduse ehtsuse kontroll ebaõnnestus. See võib olla võrgu- või serveriprobleem.

en: Authentication failed
et: Autentimine ebaõnnestus

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
et: Uuenduse autentimine ebaõnnestus. See võib olla võrgu- või serveriprobleem.

en: Can not run the upgrade
et: Uuendamist pole võimalik käivitada

en: The error message is '%s'.
et: Veateade on '%s'.

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
et: Palun raporteeri sellest kui veast ja pane raportiga kaasa /var/log/dist-upgrade/main.log ja /var/log/dist-upgrade/apt.log failid. Uuendamine katkes.
    Sinu esialgne sources.list fail salvestati nimega /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Aborting
et: Katkestamine

en: Demoted:
et: Degradeeritud:

en: To continue please press [ENTER]
et: Jätkamiseks vajuta [ENTER]

en: Continue [yN]
et: Kas jätkata? [y/N]

en: Details [d]
et: Üksikasjad [d]

en: No longer supported: %s
et: Pole enam toetatud: %s

en: Remove: %s
et: Eemaldatakse: %s

en: Install: %s
et: Paigaldatakse: %s

en: Upgrade: %s
et: Uuendatakse: %s

en: Continue [Yn]
et: Kas jätkata? [Yn]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
et: Uuenduse lõpetamiseks on vajalik taaskäivitus.
    Kui sa valid 'y', siis süsteem taaskäivitub.

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
et: <b><big>Kas katkestada käimasolev uuendamine?</big></b>
    
    Kui uuendamise katkestad, võib süsteem olla kasutuskõlbmatu. On tungivalt soovitatav uuendamist jätkata.

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
    
    Please save your work before continuing.
et: <b><big>Uuenduse lõpetamiseks taaskäivita arvuti</big></b>
    
    Enne jätkamist palun salvesta pooleliolev töö.

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
et: <b><big>Kas alustada uuendamist?</big></b>

en: Difference between the files
et: Erinevus failide vahel

en: Distribution Upgrade
et: Distributsiooniuuendus

en: Restarting the computer
et: Arvuti taaskäivitamine

en: Setting new software channels
et: Uute tarkvarakanalite seadistamine

en: _Cancel Upgrade
et: _Katkesta uuendamine

en: _Continue
et: _Jätka

en: _Replace
et: _Asenda

en: _Report Bug
et: _Teata veast

en: _Resume Upgrade
et: _Jätka uuendamist

en: _Start Upgrade
et: _Alusta uuendamist

en: Please wait, this can take some time.
et: Palun oota, läheb natuke aega.

en: Update is complete
et: Uuendamine on valmis

en: Could not find the release notes
et: Väljalaskemärkmeid ei leitud

en: The server may be overloaded.
et: Server võib olla ülekoormatud.

en: Could not download the release notes
et: Väljalaskemärkmete allalaadimine polnud võimalik

en: Please check your internet connection.
et: Palun kontrolli oma võrguühendust.

en: Upgrade
et: Uuendamine

en: Release Notes
et: Väljalaskemärkmed

en: Downloading additional package files...
et: Täiendavate paketifailide allalaadimine...

en: File %s of %s at %sB/s
et: %s. fail %s-st kiirusel %sB/s

en: File %s of %s
et: %s. fail %s-st

en: Open Link in Browser
et: Ava link veebilehitsejas

en: Copy Link to Clipboard
et: Kopeeri link

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
et: %(current)li. faili allalaadimine %(total)li-st kiirusel %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
et: %(current)li. faili allalaadimine %(total)li-st

en: Your Ubuntu release is not supported anymore.
et: Sinu Ubuntu väljalaset ei toetata enam.

en: You will not get any further security fixes or critical updates. Please upgrade to a later version of Ubuntu Linux.
et: Sa ei saa edaspidi turvaparandusi ega kriitilisi uuendusi. Palun uuenda mõnele Ubuntu Linuxi järgmisele versioonile.

en: Upgrade information
et: Uuenduse andmed

note: upload_archive = version_match.group(2).strip()
en: Version %s:
et: Versioon %s:

en: No network connection detected, you can not download changelog information.
et: Võrguühendust ei leitud, muudatuste logi allalaadimine pole võimalik.

en: Downloading list of changes...
et: Muudatuste nimekirja allalaadimine...

