update-manager - en to bs translation catalogue (387 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
bs: Server za zemlju  %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
bs: Glavni server

en: Custom servers
bs: Podešeni serveri

en: Could not calculate sources.list entry
bs: Nemoguće izračunati sources.list unos

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
bs: Nemoguće pronaći pakete, možda ovo nije Ubuntu Instalacijski Disk ili pogrešna Unix arhitektura?

en: Failed to add the CD
bs: Nemoguće dodati CD

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
bs: Došlo je do greške prilikom dodavanja CD-a zbog kojeg će nadogradnja biti prekinuta. Molim prijavite ovo kao grešku, ako je ovo ispravan Ubuntu CD.
    
    Poruka je bila:
    '%s'

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
bs[0]: Ukloni paket u lošem stanju
bs[1]: Ukloni pakete u lošem stanju
bs[2]: Ukloni pakete u lošem stanju

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
bs[0]: paket '%s' je u nesigurnom stanju i treba biti ponovo instaliran, ali ne moze se naci arhiv za njega. Da li zelite sada ukloniti ovaj paket da bi ste nastavili?
bs[1]: paketi '%s' su u nesigurnom stanju i trebaju biti ponovo instaliran, ali ne moze se naci arhiv za njih. Da li zelite sada ukloniti ove pakete da bi ste nastavili?
bs[2]: paketi '%s' su u nesigurnom stanju i trebaju biti ponovo instaliran, ali ne moze se naci arhiv za njih. Da li zelite sada ukloniti ove pakete da bi ste nastavili?

note: FIXME: not ideal error message, but we just reuse a existing one here to avoid a new string
en: The server may be overloaded
bs: Server je možda preopterećen

en: Broken packages
bs: Neispravni paketi

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
bs: Vaš sistem sadrži neispravne pakete koji nisu mogli biti popravljeni s ovim programom. Popravite ih koristeći synaptic ili apt-get prije nastavljanja.

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
    %s
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
bs: Javio se nerješiv problem prilikom planiranja nadogradnje.
    %s
    
    Ovo može biti izazvano:
     * Nadogradnjom na rano izdanje distribucije
     * Izvršavanjem ranog izdanja distribucije
     * U upotrebi su nezvanični paketi softvera

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
bs: Ovo je najverovatnije prolazni problem, molimo pokušajte ponovo kasnije.

en: If none of this applies, then please report this bug using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal.
bs: Ako se nijedna ne primenjuje, molim vas prijavite grešku koristeći komandu 'ubuntu-bug update-manager' u konzoli

en: Could not calculate the upgrade
bs: Nemoguće izračunati nadogradnju

en: Error authenticating some packages
bs: Greška kod autentikacije nekih paketa

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
bs: Nije bilo moguće identificirati neke pakete. Ovo bi mogao biti privremeni problem s mrežom i trebali biste pokušati ponovo kasnije. Pogledajte spisak neidentificiranih paketa.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
bs: Paket '%s' je označen za uklanjanje azli se nalazi na crnoj listi uklanjanja.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
bs: Neophodni paket '%s' je označen za uklanjanje.

en: Trying to install blacklisted version '%s'
bs: Покушавам да инсталирам верзију '%s' из црне листе

en: Can't install '%s'
bs: Nemoguće instalirati '%s'

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug using 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal.
bs: Nije bilo moguće instalirati potrebni paket. Molim vas prijavite ovu grešku koristeći 'ubuntu-bug update-manager' u konzoli.

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
bs: Nisam mogao odrediti meta-paket

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
bs: Vas sistem ne sadrzi ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop ili edubuntu-desktop paket i nije bilo moguce otkriti koju verziju Ubuntu-a koristite.Molim Vas da prvo instalirate neke od gornjih paketa koristeci synaptic ili apt-get prije nego nastavite.

en: Reading cache
bs: Čitam spremnik

en: Unable to get exclusive lock
bs: Nemoguće dobiti isključivo zaključavanje

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
bs: Ovo najčešće znači da je pokrenut neki  drugi upravnik paketa (recimo apt-get ili aptitude). Molim vas prvo zatvorite tu aplikaciju pa onda pokrenite ovu.

en: Upgrading over remote connection not supported
bs: Ažuriranje preko udaljenog računara nije podržano

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. Please try a text mode upgrade with 'do-release-upgrade'.
    
    The upgrade will abort now. Please try without ssh.
bs: Izvršavate nadogradnju preko udaljene veze koristeći protokol ssh pomoću hardvera koji ne podržava tu mogućnost. Molim probajte tekstualni način nadogradnje koristeći 'do-release-upgrade'.
    
    Nadogradnja će sada biti prekinuta. Molim probajte bez SŠ protokola - (ssh).

en: Continue running under SSH?
bs: Nastavi rad pod SSH?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, an additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
bs: Čini se da ova sesija radi pod ssh protokolom. Nije preporučljivo vršiti nadogradnju preko istog, jer je u slučaju neuspjeha mnogo teže prepraviti.
    
    Ako nastavite, dodatni ssh demon će biti pokrenut na portu '%s'.
    Da li želite da nastavite?

en: Starting additional sshd
bs: Pokretanje dodatnog sshd

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
bs: Da bi olakšali povratak na prvobitno stanje u slucaju greske, dodatni sshd ce biti pokrenut na portu '%s'. Ukoliko se nešto loše desi sa aktivnim ssh vi se još uvijek možete priključiti na dodatni.

en: If you run a firewall, you may need to temporarily open this port. As this is potentially dangerous it's not done automatically. You can open the port with e.g.:
    '%s'
bs: Ako koristite zaštitni zid, možda će biti potrebno da privremeno otvaranje ovog porta. Pošto je ovo potencijalno opasno to nije urađeno automatski. Možete da otvorite port sa npr:
    '%s'

en: Can not upgrade
bs: Nemoguće nadograditi

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
bs: Nadogradnja sa '%s' na '%s' nije podržana sa ovim alatom.

en: Sandbox setup failed
bs: Podešavanje test okruženja nije uspjelo

en: It was not possible to create the sandbox environment.
bs: Nije bilo moguće napraviti test okruženje.

en: Sandbox mode
bs: Režim testnog okruženja

en: This upgrade is running in sandbox (test) mode. All changes are written to '%s' and will be lost on the next reboot.
    
