update-manager - en to be translation catalogue (360 entries)

note: TRANSLATORS: download size of small updates, e.g. "250 kB"
en: %(size).0f kB | %(size).0f kB
be[0]: %(size).0f КБ
be[1]: %(size).0f КБ
be[2]: %(size).0f КБ

note: TRANSLATORS: download size of updates, e.g. "2.3 MB"
en: %.1f MB
be: %.1f МБ

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
be: Сервер для %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
be: Галоўны сервер

en: Custom servers
be: Адмысловыя серверы

en: Could not calculate sources.list entry
be: Немагчыма разлічыць запіс sources.list

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
be: Немагчыма адшукаць ніводнага файла з пакетам, верагодна, гэты дыск не з'яўляецца Ubuntu ці мае іншую архітэктуру.

en: Failed to add the CD
be: Немагчыма дадаць дыск

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
be: Пры дадаванні кампакт-дыска адбылася памылка, абнаўленне будзе спынена. Калі ласка, паведаміце аб памылцы, калі гэта быў карэктны кампакт-дыск Ubuntu.
    
    Тэкст памылкі:
    "%s"

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
be[0]: Выдаліць пакет, пазначаны як памылковы
be[1]: Выдаліць пакеты, пазначаныя як памылковыя
be[2]: Выдаліць пакеты ў кепскім стане

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
be[0]: Пакет “%s“ знаходзіцца ў супярэчлівым стане і мусіць быць пераўсталяваны, але немагчыма адшукаць архіў для яго. Ці жадаеце выдаліць зараз гэты пакет?
be[1]: Пакеты “%s“ знаходзяцца ў супярэчлівым стане і мусіць быць пераўсталяваны, але немагчыма адшукаць архівы для іх. Ці жадаеце выдаліць зараз гэтыя пакеты?
be[2]: Пакеты “%s“ знаходзяцца ў супярэчлівым стане і мусіць быць пераўсталяваны, але немагчыма адшукаць архівы для іх. Ці жадаеце выдаліць зараз гэтыя пакеты?

note: FIXME: not ideal error message, but we just reuse a existing one here to avoid a new string
en: The server may be overloaded
be: Магчыма сервер перагружаны

en: Broken packages
be: Пакеты з памылкамі

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
be: Сістэма змяшчае пашкоджаныя пакеты, якія не могуць быць выпраўленыя гэтай праграмай.  Калі ласка, спачатку выпраўце іх з дапамогай synaptic ці apt-get перш чым працягваць.

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
    %s
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
be: Невырашальная праблема паўстала падчас падліку апгрэйду:
    %s
    
     Гэта магло здарыцца з-за наступных прычын:
     * апгрэйд да прэ-рэлізу Ubuntu
     * працы з прэ-рэлізам Ubuntu
     * неафіцыйных праграм, якія не пастаўляюцца з Ubuntu

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
be: Магчыма, гэта часовая праблема. Паспрабуйце паўтарыць пазней.

en: If none of this applies, then please report this bug using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal.
be: Калі з прапанаванага нічога не пасуе, калі ласка, адпраўце гэту справаздачу, выкарыстоўваючы ў тэрмінале каманду 'ubuntu-bug update-manager'

en: Could not calculate the upgrade
be: Немагчыма падлічыць абнаўленне

en: Error authenticating some packages
be: Памылка аўтэнтыфікацыі некаторых пакетаў

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
be: Немагчыма аўтэнтыфікаваць некаторыя пакеты. Гэта можа быць з-за часовай праблемы з сеткай. Вы можаце паспрабаваць паўтарыць дзеяньне пазней. Глядзіце ніжэй спіс неаўтэнтыфікаваных пакетаў.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
be: Пакет “%s“ пазначаны для выдалення, але ён у чорным спісе выдалення.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
be: Важны пакет “%s“ пазначаны для выдалення.

en: Trying to install blacklisted version '%s'
be: Спроба ўсталёўкі ўнесенай у чорны спіс версіі '%s'

en: Can't install '%s'
be: Немагчыма ўсталяваць "%s"

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug using 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal.
be: Немагчыма ўсталяваць патрэбны пакет. Калі ласка, адпраўце гэтую справаздачу, выкарыстоўваючы ў тэрмінале каманду 'ubuntu-bug update-manager'

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
be: Немагчыма вызначыць мета-пакет

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
be: Вашая сістэма не ўтрымлівае пакет ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop ці edubuntu-desktop таму немагчыма вызначыць якую версію Ubuntu вы маеце.
    Калі ласка, найперш усталюйце адзін з вышэй узгаданых пакетаў з дапамогай synaptic ці apt-get.

en: Reading cache
be: Чытанне кэша

en: Unable to get exclusive lock
be: Памылка пры праверцы аўтэнтычнасці некаторых пакетаў

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
be: Звычайна, гэта азначае, што іншы кіраўнік пакетаў (напрыклад apt-get ці aptitude) ужо працуе. Калі ласка, закройце іншае дастасаванне.

en: Upgrading over remote connection not supported
be: Апгрэйд праз аддаленае падлучэнне не падтрымліваецца

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. Please try a text mode upgrade with 'do-release-upgrade'.
    
    The upgrade will abort now. Please try without ssh.
be: Вы спрабуеце выканаць абнаўленьне праз ssh-злучэнне з непадтрымліваемым кліентам. Абнавіцеся ў тэкставым рэжыме праз "do-release-upgrade".
    
    Абнаўленне прыпынена. Паспрабуйце без ssh.

en: Continue running under SSH?
be: Працягваць выкананне праз SSH?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, an additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
be: Гэты сеанс запушчаны праз ssh. Не рэкамендавана выконваць абнаўленьне праз ssh, бо ў выпадку няўдачы аднаўленне будзе вельмі складаным.
    
