ubuntu-calculator-app - en to br translation catalogue (18 entries)

en: NaN
br: NuN

en: Favorite
br: Gwellañ-deuet

en: Cancel
br: Nullañ

en: Select All
br: Diuzañ pep tra

en: Select None
br: Chom hep diuzañ netra

en: Copy
br: Eilañ

en: Delete
br: Diverkañ

en: Edit
br: Aozañ

en: Add to favorites
br: Ouzhpennañ d'ar gwellañ-deuet

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: dd MMM yyyy
br: dd MMM bbbb

en: log
br: marilh

en: Just now
br: Bremañ diouzhtu

en: Today
br: Hiziv

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
br: ee:mm

en: Yesterday
br: Dec'h

en: Calculator
br: Jederez

en: A calculator for Ubuntu.
br: Ur jederez evit Ubuntu

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
br: matematikoù;sammadenn;lamadenn;lieskementadenn;rannadenn;
