webbrowser-app - en to ca translation catalogue (183 entries)

en: JavaScript Alert
ca: Alerta del JavaScript

en: OK
ca: D'acord

en: Authentication required.
ca: Cal autenticació.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
ca: El lloc web %1 requereix autenticació.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Confirm Navigation
ca: Confirma la navegació

en: Leave
ca: Surt

en: Stay
ca: Roman

en: This connection is untrusted
ca: Aquesta connexió no és fiable

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted.
ca: Esteu intentant accedir a %1 de forma segura, però el certificat de seguretat d'aquest lloc web no és fiable.

en: Proceed anyway
ca: Continua de totes maneres

en: Back to safety
ca: Torna a la seguretat

en: JavaScript Confirmation
ca: Confirmació del JavaScript

en: Network Error
ca: Error de xarxa

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
ca: Sembla ser que teniu problemes per mostrar: %1.

en: Please check your network settings and try refreshing the page.
ca: Verifiqueu els paràmetres de la xarxa i intenteu actualitzar la pàgina.

en: Refresh page
ca: Actualitza la pàgina

en: Permission Request
ca: Sol·licitud de permís

en: This page wants to know your device’s location.
ca: Aquesta pàgina vol saber la vostra ubicació.

en: Deny
ca: Denega

en: Allow
ca: Permet

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website and %2 is a string that the website sends with more information about the authentication challenge (technically called "realm")
en: The website at %1 requires authentication. The website says "%2"
ca: La pàgina web a %1 requereix autenticació. La pàgina web diu «%2»

en: This site security certificate is not trusted.
ca: No es pot confiar en aquest certificat de seguretat del lloc.

en: Learn more
ca: Més informació

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
ca: Número de sèrie:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
ca: Subjecte:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
ca: Adreça del subjecte:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
ca: Emissor:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
ca: Adreça de l'emissor:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
ca: Vàlid des de:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
ca: Vàlid fins:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
ca: Empremta digital (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
ca: No hauríeu de continuar, especialment si mai heu vist aquest avís en aquest lloc abans.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which does not match the identity of the site.
ca: Heu provat d'accedir a %1 però el servidor ha presentat un certificat de seguretat que no coincideix amb la identitat del lloc.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which has expired.
ca: Heu provat d'accedir a %1 però el servidor ha presentat un certificat de seguretat que ha caducat.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which contains invalid dates.
ca: Heu provat d'accedir a %1 però el servidor ha presentat un certificat de seguretat que conté dates no vàlides.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate issued by an entity that is not trusted.
ca: Heu provat d'accedir a %1 però el servidor ha presentat un certificat de seguretat emès per una entitat que no és de confiança.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate that has been revoked.
ca: Heu provat d'accedir a %1 però el servidor ha presentat un certificat de seguretat revocat.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an invalid security certificate.
ca: Heu provat d'accedir a %1 però el servidor ha presentat un certificat de seguretat no vàlid.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an insecure security certificate.
ca: Heu provat d'accedir a %1 però el servidor ha presentat un certificat de seguretat que no és segur.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: This site security certificate is not trusted
    You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which failed our security checks for an unknown reason.
ca: El certificat de seguretat d'aquest lloc no és de confiança.
    Heu provat d'accedir a %1 però el servidor ha presentat un certificat de seguretat que ha fallat les comprovacions de seguretat per raons desconegudes.

en: Permission
ca: Permís

en: Allow this domain to access your camera and microphone?
ca: Voleu permetre a aquest domini accedir a la càmera i el micròfon?

en: Allow this domain to access your camera?
ca: Voleu permetre a aquest domini accedir a la càmera?

en: Allow this domain to access your microphone?
ca: Voleu permetre aquest domini accedir al micròfon?

note: TRANSLATORS: %1 is the URL of the site requesting access to camera and/or microphone and %2 is the URL of the site that embeds it
en: %1 (embedded in %2)
ca: %1 (incrustada a %2)

en: Yes
ca: Sí

en: JavaScript Prompt
ca: Indicador del JavaScript

en: Proxy authentication required.
ca: Es requereix autentificació del servidor intermediari