    *No* changes written to a system directory from now until the next reboot are permanent.
bs: Ova nadogradnja se obavlja u režimu isprobavanja. Sve promjene su zapisane u „%s“ i biće izgubljene pri sledećem učitavanju.
    
    *Nikakve* izmene zapisane u sistemskom direktorijumu od sada sve do sljedećeg ponovnog učitavanja neće biti stalne.

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
bs: Python instalacija je oštećena. Popravite simbolički link „/usr/bin/python“.

en: Package 'debsig-verify' is installed
bs: Paket 'debsig-verify' je instaliran

en: The upgrade can not continue with that package installed.
    Please remove it with synaptic or 'apt-get remove debsig-verify' first and run the upgrade again.
bs: Nadogradnja se ne može nastaviti dok je taj paket instaliran.
    Molim vas da alatkom „synaptic“ „apt-get“uklonite paket „debsig-verify“ i onda pokrenete nadogradnju.

en: Can not write to '%s'
bs: Ne mogu da pišem u „%s“

en: Its not possible to write to the system directory '%s' on your system. The upgrade can not continue.
    Please make sure that the system directory is writable.
bs: Nije moguće upisivanje u sistemskom direktorijumu „%s“ na vašem sistemu. Nadogradnja ne može biti nastavljena.
    Provjerite da li je moguće upisivanje u sistemski direktorijum.

en: Include latest updates from the Internet?
bs: Uključi najnovije nadogradnje sa Interneta?

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
bs: Sistem nadogradnje može koristiti internet da automatski skida zadnje nadogradnje i da ih instalira tokom nadogradnje. Ukoliko imate internet konekciju ovo je veoma preporučljivo.
    
    Nadogradnja ce trajati duže, ali kada bude gotova, Vaš sistem ce biti potpuno aktuelan. Vi možete odabrati da ovo ne učinite ali Vi bi trebali instalirati zadnje aktualizacije ubrzo nakon nadogradnje.
    Ukoliko sada odgovorite sa 'ne' , internet se neće uopste koristiti.

en: disabled on upgrade to %s
bs: onemogućeno pri nadogradnji na %s

en: No valid mirror found
bs: Nisam pronašao ispravan mirror

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run a internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.
bs: Za vrijeme skeniranja informacija vašeg repozitorijuma nije pronađen unos mirora za nadogradnju. Ovo se može dogoditi ako pokrenete unutrašnji miror ili je informacija o miroru zastarela.
    
    Da li svejedno želite da prepišete vašu 'sources.list' datoteku? Ako ovde izaberete 'Da' to će ažurirati sve '%s' u '%s' unose.
    Ako izaberete 'Ne' nadogradnja će se otkazati.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
bs: Kreirati uobičajene izvore?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No', the upgrade will cancel.
bs: Nakon skeniranja datoteke 'sources.list' nije pronađen važeći unos za '%s'.
    
    Trebaju li biti dodati podrazumijevani unosi za '%s'? Ako izaberete 'Ne', nadograđivanje će se otkazati.

en: Repository information invalid
bs: Podaci repozitorija neispravni

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file so a bug reporting process is being started.
bs: Nadograđivanje podataka o repozitoriju je rezultiralo neispravnom datotekom tako da je pokrenut proces za izvještavanje o grešci.

en: Third party sources disabled
bs: Izvori trećih strana su isključeni

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
bs: Neke stavke o izvorima trećih lica u vašem fajlu „sources.list“ su onemogućene. Nakon nadogradnje ih možete ponovo omogućiti pomoću alata „software-properties“ ili vašim upravnikom paketa.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
bs[0]: Paket u nekonzistentnom stanju
bs[1]: Paketi u nekonzistentnom stanju
bs[2]: Paketi u nekonzistentnom stanju

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
bs[0]: Пакет „%s“ је у неконзистентном стању и мора бити реинсталиран, али нема архива за њега. Молим вас да га инсталирате ручно или да га уклоните са система.
bs[1]: Paketi „%s“ su u nekonzistentnom stanju i moraju biti reinstalirani, ali nema arhiva za njih. Molim vas da ih instalirate ručno ili da ih uklonite sa sistema.
bs[2]: Paketi „%s“ su u nekonzistentnom stanju i moraju biti reinstalirani, ali nema arhiva za njih. Molim vas da ih instalirate ručno ili da ih uklonite sa sistema.

en: Error during update
bs: Greška prilikom nadogradnje

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
bs: Nastao je problem tokom nadogradnje. Ovo je uobicajeno neka vrsta problema sa mrezom, molim Vas da provjerite Vasu mreznu vezu i pokusajte ponovo.

note: print "on_button_install_clicked"
en: Not enough free disk space
bs: Nema dovoljno praznog mjesta na disku

en: The upgrade has aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
bs: Nadogradnja je prekinuta. Za nadogradnju je potrebno %s slobodnog prostora na disku '%s'. Molim oslobodite barem %s diskovnog prostora na '%s'. Ispraznite smeće i uklonite privremene pakete prijašnjih instalacija koristeći naredbu 'sudo apt-get clean'.

