update-manager - en to hr translation catalogue (368 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
hr: Poslužitelj za %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
hr: Glavni poslužitelj

en: Custom servers
hr: Osobni poslužitelji

en: Could not calculate sources.list entry
hr: Izračun sources.list stavke nije moguć.

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
hr: Nije moguće locirati bilo kakve paketne datoteke. Ovo možda nije Ubuntu medij ili se radi o krivoj arhitekturi.

en: Failed to add the CD
hr: Dodavanje CDa nije uspjelo

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
hr: Došlo je do greške prilikom dodavanja CD-a zbog kojeg će nadogradnja biti prekinuta. Molim prijavite ovo kao grešku, ako je ovo ispravan Ubuntu CD.
    
    Poruka je bila:
    '%s'

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
hr[0]: Ukloni paket koji je u lošem stanju
hr[1]: Ukloni paketa koji su u lošem stanju
hr[2]: Ukloni pakete koji su u lošem stanju

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
hr[0]: Paket '%s' je u nedosljednom stanju i treba biti ponovno instaliran, no nije pronađena nikakva arhiva za njega. Želite li ovaj paket ukloniti odmah kako biste nastaviti?
hr[1]: Paketi '%s' su u nedosljednom stanju i trebaju biti ponovno instalirani, no nije pronađena nikakva arhiva za njih. Želite li ovaj paket ukloniti odmah kako biste nastaviti?
hr[2]: Paketi '%s' su u nedosljednom stanju i trebaju biti ponovno instalirani, no nije pronađena nikakva arhiva za njih. Želite li ovaj paket ukloniti odmah kako biste nastaviti?

note: FIXME: not ideal error message, but we just reuse a existing one here to avoid a new string
en: The server may be overloaded
hr: Moguće je da je poslužitelj preopterećen

en: Broken packages
hr: Neispravni paketi

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
hr: Vaš sistem sadrži neispravne pakete koji nisu mogli biti popravljeni s ovim programom. Popravite ih koristeći synaptic ili apt-get prije nastavljanja.

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
    %s
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
hr: Došlo je do neobradive greške prilikom izračunavanja nadogradnje:
    %s
    
     Mogući uzroci problema:
     * nadogradnja na razvojnu inačicu Ubuntua
     * korištenje razvojne inačice Ubuntua
     * neslužbeni softverski paketi koji ne dolaze uz Ubuntu

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
hr: Ovo je vjerovatno privremeni problem, pokušajte ponovo kasnije.

en: If none of this applies, then please report this bug using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal.
hr: Ako se ništa od ovoga ne primijenjuje, prijavite grešku pomoću naredbe 'ubuntu-bug update-manager' u terminalu.

en: Could not calculate the upgrade
hr: Izračunavanje nadogradnje nije bilo moguće

en: Error authenticating some packages
hr: Greška pri autentifikaciji nekih paketa

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
hr: Autentifikacija nekih paketa nije moguća. Možda se radi o privremenom problemu s mrežom, stoga pokušajte ponovno kasnije. Popis neautentificiranih paketa dostupan je u nastavku.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
hr: Paket '%s' je označen za uklanjanje, ali se nalazi na crnoj listi uklanjanja.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
hr: Neophodan paket '%s' je označen za uklanjanje.

en: Trying to install blacklisted version '%s'
hr: Pokušaj instalacije inačice '%s' s crne liste

en: Can't install '%s'
hr: Ne mogu instalirati '%s'

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug using 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal.
hr: Potrebni paket nije moguće instalirati. Prijavite ovo kao grešku pomoću naredbe 'ubuntu-bug update-manager' u terminalu.

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
hr: Pretpostavljanje meta-paketa nije bilo moguće

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
hr: Vaš sustav ne sadrži ubuntu-desktop, kubuntu-desktop xubuntu-desktop ili edubuntu-desktop paket i nije bilo moguće odrediti koju verziju Ubuntua koristite.
     Prije nastavka, molim instalirajte jedan od gore navedenih paketa koristeći synaptic ili apt-get.

en: Reading cache
hr: Čitam spremnik

en: Unable to get exclusive lock
hr: Isključivo zaključavanje nije uspjelo

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
hr: Ovo obično znači da je neki drugi program za upravljanje paketima već pokrenut (npr. apt-get ili aptitude). Molimo, prvo zatvorite taj program.

en: Upgrading over remote connection not supported
hr: Nadogradnja putem udaljene veze nije podržano

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. Please try a text mode upgrade with 'do-release-upgrade'.
    
    The upgrade will abort now. Please try without ssh.
hr: Pokrenuli ste nadogradnju putem udaljene ssh veze sa sučeljem koje to ne podržava. Molim pokušajte obaviti nadogradnju iz tekstualnog sučelja naredbom 'do-release-upgrade'.
    
    Nadogradnja će se prekinuti. Molim pokušajte bez SSH-a.

en: Continue running under SSH?
hr: Nastaviti rad pod SSHom?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, an additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
hr: Čini se da je ova prijava pokrenuta pod SSH-om. Nadogradnju nije preporučljivo obavljati putem SSH-a, jer je oporavak u slučaju neuspjeha vrlo težak.
    