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
ca: El lloc web %1:%2 requereix autentificació.

en: Back
ca: Enrere

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
ca: Pàgina antiga

en: Bookmark
ca: Afegeix a les adreces d'interès

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
ca: Afegeix aquesta pàgina a les adreces d'interès

en: Bookmark link
ca: Crea un enllaç al lloc d'interès

en: Clear History
ca: Neteja l'historial

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
ca: Neteja l'historial de navegació

en: Copy
ca: Copia

en: Copy image
ca: Copia la imatge

en: Copy link
ca: Copia l'enllaç

en: Cut
ca: Retalla

en: Erase
ca: Suprimeix

en: Find in page
ca: Cerca a la pàgina

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
ca: Cerca a la pàgina

en: Forward
ca: Endavant

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
ca: Pàgina nova

en: Goto
ca: Vés-hi

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
ca: Adreça;URL;www

en: New Tab
ca: Pestanya nova

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
ca: Obre una pestanya nova

en: Open image in new tab
ca: Obre la imatge en una pestanya nova

en: Open link in default browser
ca: Obre l'enllaç al navegador predeterminat

en: Open link in new background tab
ca: Obre l'enllaç en una pestanya de segon pla

en: Open link in new tab
ca: Obre l'enllaç en una pestanya nova

en: Open link in new window
ca: Obre l'enllac a una finestra nova

en: Open link in private window
ca: Obre l'enllaç a una finestra privada

en: Open video in new tab
ca: Obre el vídeo en una pestanya nova

en: Paste
ca: Enganxa

en: Redo
ca: Refés

en: Reload
ca: Actualitza

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
ca: Surt de la pàgina

en: Save image
ca: Desa la imatge

en: Save link
ca: Desa l'enllaç

en: Save video
ca: Desa el vídeo

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Share
ca: Comparteix

en: Undo
ca: Desfés

en: find in page
ca: cerca a la pàgina

en: search or enter an address
ca: Cerqueu o escriviu una adreça

en: Bookmark Added
ca: S'ha afegit l'adreca d'interès

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
ca: Nom

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
ca: Desa-la a

en: All Bookmarks
ca: Totes les adreces d'interès

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Create new folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Save
ca: Desa

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Done
ca: Fet

en: New tab
ca: Pestanya nova

en: New window
ca: Finestra nova

en: New private window
ca: Finestra privada nova

en: History
ca: Historial

en: Downloads
ca: Baixades

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
ca: Trieu una aplicació per a obrir aquest fitxer, o afegiu-lo a la carpeta de baixades.

en: Choose an application
ca: Trieu una aplicació

en: Download
ca: Baixa

en: Download failed
ca: Ha fallat la baixada

en: Resume
ca: Reprèn

en: Confirm selection
ca: Confirma la selecció

en: Delete
ca: Suprimeix

en: No downloads available
ca: No hi ha cap baixada disponible

en: %1 page | %1 pages
ca[0]: %1 pàgina
ca[1]: %1 pàgines

en: Less
ca: Menys

en: Last Visited
ca: Darreres visites

en: Yesterday
ca: Ahir

en: search history
ca: Historial de cerques

en: All History
ca: Tot l'historial

en: Today
ca: Avui

en: This is a private tab
ca: Esteu en una pestanya privada

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
ca: Les pàgines que visiteu en aquesta pestanya no apareixeran a l'historial de navegació.
    Les adreces d'interès que creeu es mantindran.

en: More
ca: Més

en: Top sites
ca: Llocs destacats

en: You haven't visited any site yet
ca: Encara no heu visitat cap pàgina web

en: The rendering process has been closed for this tab.
ca: S'ha tancat el procés de renderització per a aquesta pestanya.

note: TRANSLATORS: %1 is the URL of the page that crashed the renderer process
en: Something went wrong while displaying %1.
ca: Ha fallat quelcom en mostrar %1

en: The system is low on memory and can't display this webpage. Try closing unneeded tabs and reloading.
ca: El sistema té poca memòria i no pot mostrar aquesta pàgina web. Intenteu tancar pestanyes que no siguin necessàries i torneu-la a carregar.