    Калі Вы працягнеце, дадатковая служба ssh будзе запушчана на порце «%s».
    Жадаеце працягнуць?

en: Starting additional sshd
be: Запуск дадатковай sshd

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
be: Каб зрабіць аднаўленне ў выпадку памылкі лягчэйшым, на порце '%s' будзе запушчаная дадатковая служба sshd. Калі нешта здарыцца, з дапамогай ssh Вы зможаце далучыцца да дадзенай службы.

en: If you run a firewall, you may need to temporarily open this port. As this is potentially dangerous it's not done automatically. You can open the port with e.g.:
    '%s'
be: Калі ў вас уключаны брандмаўэр, вам магчыма трэба часова адкрыць гэты порт. Паколькі гэта патэнцыйна небяспечна, порт не адкрыецца аўтаматычна. Вы можаце адкрыць наступны спосабам:
    «%s» порт.

en: Can not upgrade
be: Немагчыма абнавіць

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
be: Абнаўленне ад '%s' да '%s' не падтрымліваецца дадзенай прыладай.

en: Sandbox setup failed
be: Усталёўка бяспечнага асяроддзя не атрымалася

en: It was not possible to create the sandbox environment.
be: Не атрымалася стварыць бяспечнае асяроддзе.

en: Sandbox mode
be: Рэжым бяспечнага асяроддзя («пясочніцы»)

en: This upgrade is running in sandbox (test) mode. All changes are written to '%s' and will be lost on the next reboot.
    
    *No* changes written to a system directory from now until the next reboot are permanent.
be: Гэта абнаўленне запушчана ў бяспечным (тэставым) асяроддзі. Усе змены запісваюцца ў '%s'  і будуць страчаныя пасля перазагрузкі.
    
    Да наступнай перазагрузкі ніякіх зменаў у сістэмным каталогу праводзіцца не будзе.

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
be: Python усталяваны некарэктна. Калі ласка, выпраўце сімвалічную спасылку "/usr/bin/python".

en: Package 'debsig-verify' is installed
be: Пакет 'debsig-verify' усталяваны

en: The upgrade can not continue with that package installed.
    Please remove it with synaptic or 'apt-get remove debsig-verify' first and run the upgrade again.
be: Абнаўленне ня можа працягвацца, калі ўсталаваны гэты пакет.
    Спачатку выдаліце яго ў Synaptic або з дапамогай 'apt-get remove debsig-verify' і запуьціце абнаўленне ізноў.

en: Can not write to '%s'
be: Немагчыма запісаць у '%s'

en: Its not possible to write to the system directory '%s' on your system. The upgrade can not continue.
    Please make sure that the system directory is writable.
be: Няма доступу да сістэмнага каталога '%s'  у вашай сістэме. Абнаўленне не можа працягвацца.
     Калі ласка, пераканайцеся ў наяўнасці доступу да сістэмнага каталога.

en: Include latest updates from the Internet?
be: Загрузіць апошнія абнаўленні з інтэрнэту?

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
be: Апошнія абнаўленні могуць быць загружаны з Інтэрнэту і ўсталяваны пры абнаўленні ўсёй сістэмы. Калі вы падключаны да Інтэрнэту, гэта настойліва рэкамендуецца зрабіць.
    
    Абнаўленне сістэмы — гэта доўгі працэс, але па завяршэнні, ваша сістэма будзе ў актуальным стане. Вы можаце гэтага не рабіць, але рэкамендуем усталяваць апошнія абнаўленні як мага хутчэй.
    Калі вы адкажаце «Не», то абнаўленні праз Інтэрнет загружаны ня будуць.

en: disabled on upgrade to %s
be: заблакавана пры абнаўленні да %s

en: No valid mirror found
be: Не знойдзена ніводнага дзейснага люстэрка

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run a internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.
be: У працэсе сканавання інфармацыі аб Вашых сховішчах, не было знойдзена люстэрка для абнаўлення дыстрыбутыву. Такое магчыма ў выпадку, калі Вы выкарыстоўваеце ўнутранае люстэрка, альбо інфармацыя аб люстэрках састарэла.
    
    Ці жадаеце Вы перазапісаць файл 'sources.list'? Калі Вы абярэце «Так», то будуць абноўлены ўсе '%s' запісаў да '%s'.
    Калі ж Вы абярэце «Не», то абнаўленне будзе адменена.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
be: Згенераваць крыніцы па змаўчанні?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No', the upgrade will cancel.
be: Ня знойдзены запіс для '%s' у файле 'sources.list'.
    
    Дадаць стандартны запіс для '%s'? Выбар «Не» азначае адмову ад абнаўлення.

en: Repository information invalid
be: Інфармацыя аб сховішчы няслушная

en: Third party sources disabled
be: Зыходнікі ад трэціх бакоў - адключаныя

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
be: Некаторыя пабочныя крыніцы ў файле «sources.list» былі адключаныя. Вы зможаце іх зноў уключыць пасля абнаўлення з дапамогай утыліты «Крыніцы ўсталёўкі» альбо вашага мэнэджара пакункаў.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
be[0]: Пакунак у нестабільным стане
be[1]: Пакункі ў няўстойлівым стане
be[2]: Пакункаў у наўстойлівым стане