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
bs: Izračunavanje promjena

note: ask the user
en: Do you want to start the upgrade?
bs: Želite li pokrenuti nadogradnju?

en: Upgrade canceled
bs: Nadogradnja prekinuta

en: The upgrade will cancel now and the original system state will be restored. You can resume the upgrade at a later time.
bs: Nadrgradnja će sada otkazati i originalno stanje sistema će biti obnovljen. Možete da nastavite nadogradnju kasnije.

en: Could not download the upgrades
bs: Nisam mogao preuzeti nadogradnje

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again. All files downloaded so far have been kept.
bs: Nadogradnja je prekinuta. Provejrite svoju Internet vezu, ili instalacioni medijum i pokušajte ponovo. Sve datoteke preuzete do sada su zadržani.

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
bs: Javila se greška tokom upisivanja

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
bs: Vraćam u početno stanje

en: Could not install the upgrades
bs: Nisam mogao instalirati nadogradnje

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
bs: Nadogradnja je prekinuta. Vaš sistem bi mogao biti u neupotrebljivom stanju. Popravak će upravo biti pokrenut (dpkg --configure -a).

en: 
    
    Please report this bug in a browser at http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/update-manager/+filebug and attach the files in /var/log/dist-upgrade/ to the bug report.
    %s
bs: 
    
    Prijavite ovu grešku u pregledniku na „http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/update-manager/+filebug“ i izvještaju o grešci prikačite datoteke iz „/var/log/dist-upgrade/“.
    %s

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
bs: Nadogradnja je prekinuta. Vaš sistem bi mogao biti u neupotrebljivom stanju.

en: Remove obsolete packages?
bs: Ukloniti zastarjele pakete?

en: _Keep
bs: _Zadrži

en: _Remove
bs: _Ukloni

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
bs: Javila se greška tokom čišćenja. Pogledajte sljedeću poruku za više informacija.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
bs: Neophodna međuzavisnost nije instlirana.

en: The required dependency '%s' is not installed.
bs: Neophodna međuzavisnost „%s“ nije instlirana.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
bs: Provjeravam menadžera paketa

en: Preparing the upgrade failed
bs: Neuspjelo pripremanje nadogradnje

en: Preparing the system for the upgrade failed so a bug reporting process is being started.
bs: Priprema sistema za nadogradnju nije uspjela tako da je pokrenut proces za izvještavanje o greški.

en: Getting upgrade prerequisites failed
bs: Neuspjelo dobavljanje preduslova za nadogradnju

en: The system was unable to get the prerequisites for the upgrade. The upgrade will abort now and restore the original system state.
    
    Additionally, a bug reporting process is being started.
bs: Sistem nije mogao da dobavi preduslove za nadogradnju. Nadogradnja će sada biti prekinuta i biće vraćeno pređašnje stanje sistema.
    
    Uz ovo, pokrenut je i proces za izvještavanje o grešci.

en: Updating repository information
bs: Nadograđujem podatke repozitorija

en: Failed to add the cdrom
bs: Neuspjelo dodavanje CD ROM-a

en: Sorry, adding the cdrom was not successful.
bs: Nažalost, dodavanje CD-roma nije uspjelo.

en: Invalid package information
bs: Neispravni podaci paketa

en: After your package information was updated the essential package '%s' can not be found anymore so a bug reporting process is being started.
bs: Nakon ažuriranja podataka o paketima osnovni paket „%s“ više ne može biti pronađen tako da je pokrenut proces za izvještavanje o grešci.

en: Fetching
bs: Dobavljanje

en: Upgrading
bs: Nadograđujem

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
bs: Nadogradnja završena

en: The upgrade has completed but there were errors during the upgrade process.
bs: Nadogradnja je završila, ali su bile greške tokom postupka nadogradnje.

en: Searching for obsolete software
bs: Tražim zastarjele programe

en: System upgrade is complete.
bs: Nadogradnja sistema je završena.

en: The partial upgrade was completed.
bs: Djelimična nadogradnja završena.

en: evms in use
bs: evms у употреби

en: Your system uses the 'evms' volume manager in /proc/mounts. The 'evms' software is no longer supported, please switch it off and run the upgrade again when this is done.
bs: Vaš sistem koristi 'evms' menadžer zvuka u /proc/mounts. Softver „evms“ više nije podržan, molim vas da ga isključite i ponovo pokrenete nadogradnju kada to uradite.

en: Your graphics hardware may not be fully supported in Ubuntu 12.04 LTS.
bs: Vaš grafički hardver možda nije potpuno podržan u Ubuntu 12.04 LTS.

en: The support in Ubuntu 12.04 LTS for your Intel graphics hardware is limited and you may encounter problems after the upgrade. For more information see https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForI8xx Do you want to continue with the upgrade?
bs: Podrška u Ubuntu 12.04 LTS za vaš Intelov grafički hardver je ograničena i može biti problema nakon nadogradnje. Za više informacija posjetite  https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForI8xx Želite li nastaviti sa nadogradnjom?

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
bs: Nadogradnja može reducirati desktop efekte i učinak u igrama i drugim grafički zahtjevnim programima.

en: This computer is currently using the NVIDIA 'nvidia' graphics driver. No version of this driver is available that works with your video card in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
bs: Ovaj računar trenutno koristi NVIDIA 'nvidia' grafički dajver. Nema dostupne verzija ovog drajvera koja radi sa vašom video karticom u Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Da li želite da nastavite?

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
bs: Ovaj računar trenutno koristi AMD 'fglrx' grafički dajver. Nema dostupne verzija ovog drajvera koja radi sa vašim hardverom u Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Da li želite da nastavite?

en: No i686 CPU
bs: Nema i686 procesora

en: Your system uses an i586 CPU or a CPU that does not have the 'cmov' extension. All packages were built with optimizations requiring i686 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
bs: Vaš sistem koristi i586 CPU ili CPU koji nema 'cmov' naredbe. Svi paketi su kompajlirani s optimizacijama koje zahtijevaju i686 kao minimalnu arhitekturu. Nije moguće nadograditi sistem na novo Ubuntu izdanje s ovim hardverom.

en: No ARMv6 CPU
bs: Nema ARMv6 procesora

en: Your system uses an ARM CPU that is older than the ARMv6 architecture. All packages in karmic were built with optimizations requiring ARMv6 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
bs: Vaš sistem koristi ARM procesor koji je starija od ARMv6 arhitekture. Svi paketi u karmic-u su sagrađeni sa optimizacijama zahtijevajući ARMv6 kao minimalnu arhitekturu. Nije moguće nadograditi vaš sistem na novo Ubuntu izdanje sa ovim hardverom.

en: No init available
bs: init nije dostupan

en: Your system appears to be a virtualised environment without an init daemon, e.g. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS cannot function within this type of environment, requiring an update to your virtual machine configuration first.
    