    Ako nastavite, dodatan SSH pozadinski servis će biti pokrenut pri ulazu '%s'.
    Želite li nastaviti?

en: Starting additional sshd
hr: Pokreni dodatni sshd

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
hr: Da bi oporavak u slučaju greške bio lakši, dodatni sshd će biti pokrenut pri portu '%s'. Ukoliko nešto pođe po zlu s pokrenutim SSH-om, tada ćete se moći povezati na dodatni.

en: If you run a firewall, you may need to temporarily open this port. As this is potentially dangerous it's not done automatically. You can open the port with e.g.:
    '%s'
hr: Ako pokrenete vatrozid, možda ćete privremeno trebati otvoriti ovaj port. Ovo je pontencijalno opasno pa se ne izvodi automatski. Možete otvoriti port sa npr.:
    '%s'

en: Can not upgrade
hr: Nadogradnja nije moguća

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
hr: Nadogradnja iz '%s' u '%s' nije podržana ovim alatom.

en: Sandbox setup failed
hr: Podešavanje sandboxa nije uspjelo

en: It was not possible to create the sandbox environment.
hr: Nije bilo moguće stvoriti sandbox okruženje.

en: Sandbox mode
hr: Sandbox način rada

en: This upgrade is running in sandbox (test) mode. All changes are written to '%s' and will be lost on the next reboot.
    
    *No* changes written to a systemdir from now until the next reboot are permanent.
hr: Nadogradnja je pokrenuta u sandbox (testnom) načinu rada. Sve su promjene zapisane '%s' te će biti izgubljene prilikom idućeg ponovnog pokretanja.
    
    *Nikakve* promjene zapisane u systemdir od sada do idućeg ponovnog pokretanja nisu trajne.

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
hr: Vaša instalacija Pythona je neispravna. Popravite simboličku poveznicu '/usr/bin/python'.

en: Package 'debsig-verify' is installed
hr: Paket 'debsig-verify' je instaliran

en: The upgrade can not continue with that package installed.
    Please remove it with synaptic or 'apt-get remove debsig-verify' first and run the upgrade again.
hr: Nadogradnja se ne može nastaviti ako je taj paket instaliran.
    Molim, najprije ga uklonite uz pomoć synaptica ili naredbe 'apt-get remove debsig-verify' i potom ponovno pokrenite nadogradnju.

en: Include latest updates from the Internet?
hr: Uključi posljednje nadogradnje sa interneta?

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
hr: Sustav za nadogradnju može koristiti Internet za automatsko preuzimanje posljednjih ažuriranja i njihovu instalaciju prilikom nadogradnje. Ovo je vrlo preporučljivo ukoliko ste povezani na mrežu.
    
    Nadogradnja će trajati duže, ali vaše će računalo po završetku biti u potpunosti ažurirano. Ovo možete preskočiti, ali trebali biste instalirati najnovija ažuriranja odmah po završetku nadogradnje.
    Ako ovdje odgovorite 'ne', to znači da se mreža uopće ne koristi.

en: disabled on upgrade to %s
hr: onemogućeno kod nadogradnje na %s

en: No valid mirror found
hr: Nisam našao ispravan zrcalni poslužitelj

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run a internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.
hr: Prilikom skeniranja vaših informacija o repozitorijima, nije pronađen nijedan zapis o zrcalnom poslužitelju za nadogradnju. To se može dogoditi ako imate interni zrcalni poslužitelj ili su informacije o zrcalnom poslužitelju zastarjele.
    
    Želite li svejedno prepisati vašu 'sources.list' datoteku? Ako odaberete 'Da' svi zapisi '%s' će biti zamijenjeni zapisom '%s'.
    Ako odaberete 'Ne', nadogradnja će biti otkazana.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
hr: Kreirati uobičajene izvore?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No', the upgrade will cancel.
hr: Nakon skeniranja vaše 'sources.list' datoteke nije pronađen nijedan valjani zapis za '%s'.
    
    Da li bi zadani zapisi za '%s' trebali biti dodani? Ako odaberete 'Ne', nadogradnja će biti otkazana.

en: Repository information invalid
hr: Podaci repozitorija neispravni

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file. Please report this as a bug using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal.
hr: Nadogradnja informacija repozitorija rezultirala je neispravnom datotekom. Prijavite to kao grešku pomoću naredbe 'ubuntu-bug update-manager' u terminalu.

en: Third party sources disabled
hr: Izvori trećih strana su isključeni

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
hr: Neki unosi trećih strana u vašoj sources.list datoteci su isključeni. Možete ih uključiti nakon nadogradnje sa 'software-properties' alatom ili sa upraviteljem paketa.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
hr[0]: Paket u proturječnom stanju
hr[1]: Paketi u proturječnom stanju
hr[2]: Paketi u proturječnom stanju

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
hr[0]: Paket '%s' je u nedosljednom stanju i treba biti ponovno instaliran, no nije pronađena nikakva arhiva za njega. Molim, paket ponovno instalirajte ručno ili ga uklonite iz sustava.
hr[1]: Paketi '%s' je u nedosljednom stanju i trebaju biti ponovno instalirani, no nije pronađena nikakva arhiva za njih. Molim, pakete ponovno instalirajte ručno ili ih uklonite iz sustava.
hr[2]: Paketi '%s' je u nedosljednom stanju i trebaju biti ponovno instalirani, no nije pronađena nikakva arhiva za njih. Molim, pakete ponovno instalirajte ručno ili ih uklonite iz sustava.

en: Error during update
hr: Greška prilikom nadogradnje

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
hr: Došlo je do problema prilikom nadogradnje. Najčešće se radi o nekakvom problemu s mrežom, stoga molim da provjerite svoju vezu na mrežu i pokušate ponovno.

note: print "on_button_install_clicked"
en: Not enough free disk space
hr: Nema dovoljno praznog mjesta na disku

en: The upgrade has aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
hr: Nadogradnja je prekinuta. Za nadogradnju je potrebno %s slobodnog prostora na disku '%s'. Molim oslobodite barem %s diskovnog prostora na '%s'. Ispraznite smeće i uklonite privremene pakete prijašnjih instalacija koristeći naredbu 'sudo apt-get clean'.