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
be[0]: Пакунак '%s' няўстойлівы і павінен быць пераўсталяваны, аднак, для яго ня знойдзен адпаведны архіў. Калі ласка, пераўсталюйце гэты пакунак уручную альбо выдаліце яго з сістэмы.
be[1]: Пакункі '%s' няўстойлівыя і павінны быць пераўсталяваны, аднак, для іх ня знойдзены адпаведныя архівы. Калі ласка, пераўсталюйце гэтыя пакункі уручную альбо выдаліце іх з сістэмы.
be[2]: Пакункі '%s' няўстойлівыя і павінны быць пераўсталяваны, аднак, для іх ня знойдзены адпаведныя архівы. Калі ласка, пераўсталюйце гэтыя пакункі уручную альбо выдаліце іх з сістэмы.

en: Error during update
be: Памылка падчас абнаўлення

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
be: Пры абнаўленні паўстала праблема. Звычайна гэта бывае выклікана праблемамі ў сетцы. Праверце сеткавыя злучэнні і паспрабуйце яшчэ.

note: print "on_button_install_clicked"
en: Not enough free disk space
be: Бракуе дыскавае прасторы

en: The upgrade has aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
be: Абнаўленне было спынена. Для абнаўлення патрабуецца агулам %s вольнай прасторы на дыску '%s'. Калі ласка, вызваліце ня меньш чым %s дадатковага месца на дыску '%s'. Ачысціце сметніцу і выдаліце часовыя пакеты былых усталёвак з дапамогай 'sudo apt-get clean'.

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
be: Падлічыць змены

note: ask the user
en: Do you want to start the upgrade?
be: Ці жадаеце пачаць абнаўленне?

en: Upgrade canceled
be: Абнаўленне скасавана

en: The upgrade will cancel now and the original system state will be restored. You can resume the upgrade at a later time.
be: Гэта абнаўленне будзе зараз скасавана і адбудзецца аднаўленне зыходнага стану сістэмы. Вы можаце працягнуць гэта абнаўленне пазней.

en: Could not download the upgrades
be: Не атрымалася загрузіць абнаўленні

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again. All files downloaded so far have been kept.
be: Абнаўленне было перапынена. Калі ласка, праверце ваша злучэнне з інтэрнэтам або крыніцу ўсталёўкі і паспрабуйце зноў. Усе загружаныя файлы былі захаваныя.

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
be: Памылка пры фіксаванні

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
be: Аднаўленне першапачатковага стану сістэмы

en: Could not install the upgrades
be: Немагчыма ўсталяваць абнаўленні

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
be: Абнаўленне было скасавана. Ваша сістэма можа апынуцца ў стане непрыдатным для нармальнага выкарыстання. Зараз будзе запушчаны працэс аднаўлення (dpkg --configure -a).

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
be: Абнаўленне спыненае. Калі ласка праверце злучэнне з Інтэрнэтам, альбо іншую крыніцу ўсталёўкі і паспрабуйце зноў.

en: Remove obsolete packages?
be: Выдаліць састарэлыя пакеты?

en: _Keep
be: За_хаваць

en: _Remove
be: _Выдаліць

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
be: Падчас ачысткі паўстала праблема. Падрабязнасці выкладзены ніжэй.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
be: Неабходныя залежнасці не ўсталяваныя

en: The required dependency '%s' is not installed.
be: Неабходныя залежнасці "%s" не ўсталяваныя.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
be: Праверка мэнэджара пакетаў

en: Preparing the upgrade failed
be: Збой падрыхтоўкі да абнаўлення

en: Getting upgrade prerequisites failed
be: Падрыхтоўка да абнаўлення завяршылася няўдала

en: Updating repository information
be: Абнаўленне інфармацыі аб сховішчы

en: Failed to add the cdrom
be: Дадаванне кампакт-дыска завяршылася няўдала

en: Sorry, adding the cdrom was not successful.
be: Выбачайце, даданне кампакт-дыска завяршылася няўдала.

en: Invalid package information
be: Некарэктная інфармацыя аб пакеце

en: Fetching
be: Атрыманне

en: Upgrading
be: Абнаўленне

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
be: Абнаўленне скончана

en: The upgrade has completed but there were errors during the upgrade process.
be: Абнаўленне скончана, аднак падчас працэсу абнаўлення здарыліся памылкі.

en: Searching for obsolete software
be: Пошук састарэлых праграм

en: System upgrade is complete.
be: Абнаўленне сістэмы завершана

en: The partial upgrade was completed.
be: Частковае абнаўленне завершана.

en: evms in use
be: evms ужываецца

en: Your system uses the 'evms' volume manager in /proc/mounts. The 'evms' software is no longer supported, please switch it off and run the upgrade again when this is done.
be: Ваша сістэма выкарыстоўвае мэнэджар тамоў 'evms' в /proc/mounts. Праргама 'evms' болей не падтрымліваецца.  Калі ласка, зачыніце яе і запусціце абнаўленне зноў.

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
be: Абнаўленне можа выклікаць зніжэнне якасці эфектаў працоўнага стала і прадукцыйнасці ў гульнях і праграмах, што актыўна выкарыстоўваюць графіку.

en: This computer is currently using the NVIDIA 'nvidia' graphics driver. No version of this driver is available that works with your video card in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
be: На гэтым кампутары выкарыстоўваюцца драйвера NVIDIA. Няма даступных версій гэтых драйвераў, якія працавалі бы з Вашай відэакарткай у Ubuntu 10.04 LTS
    
    Працягнуць?

