apport - en to ca translation catalogue (72 entries)

note: TRANS: %s is the name of the operating system
en: This is not a genuine %s package
ca: Aquest no és un paquet %s genuí

en: You have some obsolete package versions installed. Please upgrade the following packages and check if the problem still occurs:
    
    %s
ca: Teniu algunes versions de paquets obsolets instal·lades. Hauríeu d'actualitzar els paquets següents i comprovar si el problema persisteix:
    
    %s

en: unknown program
ca: programa desconegut

en: Sorry, the program "%s" closed unexpectedly
ca: El programa «%s» s'ha tancat de manera inesperada

en: Problem in %s
ca: Problema a %s

en: Your computer does not have enough free memory to automatically analyze the problem and send a report to the developers.
ca: El vostre sistema no té prou memòria disponible per a analitzar el problema de manera automàtica i enviar un informe d'error als desenvolupadors.

note: package does not exist
en: Invalid problem report
ca: Informe d'error no vàlid

en: The report belongs to a package that is not installed.
ca: L'informe és per a un paquet que no està instal·lat.

en: This problem report is damaged and cannot be processed.
ca: Aquest informe d'error està malmès i no es pot processar.

en: The problem cannot be reported:
    
    %s
ca: No es pot informar del problema:
    
    %s

en: You are not allowed to access this problem report.
ca: No teniu permís per a accedir a aquest informe d'error.

en: There is not enough disk space available to process this report.
ca: No hi ha prou espai disponible per a processar aquest informe.

en: No package specified
ca: No s'ha especificat cap paquet

en: You need to specify a package or a PID. See --help for more information.
ca: Cal que especifiqueu un paquet o un PID. Consulteu --help per a obtenir més informació.

en: Permission denied
ca: Se us ha denegat el permís

en: The specified process does not belong to you. Please run this program as the process owner or as root.
ca: El procés especificat no us pertany. Hauríeu d'executar aquest programa com a propietari del procés o bé com a superusuari.

en: Package %s does not exist
ca: El paquet %s no existeix

en: Could not determine the package or source package name.
ca: No s'ha pogut determinar el nom del paquet del programa o del paquet del codi font.

en: Unable to start web browser
ca: No s'ha pogut iniciar el navegador web

en: Unable to start web browser to open %s.
ca: No s'ha pogut iniciar el navegador web per a obrir %s.

en: Network problem
ca: Problema de la xarxa

en: Memory exhaustion
ca: Exhauriment de la memòria

en: Your system does not have enough memory to process this crash report.
ca: El vostre sistema no té prou memòria disponible per a processar aquest informe de fallada.

en: Problem already known
ca: El problema ja és conegut

en: This problem was already reported in the bug report displayed in the web browser. Please check if you can add any further information that might be helpful for the developers.
ca: Ja hi ha informació sobre aquest problema en l'informe d'error que es mostra al navegador web. Comproveu si podeu afegir cap informació addicional que pugui ser d'ajuda per als desenvolupadors.

en: Press any key to continue...
ca: Premeu qualsevol tecla per a continuar…

en: What would you like to do? Your options are:
ca: Què voleu fer? Teniu les opcions següents:

en: Please choose (%s):
ca: Trieu (%s):

note: translators: first %s: application name, second %s: date, third %s: time
en: %s closed unexpectedly on %s at %s.
ca: %s s'ha tancat de manera inesperada el %s a les %s.

en: If you were not doing anything confidential (entering passwords or other
    private information), you can help to improve the application by reporting
    the problem.
ca: Si no és que estàveu fent quelcom confidencial (escrivint alguna contrasenya
    o bé alguna altra informació privada), podeu contribuir a la millora del
    programa informant del problema.

en: &Report Problem...
ca: Info&rmeu sobre el problema...

en: Cancel and &ignore future crashes of this program version
ca: Cancel·la i &ignora les fallades d'aquesta versió del programa en el futur

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: The package "%s" failed to install or upgrade.
ca: Ha fallat la instal·lació o actualització del paquet «%s».

en: You can help the developers to fix the package by reporting the problem.
ca: Podeu ajudar els desenvolupadors a arreglar el paquet de programari si els informeu de l'error.

en: Your system encountered a serious kernel problem.
ca: S'ha produït un error greu del nucli.

en: You can help the developers to fix the problem by reporting it.
ca: Podeu ajudar els desenvolupadors a solucionar el problema si els informeu de l'error.