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
hr: Analiza promjena

note: ask the user
en: Do you want to start the upgrade?
hr: Želite li pokrenuti nadogradnju?

en: Upgrade canceled
hr: Nadogradnja otkazana

en: The upgrade will cancel now and the original system state will be restored. You can resume the upgrade at a later time.
hr: Nadogradnja će se prekinuti i prijašnje stanje sustava će se vratiti. Nadogradnju možete nastaviti kasnije.

en: Could not download the upgrades
hr: Nadogradnje nisu mogle biti preuzete

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again. All files downloaded so far have been kept.
hr: Nadogradnja je otkazana. Provjerite svoju Internet vezu ili instalacijski medij, te pokušajte ponovno. Sve preuzete datoteke su zadržane.

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
hr: Greška prilikom čina

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
hr: Vraćam u početno stanje

en: Could not install the upgrades
hr: Nisam mogao instalirati nadogradnje

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
hr: Nadogradnja je prekinuta. Vaš sustav bi mogao biti u neupotrebljivom stanju. Popravak će upravo biti pokrenut (dpkg --configure -a).

en: 
    
    Please report this bug using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.
    %s
hr: 
    
    Prijavite to kao grešku pomoću naredbe 'ubuntu-bug update-manager' u terminalu i uz prijavu pridružite datoteku iz /var/log/dist-upgrade/.
    %s

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
hr: Nadogradnja je prekinuta. Vaš sustav bi mogao biti u neupotrebljivom stanju.

en: Remove obsolete packages?
hr: Ukloniti zastarjele pakete?

en: _Keep
hr: _Zadrži

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
hr: Neki problemi su se pojavili prilikom čišćenja. Molim pogledajte poruku za više informacija.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
hr: Potrebna zavisnost nije instalirana

en: The required dependency '%s' is not installed.
hr: Potrebna zavisnost '%s' nije instalirana.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
hr: Provjeravam upravitelja paketima

en: Preparing the upgrade failed
hr: Neuspjelo pripremanje nadogradnje

en: Preparing the system for the upgrade failed. Please report this using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.
hr: Priprema sustava za nadogradnju nije uspjela. Prijavite to kao grešku pomoću naredbe 'ubuntu-bug update-manager' u terminalu i uz prijavu pridružite datoteku iz /var/log/dist-upgrade/.

en: Getting upgrade prerequisites failed
hr: Neuspjelo pripremanje nadogradnje

en: The system was unable to get the prerequisites for the upgrade. The upgrade will abort now and restore the original system state.
    
    Please report this as a bug using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.
hr: Sustav nije uspio dobiti preduvjete za nadogradnju. Nadogradnja će se odmah prekinuti i vratiti sustav u izvorno stanje.
    
    Prijavite to kao grešku pomoću naredbe 'ubuntu-bug update-manager' u terminalu i uz prijavu pridružite datoteku iz /var/log/dist-upgrade/.

en: Updating repository information
hr: Nadograđujem podatke repozitorija

en: Failed to add the cdrom
hr: Neuspjelo dodavanje CD-ROM-a

en: Sorry, adding the cdrom was not successful.
hr: Isprike, dodavanje CD-ROM-a nije uspjelo.

en: Invalid package information
hr: Neispravni podaci paketa

en: After your package information was updated the essential package '%s' can not be found anymore.
    This indicates a serious error, please report this bug using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.
hr: Nakon što su podaci paketa ažurirani, potreban paket '%s' više nije moguće pronaći.
    To ukazuje na ozbiljnu grešku, koju biste trebali prijaviti pomoću naredbe 'ubuntu-bug update-manager' u terminalu i uz prijavu priložiti datoteku iz /var/log/dist-upgrade/.

en: Fetching
hr: Dohvaćanje

en: Upgrading
hr: Nadograđujem

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
hr: Nadogradnja dovršena

en: The upgrade has completed but there were errors during the upgrade process.
hr: Nadogradnja je dovršena, ali evidentirane su greške prilikom procesa nadogradnje.

en: Searching for obsolete software
hr: Tražim zastarjele programe

en: System upgrade is complete.
hr: Nadogradnja sustava je završena.

en: The partial upgrade was completed.
hr: Djelomična nadogradnja dovršena

en: evms in use
hr: evms u upotrebi

en: Your system uses the 'evms' volume manager in /proc/mounts. The 'evms' software is no longer supported, please switch it off and run the upgrade again when this is done.
hr: Vaš sustav koristi 'evms' upravitelja uređajima u /proc/mounts. 'evms' softver više nije podržan, molim isključite gam te ponovno pokrenite nadogradnju..

en: Your graphics hardware may not be fully supported in Ubuntu 11.04.
hr: Vaša grafička kartica možda nije u potpunosti podržana u Ubuntuu 11.04.

en: The support in Ubuntu 11.04 for your intel graphics hardware is limited and you may encounter problems after the upgrade. Do you want to continue with the upgrade?
hr: Podrška za Intelove grafičke kartice u Ubuntuu 11.04 je ograničen i možda ćete naići na poteškoće nakon nadogradnje. Želite li nastaviti s nadogradnjom?

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
hr: Nadogradnja može umanjiti efekte radne površine i performanse u igrama i ostalim grafički zahtjevnim programima.

en: This computer is currently using the NVIDIA 'nvidia' graphics driver. No version of this driver is available that works with your video card in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
hr: Ovo računalo trenutno koristi NVIDIA 'nvidia' upravljački program za grafičku karticu. U Ubuntuu 10.04 LTS ne postoji nijedna inačica upravljačkog programa koja funkcionira s vašom grafičkom karticom.
    
    Želite li nastaviti?

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
hr: Ovo računalo trenutno koristi AMS 'fglrx' upravljački program za grafičku karticu. U Ubuntuu 10.04 LTS ne postoji nijedna inačica upravljačkog programa koja funkcionira s vašom grafičkom karticom.
    