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
be: На гэтым кампутары выкарыстоўваюцца драйвера AMD 'fglrx'. Няма даступных версій гэтых драйвераў, якія працавалі бы з Вашым абсталяваннем ва 10.04 LTS
    
    Працягнуць?

en: No i686 CPU
be: Няма i686-сумяшчальнага працэсара

en: Your system uses an i586 CPU or a CPU that does not have the 'cmov' extension. All packages were built with optimizations requiring i686 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
be: Ваша сістэма выкарыстоўвае i568-сумяшчальны працэсар, альбо працэсар у якім няма пашырэння «cmov». Усе пакеты былі сабраны з аптымізацыяй пад архітэктуру i686 і вышэй. Абнавіць вашу сістэму да новай версіі Ubuntu на гэтым кампутары не атрымаецца.

en: No ARMv6 CPU
be: Няма працэсара ARMv6

en: Your system uses an ARM CPU that is older than the ARMv6 architecture. All packages in karmic were built with optimizations requiring ARMv6 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
be: Ваша сістэма выкарыстоўвае працэсар архітэктуры ARM, старэйшы за архітэктуру ARMv6. Усе пакункі ў karmic былі пабудаваны з аптымізацыяй пад архітэктуру ARMv6 і вышэй. Вашу сістэму немагчыма абнавіць да новага рэлізу Ubuntu з бягучым апаратным забеспячэннем.

en: No init available
be: Служба init недаступна

en: Your system appears to be a virtualised environment without an init daemon, e.g. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS cannot function within this type of environment, requiring an update to your virtual machine configuration first.
    
    Are you sure you want to continue?
be: Падобна на тое, што Ваша сістэма з'яўляецца віртуалізаваным асяроддзем без службы init, напрыклад Linux-VServer.
    
    Вы ўпэўнены, што хочаце працягнуць?

en: Sandbox upgrade using aufs
be: Абнаўленне ў бяспечным асяроддзі з дапамогай aufs

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
be: Выкарыстоўваць дадзены шлях для пошука кампакт-дыска з пакункамі абнаўленняў.

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
be: Выкарстоўваць інтэрфэйс. Зараз даступны: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: *DEPRECATED* this option will be ignored
be: Гэты параметр САСТАРЭЎ і не будзе ўлічвацца

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
be: Падрыхтаваць толькі частковае абнаўленне (sources.list ня будзе перазапісаны)

en: Disable GNU screen support
be: Адключыць падтрымку экрана GNU

en: Set datadir
be: Наладзіць каталог з дадзенымі

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
be: Калі ласка, устаўце "%s" у прыладу "%s"

en: Fetching is complete
be: Загрузка скончана

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
be: Загрузка файла %li з %li на хуткасці %sБайт/с

en: About %s remaining
be: Засталося прыблізна %s

en: Fetching file %li of %li
be: Загрузка файла %li з %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
be: Ужыванне зменаў

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
be: праблемы залежнасьцяў — пакідаем неналаджанымі

en: Could not install '%s'
be: Немагчыма ўсталяваць "%s"

en: The upgrade will continue but the '%s' package may not be in a working state. Please consider submitting a bug report about it.
be: Абнаўленне будзе працягнута, але '%s' пакунак(аў) могуць быць у непрацоўным стане. Калі ласка, разглядзіце магчымасць аб паданні справаздачы на конт памылкі.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
be: Замяніць адмысловы файл наладкі
     "%s"?

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
be: Вы страціце ўсе змены, якія зрабілі ў гэтым файле канфігурацыі, калі заменіце яго новай версіяй.

en: The 'diff' command was not found
be: Ня знойдзена праграма "diff"

en: A fatal error occurred
be: Адбылася крытычная памылка

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
be: Калі ласка, паведаміце аб гэтым як аб памылцы (калі вы яшчэ гэтага не зрабілі) і далучыце файлы /var/log/dist-upgrade/main.log и /var/log/dist-upgrade/apt.log у вашу справаздачу. Абнаўленне было скасавана.
    Ваш арыгінальны файл sources.list быў захаваны ў  /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Ctrl-c pressed
be: націснута Ctrl-c

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
be: Гэта скасуе працэс і сістэма можа стаць непрацаздольнай. 
    Вы сапраўды хочаце зрабіць гэта ?

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
be: Каб пазбегнуць страты дадзеных, зачыніце ўсе адчыненыя праграмы і дакументы.

en: No longer supported by Canonical (%s)
be: Больш не падтрымліваецца Canonical (%s)

en: <b>Downgrade (%s)</b>
be: <b>Усталяванне старой версіі (%s)</b>

en: Remove (%s)
be: Выдаліць (%s)

en: No longer needed (%s)
be: Больш не патрэбны (%s)

en: Install (%s)
be: Усталяваць (%s)

en: Upgrade (%s)
be: Абнавіць (%s)

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
be: Змена носьбіта

en: Show Difference >>>
be: Паказаць адрозненні >>>

en: <<< Hide Difference
be: <<< Схаваць адрозненні

en: Error
be: Памылка

en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: &Close
be: &Зачыніць

en: Show Terminal >>>
be: Паказаць тэрмінал >>>

en: <<< Hide Terminal
be: <<< Схаваць тэрмінал

en: Information
be: Інфармацыя

en: Details
be: Дэталі

en: No longer supported %s
be: Больш не падтрымліваецца (%s)

en: Remove %s
be: Выдаліць %s

en: Remove (was auto installed) %s
be: Выдаліць %s (было ўсталявана аўтаматычна)

en: Install %s
be: Усталёўка %s

en: Upgrade %s
be: Абнаўленне %s

en: Restart required
be: Патрабуецца перазагрузка

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
be: <b><big>Перагрузіце сістэму для завяршэння абнаўлення</big></b>

en: _Restart Now
be: Пера_запусціць

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
be: <b><big>Перарваць абнаўленне?</big></b>
    Калі вы перапыніце абнаўленне, сістэма можа працаваць нестабільна. Настойліва рэкамендуем працягваць абнаўленне.

en: Cancel Upgrade?
be: Скасаваць абнаўленне?

en: %li day | %li days
be[0]: %li дзень
be[1]: %li дні
be[2]: %li дзён

en: %li hour | %li hours
be[0]: %li гадзіна
be[1]: %li гадзіны
be[2]: %li гадзін

en: %li minute | %li minutes
be[0]: %li хвіліна
be[1]: %li хвіліны
be[2]: %li хвілін

en: %li second | %li seconds
be[0]: %li сэкунда
be[1]: %li сэкунды
be[2]: %li сэкундаў

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
be: Загрузка працягнецца каля %s пры 1Мбіт DSL злучэнні і каля %s пры мадэмнам злучэнні на хуткасці 56Кбіт.