    Are you sure you want to continue?
bs: Vaš sistem izgleda da je virtualizovano okruženje bez init demona, npr. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS ne može raditi unutar ovakvog okruženja, zahtjevajući ažuriranje konfiguracije viruelne mašine prvo.
    
    Da li ste sigurni da želite na nastavite?

en: Sandbox upgrade using aufs
bs: Testiranje nadogradnje korišćenjem aufs

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
bs: Koristiti datu putanju za traženje CD-roma sa nadogradivim paketima

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
bs: Koristi pročelje. Trenutno su dostupni:
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: *DEPRECATED* this option will be ignored
bs: *ZASTARJELO* ova opcija će biti ignorisana

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
bs: izvrši samo djelimičnu nadogradnju (bez ponovnog ispisivanja sources.list )

en: Disable GNU screen support
bs: Onemogući GNU ekransku podršku

en: Set datadir
bs: Postavi datadir

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
bs: Molim, ubacite '%s' u uređaj '%s'

en: Fetching is complete
bs: Preuzimanje je završeno

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
bs: Preuzimam datoteku broj %li od ukupno %li brzinom %sB/s

en: About %s remaining
bs: Otprilike je ostalo %s

en: Fetching file %li of %li
bs: Preuzimam datoteku %li od %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
bs: Primijenjujem promjene

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
bs: problemi sa međuzavisnostima - ostavljam nekonfigurisano

en: Could not install '%s'
bs: Nisam mogao instalirati '%s'

en: The upgrade will continue but the '%s' package may not be in a working state. Please consider submitting a bug report about it.
bs: Nadogradnja će se nastaviti ali '%s' paket možda nije u radnom stanju. Molim razmotirite podnošenje izveštaja o grešci.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
bs: Zamijeniti konfiguracijsku datoteku
    '%s'?

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
bs: Izgubit ćete sve promjene napravljene na ovoj konfiguracijskoj datoteci ako odaberete izmjenu s novijom verzijom programa.

en: The 'diff' command was not found
bs: Nisam našao naredbu 'diff'

en: A fatal error occurred
bs: Pojavila se ozbiljna greška

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
bs: Ako već niste, molim prijavite ovo kao grešku i uz prijavu priložite datoteke /var/log/dist-upgrade/main.log i /var/log/dist-upgrade/apt.log. Nadogradnja je prekinuta.
    Izvorna inačica datoteke sources.list je spremljena u /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Ctrl-c pressed
bs: Pritisnuto Ctrl-c

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
bs: ovo će prekinuti operaciju i može ostaviti sistem u neiskoristivom stanju. Da li ste sigurni da to želite učiniti?

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
bs: Da spriječite gubitak podataka zatvorite sve programe i datoteke.

en: No longer supported by Canonical (%s)
bs: Više ne podržava Canonical (%s)

en: <b>Downgrade (%s)</b>
bs: <b>Povratak na stariju verziju (%s)</b>

en: Remove (%s)
bs: Ukloni (%s)

en: No longer needed (%s)
bs: Nije više potrebno (%s)

en: Install (%s)
bs: Instaliraj (%s)

en: Upgrade (%s)
bs: Nadogradi (%s)

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
bs: Izmjena Medija

en: Show Difference >>>
bs: Pokaži Razliku >>>

en: <<< Hide Difference
bs: <<< Sakrij Razliku

en: Error
bs: Greška

en: &Cancel
bs: &Odustani

en: &Close
bs: &Zatvori

en: Show Terminal >>>
bs: Pokaži Terminal >>>

en: <<< Hide Terminal
bs: <<< Sakrij Terminal

en: Information
bs: Obavještenje

en: Details
bs: Detalji

en: No longer supported %s
bs: Nije više podržano %s

en: Remove %s
bs: Ukloni %s

en: Remove (was auto installed) %s
bs: Ukloni (bio autoinstaliran) %s

en: Install %s
bs: Instaliraj %s

en: Upgrade %s
bs: Nadogradi %s

en: Restart required
bs: Potreban restart

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
bs: <b><big>Ponovno pokretanje računara potrebno je za završetak nadogradnje</big></b>

en: _Restart Now
bs: Ponovno pok_reni računar

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
bs: <b><big>otkaži tekuću nadogradnju?</big></b>

en: Cancel Upgrade?
bs: Poništi Nadogradnju?

en: %li day | %li days
bs[0]: %li dan
bs[1]: %li dana
bs[2]: %li dana

en: %li hour | %li hours
bs[0]: %li sat
bs[1]: %li sata
bs[2]: %li sati

en: %li minute | %li minutes
bs[0]: %li minuta
bs[1]: %li minute
bs[2]: %li minuta

en: %li second | %li seconds
bs[0]: %li sekunda
bs[1]: %li sekunde
bs[2]: %li sekundi

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
bs: Ovo preuzimanje će 1Mbit DSL vezom trajati oko %s, a 56k modemom oko %s.