    Želite li nastaviti?

en: No i686 CPU
hr: Nema i686 procesora

en: Your system uses an i586 CPU or a CPU that does not have the 'cmov' extension. All packages were built with optimizations requiring i686 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
hr: Vaš sustav koristi i586 procesor ili procesor bez 'cmov' proširenja. Svi paketi su napravljeni uz pomoć optimizacije koja zahtijeva i686 kao minimalnu arhitekturu. S ovim hardverom nije moguće obaviti nadogradnju na novu inačicu Ubuntua.

en: No ARMv6 CPU
hr: Nedostaje ARMv6 procesor

en: Your system uses an ARM CPU that is older than the ARMv6 architecture. All packages in karmic were built with optimizations requiring ARMv6 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
hr: Vaš sustav koristi ARM procesor koji je stariji od ARMv6 arhitekture. Svi paketi u Karmicu su izrađeni s optimizacijom koja zahtijeva ARMv6 kao minimalnu arhitekturu. Nadogradnja vašeg sustava na novo izdanje Ubuntua nije moguće na ovom hardveru.

en: No init available
hr: Nema dostupnog inita

en: Your system appears to be a virtualised environment without an init daemon, e.g. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS cannot function within this type of environment, requiring an update to your virtual machine configuration first.
    
    Are you sure you want to continue?
hr: Čini se da je vaš sustav u virtualiziranom okružju bez init pozadinskog servisa, npr. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS ne može funkcionirati unutar ovakve vrste okružja, te je najprije potrebno ažuriranje konfiguracije vašeg virtualnog stroja.
    
    Želite li nastaviti?

en: Sandbox upgrade using aufs
hr: Sandbox nadogradnja uporabom aufs-a

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
hr: Koristi danu putanju za traženje CD-ROM-a s paketima za nadogradnju

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
hr: Koristi grafičko sučelje. Trenutno su dostupna: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: *DEPRECATED* this option will be ignored
hr: *ZASTARJELO* ova će mogućnost biti ignorirana

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
hr: Izvrši samo djelomičnu nadogradnju (sources.list se ne prepisuje)

en: Disable GNU screen support
hr: Onemogući podršku za GNU screen

en: Set datadir
hr: Postavi datadir

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
hr: Molim, ubacite '%s' u uređaj '%s'

en: Fetching is complete
hr: Preuzimanje je završeno

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
hr: Preuzimanje datoteke %li od %li pri %sB/s

en: About %s remaining
hr: Otprilike je ostalo %s

en: Fetching file %li of %li
hr: Preuzimam datoteku %li od %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
hr: Primjenjujem promjene

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
hr: problemi zavisnosti - ostavljam nepodešeno

en: Could not install '%s'
hr: Instalacija '%s' nije moguća

en: The upgrade will continue but the '%s' package may not be in a working state. Please consider submitting a bug report about it.
hr: Nadogradnja će se nastaviti, ali paket '%s' možda neće biti u radnom stanju. Molim uzmite u obzir slanje izvještaja o grešci.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
hr: Zamijeniti konfiguracijsku datoteku
    '%s'?

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
hr: Izgubit ćete sve promjene napravljene na ovoj konfiguracijskoj datoteci ako odaberete izmjenu s novijom verzijom programa.

en: The 'diff' command was not found
hr: Nisam našao naredbu 'diff'

en: A fatal error occurred
hr: Pojavila se ozbiljna greška

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
hr: Ako već niste, molim prijavite ovo kao grešku i uz prijavu priložite datoteke /var/log/dist-upgrade/main.log i /var/log/dist-upgrade/apt.log. Nadogradnja je prekinuta.
    Izvorna inačica datoteke sources.list je spremljena u /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Ctrl-c pressed
hr: Pritisnuta kombinacija tipki Ctrl-c

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
hr: Ovo će prekinuti operaciju, što može ostaviti sustav u neispravnom stanju. Jeste li sigurni da to želite učiniti?

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
hr: Da spriječite gubitak podataka zatvorite sve programe i datoteke.

en: No longer supported by Canonical (%s)
hr: Više ne podržava Canonical (%s)

en: <b>Downgrade (%s)</b>
hr: <b>Povratak na stariju inačicu (%s)</b>

en: Remove (%s)
hr: Ukloni (%s)

en: No longer needed (%s)
hr: Nepotrebno (%s)

en: Install (%s)
hr: Instaliraj (%s)

en: Upgrade (%s)
hr: Nadogradi (%s)

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
hr: Promjena medija

en: Show Difference >>>
hr: Prikaži razliku >>>

en: <<< Hide Difference
hr: <<< Sakrij razliku

en: Error
hr: Greška

en: &Cancel
hr: &Odustani

en: &Close
hr: &Zatvori

en: Show Terminal >>>
hr: Prikaži Terminal >>>

en: <<< Hide Terminal
hr: <<< Sakrij Terminal

en: Information
hr: Informacije

en: Details
hr: Detalji

en: No longer supported %s
hr: Nepodržano %s

en: Remove %s
hr: Ukloni %s

en: Remove (was auto installed) %s
hr: Ukloni (bilo je instalirano automatski) %s

en: Install %s
hr: Instaliraj %s

en: Upgrade %s
hr: Nadogradi %s

en: Restart required
hr: Potrebno je ponovno pokretanje

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
hr: <b><big>Ponovno pokretanje računala potrebno je za završetak nadogradnje</big></b>

en: _Restart Now
hr: Ponovno pok_reni računalo

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
hr: <b><big>Otkazati trenutnu nadogradnju?</big></b>
    
    Ako otkažete nadogradnju, sustav može ostati u nestabilnom stanju. Savjetujemo vam da nastavite nadogradnju.

en: Cancel Upgrade?
hr: Otkazati nadogradnju?

en: %li day | %li days
hr[0]: %li dan
hr[1]: %li dana
hr[2]: %li dan

en: %li hour | %li hours
hr[0]: %li sat
hr[1]: %li sati
hr[2]: %li sat

en: %li minute | %li minutes
hr[0]: %li minuta
hr[1]: %li minuta
hr[2]: %li minuta

en: %li second | %li seconds
hr[0]: %li sekunda
hr[1]: %li sekundi
hr[2]: %li sekunda

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
hr: Ovo preuzimanje će potrajati oko %s s DLS vezom od 1Mbit, te oko %s s 56k modemom.