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
be: Загрузка працягнецца прыкладна %s на Вашам далучэнні.

en: Preparing to upgrade
be: Падрыхтоўка да абнаўлення

en: Getting new software channels
be: Змена крыніц усталёўкі

en: Getting new packages
be: Атрымаць новыя пакеты

en: Installing the upgrades
be: Усталяваць абнаўленні

en: Cleaning up
be: Ачыстка

en: %(amount)d installed package is no longer supported by Canonical. You can still get support from the community. | %(amount)d installed packages are no longer supported by Canonical. You can still get support from the community.
be[0]: %(amount)d усталяваны пакет больш не падтрымліваецца Canonical. Вы можаце атрымаць падтрымку ў суполцы.
be[1]: %(amount)d усталяваных пакета больш не падтрымліваюцца Canonical. Вы можаце атрымаць падтрымку ў суполцы.
be[2]: %(amount)d усталяваных пакетаў больш не падтрымліваюцца Canonical. Вы можаце атрымаць падтрымку ў суполцы.

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
be[0]: %d пакет будзе выдалены.
be[1]: %d пакеты будзе выдалена.
be[2]: %d пакетаў будзе выдалена.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
be[0]: %d новы пакет буде ўсталяваны.
be[1]: %d новых пакеты будзе ўсталявана.
be[2]: %d новых пакетаў будзе ўсталявана.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
be[0]: %d пакет будзе абноўлены.
be[1]: %d пакеты будзе абноўлена.
be[2]: %d пакетаў будзе абноўлена.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
be: 
    
    Усяго неабходна загрузіць %s.

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
be: Для вашае сістэмы няма абнаўленняў. Абнаўленне будзе скасавана.

en: Reboot required
be: Патрабуецца перазагрузка

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
be: Абнаўленне скончанае і патрабуецца перазагрузка. Перазагрузіцца зараз?

en: authenticate '%(file)s' against '%(signature)s'
be: аўтэнтыфікаваць '%(file)s' замест '%(signature)s'

en: Could not run the upgrade tool
be: Не атрымалася запусціць сродак абнаўлення

en: This is most likely a bug in the upgrade tool. Please report it as a bug using the command 'ubuntu-bug update-manager'.
be: У праграме абнаўлення, верагодна, памылка. Калі ласка, адпраўце справаздачу, выкарыстоўваючы ў тэрмінале каманду 'ubuntu-bug update-manager'.

en: Upgrade tool signature
be: Подпіс прылады абнаўлення

en: Upgrade tool
be: Прылада абнаўлення

en: Failed to fetch
be: Не магу атрымаць

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
be: Не магу атрымаць абнаўленне. Магчыма, паўстала праблема з сецівам.

en: Authentication failed
be: Няўдалая ідэнтыфікацыя

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
be: Праверка ідэнтыфікацыі абнаўлення не атрымалася. Магчыма, паўстала праблема з сецівам або на серверы.

en: Failed to extract
be: Не магу выняць

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
be: Не атрымалася выняць абнаўленне. Магчыма, паўстала праблема з сецівам або на серверы.

en: Verification failed
be: Праверка не атрымалася

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
be: Праверка абнаўлення завяршылася няўдала. Магчыма, паўстала праблема з сецівам або на серверы.

en: Can not run the upgrade
be: Не атрымалася запусціць працэс абнаўлення

en: This usually is caused by a system where /tmp is mounted noexec. Please remount without noexec and run the upgrade again.
be: Звычайна паўстае ў сістэме, дзе / tmp змантаваны пад noexec. Калі ласка, перамантуйце без noexec і запусціце абнаўленне зноў.

en: The error message is '%s'.
be: Паведамленне аб памылцы «%s».

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
be: Калі ласка, паведаміце пра гэта як пра памылку і ўключаюць у сябе файлы /var/log/dist-upgrade/main.log і /var/log/dist-upgrade/apt.log ў Вашым дакладзе. Абнаўленне не сфармавалася.
    Імя арыгінальнае sources.list быў захаваны ў /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Aborting
be: Абарваць

en: Demoted:
be: Паніжана:

en: To continue please press [ENTER]
be: Каб працягнуць, націсніце [ENTER]

en: Continue [yN]
be: Працягнуць [тН]

en: Details [d]
be: Дэталі [д]

note: TRANSLATORS: the "n" is "no" TRANSLATORS: first letter of a negative (no) answer
en: n
be: н

note: TRANSLATORS: the "d" is "details"
en: d
be: д

en: No longer supported: %s
be: Больш не падтрымліваецца: %s

en: Remove: %s
be: Выдаліць: %s

en: Install: %s
be: Усталяваць: %s

en: Upgrade: %s
be: Абнавіць: %s

en: Continue [Yn]
be: Працягнуць [Тн]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
be: Каб завяршыць абнаўленне, спатрэбіцца перазагрузка.
    Калі вы абярэце «т», сістэма будзе перазагружана.

en: _Cancel Upgrade
be: Ска_саваць абнаўленне

en: _Resume Upgrade
be: Пра_цягваць абнаўленне

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
be: <b><big>Скасаваць працэс абнаўлення?</big></b>
    