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
bs: Ovo preuzimanje će vašom vezom trajati oko %s.

en: Preparing to upgrade
bs: Priprema za nadogradnju

en: Getting new software channels
bs: Preuzima nove kanale softvera

en: Getting new packages
bs: Preuzima nove pakete

en: Installing the upgrades
bs: Instaliranje nadogradnji

en: Cleaning up
bs: Čišćenje

en: %(amount)d installed package is no longer supported by Canonical. You can still get support from the community. | %(amount)d installed packages are no longer supported by Canonical. You can still get support from the community.
bs[0]: Canonical više ne podržava %(amount)d instaliran paket . Možete još imati podršku od zajednice.
bs[1]: Canonical više ne podržava %(amount)d instalirana paketa . Možete još imati podršku od zajednice.
bs[2]: Canonical više ne podržava %(amount)d instaliranih paketa . Možete još imati podršku od zajednice.

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
bs[0]: %d paket će biti uklonjen.
bs[1]: %d paket će biti uklonjen.
bs[2]: %d paket će biti uklonjen.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
bs[0]: %d novi paket će biti instaliran.
bs[1]: %d novi paket će biti instaliran.
bs[2]: %d novi paket će biti instaliran.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
bs[0]: %d paket će biti nadograđen.
bs[1]: %d paket će biti nadograđen.
bs[2]: %d paket će biti nadograđen.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
bs: 
    
    Morate preuzeti ukupno %s.

en: Installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be canceled.
bs: Instalacija nadogradnje može da potraje nekoliko sati. Nakon završenog preuzimanja, proces ne može biti otkazan.

en: Fetching and installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be canceled.
bs: Dovlačenje i instalacija nadogradnje može da potraje nekoliko sati. Nakon završenog preuzimanja, proces ne može biti otkazan.

en: Removing the packages can take several hours.
bs: Uklanjanje paketa može da potraje nekoliko sati.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: The software on this computer is up to date.
bs: Softver na ovom računaru je ažuriran.

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
bs: Nema nadogradnji za vaš sistem. Nadogradnja će biti otkazana.

en: Reboot required
bs: Potrebno je ponovno pokretanje računara

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
bs: Nadogradnja je završena i potrebno je ponovo pokrenuti računar. Želite li to učiniti sada?

en: authenticate '%(file)s' against '%(signature)s'
bs: potvrdi identitet „%(file)s“ za potpis „%(signature)s“

en: extracting '%s'
bs: izvlačim „%s“

en: Could not run the upgrade tool
bs: Nisam mogao pokrenuti alat za nadogradnju

en: This is most likely a bug in the upgrade tool. Please report it as a bug using the command 'ubuntu-bug update-manager'.
bs: Ovo je vjerovatno bug u alatki za ažuriranje. Molim vas prijavite ovu grešku koristeći 'ubuntu-bug update-manager'.

en: Upgrade tool signature
bs: Potpis alata za nadogradnju

en: Upgrade tool
bs: Alat za nadogradnju

en: Failed to fetch
bs: Preuzimanje nije uspjelo

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
bs: Preuzimanje nadogradnje nije uspjelo. Vjerojatno je problem u mreži.

en: Authentication failed
bs: Provjera identiteta nije uspjela.

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
bs: Autorizacija nadogradnje nije uspjela. Vjerojatno je problem u mreži ili s serverom.

en: Failed to extract
bs: Raspakivanje nije uspelo

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
bs: Ne mogu da raspakujem nadogradnju. Možda postoji problem sa mrežom ili serverom.

en: Verification failed
bs: Provjera vjerodostojnosti nije uspjela

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
bs: Provjera nadogradnje nije uspjela. Vjerojatno je problem u mreži ili s serverom.

en: Can not run the upgrade
bs: Nemoguće izvršiti nadogradnju

en: This usually is caused by a system where /tmp is mounted noexec. Please remount without noexec and run the upgrade again.
bs: Ovo je vjerovatno izazvano sistemom gdje je /tmp montiran sa noexec-om. Molim remontirajte bez noexec-a i izvršite ažuriranje ponovo

en: The error message is '%s'.
bs: Poruka greške je '%s'.

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
bs: Molim prijavite ovo kao grešku i uz prijavu priložite datoteke /var/log/dist-upgrade/main.log i /var/log/dist-upgrade/apt.log. Nadogradnja je prekinuta.
    Izvorna verzija datoteke sources.list je spremljena u /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Aborting
bs: Prekidanje

en: Demoted:
bs: Degradirano:

en: To continue please press [ENTER]
bs: Za nastavak pritisnite [ENTER]

en: Continue [yN]
bs: Nastavi [yN]

en: Details [d]
bs: Detalji [d]

en: No longer supported: %s
bs: Nije više podržano: %s

en: Remove: %s
bs: Ukloni: %s

en: Install: %s
bs: Instaliraj: %s

en: Upgrade: %s
bs: Nadogradi: %s

en: Continue [Yn]
bs: Nastaviti? [Dn]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
bs: Da bi se nadogradnja završila, potrebno je restartovati računar.Ako izaberete „d“ sistem će biti ponovno pokrenut.

en: _Cancel Upgrade
bs: _Prekini nadogradnju

en: _Resume Upgrade
bs: _Nastavi nadogradnju

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
bs: <b><big>Prekinuti nadogradnju u toku?</big></b>
    
    Sistem bi mogao biti u neupotrebljivom stanju ako prekinete nadogradnju. Preporuka je da nastavite nadogradnju.

en: _Start Upgrade
bs: _Pokreni nadogradnju

en: _Replace
bs: _Zamijeni

en: Difference between the files
bs: Razlike između datoteka

en: _Report Bug
bs: _Prijavi grešku

en: _Continue
bs: _Nastavi

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
bs: <b><big>Pokrenuti nadogradnju?</big></b>

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
    
    Please save your work before continuing.
bs: <b><big>Restartujte sistem da bi ste upotpunili nadogradnju</big></b>
    
    Molim sačuvajte vaš rad pre nego što nastavite.