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
hr: Preuzimanje će trajati oko %s s vašom vezom.

en: Preparing to upgrade
hr: Pripremam za nadogradnju

en: Getting new software channels
hr: Dobivam nove softverske kanale

en: Getting new packages
hr: Dobivanje novih paketa

en: Installing the upgrades
hr: Instalacija nadogradnji

en: Cleaning up
hr: Čišćenje

en: %(amount)d installed package is no longer supported by Canonical. You can still get support from the community. | %(amount)d installed packages are no longer supported by Canonical. You can still get support from the community.
hr[0]: %(amount)d instaliran paket više nije podržan od strane Canonicala. Podršku još uvijek možete dobiti od zajednice.
hr[1]: %(amount)d instalirana paketa više nisu podržana od strane Canonicala. Podršku još uvijek možete dobiti od zajednice.
hr[2]: %(amount)d instaliran paket više nije podržan od strane Canonicala. Podršku još uvijek možete dobiti od zajednice.

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
hr[0]: %d paket će biti uklonjen.
hr[1]: %d paketa će biti uklonjena.
hr[2]: %d paketa će biti uklonjeno.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
hr[0]: %d novi paket će biti instaliran.
hr[1]: %d nova paketa će biti instalirana.
hr[2]: %d novih paketa će biti instalirano.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
hr[0]: %d paket će biti nadograđen.
hr[1]: %d paketa će biti nadograđena.
hr[2]: %d paketa će biti nadograđeno.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
hr: 
    
    Morate preuzeti ukupno %s.

en: Fetching and installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be cancelled.
hr: Dohvaćanje i instalacija nadogradnje može potrajati do nekoliko sati. Kad preuzimanje završi, proces nesmije biti otkazan.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: Your system is up-to-date
hr: Vaš sustav sadrži posljednje nadogradnje

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
hr: Nema nadogradnji za vaš sustav. Nadogradnja će biti otkazana.

en: Reboot required
hr: Potrebno je ponovno pokretanje računala

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
hr: Nadogradnja je završena i potrebno je ponovo pokrenuti računalo. Želite li to učiniti sada?

en: Could not run the upgrade tool
hr: Nisam mogao pokrenuti alat za nadogradnju

en: This is most likely a bug in the upgrade tool. Please report it as a bug using the command 'ubuntu-bug update-manager'.
hr: Najvjerojatnije se radi o grešci alata nadogradnje. Prijavite grešku pomoću naredbe 'ubuntu-bug update-manager'.

en: Upgrade tool signature
hr: Potpis alata za nadogradnju

en: Upgrade tool
hr: Alat za nadogradnju

en: Failed to fetch
hr: Preuzimanje nije uspjelo

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
hr: Preuzimanje nadogradnje nije uspjelo. Vjerojatno je problem u mreži.

en: Failed to extract
hr: Raspakiravanje nije uspjelo.

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
hr: Raspakiravanje nadogradnje nije uspjelo. Vjerojatno je problem u mreži ili na poslužitelju.

en: Verification failed
hr: Verifikacija nije uspjela

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
hr: Provjera nadogradnje nije uspjela. Vjerojatno je problem u mreži ili s poslužiteljem.

en: Authentication failed
hr: Autorizacija nije uspjela

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
hr: Autorizacija nadogradnje nije uspjela. Vjerojatno je problem u mreži ili s poslužiteljem.

en: Can not run the upgrade
hr: Pokretanje nadogradnje nije moguće

en: This usually is caused by a system where /tmp is mounted noexec. Please remount without noexec and run the upgrade again.
hr: Ovo najčešće uzrokuje sustav na kojemu je /tmp montiran s noexec direktivom. Montirajte particiju ponovno bez noexec direktive i još jednom pokrenite nadogradnju.

en: The error message is '%s'.
hr: Poruka greške je '%s'.

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
hr: Molim prijavite ovo kao grešku i uz prijavu priložite datoteke /var/log/dist-upgrade/main.log i /var/log/dist-upgrade/apt.log. Nadogradnja je prekinuta.
    Izvorna inačica datoteke sources.list je spremljena u /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Aborting
hr: Odustajanje

en: Demoted:
hr: Degradirano:

en: To continue please press [ENTER]
hr: Za nastavak pritisnite [ENTER]

en: Continue [yN]
hr: Nastavi [dN]

en: Details [d]
hr: Detalji [e]

note: TRANSLATORS: the "y" is "yes" TRANSLATORS: first letter of a positive (yes) answer
en: y
hr: d

note: TRANSLATORS: the "d" is "details"
en: d
hr: a

en: No longer supported: %s
hr: Nepodržano: %s

en: Remove: %s
hr: Ukloni: %s

en: Install: %s
hr: Instaliraj: %s

en: Upgrade: %s
hr: Nadogradi: %s

en: Continue [Yn]
hr: Nastavi [Dn]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
hr: Za završetak nadogradnje, potrebno je ponovno pokretanje.
    Ako izaberete 'd' sustav će se ponovno pokrenuti.

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
hr: <b><big>Prekinuti nadogradnju u tijeku?</big></b>
    
    Sustav bi mogao biti u neupotrebljivom stanju ako prekinete nadogradnju. Preporuka je da nastavite nadogradnju.