    Калі вы перапыніце абнаўленне, сістэма можа апынуцца ў непрацаздольным стане. Настойліва рэкамендуецца працягваць абнаўленне.

en: _Start Upgrade
be: За_пусціць абнаўленне

en: _Replace
be: За_мяніць

en: Difference between the files
be: Розьніца паміж файламі

en: _Report Bug
be: Па_ведаміць аб памылцы

en: _Continue
be: _Працягнуць

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
be: <b><big>Пачаць абнаўленне?</big></b>

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
    
    Please save your work before continuing.
be: <b><big>Перазагрузіце сістэму, каб завяршыць абнаўленне</big></b>
    
    Калі ласка, захавайце Вашу працу перад працягам.

en: Distribution Upgrade
be: Абнавіць дыстрыбутыў

en: <b><big>Upgrading Ubuntu to version 12.04</big></b>
be: <b><big>Абнаўленне Ubuntu да версіі 12.04</big></b>

en: Setting new software channels
be: Усталёўка новых крыніц праграмнага забеспячэння

en: Restarting the computer
be: Перазапуск кампутара

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Please wait, this can take some time.
be: Калі ласка, пачакайце. Гэта можа заняць пэўны час.

en: Update is complete
be: Абнаўленне завершана

en: Could not find the release notes
be: Не атрымалася знайсці заўвагі да выпуску

en: The server may be overloaded.
be: Магчыма, сервер перагружаны.

en: Could not download the release notes
be: Не атрымалася загрузіць заўвагі да выпуску

en: Please check your internet connection.
be: Калі ласка, праверце вашае злучэнне з інтэрнэтам.

en: Upgrade
be: Абнаўленне

en: Release Notes
be: Нататкі да выпуску

en: Downloading additional package files...
be: Загрузка дадатковых файлаў пакетаў ...

en: File %s of %s at %sB/s
be: Файл %s з %s на хуткасці %sБ/с

en: File %s of %s
be: Файл %s з %s

en: Open Link in Browser
be: Адкрыць спасылку ў браўзары

en: Copy Link to Clipboard
be: Капіяваць спасылку ў буфер

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
be: Загрузка файла %(current)li з %(total)li з хуткасцю %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
be: Загрузка файла %(current)li з %(total)li

en: Your Ubuntu release is not supported anymore.
be: Ваш выпуск Ubuntu больш не падтрымліваецца.

en: Upgrade information
be: Інфармацыя аб абнаўленні

en: Install
be: Усталяваць

en: Name
be: Назва

note: upload_archive = version_match.group(2).strip()
en: Version %s:
be: Версія %s:

en: No network connection detected, you can not download changelog information.
be: Не выяўлена сеткавае злучэнне, немагчыма загрузіць спіс змяненняў.

en: Downloading list of changes...
be: Загрузка спісу змяненняў ...

en: _Deselect All
be: С_кінуць усё

en: Select _All
be: Вылучыць _усе

en: %(count)s update has been selected. | %(count)s updates have been selected.
be[0]: %(count)s абнаўленне абрана.
be[1]: %(count)s абнаўленняў абрана.
be[2]: %(count)s абнаўленняў абрана.

en: %s will be downloaded.
be: %s будзе загружана.

en: Unknown download size.
be: Загружаны памер невядомы.

en: It is unknown when the package information was updated last. Please click the 'Check' button to update the information.
be: Невядома, калі інфармацыя аб пакеце была абноўлена апошнім разам. Калі ласка, націсніце кнопку "Праверыць" для абнаўлення гэтай інфармацыі.

en: The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
    Press the 'Check' button below to check for new software updates.
be: Інфармацыя аб пакетах была абноўлена %(days_ago)s дзён таму.
    Націсніце кнопку «Праверыць» для праверкі новых абнаўленняў праграм.

en: The package information was last updated %(days_ago)s day ago. | The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
be[0]: Інфармацыя аб пакетах была абноўлена %(days_ago)s дзень таму.
be[1]: Інфармацыя аб пакетах была абноўлена %(days_ago)s дні таму.
be[2]: Інфармацыя аб пакетах была абноўлена %(days_ago)s дзён таму.

en: The package information was last updated %(hours_ago)s hour ago. | The package information was last updated %(hours_ago)s hours ago.
be[0]: Інфармацыя аб пакетах была абноўлена %(hours_ago)s гадзіну таму.
be[1]: Інфармацыя аб пакетах была абноўлена %(hours_ago)s гадзіны таму.
be[2]: Інфармацыя аб пакетах была абноўлена %(hours_ago)s гадзінаў таму.

note: TRANSLATORS: only in plural form, as %s minutes ago is one of 15, 30, 45 minutes ago
en: The package information was last updated about %s minutes ago.
be: Інфармацыя аб пакеце была абноўлена прыкладна %s хвілін таму.

en: The package information was just updated.
be: Інфармацыя аб пакеце была толькі што абноўлена.

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
be: Абнаўленні праграм выпраўляюць памылкі, уразлівасці і дадаюць новыя магчымасці.

en: Software updates may be available for your computer.
be: Магчыма прысутнічаюць абнаўленні праграм для вашага кампутара.

en: Welcome to Ubuntu
be: Вітаем у Ubuntu

en: The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
be: Для абнаўлення патрабуецца %s вольнага месца на дыске «%s». Калі ласка, вызваліце як мінімум %s дыскавай прасторы на «%s». Ачысціце вашу сметніцу і выдаліце часовыя пакеты ўсталёвак, выканаўшы ў тэрмінале каманду 'sudo apt-get clean'.

