webbrowser-app - en to lo translation catalogue (48 entries)

en: JavaScript Alert
lo: ຈາວາສະກິບ ຕົວເຕືອນ

en: OK
lo: ຕົກລົງ

en: Authentication required.
lo: ຕ້ອງການພ່ານກວດສອບ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
lo: ເວບໄຊ້ທ໌ %1ຕ້ອງການພ່ານກວດສອບ

en: Username
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Password
lo: ລະຫັດຜ່ານ

en: Cancel
lo: ຍົກເລີກ

en: This connection is untrusted
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ນີ້ແມ່ນບໍ່ໜ້າເຊື່ອຖື

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted.
lo: ເຈົ້າກໍາລັງພະຍາຍາມເພື່ອບັນຄວາມລຸປອດໄພ %1, ແຕ່ວ່າໃບຢັ້ງຢືນຄວາມປອດໄພຂອງເວັບໄຊທ໌ນີ້ບໍ່ໄວ້ວາງໃຈ.

en: Proceed anyway
lo: ເເນວໃດກໍ່ດໍາເນີນ

en: Back to safety
lo: ກັບຄືນໄປບ່ອນປອດໄພ

en: JavaScript Confirmation
lo: ການຢັ້ງຢືນຈາວາສະກິບ

en: Network Error
lo: ຄວາມຜິດພາດເຄືອຂ່າຍ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
lo: ມັນປະກົດວ່າເຈົ້າກໍາລັງມີບັນຫາໃນການເບີ່ງ: %1.

en: Refresh page
lo: ໂລດໜ້າໃໝ່

en: Permission Request
lo: ຄໍາຮ້ອງຂໍອະນຸຍາດ

en: Deny
lo: ປະຕິເສດ

en: Allow
lo: ອະນຸຍາດ

en: JavaScript Prompt
lo: ຈາວາສະກິບລໍຖ້າ

en: Proxy authentication required.
lo: ພຣອກຊີຕ້ອງກວດສອບຄວາມຖືກຕ້ອງ.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
lo: ເວັບໄຊທ໌: %1: %2 ຮຽກຮ້ອງໃຫ້ກວດສອບໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: Back
lo: ກັບ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
lo: ໜ້າເກົ່າ

en: Bookmark
lo: ບຸກມາກ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
lo: ເພີ່ມໜ້ານີ້ໃສ່ບຸກມາກ

en: Bookmark link
lo: ບຸກມາກລີ້ງ

en: Clear History
lo: ລ້າງປະຫວັດ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
lo: ລ້າງປະຫວັດການເຂັ້າຫາ

en: Copy
lo: ສໍາເນົາ

en: Copy image
lo: ສໍາເນົາລຮູບພາຍ

en: Copy link
lo: ສໍາເນົາລີ້ງ

en: Forward
lo: ໄປໜ້າ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
lo: ໜ້າໃໝ່

en: Goto
lo: ໄປເຖີງ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
lo: ທີ່ຢູ່;URL;www

en: New Tab
lo: ໜ້າໃມ່

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
lo: ເປີດໜ້າໃໝ່

en: Open image in new tab
lo: ເປີກຮູບພາບໃນໜ້າໃໝ່

en: Open link in new tab
lo: ເປີດລີ້ງໃນໜ້າໃໝ່

en: Reload
lo: ໂລດອີກ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
lo: ອອກຈາກໜ້າ

en: Bookmarks
lo: ບຸກມາກ

en: Yesterday
lo: ມື້ວານນີ້

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
lo: %1 - ອູບັນຕູເວັບບາວເຊິ

en: Ubuntu Web Browser
lo: ອູບັນຕູເວັບບາວເຊິ

en: Browser
lo: ບາວເຊິ

en: Web Browser
lo: ເວັບບາວເຊິ

en: Browse the World Wide Web
lo: ບາວເຊິ www