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
    
    Please save your work before continuing.
hr: <b><big>Za dovršetak nadogradnje, ponovno pokrenite sustav.</big></b>
    
    Molim spremite svoj radi prije nastavka.

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
hr: <b><big>Pokrenuti nadogradnju?</big></b>

en: <b><big>Upgrading Ubuntu to version 11.10</big></b>
hr: <b><big>Nadogradnja Ubuntua na inačicu 11.10</big></b>

en: Difference between the files
hr: Razlike između datoteka

en: Distribution Upgrade
hr: Nadogradnja distribucije

en: Restarting the computer
hr: Ponovno pokretanje računala

en: Setting new software channels
hr: Postavljanje novih programskih kanala

en: _Cancel Upgrade
hr: _Prekini nadogradnju

en: _Continue
hr: _Nastavi

en: _Replace
hr: Za_mijeni

en: _Report Bug
hr: _Prijavi grešku

en: _Resume Upgrade
hr: _Nastavi nadogradnju

en: _Start Upgrade
hr: _Pokreni nadogradnju

en: Please wait, this can take some time.
hr: Molim pričekajte, ovo može potrajati.

en: Update is complete
hr: Nadogradnja je gotova

en: Could not find the release notes
hr: Nisam mogao naći bilješke izdanja

en: The server may be overloaded.
hr: Poslužitelj bi mogao biti preopterećen.

en: Could not download the release notes
hr: Nisam mogao dohvatiti bilješke izdanja

en: Please check your internet connection.
hr: Molim, provjerite vašu internet vezu.

en: Upgrade
hr: Nadogradnja

en: Release Notes
hr: Bilješke izdanja

en: Downloading additional package files...
hr: Preuzimanje dodatnih paketnih datoteka...

en: File %s of %s at %sB/s
hr: Datoteka %s od %s pri %sB/s

en: File %s of %s
hr: Datoteka %s od %s

en: Open Link in Browser
hr: Otvori poveznicu u pregledniku

en: Copy Link to Clipboard
hr: Kopiraj poveznicu u međuspremnik

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
hr: Preuzimanje datoteke %(current)li od %(total)li brzinom %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
hr: Preuzimam datoteku %(current)li od %(total)li

en: Your Ubuntu release is not supported anymore.
hr: Vaša inačica Ubuntua više nije podržana.

en: You will not get any further security fixes or critical updates. Please upgrade to a later version of Ubuntu Linux.
hr: Više nećete dobivati sigurnosne i kritične dopune. Nadogradite Ubuntu na noviju inačicu.

en: Upgrade information
hr: Informacije o nadogradnji

note: upload_archive = version_match.group(2).strip()
en: Version %s:
hr: Inačica %s:

en: No network connection detected, you can not download changelog information.
hr: Nema otkrivenih mrežnih veza, stoga ne možete preuzeti bilješke izdanja.

en: Downloading list of changes...
hr: Preuzimam popis promjena...

en: _Deselect All
hr: Poništi o_dabir

en: Select _All
hr: Od_aberi sve

en: %(count)s update has been selected. | %(count)s updates have been selected.
hr[0]: Označena je %(count)s dopuna.
hr[1]: Označene su %(count)s dopune.
hr[2]: Označeno je %(count)s dopuna.

en: %s will be downloaded.
hr: %s će biti preuzeto.

en: The update has already been downloaded, but not installed | The updates have already been downloaded, but not installed
hr[0]: Dopuna je već preuzeta, ali nije instalirana
hr[1]: Dopune su već preuzete, ali nisu instalirane
hr[2]: Dopuna je već preuzeto, ali nije instalirano

en: There are no updates to install
hr: Nema dopuna za instalaciju

en: Unknown download size.
hr: Nepoznata veličina preuzimanja.

en: It is unknown when the package information was updated last. Please click the 'Check' button to update the information.
hr: Nije poznato kada su informacije paketa posljednji put ažurirane. Da biste ažurirali informacije, kliknite na tipku "Provjeri".

en: The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
    Press the 'Check' button below to check for new software updates.
hr: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(days_ago)s dana.
    Da biste provjerili dostupnost novih dopuna, kliknite na tipku 'Provjeri'.

en: The package information was last updated %(days_ago)s day ago. | The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
hr[0]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(days_ago)s dan.
hr[1]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(days_ago)s dana.
hr[2]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(days_ago)s dana.

en: The package information was last updated %(hours_ago)s hour ago. | The package information was last updated %(hours_ago)s hours ago.
hr[0]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(hours_ago)s sat.
hr[1]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(hours_ago)s sata.
hr[2]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(hours_ago)s sati.

note: TRANSLATORS: only in plural form, as %s minutes ago is one of 15, 30, 45 minutes ago
en: The package information was last updated about %s minutes ago.
hr: Informacije paketa su posljednji put ažurirane prije %s minuta.

en: The package information was just updated.
hr: Informacija paketa su upravo ažurirane.