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
be: Для завяршэння ўсталёўкі абнаўленняў неабходна перазапусціць кампутар. Калі ласка, захавайце вынікі вашай працы перад тым, як працягнуць.

en: Reading package information
be: Чытанне інфармацыі аб пакетах

en: Connecting...
be: Злучэнне...

en: You may not be able to check for updates or download new updates.
be: У вас недастаткова прывілеяў для праверкі ці зарузкі абнаўленняў.

en: Could not initialize the package information
be: Не атрымалася атрымаць інфармацыю аб пакунках

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
be: Падчас працы з пакетам паўстала невырашальная памылка.
    
    Калі ласка, паведаміце аб гэтай памылцы пакета «update-manager» і ўключыце гэтае паведамленне:

en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
be: Крытычная памылка падчас апрацоўкі пакунка абнаўленняў.
    
    Калі ласка, паведаміце аб гэтай памылцы пакета 'Мэнэджар абнаўленняў' і ўключыце гэтае паведамленне:

en:  (New install)
be:  (Новая ўсталёўка)

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
be: (Памер: %s)

en: From version %(old_version)s to %(new_version)s
be: З версіі %(old_version)s на %(new_version)s

en: Version %s
be: Версія %s

en: Release upgrade not possible right now
be: Абнаўленьне выпуску зараз немагчымае

en: The release upgrade can not be performed currently, please try again later. The server reported: '%s'
be: Абнаўленне рэлізу цяпер не можа быць выканана, паспрабуйце пазней. Сервер паведаміў: '%s'

en: Downloading the release upgrade tool
be: Спампоўваецца праграма для абнаўлення дыстрыбутыва

en: <b>New Ubuntu release '%s' is available</b>
be: <b>Даступны новы выпуск Ubuntu '%s'</b>

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
be: Пашкоджаны індэкс праграм

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
be: Немагчыма ўсталяваць ці выдаліць праграмы. Калі ласка, выпраўце гэтую праблему з дапамогай "Synaptic" альбо выканаўшы ў тэрмінале "sudo apt-get install -f".

en: Check for Updates
be: Праверыць наяўнасць абнаўленняў

en: Install All Available Updates
be: Усталяваць ўсе даступныя абнаўленні

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Changelog
be: Гісторыя зменаў

en: Updates
be: Абнаўленні

en: Building Updates List
be: Фармуецца спіс абнаўленняў

en: 
    A normal upgrade can not be calculated, please run: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
be: 
    Звычайнае абнаўленне ня можа быць выканана, калі ласка, запусціце: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
     Гэта можа быць выклікана:
     * Папярэднім абнаўленнем, якое ня было завершана
     * Праблемамі з асобна ўсталяванымі пакункамі альбо праграмамі
     * Неафіцыйнымі пакункамі, якія не падтрымліваюцца Ubuntu
     * Натуральнымі зменамі ў папярэдняй версіі Ubuntu

en: Downloading changelog
be: Загрузка спісу змяненняў

en: Other updates (%s)
be: Іншыя абнаўленні (%s)

en: This update does not come from a source that supports changelogs.
be: Гэтае абнаўленне пастаўляецца крыніцай, што не падтрымлівае спісы зменаў.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
be: Памылка пры загрузцы спісу змен. 
    Калі ласка, спраўдзьце вашае злучэнне з Інтэрнэтам.

en: Changes for the versions:
    Installed version: %s
    Available version: %s
be: Змяненні версіі:
    Усталяваная версія: %s
    Даступная версія: %s

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
be: Сьпіс зменаў ня ўтрымлівае звязаных з пакункам запісаў.
    
    Калі ласка, выкарыстоўвайце http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    пакуль змены ня будуць даступны альбо паспрабуйце яшчэ раз пазней.

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
be: Спіс зменаў пакуль што недаступны.
    
    Калі ласка, выкарыстоўвайце http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    пакуль змены ня будуць даступны альбо паспрабуйце яшчэ раз пазней.

en: Failed to detect distribution
be: Не атрымалася вызначыць дыстрыбутыў

en: A error '%s' occurred while checking what system you are using.
be: Падчас праверкі вашае сістэмы адбылася памылка '%s'

en: Important security updates
be: Важныя абнаўленні звязаныя з бяспекай

en: Recommended updates
be: Пажаданыя абнаўленні

en: Proposed updates
be: Прапанаваныя абнаўленні

en: Backports
be: Адаптацыі з больш пазнейшых версій (backports)

en: Distribution updates
be: Абнаўленні дыстрыбутыва

en: Other updates
be: Іншыя абнаўленні

en: <big><b>Starting Update Manager</b></big>
be: <big><b>Стартуе Мэнэджар абнаўленняў</b></big>

en: _Partial Upgrade
be: _Частковае абнаўленне

en: <big><b>Not all updates can be installed</b></big>
be: <big><b>Ня ўсе абнаўленні можна ўсталяваць</b></big>

en: Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. 
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
be: Запусціць частковае абнаўленне дыстрыбутыва з усталёўкай па магчымасьці максімальнай колькасці абнаўленняў.
     Магчымыя прычыны:
    
     * Папярэдняя спроба абнаўлення дыстрыбутыва не завяршылася
     * Праблема з якой-небудзь усталяванай праграмай
     * Неафіцыйныя пакункі, не прадстаўляемыя Ubuntu
     * Нармальныя змены перадрэлізнай версыі Ubuntu

en: Chec_k
be: Праве_рыць

en: <b><big>You must check for updates manually</big></b>
    
    Your system does not check for updates automatically. You can configure this behavior in <i>Software Sources</i> on the <i>Updates</i> tab.
be: <b><big>Вы павінны праверыць наяўнасць абнаўленняў  уручную</big></b>
    