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

en: This site has insecure content
ca: Aquest lloc conté contingut insegur

en: Identity Not Verified
ca: Identitat no verificada

en: The identity of this website has not been verified.
ca: La identitat d'aquest lloc web no ha estat verificada.

en: Server certificate does not match the identity of the site.
ca: El certificat del servidor no concorda amb la identitat del lloc web.

en: Server certificate has expired.
ca: El certificat del servidor ha vençut.

en: Server certificate contains invalid dates.
ca: El certificat del servidor conté dates no vàlides.

en: Server certificate is issued by an entity that is not trusted.
ca: El certificat del servidor l'ha emès una entitat en què no es confia.

en: Server certificate has been revoked.
ca: El certificat del servidor s'ha revocat.

en: Server certificate is invalid.
ca: El certificat del servidor no és vàlid.

en: Server certificate is insecure.
ca: El certificat del servidor no és segur.

en: Server certificate failed our security checks for an unknown reason.
ca: El certificat del servidor no ha superat els controls de seguretat per una raó desconeguda.

en: You are connected to
ca: Esteu connectat a

en: Which is run by
ca: Que s'execute per

en: Default
ca: Predeterminat

en: Search engine
ca: Motor de cerca

en: Restore previous session at startup
ca: Recupera la sessió anterior a l'inici

en: Privacy & permissions
ca: Privadesa i permisos

en: Reset browser settings
ca: Restableix la configuració del navegador

en: Camera & microphone
ca: Càmera i micròfon

en: Clear Browsing History
ca: Neteja l'historial de navegació

en: Clear Browsing History?
ca: Voleu suprimir l'historial de navegació?

en: Clear Cache
ca: Neteja la memòria cau

en: Clear Cache?
ca: Voleu netejar la memòria cau?

en: Clear
ca: Neteja

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Camera
ca: Càmera

en: Swipe Up To Exit Full Screen
ca: Llisqueu el dit per sortir de la pantalla completa

en: Press ESC To Exit Full Screen
ca: Premeu la tecla Esc per sortir de la pantalla completa

en: Tap to view
ca: Feu un toc per veure-ho

en: Move to New Window
ca: Canvia a una finestra nova

en: Close Tab
ca: Tanca la pestanya

en: Remove
ca: Suprimeix

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
ca: %1 - Navegador web de l'Ubuntu

en: Ubuntu Web Browser
ca: Navegador web de l'Ubuntu

en: No accounts have been linked to this webapp; press the item below to add an account.
ca: No s'ha associat cap compte a aquesta apli web. Premeu el control de més aval per afegir-n'hi un.

en: Add account
ca: Afegeix un compte

en: Don't use an account
ca: No utilitzis un compte

en: Account error
ca: Error del compte

en: Close
ca: Tanca

en: Account window could not be opened. You can only create one account at a time; please try again after closing all other account windows.
ca: No s'ha pogut obrir la finestra del compte. Només es pot crear un compte a la vegada, torneu-ho a intentar després d'haver tancat totes les altres finestres de comptes.

en: Authentication failed
ca: No s'ha pogut autenticar

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> needs to access your %2 online account.
ca: L'aplicació <b>%1</b> requereix accés al compte de %2.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> would like to access your %2 online account.
ca: L'aplicació <b>%1</b> vol accedir al vostre compte de %2.

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
ca: Trieu un compte, o ometeu aquest pas i trieu-lo més endavant.

en: Close the app
ca: Tanca l'aplicació

en: Skip
ca: Omet

en: Choose account
ca: Trieu el compte

en: Oops, something went wrong.
ca: S'ha produït un error.

en: Browser
ca: Navegador

en: Web Browser
ca: Navegador web

en: Browse the World Wide Web
ca: Navegueu per la web

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
ca: Internet;WWW;Navegador;Web;Explorer