en: Distribution Upgrade
bs: Nadogradnja Distribucije

en: <b><big>Upgrading Ubuntu to version 12.04</big></b>
bs: <b><big>Nadogradnja Ubuntua na izdanje 12.04</big></b>

en: Setting new software channels
bs: Postavljanje novih programskih kanala

en: Restarting the computer
bs: Ponovno pokretanje računara

en: Please wait, this can take some time.
bs: Molim pričekajte, ovo može potrajati.

en: Update is complete
bs: Nadogradnja je gotova

en: Could not find the release notes
bs: Nisam mogao naći bilješke izdanja

en: The server may be overloaded.
bs: Server bi mogao biti preopterećen.

en: Could not download the release notes
bs: Nisam mogao preuzeti bilješke izdanja

en: Please check your internet connection.
bs: Molim, provjerite vašu internet konekciju.

en: Upgrade
bs: Nadogradi

en: Release Notes
bs: Bilješke izdanja

en: Downloading additional package files...
bs: Preuzimanje dodatnih zapakovanih datoteka ...

en: File %s of %s at %sB/s
bs: Datoteka %s od %s na %sB/s

en: File %s of %s
bs: Datoteka %s od %s

en: Open Link in Browser
bs: Otvori vezu u veb čitaču

en: Copy Link to Clipboard
bs: Kopiraj vezu u odlagalište

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
bs: Preuzimanje datoteke %(current)li od %(total)li brzinom %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
bs: Preuzimam datoteku %(current)li od %(total)li

en: Your Ubuntu release is not supported anymore.
bs: Vaš Ubuntu izdanje nije podržano više.

en: You will not get any further security fixes or critical updates. Please upgrade to a later version of Ubuntu.
bs: Nećete dobiti nikakve dodatne bezbjednosne ispravke i kritična ažuriranja. Molim nadogradite sistem na najnovije izdanje Ubuntua.

en: Upgrade information
bs: Informacije o nadogradnji

en: Install
bs: Instalacija

en: Name
bs: Naziv

note: upload_archive = version_match.group(2).strip()
en: Version %s:
bs: Verzija %s:

en: No network connection detected, you can not download changelog information.
bs: Mrežna veza nije otkrivena, ne možete preuzeti informacije o izmjenama.

en: Downloading list of changes...
bs: Preuzimam spisak promjena...

en: _Deselect All
bs: _Ukini izbor za sve

en: Select _All
bs: Izaberi _sve

en: %(count)s update has been selected. | %(count)s updates have been selected.
bs[0]: Označena je %(count)s dopuna.
bs[1]: Označene su %(count)s dopune.
bs[2]: Označeno je %(count)s dopuna.

en: %s will be downloaded.
bs: %s će biti preuzeto.

en: The update has already been downloaded, but not installed. | The updates have already been downloaded, but not installed.
bs[0]: Ažuriranje je već preuzeto, ali nije instalirano.
bs[1]: Ažuriranja su već preuzeta, ali nisu instalirana.
bs[2]: Ažuriranja su već preuzeta, ali nisu instalirana.

en: There are no updates to install.
bs: Nema ažuriranja za instaliranje.

en: Unknown download size.
bs: Nepoznata veličina preuzimanja.

en: It is unknown when the package information was updated last. Please click the 'Check' button to update the information.
bs: Nije poznato kada su informacije o paketima ažurirane posljednji put. Kliknite dugme "Provjeri" da biste ažurirali informacije.

en: The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
    Press the 'Check' button below to check for new software updates.
bs: Informacija o paketima je zadnji put ažurirana prije %(days_ago)s dana.
    Pritisnite dugme 'Provjeri' da provjerite nova softverska ažuriranja.

en: The package information was last updated %(days_ago)s day ago. | The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
bs[0]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(days_ago)s dan.
bs[1]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(days_ago)s dana.
bs[2]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(days_ago)s dana.

en: The package information was last updated %(hours_ago)s hour ago. | The package information was last updated %(hours_ago)s hours ago.
bs[0]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(hours_ago)s sat.
bs[1]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(hours_ago)s sata.
bs[2]: Informacije o paketima su posljednji put ažurirane prije %(hours_ago)s sati.

note: TRANSLATORS: only in plural form, as %s minutes ago is one of 15, 30, 45 minutes ago
en: The package information was last updated about %s minutes ago.
bs: Paketske informacije su zadnji put ažurirane prije oko %s minuta.

en: The package information was just updated.
bs: Paketske informaciej us upravo ažurirane.

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
bs: Nadogradnje programa popravljaju greške, uklanjaju sigurnosne propuste i donose nove mogućnosti.

en: Software updates may be available for your computer.
bs: Softverska ažuriranja mogu biti dostupna za vaš računar.

en: Welcome to Ubuntu
bs: Dobrodošli u Ubuntu

en: These software updates have been issued since this version of Ubuntu was released.
bs: Ova ažuriranja softvera su objavljena od kada je izdato ovo izdanje Ubuntua.

en: Software updates are available for this computer.
bs: Dostupna su ažuriranja softvera za ovaj računar.

en: The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
bs: Za nadogradnju je potrebno ukupno %s slobodnog prostora na disku „%s“. Molim vas oslobodite najmanje %s prostora na disku „%s“. Ispraznite korpu i uklonite privremene pakete prethodnih instalacija koristeći komandu „sudo apt-get clean“.

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
bs: Da bi ste završili sa instaliranjem osvježenja, potrebno je restartovati računar. Molim sačuvajte vaš rad prije nego što nastavite.

en: Reading package information
bs: Čitanje informacije paketa

en: Connecting...
bs: Povezivanje...

en: You may not be able to check for updates or download new updates.
bs: Možda nećete moći provjeriti postoje li nove dopune ili ih preuzeti.

en: Could not initialize the package information
bs: Nemoguće inicijalizirati informaciju paketa

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
bs: Nerjesivi problem je nastupio tokom inicijalizacije informacija o paketu.
    
    Molim Vas da prijavite ovu gresku u 'update-manager' paketu i uključite sljedeću poruku o grešci

en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
bs: Javio se nerješiv problem tokom planiranja nadogradnje.
    