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
hr: Nadogradnje programa popravljaju greške, uklanjaju sigurnosne propuste i donose nove mogućnosti.

en: Software updates may be available for your computer.
hr: Dopune za vaše računalo su možda dostupne

en: Welcome to Ubuntu
hr: Dobrodošli u Ubuntu

en: These software updates have been issued since this version of Ubuntu was released. If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from Applications later.
hr: Ove dopune su izdane nakon objave ove inačice Ubuntua. Ako ih ne želite instalirati sada, kasnije možete odabrati "Upravitelj nadogradnji" iz izbornika "Programi".

en: These software updates have been issued since this version of Ubuntu was released. If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from the Administration Menu later.
hr: Ove dopune su izdane nakon objave ove inačice Ubuntua. Ako ih ne želite instalirati sada, kasnije možete odabrati "Upravitelj nadogradnji" iz izbornika "Administracija".

en: Software updates are available for this computer
hr: Dostupne su softverske dogradnje za ovo računalo

en: If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from Applications later.
hr: Ako ih ne želite odmah instalirati, kasnije odaberite "Upravitelj nadogradnji" u izborniku Aplikacija.

en: If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from the Administration menu later.
hr: Ako ih ne želite instalirati sada, kasnije odaberite "Upravitelj nadogradnji" u Administratorskom izborniku.

en: The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
hr: Nadogradnji je potrebno ukupno %s slobodnog prostora na disku '%s'. Molim oslobodite barem %s slobodnog diskovnog prostora na disku '%s'. Ispraznite svoje smeće ili uklonite privremene pakete prethodnih instalacija koristeći 'sudo apt-get clean'.

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
hr: Računalo se mora ponovno pokrenuti za završetak nadogradnje. Pohranite svoj rad prije nastavka.

en: Reading package information
hr: Čitanje informacija paketa

en: Connecting...
hr: Povezivanje...

en: You may not be able to check for updates or download new updates.
hr: Možda nećete moći provjeriti postoje li nove dopune ili ih preuzeti.

en: Could not initialize the package information
hr: Ne mogu inicijalizirati informacije paketa

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
hr: Došlo je do nerješivog problema prilikom inicijalizacije informacije paketa.
    
    Molim, prijavite grešku u 'update-manager' paketu i priložite sljedeću grešku:

en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
hr: Došlo je do nerješivog problema prilikom izračuna nadogradnje.
    
    Molim, prijavite grešku u 'update-manager' paketu i priložite sljedeću grešku:

en:  (New install)
hr:  (Nova instalacija)

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
hr: (Veličina: %s)

en: From version %(old_version)s to %(new_version)s
hr: Verzija %(old_version)s u %(new_version)s

en: Version %s
hr: Inačica %s

en: Release upgrade not possible right now
hr: Nadogradnja izdanja trenutno nije moguća

en: The release upgrade can not be performed currently, please try again later. The server reported: '%s'
hr: Nadogradnju izdanja trenutno nije moguće obaviti, molim pokušajte ponovno. Poslužitelj je odgovorio: '%s'

en: Downloading the release upgrade tool
hr: Preuzimanje alata za nadogradnju izdanja

en: <b>New Ubuntu release '%s' is available</b>
hr: <b>Novo izdanje Ubuntua, '%s', je dostupno</b>

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
hr: Popis programa je oštećen

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
hr: Nemoguće je instalirati ili ukloniti bilo koji program. Molim koristite upravitelja paketima "Synaptic" ili upišite "sudo apt-get install -f" u terminalu za ispravljanje ovog problema.

en: Check for Updates
hr: Provjerite dostupnost dopuna

en: Install All Available Updates
hr: Instaliraj sve dostupne dopune

en: Cancel
hr: Odustani

en: Install
hr: Instaliraj

en: Building Updates List
hr: Izgrađivanje popisa dopuna

en: 
    A normal upgrade can not be calculated, please run: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
hr: 
    Normalna dopuna nije mogla biti izračunata, molim pokrenite: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    Mogući uzrok problema:
     * prethodna nadogranja koja nije dovršena
     * problemi s nekim od instaliranih programa
     * neslužbeni softverski paketi koji ne dolaze uz Ubuntu
     * normalne promjene razvojne inačice Ubuntua

en: Downloading changelog
hr: Preuzimanje zapisa o promjenama

en: Other updates (%s)
hr: Ostale dopune (%s)

en: Changes for the versions:
    Installed version: %s
    Available version: %s
hr: Promjene za inačice:
    Instalirana inačica: %s
    Dostupna inačica: %s

en: This update does not come from a source that supports changelogs.
hr: Ova dopuna ne dolazi iz izvora koji podržava izvještaje promjena.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
hr: Preuzimanje popisa promjena nije uspjelo. 
    Molim, provjerite svoju internet vezu.

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
hr: Zapis o promjenama ne sadrži nikakve relevantne promjene.
    
    Molim koristite http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    dok promjene ne postanu dostupne ili pokušajte ponovno kasnije.

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
hr: Popis promjena još nije dostupan.
    
    Molim, posjetite http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    dok promjene ne postanu dostupne ili pokušajte ponovno kasnije.

en: Failed to detect distribution
hr: Prepoznavanje distribucije nije uspjelo

en: A error '%s' occurred while checking what system you are using.
hr: Došlo je do greške '%s' prilikom prilikom provjere sustava kojeg koristite.

en: Important security updates
hr: Važne sigurnosne nadogradnje

en: Recommended updates
hr: Preporučene nadogradnje

en: Proposed updates
hr: Predložene nadogradnje

en: Backports
hr: Backporti

en: Distribution updates
hr: Nadogranje distribucije

en: Other updates
hr: Druge nadogradnje

en: <b><big>You must check for updates manually</big></b>
    
    Your system does not check for updates automatically. You can configure this behavior in <i>Software Sources</i> on the <i>Updates</i> tab.
hr: <b><big>Dostupna ažuriranja morate provjeriti ručno</big></b>
    
    Vaš sustav ne provjerava dostupna ažuriranja automatski. To možete podesiti pod <i>Softver repozitoriji</i> u kartici <i>Ažuriranja</i>.

en: <big><b>Not all updates can be installed</b></big>
hr: <big><b>Greška prilikom očitavanja CD-a</b></big>

en: <big><b>Running on battery</b></big>
hr: <big><b>Rad na bateriji</b></big>

en: <big><b>Starting Update Manager</b></big>
hr: <big><b>Pokretanje Upravitelja nadogradnji</b></big>

en: Changes
hr: Promjene

en: Chec_k
hr: P_rovjeri

en: Co_ntinue
hr: Na_stavi

en: Description
hr: Opis

en: Description of update
hr: Opis nadogradnje

en: It’s safer to connect the computer to AC power before updating.
hr: Preporuka je da prije ažuriranja svoje računalo priključite na struju.

en: Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. 
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
hr: Pokreni djelomičnu nadogradnju da bi se instaliralo što je moguće više dopuna. 
    
