ubuntu-ui-toolkit - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Select All
sv: Markera alla

en: Cut
sv: Klipp ut

en: Copy
sv: Kopiera

en: Paste
sv: Klistra In

en: Back
sv: Bakåt

en: Delete
sv: Ta bort

en: No service/path specified
sv: Ingen tjänst/sökväg specificerad

en: Invalid bus type: %1.
sv: Ogiltig busstyp: %1.

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
sv: Nu

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
sv[0]: %1 minut sedan
sv[1]: %1 minuter sedan

en: %1 minute | %1 minutes
sv[0]: %1 minut
sv[1]: %1 minuter

en: property "%1" of object %2 has type %3 and cannot be set to value "%4" of type %5
sv: egenskapen "%1" för objektet %2 har typen %3 och kan inte ha värdet "%4" av typen %5

en: property "%1" does not exist or is not writable for object %2
sv: egenskapen "%1" finns inte eller kan inte skrivas för objektet %2

en: Alarm has a pending operation.
sv: Alarm har en åtgärd som väntar.

en: Usage:
sv: Användning:

en: Options:
sv: Alternativ:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
sv: %1 förväntar ett ytterligare argument: %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
sv: %1 förväntar ett värde för argumentet: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
sv: %1 förväntar ytterligare argument: %2

en: Ignoring AfterItem priority for InverseMouse filters.
sv: Ignorerar AfterItem-prioritet för InverseMouse-filter.

en: Changing connection parameters forbidden.
sv: Förbjudet att ändra anslutningsparametrar.

en: Warning: attachee must have an ID. State will not be saved.
sv: Varning: den som lägger in en bilaga måste ha ett ID. Tillståndet kommer inte sparas.

en: Warning: attachee's UUID is already registered, state won't be saved: %1
sv: Varning: den som lade in en bilagas UUID finns redan registrerat, tillståndet kommer inte sparas: %1

en: All the parents must have an id.
    State saving disabled for %1, class %2
sv: Alla överliggande objekt måste ha ett ID.
    Tillstånd sparas inte för %1, klass %2

en: Not a Palette component.
sv: Inte en palettkomponent.

en: Dragging mode requires ListView
sv: Dragningsläge kräver ListView

en: Dragging is only supported when using a QAbstractItemModel, ListModel or list.
sv: Dragning stöds bara när QAbstractItemModel, ListModel eller lista används.

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Close
sv: Stäng

en: Done
sv: Klar

en: In Progress
sv: Pågår

en: Release to refresh...
sv: Släpp för att uppdatera...

en: Pull to refresh...
sv: Dra för att uppdatera...