    Molim prijavite ovo kao grešku paketa „update-manager“ i uključite sljedeću poruku o grešci:

en:  (New install)
bs:  (Nova instalacija)

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
bs: (Veličina: %s)

en: From version %(old_version)s to %(new_version)s
bs: Verzija %(old_version)s u %(new_version)s

en: Version %s
bs: Verzija %s

en: Release upgrade not possible right now
bs: Nadogradnja izdanja trenutno nije moguća

en: The release upgrade can not be performed currently, please try again later. The server reported: '%s'
bs: Nadogradnju izdanja trenutno nije moguće obaviti, molim pokušajte ponovo. Server je odgovorio: '%s'

en: Downloading the release upgrade tool
bs: Preuzimanje alatke izdanja nadogradnje

en: <b>New Ubuntu release '%s' is available</b>
bs: <b>Novo Ubuntu izdanje '%s' je dostupno</b>

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
bs: Spisak programa je oštećen

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
bs: Nemoguće je instalirati ili ukloniti bilo koji program. Molim koristite upravitelja paketima "Synaptic" ili upišite "sudo apt-get install -f" u terminalu za ispravljanje ovog problema.

en: Check for Updates
bs: Provjeri ažuriranja

en: Install All Available Updates
bs: Instaliraj sva moguća ažuriranja

en: Cancel
bs: Odustani

en: Changelog
bs: Dnevnik izmjena

en: Updates
bs: Nadogradnje

en: Building Updates List
bs: Pripremam listu ažuriranja

en: 
    A normal upgrade can not be calculated, please run: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
bs: 
    Normalna nadogradnja ne može biti proračunata, molim pokrenite:
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    Ovo može biti uzrokovano:
     * Prethodnom nadogradnjom koja nije završena
     * Problemima sa nekim instaliranim programima
     * Nezvaničnim softverskim paketima koje ne obezbjeđuje Ubuntu
     * Normalnim promjenama pred-izdanja Ubuntu verzije

en: Downloading changelog
bs: Preuzimam dnevnik izmjena

en: Other updates (%s)
bs: Ostala ažuriranja (%s)

en: This update does not come from a source that supports changelogs.
bs: Ovo ažuriranje ne dolazi iz izvora koji podržava changelogove

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
bs: Preuzimanje spiska promjena nije uspjelo.
    Molim, provjerite svoju internet konekciju.

en: Changes for the versions:
    Installed version: %s
    Available version: %s
bs: Izmjene za verzije:
    Installirana verzija: %s
    Dostupna verzija: %s

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
bs: Zapis promjena ne sadrži relevantne promjene.
    
    Molim koristite http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    dok promjene ne postanu dostupne, ili probajte kasnije.

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
bs: Spisak promjena nije dostupan.
    Molim Vas da koristite http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    dok promjene ne budu dostupne ili pokušajte ponovo poslije.

en: Failed to detect distribution
bs: Neuspjela detekcija distribucije

en: A error '%s' occurred while checking what system you are using.
bs: greška '%s' je nastala tokom provjere koji sistem koristite

en: Important security updates
bs: Važne sigurnosne nadogradnje

en: Recommended updates
bs: Preporučene nadogradnje

en: Proposed updates
bs: Predložene nadogradnje

en: Backports
bs: Backporti

en: Distribution updates
bs: Ažuriranje distribucije

en: Other updates
bs: Druge nadogradnje

en: <big><b>Starting Update Manager</b></big>
bs: <big><b>Upravnik ažuriranja se startuje</b></big>

en: _Partial Upgrade
bs: _Djelomična Nadogradnja

en: <big><b>Not all updates can be installed</b></big>
bs: <big><b>Greška prilikom očitavanja CD-a</b></big>

en: Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. 
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
bs: Pokreni djelomičnu nadogradnju, da bi se instaliralo što više nadogradnji. 
    
    Uzrok ovoga može biti:
     * Prethodno nadograđivanje koje nije uspjelo
     * Problemi sa nekim od instaliranog softvera
     * Nezvaničnu softverski paketi koje nije ponudio Ubuntu
     * Normalne izmjene pred-objavljene verzije Ubuntu distribucije

en: Chec_k
bs: P_rovjeri

en: <b><big>You must check for updates manually</big></b>
    
    Your system does not check for updates automatically. You can configure this behavior in <i>Software Sources</i> on the <i>Updates</i> tab.
bs: <b><big>Morate ručno provjeriti da li je potrebno ažuriranje</big></b>
    
    Vaš sistem ne provjerava automatski da li je ažuriranje potrebno. Možete podesiti automatske provjere u dijalogu <i>Izvori programa</i> na tabu <i>Ažuriranje</i>.

en: _Hide this information in the future
bs: _Ubuduće sakrij ovu informaciju

en: Co_ntinue
bs: Nas_tavi

en: <big><b>Running on battery</b></big>
bs: <big><b>Rad na baterije</b></big>

en: Your system is running on battery. Are you sure you want to continue?
bs: Vaš sistem radi na bateriji. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: _Upgrade
bs: _Nadogradnja

en: Show progress of individual files
bs: Pokaži progres pojedinačnih datoteka

en: Update Manager
bs: Upravnik nadogradnje sistema

en: Starting Update Manager
bs: Pokretanje Upravitelja nadogradnjama

en: U_pgrade
bs: Na_dogradnja

en: updates
bs: ažuriranja

en: You are connected via roaming and may be charged for the data consumed by this update.
bs: Povezani ste preko u rominga i može vam biti naplaćen prijenos podataka koje troši ova ispravka.

en: You are connected via a wireless modem.
bs: Povezani ste preko bežičnog modema.

en: It’s safer to connect the computer to AC power before updating.
bs: Sigurnije je povezati računar na naizmjeničnu struju prije ažuriranja.