    Uzrok problema može biti:
     * Prethodna nadogradnja koja nije dovršena
     * Problem s nekim od instaliranih programa
     * Neslužbeni softverski paketi koji ne dolaze uz Ubuntu
     * Normalne promjene razvojne inačice Ubuntua

en: Show progress of individual files
hr: Prikaži napredak pojedinačnih datoteka

en: Starting Update Manager
hr: Pokretanje Upravitelja nadogradnjama

en: U_pgrade
hr: Na_dogradnja

en: Update Manager
hr: Upravitelj nadogradnji

en: You are connected via a wireless modem.
hr: Povezani ste pomoću bežičnog modema.

en: You are connected via roaming and may be charged for the data consumed by this update.
hr: Povezani u roamingu. Promet potrošen za preuzimanje dopune vam može biti naplaćen.

en: Your system is running on battery. Are you sure you want to continue?
hr: Vaš sustav radi na bateriji. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: _Hide this information in the future
hr: Ubuduće _sakrij ovu informaciju

en: _Install Updates
hr: _Instaliraj nadogradnje

en: _Partial Upgrade
hr: _Djelomična nadogradnja

en: _Settings...
hr: Po_stavke...

en: _Upgrade
hr: Na_dogradnja

en: updates
hr: nadogradnje

en: <b>A new version of Ubuntu is available. Would you like to upgrade?</b>
hr: <b>Dostupna je nova inačica Ubuntua. Želite li pokrenuti nadogradnju?</b>

en: Ask Me Later
hr: Pitaj me kasnije

en: Don't Upgrade
hr: Nemoj nadograditi

en: Yes, Upgrade Now
hr: Da, nadogradi sada

en: You can upgrade at a later time by opening Update Manager and click on "Upgrade".
hr: Nadogradnju možete obaviti kasnije, otvaranjem Upravitelja nadogradnji i klikom na tipku "Nadogradi".

en: You have declined to upgrade to the new Ubuntu
hr: Odbili ste nadograditi na novu inačicu Ubuntua

en: Show and install available updates
hr: Pokaži i instaliraj moguće nadogradnje

en: Software Updates
hr: Nadogradnje programa

en: Show version and exit
hr: Prikaži verziju i izađi

en: Directory that contains the data files
hr: Direktorij koji sadrži podatkovne datoteke

en: Check if a new Ubuntu release is available
hr: Provjeri ako je dostupno novo izdanje Ubuntua

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
hr: Provjera mogućnosti nadogradnje na noviju razvojnu verziju

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
hr: Nadogradi na najnoviju predloženu inačicu koju ponudi nadograditelj izdanja

en: Do not focus on map when starting
hr: Nemoj se usredotočiti na kartu prilikom pokretanja

en: Try to run a dist-upgrade
hr: Pokušajte pokrenuti nadogradnju distribucije

en: Do not check for updates when starting
hr: Ne provjeravaj dostupnost novih dopuna prilikom pokretanja

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
hr: Testna nadogradnja sa sandbox aufs prekrivanjem

en: Running partial upgrade
hr: Izvršavanje djelomične nadogradnje

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
hr: Pokušaj nadogradnju na najnovije izdanje koristeći nadograditelja iz $distro-proposed

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
hr: Pokreni u posebnom načinu nadogradnje.
    Trenutačno se podržani 'desktop' za sustave stolnih računala i 'server' za poslužiteljske sustave.

en: Run the specified frontend
hr: Pokreni odabrano sučelje

en: Check only if a new distribution release is available and report the result via the exit code
hr: Provjeri je li novo izdanje distribucije dostupno i javi rezultat pute izlaznog kôda

en: Checking for a new ubuntu release
hr: Provjeravanje za novo Ubuntu izdanje

en: For upgrade information, please visit:
    %(url)s
hr: Za informacije o nadogradnji posjetite:
    %(url)s

en: No new release found
hr: Ne postoji novo izadnje

en: New release '%s' available.
hr: Novo '%s' izdanje dostupno.

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
hr: Pokrenite 'do-release-upgrade' za nadogradnju na novu inačicu.

en: Ubuntu %(version)s Upgrade Available
hr: Dostupna nadogradnja Ubuntu %(version)

en: You have declined the upgrade to Ubuntu %s
hr: Odbili ste nadogradnju na Ubuntu %s

en: Unimplemented method: %s
hr: Neimplementirana metoda: %s

en: A file on disk
hr: Datoteka na disku

en: .deb package
hr: .deb paket

en: Install missing package.
hr: Instaliraj paket koji nedostaje.

en: Package %s should be installed.
hr: Paket %s ne bi smio biti instaliran.

note: pragma: no cover
en: %i obsolete entries in the status file
hr: %i zastarsjeli zapisi u statusnoj datoteci

en: Obsolete entries in dpkg status
hr: Zastarjeli zapisi u dpkg statusu

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
hr: Zastarjeli dpkg status zapisi

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug #279621 for details.
hr: Prilikom nadogradnje, ako je kdelibs4-dev instaliran, kdelibs5-dev mora biti instaliran. Za detalje pogledajte bugs.launchpad.net, greška ##279621.

en: %s needs to be marked as manually installed.
hr: %s treba biti instaliran kao ručno instaliran.

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
hr: Ukloni lilo s obizirom da je grub također instaliran.(Za detalje pogledajte grešku #314004)