en: _Deselect All
et: _Eemalda kõik

en: Select _All
et: _Vali kõik

en: %(count)s update has been selected. | %(count)s updates have been selected.
et[0]: Valitud on %(count)s uuendus.
et[1]: Valitud on %(count)s uuendust.

en: %s will be downloaded.
et: %s laaditakse alla.

en: The update has already been downloaded, but not installed | The updates have already been downloaded, but not installed
et[0]: See uuendus on juba alla laaditud, kuid pole paigaldatud
et[1]: Need uuendused on juba alla laaditud, kuid pole paigaldatud

en: There are no updates to install
et: Pole ühtegi uuendust, mida paigaldada

en: Unknown download size.
et: Allalaadimise suurus pole teada.

en: The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
    Press the 'Check' button below to check for new software updates.
et: Paketiandmeid uuendati viimati %(days_ago)s päeva tagasi.
    Vajuta "Kontrolli" nuppu, et küsida tarkvarauuendusi.

en: The package information was last updated %(days_ago)s day ago. | The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
et[0]: Paketiandmeid uuendati viimati %(days_ago)s päev tagasi.
et[1]: Paketiandmeid uuendati viimati %(days_ago)s päeva tagasi.

en: The package information was last updated %(hours_ago)s hour ago. | The package information was last updated %(hours_ago)s hours ago.
et[0]: Paketiandmeid uuendati viimati %(hours_ago)s tund tagasi.
et[1]: Paketiandmeid uuendati viimati %(hours_ago)s tundi tagasi.

note: TRANSLATORS: only in plural form, as %s minutes ago is one of 15, 30, 45 minutes ago
en: The package information was last updated about %s minutes ago.
et: Paketiinfot uuendati viimati %s minuti eest.

en: The package information was just updated.
et: Paketiinfot uuendati hetk tagasi.

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
et: Tarkvarauuendused parandavad vigu, kõrvaldavad turvaauke ja lisavad uusi funktsioone.

en: Software updates may be available for your computer.
et: Sinu arvutile võivad olla kättesaadavad tarkvarauuendused.

en: Welcome to Ubuntu
et: Tere tulemast Ubuntusse

en: Software updates are available for this computer
et: Selle arvuti tarkvarale on saadaval uuendusi

en: If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from Applications later.
et: Kui sa ei soovi neid praegu paigaldada, käivita rakendus "Uuendamishaldur" hiljem.

en: If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from the Administration menu later.
et: Kui sa ei taha neid praegu paigaldada, võid seda teha hiljem valides administreerimise menüüst "Uuendamishalduri".

en: The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
et: Uuendamise jaoks on kokku vaja %s vaba ruumi kettal '%s' . Vabasta vähemalt %s vaba ruumi seadmel '%s'. Tühjenda prügikast ja eemalda eelmiste paigalduste ajutised pakid käsuga 'sudo apt-get clean'.

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
et: Uuenduste paigaldamise lõpetamiseks tuleb arvuti taaskäivitada. Palun salvesta enne jätkamist pooleliolevad tööd.

en: Reading package information
et: Paketiloendi lugemine

en: Connecting...
et: Ühendumine...

en: You may not be able to check for updates or download new updates.
et: Võib-olla sa ei saa uuendusi kontrollida või alla laadida.

en: Could not initialize the package information
et: Paketiloendi lähtestamine polnud võimalik

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
et: Paketiinfo lähtestamisel esines lahendamatu viga.
    
    Palun raporteeri sellest kui paki 'update-manager' veast ning lisa raportile järgnev teade:

en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
et: Uuenduse rehkendamisel esines lahendamatu viga.
    
    Palun raporteeri sellest kui paki 'update-manager' veast ning lisa raportile järgnev teade:

en:  (New install)
et:  (uus paigaldus)

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
et: (Suurus: %s)

en: From version %(old_version)s to %(new_version)s
et: Versioonilt %(old_version)s versioonile %(new_version)s

en: Version %s
et: Versioon %s

en: Release upgrade not possible right now
et: Väljalaskele uuendamine ei ole praegu võimalik

en: The release upgrade can not be performed currently, please try again later. The server reported: '%s'
et: Väljalaskele uuendamine ei ole praegu võimalik, proovi hiljem uuesti. Server teatas: '%s'

en: Downloading the release upgrade tool
et: Väljalaske uuendamise tööriista allalaadimine

en: <b>New Ubuntu release '%s' is available</b>
et: <b>Saadaval on uus Ubuntu väljalase '%s'</b>