en: Send problem report to the developers?
ca: Voleu enviar l'informe del problema als desenvolupadors?

en: After the problem report has been sent, please fill out the form in the
    automatically opened web browser.
ca: Després d'haver enviat l'informe, ompliu el formulari que veureu en el
    navegador web que s'iniciarà de manera automàtica.

en: (binary data)
ca: (dades binàries)

en: &Send complete report (recommended; %s)
ca: En&via l'informe complet (es recomana; %s)

en: Send &reduced report (slow Internet connection; %s)
ca: Envia l'informe &resumit (per connexions d'Internet lentes; %s)

en: &Send report (%s)
ca: En&via l'informe (%s)

en: &View report
ca: &Visualitza l'informe

en: &Keep report file for sending later or copying to somewhere else
ca: &Desa el fitxer de l'informe per a enviar-lo més tard o bé copiar-lo a algun altre lloc

en: Problem report file:
ca: Fitxer de l'informe d'error:

en: &Confirm
ca: &Confirma

en: Collecting problem information
ca: S'està recollint informació sobre el problema

en: The collected information can be sent to the developers to improve the
    application. This might take a few minutes.
ca: La informació recollida es pot enviar als desenvolupadors per a millorar
    l'aplicació. Això pot trigar uns quants minuts.

en: Uploading problem information
ca: S'està pujant la informació del problema

en: The collected information is being sent to the bug tracking system.
    This might take a few minutes.
ca: La informació recollida s'està enviant al sistema de seguiment d'errors.
    Això pot trigar uns quants minuts.

en: No pending crash reports. Try --help for more information.
ca: No hi ha cap informe d'error pendent. Proveu amb --help per a obtenir més informació.

en: <big><b>Collecting problem information</b></big>
ca: <big><b>S'està recollint informació sobre el problema</b></big>

en: <big><b>Send problem report to the developers?</b></big>
    
    After the problem report has been sent, please fill out the form in the automatically opened web browser.
ca: <big><b>Voleu enviar l'informe del problema als desenvolupadors?</b></big>
    
    Després d'haver enviat l'informe, ompliu el formulari que veureu en el navegador web que s'iniciarà de manera automàtica.

en: <big><b>Uploading problem information</b></big>
ca: <big><b>S'està pujant informació sobre el problema</b></big>

en: <span weight="bold" size="larger">Sorry, the package "%s" failed to install or upgrade.</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Ha fallat la instal·lació o actualització del paquet «%s».</span>

en: Application problem
ca: Problema de programari

en: Complete report (recommended; %s)
ca: Informe complet (recomanat; %s)

en: Content of the report
ca: Contingut de l'informe

en: If you were not doing anything confidential (entering passwords or other private information), you can help to improve the application by reporting the problem.
ca: Si no és que estàveu fent quelcom confidencial (escrivint alguna contrasenya o bé alguna altra informació privada), podeu contribuir a la millora del programa informant del problema.

en: Information is being collected that may help the developers fix the problem you report.
ca: S'està recollint informació que pot ajudar els desenvolupadors a solucionar el problema del qual esteu informant.

en: Kernel problem
ca: Problema del nucli

en: Package problem
ca: Problema del paquet

en: Reduced report (slow Internet connection; %s)
ca: Informe reduït (en cas que tingueu una connexió lenta a Internet; %s)

en: Restart _Program
ca: Reinicia el _programa

en: The collected information is being sent to the bug tracking system. This might take a few minutes.
ca: La informació recollida s'està enviant al sistema de seguiment d'errors. Això pot trigar uns quants minuts.

en: This will remove some large items from the report. These are very useful for developers to debug the problem, but might be too big for you to upload if you have a slow internet connection.
ca: Això suprimirà certs elements de mida considerable de l'informe. Aquests elements són normalment molt útils per als desenvolupadors en depurar el problema. Tot i això, pot ser que si els incloeu en l'informe la mida d'aquest sigui massa gran per a pujar-lo si és que teniu una connexió lenta a Internet.

en: _Ignore future crashes of this program version
ca: _Ignora les fallades d'aquesta versió del programa en el futur

en: _Report Problem...
ca: Info_rma sobre el problema...

en: _Send Report
ca: _Envia l'informe

en: Report a malfunction to the developers
ca: Informeu els desenvolupadors sobre un funcionament erroni

en: Report a problem...
ca: Informeu d'un problema...