    Ваша сістэма не правярае наяўнасць абнаўленняў аўтаматычна. Вы можаце наладзіць гэта ў <i>Крыніцы ўсталёўкі</i> на ўкладцы <i>Абнаўленні</i>.

en: _Hide this information in the future
be: _Хаваць гэтую інфармацыю ў будучыні

en: Co_ntinue
be: Пра_цягваць

en: <big><b>Running on battery</b></big>
be: <big><b>Праца ад батарэі</b></big>

en: Your system is running on battery. Are you sure you want to continue?
be: Ваш кампутар працуе ад батарэі. Вы ўпэўнены, што хочаце працягнуць?

en: _Upgrade
be: _Абнавіць

en: Show progress of individual files
be: Паказваць прагрэс для асобных файлаў

en: Update Manager
be: Мэнэджар абнаўленняў

en: Starting Update Manager
be: Запуск Мэнэджара абнаўленняў

en: U_pgrade
be: Аб_навіць

en: updates
be: абнаўленні

en: You are connected via roaming and may be charged for the data consumed by this update.
be: Вы знаходзіцеся ў роўмінгу і з вас можа спаганяцца плата за дадзеныя, якія перадаюцца пры абнаўленні.

en: You are connected via a wireless modem.
be: Вы падлучаны праз бесправадны мадэм.

en: It’s safer to connect the computer to AC power before updating.
be: Бяспечней будзе падлучыць кампутар да крыніцы сілкавання перад пачаткам абнаўлення.

en: _Install Updates
be: _Усталяваць абнаўленні

en: Changes
be: Змены

en: Description
be: Апісанне

en: Description of update
be: Апісанне абнаўлення

en: _Settings...
be: _Налады...

en: <b>A new version of Ubuntu is available. Would you like to upgrade?</b>
be: <b>Даступная новая версія Ubuntu. Хочаце абнавіць?</b>

en: Don't Upgrade
be: Не абнаўляць

en: Ask Me Later
be: Спытаць пазней

en: Yes, Upgrade Now
be: Так, Абнавіць зараз

en: You have declined to upgrade to the new Ubuntu
be: Вы адмовіліся ад абнаўлення да новай версіі Ubuntu

en: You can upgrade at a later time by opening Update Manager and click on "Upgrade".
be: Вы можаце абнавіць пазней, адчыніўшы Кіраўнік Абнаўленьняў і націснуўшы на "Абнавіць".

en: Software Updates
be: Абнаўленні праграмнага забеспячэння

en: Show and install available updates
be: Паказаць і ўсталяваць даступныя абнаўленні

en: Show version and exit
be: Паказаць версію і выйсці

en: Directory that contains the data files
be: Тэчка, якая ўтрымлівае файлы дадзеных

en: Check if a new Ubuntu release is available
be: Праверыць, ці даступны новы рэліз Ubuntu

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
be: Праверка магчымасці абнаўлення да апошняй нестабільнай версіі дыстрыбутыва

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
be: Абнаўленне з выкарыстаннем апошняй версіі Мэнэджара абнаўленняў

en: Do not focus on map when starting
be: Не выбіраць картку пры запуску

en: Try to run a dist-upgrade
be: Паспрабаваць запусціць dist-upgrade

en: Do not check for updates when starting
be: Не правяраць абнаўленні пад час запуску

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
be: Пратэставаць абнаўленне ў бяспечным рэжыме

en: Running partial upgrade
be: Ідзе частковае абнаўленне

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
be: Паспрабуйце абнавіцца да самага апошняга выпуска з дапамогай $distro-proposed

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
be: Запусьціць у спэцыяльным рэжыме абнаўлення.
    Зараз падтрымліваецца рэгулярнае абнаўленьне для «настольных» і «серверных» сістэм.

en: Run the specified frontend
be: Запусціць пазначаны інтэрфейс

en: Check only if a new distribution release is available and report the result via the exit code
be: Правяраць наяўнасць новай версіі дыстрыбутыва і вярнуць вынік з дапамогай кода выхаду

en: For upgrade information, please visit:
    %(url)s
be: Каб атрымаць інфармацыю аб абнаўленні, наведайце:
    %(url)s

en: No new release found
be: Новы выпуск ня знойдзены

en: New release '%s' available.
be: Даступны новы выпуск '%s'.

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
be: Выканайце «do-release-upgrade», каб абнавіцца да яго.

en: Ubuntu %(version)s Upgrade Available
be: Даступнае абнаўленне Ubuntu %(version)s

en: You have declined the upgrade to Ubuntu %s
be: Вы адмовіліся ад абнаўлення да Ubuntu %s

en: Supported until %s:
be: Падтрымліваюцца да %s:

en: Unimplemented method: %s
be: Нявыкананы метад: %s

en: A file on disk
be: Файл на дыску

en: .deb package
be: .deb пакет

en: Install missing package.
be: Усталяваць адсутнічаючыя пакункі.

en: Package %s should be installed.
be: Неабходна усталяваць пакунак %s.

note: pragma: no cover
en: %i obsolete entries in the status file
be: Састарэлы змест %i у файле статусу

en: Obsolete entries in dpkg status
be: Састарэлы змест у статусе dpkg

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
be: Састарэлы змест станаў dpkg

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug #279621 for details.
be: Пры абнаўленні, калі ўсталяваны kdelibs4-dev, то неабходна ўсталяваць kdelibs5-dev. Гэта баґ, аб якім можна пачытаць тут — bugs.launchpad.net, bug #279621

en: %s needs to be marked as manually installed.
be: %s павінен быць пазначаны як усталяваны ўручную.

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
be: Выдаліце lilo, калі grub ужо ўсталяваны. (Глядзіце bug #314004 для дэталяў)