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
et: Tarkvaraindeks on katki

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
et: Tarkvara paigaldamine või eemaldamine on võimatu. Probleemi lahendamiseks kasuta palun paketihaldur Synaptic'ut või terminalis käsku "sudo apt-get install -f".

en: Check for Updates
et: Otsi uuendusi

en: Install All Available Updates
et: Paigalda kõik saadaval olevad uuendused

en: Cancel
et: Katkesta

en: Install
et: Paigalda

en: Building Updates List
et: Uuenduste loendi koostamine

en: 
    A normal upgrade can not be calculated, please run: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
et: 
    Tavalist uuendust pole võimalik rehkendada, käivita 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    Seda võib põhjustada:
     * Eelmine pooleli jäänud uuendus
     * Tõrked paigaldatud tarkvaraga
     * Mitteametlikud pakid, mida ei jaga Ubuntu
     * Ubuntu eelväljalaske tavapärased muutused

en: Downloading changelog
et: Muudatuste logi allalaadimine

en: Other updates (%s)
et: Teised uuendused (%s)

en: Changes for the versions:
    Installed version: %s
    Available version: %s
et: Versioonide muutumised:
    Paigaldatud versioon: %s
    Saadaval olev versioon: %s

en: This update does not come from a source that supports changelogs.
et: See uuendus ei pärine muudatuste logisid toetavast allikast.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
et: Muudatuste nimekirja allalaadimine nurjus. 
    Palun kontrolli oma võrguühendust!

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
et: Muudatuste logi ei sisalda mingeid asjakohaseid muudatusi.
    
    Senikaua, kuni muudatused logisse ilmuvad, oota natukene 
    või vaata http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
et: Muudatuste logi pole veel saadaval.
    
    Senikaua, kuni muudatused logisse ilmuvad, oota natukene 
    või vaata http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog

en: Failed to detect distribution
et: Distributsiooni tuvastamine nurjus

en: A error '%s' occurred while checking what system you are using.
et: Sinu kasutatava süsteemi kindlakstegemisel esines viga '%s'.

en: Important security updates
et: Tähtsad turvauuendused

en: Recommended updates
et: Soovitatavad uuendused

en: Proposed updates
et: Pakutud uuendused

en: Backports
et: Backport'id

en: Distribution updates
et: Distributsiooniuuendused

en: Other updates
et: Muud uuendused

en: <b><big>You must check for updates manually</big></b>
    
    Your system does not check for updates automatically. You can configure this behavior in <i>Software Sources</i> on the <i>Updates</i> tab.
et: <b><big>Sul tuleb uuendusi käsitsi kontrollida</big></b>
    
    Sinu süsteem ei kontrolli ise uuenduste saadavust. Seda saab muuta <i>Tarkvaraallikatest</i>, mis asub <i>Uuenduste</i> paneelil.

en: <big><b>Not all updates can be installed</b></big>
et: <big><b>Mitte kõiki uuendusi ei saa paigaldada</b></big>

en: <big><b>Running on battery</b></big>
et: <big><b>Töötab akutoitel</b></big>

en: <big><b>Starting Update Manager</b></big>
et: <big><b>Uuendamishalduri käivitamine</b></big>

en: Changes
et: Muudatused

en: Chec_k
et: _Kontrolli

en: Co_ntinue
et: _Jätka

en: Description
et: Kirjeldus

en: Description of update
et: Uuenduse kirjeldus

en: It’s safer to connect the computer to AC power before updating.
et: On ohutum ühendada arvuti enne uuendamist vooluvõrku.

en: Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. 
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
et: Võimalikult paljude uuenduste paigaldamiseks võid teha osalise uuenduse.
    
    Seda võib põhjustada:
     * Eelnev pooleli jäänud uuendus
     * Probleemid paigaldatud tarkvaraga
     * Mitteametlikud tarkvarapaketid, mida ei paku Ubuntu
     * Tavapärased muudatused Ubuntu eelväljalaskes

en: Show progress of individual files
et: Failide edenemise näitamine eraldi

en: Starting Update Manager
et: Uuendushalduri käivitamine

en: U_pgrade
et: _Uuenda

en: Update Manager
et: Uuendamishaldur

en: You are connected via a wireless modem.
et: Sa oled ühendatud juhtmeta modemi kaudu.