en: _Install Updates
bs: _Instaliraj Ažuriranja

en: Changes
bs: Promjene

en: Description
bs: Opis

en: Description of update
bs: Opis ažuriranja

en: _Settings...
bs: _Postavke...

en: <b>A new version of Ubuntu is available. Would you like to upgrade?</b>
bs: <b>Nova Ubuntu verzija je dostupna. Da li želite da nadogradite?</b>

en: Don't Upgrade
bs: Ne nadograđuj

en: Ask Me Later
bs: Pitaj me kasnije

en: Yes, Upgrade Now
bs: Da, nadogradi sada

en: You have declined to upgrade to the new Ubuntu
bs: Odbili ste da nadogradite na novu Ubuntu verziju

en: You can upgrade at a later time by opening Update Manager and click on "Upgrade".
bs: Možete da nadogradite u kasnijem vremenu otvaranjem Menadžera Ažuriranja i klikanjem na ''Nadogradi''.

en: Software Updates
bs: Ažuriranje Programa

en: Show and install available updates
bs: Prikaži i instaliraj dostupna ažuriranja

en: Show version and exit
bs: Prikaži verziju i izađi

en: Directory that contains the data files
bs: Direktorijum koji sadrži datoteke podataka

en: Check if a new Ubuntu release is available
bs: Provjeri da li je novo Ubuntu izdanje dostupno

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
bs: Provjeri da li je moguće nadograditi na najnovije razvojno izdanje

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
bs: Nadogradi pomoću posljednje predložene verzije programa za nadogradnju

en: Do not focus on map when starting
bs: Ne fokusiraj mapu prilikom startovanja

en: Try to run a dist-upgrade
bs: Pokušaj pokrenuti nadogradnju distribucije

en: Do not check for updates when starting
bs: Ne provjeravaj da li postoje nadogradnje prilikom pokretanja

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
bs: Testiraj ažuriranje pomoću aufs

en: Running partial upgrade
bs: Pokretanje djelomične nadogradnje

en: Show description of the package instead of the changelog
bs: Prikaži opis paketa umjesto dnevnika izmena

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
bs: Pokušaj nadogradnju na zadnje izdanje koristeći alat za nadogradnju iz $distro-proposed

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
bs: Pokreni nadogradnju u specijalnom režimu.
    Trenutno su dostupni režimi „desktop“ za redovne nadogradnje radnih stanica i „server“ za ažuriranje serverskih sistema.

en: Run the specified frontend
bs: Izvrši naznačeni prednji prikaz

en: Check only if a new distribution release is available and report the result via the exit code
bs: Provjeri samo da li je dostupno novo izdanje distribucije i izvesti o rezultatu putem izlaznog koda

en: Checking for a new Ubuntu release
bs: Provjeravam za novim izdanjem Ubuntua

en: For upgrade information, please visit:
    %(url)s
bs: Za informacije o ažuriranjima posjetite:
    %(url)s

en: No new release found
bs: Nema novih izdanja

en: New release '%s' available.
bs: Dostupno je novo izdanje „%s“

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
bs: Pokrenite komandu „do-release-upgrade“ da biste prešli na to izdanje.

en: Ubuntu %(version)s Upgrade Available
bs: Dostupna je Ubuntu %(version)s nadogradnja

en: You have declined the upgrade to Ubuntu %s
bs: Odbili ste nadogradnju na Ubuntu %s

en: Add debug output
bs: Dodaj izlaz za uklanjanje grešaka

en: Show unsupported packages on this machine
bs: Prikaži nepodržane pakete na ovom računaru

en: Show supported packages on this machine
bs: Prikaži podržane pakete na ovom računaru

en: Show all packages with their status
bs: Prikaži sve pakete sa njihovim stanjima

en: Show all packages in a list
bs: Prikaži sve pakete na spisku

en: Support status summary of '%s':
bs: Sažetak stanja podrške za „%s“:

en: You have %(num)s packages (%(percent).1f%%) supported until %(time)s
bs: Broj paketa podržanih do %(time)s — %(num)s (%(percent).1f%%)

en: You have %(num)s packages (%(percent).1f%%) that can not/no-longer be downloaded
bs: Broj paketa koji ne mogu više biti preuzimani — %(num)s (%(percent).1f%%)

en: You have %(num)s packages (%(percent).1f%%) that are unsupported
bs: Broj nepodržanih paketa — %(num)s (%(percent).1f%%)

en: Run with --show-unsupported, --show-supported or --show-all to see more details
bs: Da prikažete više pojedinosti pokrenite uz „--show-unsupported“, „--show-supported“ ili „--show-all“

en: No longer downloadable:
bs: Više ne mogu biti preuzeti:

en: Unsupported:
bs: Nepodržani:

en: Supported until %s:
bs: Podržani do %s:

en: Unsupported
bs: Nepodržan

en: Unimplemented method: %s
bs: Metod nije implementiran: %s

en: A file on disk
bs: Datoteka na disku

en: .deb package
bs: .deb пакет

en: Install missing package.
bs: Instaliraj paket koji nedostaje.

en: Package %s should be installed.
bs: Paket %s bi trebalo da bude instaliran.

note: pragma: no cover
en: %i obsolete entries in the status file
bs: %i prevaziđena stavka u statusnoj datoteci

en: Obsolete entries in dpkg status
bs: Prevaziđene stavke u dpkg statusu

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
bs: Prevaziđene stavke dpkg statusa

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug #279621 for details.
bs: Prilikom nadogradnje, ako je kdelibs4-dev instalirano, kdelibs5-dev treba biti instalirano. Pogledajte bugs.launchpad.net, bug #279621 za detalje.

en: %s needs to be marked as manually installed.
bs: %s mora biti označen kao ručno instaliran.

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
bs: Uklonite lilo obzirom da je grub također instaliran.(Pogledajte grešku broj #314004 za više detalja.)