en: You are connected via roaming and may be charged for the data consumed by this update.
et: Oled ühendatud läbi roaming-võrgu ja sulle võidakse esitada suur arve uuenduse käigu allalaaditavate andmete suure mahu järgi.

en: Your system is running on battery. Are you sure you want to continue?
et: Sinu arvuti töötab akutoitel. Kas oled kindel, et tahad jätkata?

en: _Hide this information in the future
et: _Peida tulevikus see info

en: _Install Updates
et: _Paigalda uuendused

en: _Partial Upgrade
et: Uuenda _osaliselt

en: _Settings...
et: _Seadistused

en: _Upgrade
et: _Uuenda

en: updates
et: uuendused

en: <b>A new version of Ubuntu is available. Would you like to upgrade?</b>
et: <b>Ubuntu uus versioon on saadaval. Kas tahad uuendada?</b>

en: Ask Me Later
et: Küsi hiljem

en: Don't Upgrade
et: Ära uuenda

en: Yes, Upgrade Now
et: Jah, uuenda kohe

en: You can upgrade at a later time by opening Update Manager and click on "Upgrade".
et: Sa võid uuendada ka hiljem avades uuenduste halduri ja klõpsates nupule "Uuenda".

en: You have declined to upgrade to the new Ubuntu
et: Sa keeldusid uuele Ubuntu versioonile uuendamisest

en: Show and install available updates
et: Näita ja paigalda saadaolevad uuendused

en: Software Updates
et: Tarkvara uuendused

en: Show version and exit
et: Näitab versiooni ja väljub

en: Directory that contains the data files
et: Kataloog, mis sisaldab andmefaile

en: Check if a new Ubuntu release is available
et: Vaata, kas uus Ubuntu väljalase on saadaval

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
et: Kontrollib, kas viimasele arendusväljalaskele uuendamine on võimalik

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
et: Uuendab väljalaskeuuendaja pakutud viimasele versioonile

en: Do not focus on map when starting
et: Käivitumisel ei ole fookus kaardil

en: Try to run a dist-upgrade
et: Üritatab käivitada dist-upgrade

en: Do not check for updates when starting
et: Käivitamisel ei kontrollita uuendusi

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
et: Testuuendus aufs-liivakastis

en: Running partial upgrade
et: Osalise uuendamise käivitamine

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
et: Proovib uuendada viimasele versioonile kasutades $distro-proposed uuendajat

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
et: Käivitub erilises uuendusrežiimis.
    Praegu on toetatud 'desktop' tavalistele töölauaarvutitele ja 'server' serversisüsteemide jaoks.

en: Run the specified frontend
et: Käivita määratud liides

en: Check only if a new distribution release is available and report the result via the exit code
et: Kontrollitakse ainult, kas uus distributsiooniväljalase on saadaval ja teatatakse sellest väljumiskoodi kaudu

en: Checking for a new ubuntu release
et: Uue Ubuntu väljalaske kontrollimine

en: For upgrade information, please visit:
    %(url)s
et: Versiooniuuenduse info saamiseks külastage:
    %(url)s

en: No new release found
et: Uut väljalaset ei leitud

en: New release '%s' available.
et: Uus väljalase '%s' on saadaval.

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
et: Sellele uuendamiseks käivita 'do-release-upgrade'.

en: Ubuntu %(version)s Upgrade Available
et: Ubuntu %(version)s uuendus saadaval

en: You have declined the upgrade to Ubuntu %s
et: Sa keeldusid Ubuntu uuendamisest versioonile %s

en: Unimplemented method: %s
et: Teostamata meetod: %s

en: A file on disk
et: Fail kettal

en: .deb package
et: .deb pakett

en: Install missing package.
et: Puuduva paki paigaldamine.

en: Package %s should be installed.
et: Tuleks paigaldada pakett %s.

note: pragma: no cover
en: %i obsolete entries in the status file
et: Olekufailis on %i aegunud kirjet

en: Obsolete entries in dpkg status
et: Dpkg olekus on aegunud kirjeid

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
et: Dpkg olekukirjed on aegunud

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug #279621 for details.
et: Kui uuendamise ajal on kdelibs4-dev paigaldatud, tuleb paigaldada ka kdelibs5-dev. Täpsemalt aadressil bugs.launchpad.net, viga nr 279621.

en: %s needs to be marked as manually installed.
et: %s tuleb märkida käsitsipaigalduseks.

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
et: Eemalda lilo, kuna ka grub on paigaldatud. (Vaata vearaportit #314004)
